Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

libka1
17. mar 2010

no este ze si to sem stanka nenapisala skor o tej sabinke lebo by som bola zinfarktovala... my sme z najhorsieho dufam vonku, aj sa to sem bojim napisat aby som to nezariekla, aj ked aj vcera som si to myslela ze vsetko OK a vecer sa evka priserne povracala v spanku ☹
dnes este ani vracanie, aj prehana ju uz ovela menej 😔 je statocna, noc bola tazka, ale cez den sa da, akurat je nejaka menej ziva ako inokedy, ale ani sa nedivim, papa minimalne a dostat do nej tekutiny je horor 😔 probiotika mi pluje ked jej ich davam... zajtra s nou pojde k doktorke manzel, ja tam radsej nejdem, bola som 3x uz... inac my sme uz vonku z najhorsieho obaja, tak dufam ze sa to nevrati a uz len evku doriesime k spokojnosti... neprajem nikomu ten strach 😔

janetina
17. mar 2010

stanka26 😔 to poznam 😖

mia.k
17. mar 2010

No chvala bohu libka,že si sa ozvala,lebo som ti aj dva krát volala a nezdvíhala si to,tak už som si predstavovala kadejaké hororové situácie... 😢 😒 No tak som rada,že už je vám lepšie. 😉

kankam
19. mar 2010

ahojte babenky, čo hovoríte na nového koníka ?
stanka to čo si prežila je des každej matky, neviem si ani predstaviť tú hrôzu keď sa ti dieťa dostane do takého stavu v priebehu 1/2 dňa, keby mi dieťa asi veľa kakalo (bugárová mi hovorila že 10 x za deň je ešte v norme) tak asi tiež letím do nemocky, ale tam to musí byť čisté utrpenie. Minule som sa s 1 pani bavila, že keby mohla vrátiť čas, tak dajú malého zaočkovať proti rotavírusom, lebo ako to malému prebehlo to ochorenie-tiež boli v nemocke, tak mu to vyvolalo cukrovku. Tak neviem či je lepšie očkovanie čo vyvolá nejakú chorobu ...
Libka ako ste na to momentálne ? dúfam, že už lepšie 😉 hlavne že vám to prešlo ako tak a už máte aj silu o malú sa starať, my sme 1 x mali taký lazaret doma ale iná choroba -39 st. teplota a to bolo najhoršie keď ni dospelí nevládzu fungovať ...
my ešte zuby nemáme vonku, ale 1 ´dasienko je trošku prederavené, tak asi už pôjde von, akurát kýcha a soplí trochu a vyzerá to akoby mala zimu na pusinke ...

libka1
19. mar 2010

ahoj, my uz dobre, dnes sme boli vonku poobede a taaaaaaaaaak dobre nam to padlo 😵 😵 😵 evka ma este taku riedku kaku, ale uz nekaka stale a vraj je to uz len dosledok antibiotik a spravi sa to... tak dufam ze uz to prestane uplne 😵
nova verzia sa mi nepaci 😝 ale asi je to len o zvyku a prisposobim sa...
mi sme davali ockovanie proti rotavirusom, tazko povedat ci to je osozne alebo nie... 😅
mia naschval som nedvihala, nevedela som ze si to ty, parkrat mi volali z roboty a nechcelo sa mi kazdemu vysvetlovat ze doma grciam... tak som proste ignorovala zvonenie 😅 🙄 nejak mi nedoklaplo ze moze volat aj niekto iny ako z roboty 😅 😖

ivulienka22
21. mar 2010

Libka 🙂 super že už je lepšie
Stanka ☹ ☹ ☹ strašné...keď mal Adrián hnačky tiež som sa desila nemocky, ale zase na druhej strane ako píšeš netreba to podceňovať.
U nás nič nového...hlási sa nám 3.očák a tak stále dookola zuby, zuby.....
V piatok hlásia 20 stupňov, tak sa hádam niekde v pánskej vidíme...po sto rokoch 😉

mia.k
22. mar 2010

Čaute. Čo vás všetky zmohla jarná únava,ked sa vám nechce písať? 🙂 Ked mám pravdu povedať,tak mňa jarná únava doslova valcuje,a dokonca som vytiahla po sto rokoch aj okuliare,lebo nevládzem ani pozerať,ani čítať,strašne ma bolia oči,len by som spala. 😝
Veru ivulienka mohli by sme spraviť stretko v panskej tento týždeň,ak bude pekne. Čo ostatné na to?

kankam
22. mar 2010

aj ja som za to stretko, kedy ? dajte návrh ... 😉
mia myslím, že si to pomenovala s tou jarnou únavou úplne presne ... 😀 😝 ja som tiež nevládna, asi kým sa nastavíme na toto lepšie počasie a rozhýbeme ešte to potrvá, ja som dnes chcela ísť žehliť keď malá zaspala, ale som to nezvládla tak mi bolo nanič, že som si ľahla k nej 😵

stanka26
22. mar 2010

ahojte.
no tento víkend som myslela že pôjdeme zase do nemocky,ale našťastie sa tak nestalo.Šimon mal hnačky išla z neho samá voda a tak som radšej išla Bugárovej,tá povedala že to sú len zuby,tak som si vydýchla ale cez víkend sa to nezlepšovalo,dokonca ani nič nejedol a veľmi málo pil.Bola som u našich a tak sme v sobotu večer išli na pohotovosť,tam mi povedali že patríme do TT ,ale našťastie nás vyšetrili a poslali domov.Ani neviete ako som sa mi poľavilo.Doktor mi kázal kúpiť hilak a ked som mu povedala čo mi naša doktorka predpísala vo štvrtok tak prevracal len s očami.

kankan 10xhnačka za den u dieťaťa sa mi zdá dosť.Sabínka tak začínala a nakoniec to dopadlo hrozne.Som poučená a preto som nechcela riskovať ani so Šimim.

mia ani ja som ťa dlho nevidela.My sme v zime veľa von nechodili alebo Sabínke sa nechcelo a boli sme aj dosť u našich.

ale hádam teraz ked už bude pekné počasie sa stretneme častejšie.

petusaaa
22. mar 2010

ahojte, kto si ma este pamata? 😅 🙂

janetina
23. mar 2010

kankam ano 10x za den je uz vela to je blbost. sa mi zda ze uz 4 ci 5ta je riziko plus sledovanie faktorov zmien na pokozko resp. dehydratacia a podavat isotonikum 😉
petusaaa jaaaaaaa 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

janetina
23. mar 2010

stanka minule som nestihala odpisat obsirnejsie ale ano poznam to , aj my sme zazili rotavirus v TT nemocke uz nikdy viac....ja som to znasala este horsie ako maly 😝 zostala som tam uuuplne chora, dusilo ma tak ze som mala asi aj astmaticke zachvaty...domov sme dosli cely vyrazkovy od postelneho pradlo, pristup 0 bodov okrem jednej mladej Dr. a nas aj prepustila huraaaaa...my mamicky sme klamali ze nase deti maju uz dobru stolicu a ze ani nevracaju len aby sme isli domov 😝 .......tiez sme zacali u Bugarky potom v sobotu na pohotovosti v PN a potom vecer v nemocke v TT....neviem ako to chodi v PN nemocke ale teda do TT nikdy viac!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mia.k
23. mar 2010

petusa pamätáme si ťa,len nevieme ako žiješ! 😉 Inak aj laluchova sa už dávno neozvala,lalu čo je s tebou?
stanka a čo vám na to predpísala Bugárová? A kde ste boli na pohotovosti v PN?
kankam aj ja som sa chystala,že dnes budem žehliť,keď bude Benjamín spať,ale akosi sa neviem k tomu prinútiť. 😝
janetina tiež som počula zlé hodnotenia TT nemocnice.Ja som bola s Benjamínom v PN nemocnici ked mal dva týždne a Bugárová sa ma potom pýtala,že ako som tam bola spokojná,lebo že tí ktorí vyskúšali aj Trnavskú aj Piešťanskú tak povedali,že Piešťanská je o sto percent lepšia,že sa to nedá ani porovnať.Ja to porovnať neviem,lebo som v TT nebola,ale v Pn sa mi páčilo.
A to stretko môžme spraviť kludne vo štvrtok,alebo piatok. Ako máte čas. kankam aké bude počasie v tieto dni,bude ešte pekne?

petusaaa
23. mar 2010

laluchova je ok. sem tam ju zazriem na FB 🙂
my sa mame ok. kupili sme domcek v sulekove, tak ideme prerabat. behame, kecame a tak 🙂 po operacii uz mame. ocka uz ma krasnucke, aj ked tam je este mala uchylka. uvidime, co bude dalej...

libka1
24. mar 2010

gratulujem ku domceku petusaaa 😉 tak sa vam to nakoniec splnilo 😵
ja vo stvrtok nemozem, idem na koncert kuknut do domu kultury, leda ze by ste dosli tam... robi to ta skolka kde budeme chodit a budu tam vystupovat deticky stade ale aj zo skoly 😉 tak som na to celkom zvedava na ich mimoskolske cinnosti 😀 , uvidime dokedy tam evka vydrzi 😉 piatok v panskej mi vyhovuje 😉
http://www.msfrastacka.sk/pripravujeme.phtml?id...
mia dik za ostrihanie, evka to ma super, aj lubosovi sa to velmi pacilo, tiez povedal ze zatial naj zo vsetkych strihani 😵
no ja som za neukazanie sa ani v TT ani PN nemocnici... dufam ze sa nam to podari 😀 inac mala my lezala na jiske hned po narodeni a na ten personal tam sa nemozem stazovat... neviem ako je to na klasickom detskom a ani nechcem vediet... musim ist kuknut aj na FB, uz som tam nebola 100 rokov, mna to nejak neoslovilo 😅
co sa tyka stanky predpokladam ze jej kazali kupit probiotika 😉

ivulienka22
24. mar 2010

Ahoj babule,
v piatok hlásia krásne, potom na víkend chladnejšie a pršať.
Petusa teším sa s vami že sa vám pošťastilo kúpiť domček, super. malinký ako zvládol operáciu? júúj malinký . 😒 😒
Libka mna FB tiež nechytil, nebaví ma to tam..
Mia jarnú únavu mám tiež, ale takú veľkú že sa mi ani hýbať nechce. Nie je na to niečo dobré? nejaký čaj, byliny, alebo...
Cítim sa ako medveĎ čo sa budí zo zim.spánku a nie nie sa prebrať 😉

mia.k
24. mar 2010

libka som rada,že sa vám ten strih páči,aj nabudúce. 😉
petusa,takze ste sa nakoniec predsalen rozhodli kúpiť vlastný domček?Veď ste si robili u vašich podkrovné bývanie.Ale svoje je len svoje. A máte tam veľa toho prerábať? V akom stave je ten domček? Budeš to mať bližšie do HC... No a super,že máte operáciu úspešne za sebou,nie je to teda zrovna nič príjemného,ale hádam už bude dobre.
ivul na jarnú únavu je asi najlepší oddych.No a ten čaj zo žihlavy je tiež dobrý na vzpruženie,ale žihlava ešte nerastie.Ale už čoskoro bude,takže ja si doprajem. 🙂
A to stretko-kto má záujem,v piatok poobede v panskej. 😉
Inak tie čo ste chceli medvedí cesnak,tak teraz je najlepší čas na zber. 😉

libka1
24. mar 2010

my v piatok nakluseme do panskej, dnes ideme do mesta 😉
my sme vcera papali tiez cesnak na veceru a mnam bol dobry na chlebiku, dokonca aj evke bral, tak som rada 😵
dnes jej z neho zbucham polievku 😉

ivulienka22
25. mar 2010

Libka ako robíš tú polievočku? A baby ako ten cesnak uskladňujete? Ja keď natrhám tak dáme na chlebík, a to je tak všetko 😒
Mia žihľavu dám aj ja ale tú zo sáčku, lebo mňa nebavia sypané čaje, keby mi to mal kto variť tak ok, ale takto 😒 lenivá som

libka1
25. mar 2010

Prísady: 2-3 väčšie zemiaky, solčanka, soľ, medvedí cesnak, olej, kyslá smotana
Postup: Na oleji oprazim trochu listy cesnaku, očistené, umyté zemiaky pokrájam na malé kúsky ,nalejem vodu, pridám solčanku a uvarím do mäkka. Rozmixujem, dochutím soľou, pred podavanim pridam kyslu smotanu.

Recept je ale od Mii a kedze si ho dobre nepamatam robim to takto, ale origos moze dat ona
😉
Ja mam ten cesnak v chladnicke v sacku ale tak max 3 dni...
Mia aj blansiruje a mrazi, ja som sa k tomu este nedostala, aj ked tento rok asi vyskusam 😉

mia.k
25. mar 2010

ivul my jeme teraz medvedí cesnak celý deň. Robím pomazánky,polievky,hlavné jedlo,skrátka samý cesnak. 😀 Ja ho totiž zbožňujem. A Benjamínovi robím tiež polievky a to tak,že dám variť nakrájaný zemiak,medvedí cesnak,trocha vody,trocha mlieka, troška solčanky,a trocha masla.Uvarím do mäkka,potom pridám ešte za lyžicu kyslej smotany, zovrieť,vypnúť a rozmixovať. Benjamín to lúbi s tými guličkami do polievky. Cez výkend sa chystám natrhať viac cesnaku a dať do mrazáku.Každý rok si robievam zásoby do mrazáku a tie my vydržia na celý rok.
ivul a ty ešte zabávaš Adriánka pri jedle?Lebo ja ešte stále musím Benjamína zabávať,aby sa najedol. 😝

mia.k
25. mar 2010

libka si ma predbehla... 🙂

mia.k
25. mar 2010

Ja keď tú polievku varím pre Benjamína,tak tam dávam aj mlieko,lebo sa mu snažím čo najviac mlieka prepašovať do stravy,kedže žiadne nepije,ale môže sa vynechať.Keď ju varím pre nás,tak tam mlieko nedávam.

ivulienka22
25. mar 2010

Mia hej, zabávame Adriána, ale sa mi zdá že to železo zaberá. Sám si pýta papať, niekedy sa aj sám naje...Keby som mu dávala pečivo, párky, a praženicu to by som ani nevedela že je problém...to miluje a to si pýta, pri polievkách a varenej strave sa zabávame 😉 teda ako kto 😉 No pomazánky u nás nehrozia, tak max. maslo a sem tam suchý salám, ostatné vyplúva
Mia hoď ešte recept na pomazku, vyskúšam...alebo dajte tipy ktoré vašim deťom chutia
Skúsim aj ja tú polievočku, musím nabehnúť na cesnak

ivulienka22
25. mar 2010

Mia aj keĎ som predtým A´da zabávala pri jedle nechcel papať, teraz super papká, otvára ústa a pri tom sa hrá, tak si myslím že to bolo tým železom..

janetina
25. mar 2010

Ahojte, tak ako citam uz sa cesnakuje. Ja som zostala total chora zatial ma prehnalo zrana len trosku 😀 tak hadam to nebude take ako u Vas doma libka. Timka mi nasi radsej zobrali na cely den, nech sa este nenakazi. Idu s nim do panskej na cesnak 😀 . Podla vsetkeho som si vcera aj predvcerom pustila v aute klimu na cca 17 stupnov a tak ma ofuklo ze mam zapalene hrdlo az celu trubicu prieduskovu a ucho ☹ . Tak aspon usudzuje mm a otec ze som tapa ☹ . ....
Ale dnes som pri nakupe stretla super kamosku zo studentskych cias, ktora zije teraz v Mexiku tak sa mame stretnut tak mam pozitivne naladenie na vyzdravenie.Nevideli sme sa 6 rokov ☹, ale hned sme sa blisli 😀.

Ozaj dievcata neviete ci nedostali dolu v zdravotnockych topanky na jar?

Ivulienka super ze Adko uz papka 😉 ....my sme tiez dali taky sirupcek zelezkovy a teraz tiez papame v pohode.... 😎

Libka potom mi zreferuj ako bolo na Haiti akcii...vsak maly je uz 2y tyzden doma tak nikam nesiel 😝 , no skoda ...Ten prvy rok v skolke je teda skor o tom ze byt stale doma 😝

mia.k
25. mar 2010

janetina už dostali topánky. A prosím ťa ako sa volá ten sirup so železom,je to na predpis? No inak s tou klímou si to teda poriešila...tak skoré uzdravenie...
ivul aj ty mi prosím ťa napíš,čo užíva Aďko na to železo a kolko toho užíva. Aj ja by som brala,keby Benjamín lepšie jedol,i keď nesťažujem sa,nie je to najhoršie s tým jedením,ale je to všetko na silu,on sám nič nepoje. No a pomazánky ani u nás nehrozia,ale ani ostatné veci,čo sa jedia s chlebom,alebo pečivom,lebo on chleba neje. Benjamín žije len na mixovanej strave.
No a tie pomazánky s cesnakom... Teraz som robila dve,jednu klasickú bryndzovú,do ktorej som pridala kopec nakrájaného medvedieho cesnaku-tú lúbim, a včera som robila druhú pomazánku: zmiešať natierkové maslo,tavené syry, nastrúhané vajcia-uvarené na tvrdo,zaváranú papriku v sladkokyslom náleve-pokrájanú na drobno,veeela medvedieho cesnaku-nakrájaného,ochutiť vegetou soľou a č.korením. Je veľmi chutná,len treba správne odhadnúť pomer surovím. 😉

libka1
25. mar 2010

mia uz varim vajcia 😀 vcera sme mali bryndzovu tiez 😉
janet nikam sme sa nedostali, evka este spi 😅 zaspala az o 2 😝 takze haiti sa nekona ☹ som si skoro nohy polamala z roboty nech to stihneme a takato prekazka 😅 hlavne nech sa vyspi, lebo ked nie, tak je priecna 😝

toto som nasla, to by mohlo byt tiez celkom fajn
pesto z medvedieho cesnaku: mevedi cesnak, olivovy olej, cierne korenie, sol zmiesat v mixeri, uvarit spagety, dat na to omacku a postruhat parmezan...
ja to vyskusam, bo evka ma rada cestoviny 😉

tu su zaujimave recepty 😉
http://www.sme.sk/c/3778743/recepty.html

janetina
25. mar 2010

mia dakujem za infosku ohladom topiek potrebujeme nejake na zahradu 😉 take tenisko topky
ten sirup neviem ako sa vola ale to bolo kupovane cez kamosku je to taky katalogovy predaj, mozem sa jej spytat...bolo to lepsie chutovo co si pamatam ako v lekarnach ale mozno uz robia aj take lekarenske skus sa spytat...ja som uz mimo fachu
A co sa tyka klimy ta mi teda zavarila a dolatala ma ...take mam zapchate usi 😠

libka to poznam z vyletmi...viackrat mi tak zaspi a nikam nejdeme....:(

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre