Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

libka1
22. jan 2010

My pojdeme okolo 4 na nakup tiez do mesta, tak mozeme dat stretko 😉
Domov sme utekali lebo stale opakovala ze domov domov a chcela som prist este predtym nez k tomu opakovaniu pridruzi aj rev 😅 tak zato sme tak zdrhali... moja sice tolko nereve, ale zato ked spusti raz za cas vynahradi vsetko 😝 takze pred placom ja tak lahko neuteciem 😀 inac asi vedela co ma tak zenie domov, ked sme dosli mala total ladove ruky a nohy 😒
a dnes je piatok 😵 😵

kankam
23. jan 2010

mne sa to už tiež stalo libka a nina teraz tiež už teraz hovorí domov , ale vtedy len začala revať a hopi, hopi, tak som ju vliekla po pešej v overale na rukách plačúcu domov, pritom som tlačila golfáče takže čistý otras, skoro som to nezvládla ... 😝 😝 😝 a doma sa mi tak triasla, že som skoro skončila

libka1
23. jan 2010

no niekedy to clovek neodhadne... vcera sme tiez boli v meste a utekali sme domov o dusu, bo nejak zacalo byt total zima, doma teplomer ukazoval -8 ked sme dorazili a omrzli jej licka aj ked ich mala nahrubo natrete indulonou, teraz ich ma cervene ako marfusa tak o dusu natierame... som mala vycitky svedomia...
chcem sa spytat, ked videme do zimy, tak jej hned slzi jedno ocko, nemate niekto podobny problem? neviem co s tym... 😒

ciarka
24. jan 2010

libka- ja mam taky problem,ale so sebou. Neviem cim to je ale ako videm von jedno oko mi slzi stale az kym nepridem dnu.

libka1
24. jan 2010

ciarka a nebola si s tym u ocneho? to je presne to iste ako ma Evka, celu dobu jej jedno ocko place ☹ ja rozmyslam ci ist alebo neist, mozno ju to prejde, ale trva to uz vyse mesiaca a uz ma to znervoznuje...

laluchova
24. jan 2010

ahojte, my sme mal trošku včera oslavu, ke%dže Tami aj ja oslavuje v jeden deň 26.....robila som tortičku aj marlenku tak ktoré ste zvedavé šup do albumu a pozrite ajmy už nosíme copíky!!!!hurá!!!ale aj tak na Vás nemáme...snád časom....

libka1
24. jan 2010

ak by sa Vam neminulo hlasim sa a som ochotna dojest 😀 mnam...
tak mate prvu copikovu fotku 😀 ono sa to pomaly rozbehne, aspon nemusite strihat, my strihame nonstop, takze copiky tiez o moc dlhsie nemame 😅
vsetko najlepsie k narodkam mamke 😉 a k meninam dcerke 😉

mia.k
25. jan 2010

Aj ja sa pridávam ku gratulácii...Laluchova teda aj torta a aj marlenka vyzerajú super.Aj ja sa chystám robiť onedlho manželovi k narodkám marlenku,podľa akého receptu si ju robila a ako chutila?Lebo čo som čítala recepty,tak je ich viacero.A aj cesto si robila sama?
libka skús sa opýtať na to Evkine očko doktorky,keď tam najbližšie pôjdete.A ktoré očko jej to slzí,to kde mala ten upchatý slzný kanálik keď bola malá?Nemôže to s tým nejako súvisieť?

libka1
25. jan 2010

neviem mia, ona mala obidva kanaliky upchate, len s jednym bol problem dlhsie, tak netusim... a uz neviem ktore bolo dlhsie problemove... ale napr. dnes ked sme vas stretli tiekli jej len sople, ocko nie 😅 😀 tak mozno sa to polepsi klop klop
a k lekarke pojdeme az niekedy v septembry ak sa dobre pamatam, teda ak dovtedy neochorieme 😅
inac zaspala zhruba pre pol hodinou, 3x vyhadzala vsetko z postele, zreklamovala to nech to nalozim naspat a potom ju odvalilo 😵 u svokrovcov vysmarila aj plachtu, doma sa jej nedari, lebo je na gumicku 😀 😀 prefikana zla mama s nou vybabrala 😀
jo a vcera vecer od jedu rozhryzla cumel, tak ma teraz taky nahradny pre deti od 0 mesiacov co som dostala tusim v tom balicku od gynekologa, tak sa tak zacudovane nan vzdy kuka ,lebo je strasne maly a navyse uplne divny, je cely z toho materialu na zuzlanie, vyzera degustiozne 😝 ... som chcela kupit druhy, ale nie, mozno to je sposob ako ju nenapadko oducit 😀 moc jej nesmakuje ale zas nie je nejaka nespokojna 😀

laluchova
25. jan 2010

mia, robila som podla receptu pridám link a robilasm všetko sama,...a chutí báječne....nieje sladká...ja som do krému eše pridala uvarený kramevý puding bez cujru uvarený....
a ďakujem za blahoprianička...idem malú uložiť a my sme bli u lekára dnes, nakolko tai už dlhší čas pokašliava niečo okolo 10 dní, bez teploty a sťažovania a aj soplíky malaal už ich nemá...leká nič nezistil akj krv a moč mala v poriadku hrdlo čisté....tk nás poslal ku krčnému a ten tiež nič že všetko vyzerá oki, tak nasadil zodac kvapky a sanorin alergy ak to prejde pojdeme na alergologiu,...že to môže byť alergia, kedže ja som silný alergik a astmatik...veôká prevdepodobnosť zdedenia...tak čo už....

libka1
26. jan 2010

uha, ja sa alergii straaaaaaasne bojim ☹ tak nech to nie je to, ak sa da... ty to beries asi inak, ked si sama alergicka a mas s tym skusenosti, pre mna je to strasny postrach 😔
evka ma alergiu na antibiotika (len na niektore), presne ako jej tato (on ma na vsetky tusim 😝, aj na paralen, acylpirin a neviem co este... ), v nasej rodine nastastie ziadne alergie nie su, ale zato lubosove sestry maju obidve a 1 z nich velmi vaznu, tak hadam nas to obide ☹
ta marlenka zaujima aj mna, to by som skusila 😵 uz musim pomaly aj zacat rozmyslat nad tortickou k narodkam pre drobca... darceky akurat vcera dorazili, takze vsetko je uz vybavene, uz len doliezt k tym 2 rokom a ak sa da tak bez plienok, to by bol najkrajsi darcek pre vsetkych 😉
vcera nas vecer prekvapila, skrikla ze na wecko a zacala utekat, tak sme ju posadili, vycikala sa a potom si odmietala dat na noc plienku 😀 ale taketo svetle chvilky sme uz parkrat mali a na druhy den sa na ne veselo zabudlo a cikalo sa vsade vratane sedacky 😝 inac moje dieta zacina odvravat 😕 tak asi to bude fakt len stale horsie 😅 som myslela ze to pojde k lepsiemu ked zacne hovorit 😝 😲

mia.k
26. jan 2010

Tak náš Benjamín odvráva už dávno a to ešte nevie ani hovoriť.Z toho si nič nerob,to robia asi všetky deti v ich veku,alebo sa mýlim?
A počuj libka ty už si kúpila Evke darčeky k narodeninám? Nejak skoro nie?Či už sa nevieš dočkať? A čo takého si jej kúpila? No a s tým WC-kom včerajším vám gratulujem.Už ste na dobrej ceste. 😉
Včera sme boli navštíviť Evku a má super ultramoderný,cikcakový účes,strašne jej to pristane. 😉

laluchova,takže to si robila asi ten recept s tým pudingom.Aj ja som chcela ten robiť,pripadá mi menej sladký,než ten origoš len zo salka. Takže hovoríš,že bol dobrý? No tak spravím teda ten.Len mne sa nechce babrať s tým cestom,lebo je to dosť komplikované,ja si to ulahčím a spravím len krém a naplním medové pláty-kupované. Jedna baba na mmb to tiež tak robila a písala,že to bolo dobré. Tak potom dám vedieť,aké to bolo.
No a s tou Tamarkinou alergiou teda nič moc.Ale aj tak to ešte alergia nemusí byť.Ja mám totižto tiež už asi mesiac dráždivý kašel a nie a nie sa ho zbaviť.Už som využívala aj celý sirup na kašel a nič.Minulý týždeň bola akurát v TV jedna detská lekárka a hovorila,že tie hlieny,čo stekajú pri nádche dolu do priedušiek sa tam môžu prilepiť na dýchaciu trubicu a pri rozprávaní a dýchaní sa pohybujú hore dolu a dráždia na kašel,čo bude asi môj prípad,lebo ten môj kašel tiež predchádzala nádcha,ktorá potom ustúpila,ale kašel zostal. Skús si všimnúť,že kedy Tamarka kašle.Ak kašle väčšinou keď rozpráva a keď spí tak nekašle,môže byť,že to bude tými prilepenými hlienami.

libka1
26. jan 2010

od nas ma lego gazdovsky dvor, co sme jej kupili este na vianoce a nakoniec sme jej ho nedali aby netrpela prilisnym blahobytom 😀
svokra jej kupila kocik, vcera prisiel, tento: http://www.mytoys.de/catalog/show/KID/de-mt.to....
a nasi toto, tiez prislo vcera: http://www.mytoys.de/catalog/show/KID/de-mt.sp....
takze uz niet co kupovat 😀 len tortu upiect 😀 ostatna rodina co kupi je ich problem, poradenstvo poskytujem len babkam 😅

mia.k
26. jan 2010

Aký pekný kočík! No to bude mať Evka radosť. A to druhé to je čo?Bicykel na odrážanie? Ale je tam písané,že od troch rokov.

libka1
26. jan 2010

uvidime ci jej bude velky, ale ja myslim ze nie podla vysky sedatka co tam uvadzaju 😉 ten kocik je v skutocnosti umelohmotny, nie z prutia 😉 ten by rozobrala na cimpr campr za pol dna... a mne sa nepaci osobne, nie som moc na taketo pozornost vzbudzujuce veci ale svokru chmatol za srdce a ona to kupuje... navyse ho bude mat u nich a to budu dedincania kukat ked sa prejdu po ulici 😅 myslim ze hlavne o to ide 😝 ale mozno jej krivdim 😉

laluchova
26. jan 2010

http://kucharka.madness.sk/recept/1358/marlenka...

tak tu je link na tu marlenku prečítajte si aj komentár k tomu su tam dobré rady...a neviem či kupované medové pláty niesu moc hrubé nato, lebo tej plnky to je len tak ako ked maslo natriete na chlieb, ale záleží asi aj od velkosti, ale uplne to stačilo nie je to suché anisladké je to super....

a s tou alergoi, noo uvidíme...ale stekajúca nadcha to nie je, lebo sme s tým boli u krčného a on to zamietol...soplík už nemáme, ale kašel stále suchý vzdcuh tiež v byte nieje včera akurát hovorili o tom v tv novinách že by malo byť v byte 21 stup.a v noci 16-18....a vetrať a tak...
uvidíme...a tami kašle hlave zrána a sem tam cez den a v noci...a to aj ked spí na brušku...neviem si to vysvetliť....uvidíme čo uriaba tie kvapk...

a darčeky veru veru aj ja som len tak premýšľala že čo k 2 rokom a ničma akosi nenapadá, ale videla minule v dráčiku v letáku ten hovoriaci vysávač a povedala tato kupi...tak sme jej ho slubili na narodky...a ešte by som chcela nejaké velké lego...kamoška malému kupila také hasičské auto a tam boli ak lego kocky, ale také mega väčši ako žako a malása tam s ním nesmierne rada hrá...tak budeme zhánať....

a plienky??aj ja by som bola rada keby sa naša slečna pýtala stále, nie len občas...musím nato myslieť ja...tiež sa vyberie na wc a pýta kričí mama cikať!!!!ale nieje vždy...ale musím sa vám pochváliťami spí už mesiac bez pleinky cez obedné spanie a ani jedna nehoda, vyciká sa ako ide spinkaťa vydrží kým nevstane...a to aj ked spala 2,5hod...stále suchá...tak aspon nejaký úspech...

libka1
26. jan 2010

tak to my mame plienku ako balon po obednajsom spani, sice sa pred nim vycika, ale vypyta aj flasu mlieka co hned na to vypije... my tak skoro nasucho asi spavat nebudeme 😝

mia.k
26. jan 2010

Teda laluchova,tak to je fakt úspech,že už Tamarka nemá plienku ani na spanie! Ticho závidíme. 😉

libka1
26. jan 2010

nedame vo stvrtok stretko v maxime? 🙄

laluchova
26. jan 2010

noo tami užokolo tej 11 nepije teda nedám jej, ale an nepýta, snažím sa aby pila predtým a potom sa vyciká a o tej 11:30 chodí spinkávť, ale ked sa zobudí pýta mličko,alebo hned pije....nehovorím že sme vyhrali, určite budú aj nehody...ale zatiaľ som z toho happy....

mia.k
27. jan 2010

Ahojte. Manžel cez výkend ochorel-doniesol nejaký vírus a už sme sa aj my s Benjamínom nakazili,takže soplíme všetci traja. Takže my asi tento týždeň von nepôjdeme.Zajtra na stretko určite nepôjdeme,lebo by sme vás mohli nakaziť. 😒

laluchova
27. jan 2010

dnes sme nechali našu Tami aby sa pýtala sama , ráno sa vycikala ako vstala o tej 7:15 a potom som jej nič nepripomínala a do 11 sa vypýtala cikať 2x...raz si cvrkla bodku, ale to nič kým sme asi došli na wc...tak som zvedavá či to bude pokračvať ....lebo takto som na to myslela stále len a len ja, alebo muž a chcem to nechať na nu nech si to aj sama uvedomuje celé....ale to bude ešte mať dlhý dlhý priebeh....

a kašlík stále a stále už poenej síce al e aj tak....

a stretko muž má poobednu a na autobuse v tejto kose...radšej nie...tak si to užite pa pa

libka1
27. jan 2010

asi sa stretnem sama so sebou 😀 ale to robievam aj bezne, takze ziadne vzruso 😝
my sme tiez doobeda kvoli kose neboli vonku a to chodievame poctivo, ale dnes sme radsej nesli... 😀

ciarka
27. jan 2010

Ahojky,

Libka- rada sa stretnem, ale vo stvrtok nemozem, ale v piatok by to islo, ak ti to vyhovuje.
No a to je super ze uz mas nakupene pre Evku, a to my mame 2 roky o mesiac a ja nemam ani sajnu co kupit. dajte mi nejake tipy, ostatne mate este cas, ale nas to suri.
A Evka sa teda bude pysit kocikom, aj bicyklom!

mia- zelame vam skore uzdravenie, a mate aj teploty? Ci len sopliky. Dajte sa rychlo dohromady.
Lalucha. aj my v dobrom zavidime co sa oducania od plienky tyka. U nas to vobec nehrozi, nasa si ani nechce sadnut na nocnik, 0 bodov. My sme este neni ani v tomto leveli, ze sadnut a cikat. Neviem, snad do 18ky sa nauci. No a plienku mame ako balon tiez po obednom spanku aj po celej noci.

libka1
27. jan 2010

Moze byt aj v piatok, ja si uzivam tento tyzden dovolenku 😵

laluchova
27. jan 2010

libka a ten bicyklík aj mna zaujal, ako funguje???to sa odráťža či sa dá na nom voziť,??,či ako???a čo si dala za dovoz???

libka1
27. jan 2010

tam je to postovne drahe - 15 EUR, to sa neoplati len kvoli 1 veci objednavat...
funguje na principe odrazania a sluzi k tomu aby sa dieta naucilo udrzovat rovnovahu, normalne na nom sedi ale miesto pedalov sa odraza od zeme a tak udrzuje rovnovahu... cize potom uz ide rovno na bicykel bez pomocnych koliesok... inac niekto to riesi jednoduchsie a da dole pedale z normalneho cajgla 😉 ale mne sa tento videl celkom lacny a aj tak som stade objednavala viac veci, tak sme ho vzali... 😉

libka1
27. jan 2010

tu mas taky podobny http://www.saxus.sk/sportovy-obchod/odrazadla/o...
povodne som chcela kupit tento, lebo ho mali na mytoy za 29 EUR v akcii, ale ten druhy sa mi zapacil viac lebo si tam moze dieta vylozit nohy 😉

kankam
27. jan 2010

ahojte,

laluchova gratulujem k tomu spaniu bez plienky, ani my sa tak skoro k tomu nedopracujeme, tiež pije mlieko ako evička, libka ... a tú marlenku skúsim aj ja keď bude príležitosť ....
libka v piatok môžem aj ja zajtra mám návštevu a tiež sa inak často stretávam sama so sebou 😀 😀 😀 veď teraz v zime to akosi inak ani nejde, mám pocit, že len prežívame 😝 😀 nejako dokola, nikde sa nedá ísť, zima je super, ale už by sa mohlo pomaly zjarievať 😀 😀 😀

kankam
27. jan 2010

babenky dajte nejaký tip na dobré slané koláčiky , idem ku kamoške po svadbe na posvadobné a potrebujem niečo také priniesť ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre