Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

kankam
8. okt 2010

janus inakšia odvaha spoliehať sa na plodné dni 😉 😵 😉 , ešte že plánuješ to tretie, keby si už ozaj nechcela asi to berieš zasa trochu inak ... ja som práve otehotnela v čase keď som už mala dostať menzes a to sme sa 1/2 roka snažili cez plodné dni, takže myslím , že u každej inak a presne sa to vyrátať nedá, poznám veľa " nechcených" (neplánovaných, je krajšie 😉 ) detí zo spoliehania sa na to ...

kankam
8. okt 2010

držím palce vika 111, nech sa vám zadarí ...
pusinga tebe držím palce, vydrž a potom znovu vydrž 😒 😉 to pred pôrodom to je fakt na k.o. želáš si aby to už bolo vonku a potom si želáš dať to znovu aspoň na chvíľu dnu ... inak neviem či si používala baby vak, ale vrelo odporúčam na mobilitu v hlohovci a aj inde ... 😉 😉 😉
to nevyspatie je asi zo všetkého to najhoršie ... ☹ ☹ ☹

janus32
8. okt 2010

@kankam my takto fungujeme uz dlho a zatial v pohode 😀

kankam
8. okt 2010

@janus32 tak to ti držím palce aj naďalej, podľa toho čo som ja zažila, by to teda u mňa určite nefungovalo a keby aj tak by som mala každý mesiac nervy či náhodou nie ... 😉 😉 😉

janus32
8. okt 2010

@kankam Ved ked ma to raz prekvapi,tak sa az potom poucim 😀

libka1
9. okt 2010

@janus32 ved ked planujete 3 tak no problem 😀 inac by som tiez nemala tu odvahu spoliehat sa len na to 😅
evka ma zas sopel, v stredu isla zdrava ako buk do skolky a vcera uz sopel a v noci sa pridruzil kasel 😔 tak uvidime dalsi vyvoj, dost zacinam byt z toho nervna uz 😠

kankam
9. okt 2010

🙄 🙄 🙄 😕 😕 😕 tak to ti verím libka, nedáš jej spraviť nejaké testy uimunológa, nech jej dá niečo na posilnenie imunity ? My nebyť nášho kvázi ekzému (ako sa ochladilo a poctivo ju prezlečiem keď sa zapotí, zatiaľ sme ok, asi to bude letný problém) sa tiež asi dozvieme až v škôlke, že má nulovú imunitu na baktérie(a že to jhe vraj horšie ako vírusy), preto mi ju vôbec neodporúčala dať skoro do škôlky ... jeme na to ribomunyl a uvidíme ako dopadneme s výsledkami v decembri ...

janus32
9. okt 2010

Zdravim vas babule.Dnes vas len citkam,taka som leniva,ze ani pisat sa mi nechcelo 😀 Bola som dnes s deckami na farmarskych pretekoch,pre mna to bola vazna drina aj za tie kone 😔 ,ale boli kraaaasne.Emku to bavilo iba pokym sa mohla vozit na konoch,potom uz sa len stverala na plot 😠 asi milion krat som ju upozornila,tak som to nakoniec zabalila a sup domov 😢 aj sutaz psov bola,ale ta mala zasranica mi uz liezla riadne na nervy 😠

pusinqa
9. okt 2010

ahoj kočky,
no my chceme ísť od pondelka do škôlky ale tiež mi lepí koľko dní zas vydrží a čo donesie, deti sme stretli na prechádzke chodí ich celkom dosť ale mnohí kašlali, soplili, no zbohom, ale zas potrebujem si po týždni s ňou aj oddýchnuť aj si chcem dokončiť nejaké veci do práce čo mi stoja celý čas v lete i teraz lebo malú mám stále "na krku", no bude to zas "divočina" @kankam my inak čakáme na imuno výsledky už mesiac a ešte stále že nie sú, no som zvedavá kedy konečne budú 😒 aj ja som chcela dnes ísť aspoň do Hoffera ale malej býva v aute zas zle nechcela moc ísť, mm sa tiež po naháňačkách v práci nechcelo, tak sme zas "kvasili" len po HC, som sa tešila ešte na možno posledný malý výlet a nejaký dobrý pohár a nič 😝

janus32
9. okt 2010

@pusinqa no tak to by ste mali ist este trosku posediet niekde pokym je to majinke este u maminy,bo potom konecna 😵 My sme boli ked som bola s Emkou este dva v jednom,to som si vychutnavala,ale potom dlho dlho nic,lebo ona take vrestadlo bolo a teraz aj tak nejdeme,lebo sa nevie krpana do koze vpratat.Raz sme boli s deckami v Nitre v Maxe,aj sme si mnamko dali a ako sme isli uz do auta,tak tam mala zbadala take tie gulicky,kde sa mozu decka blaznit.Tak sme ich nechali aby sa pohrali-no ale tej zasranici sa to zdalo malo a tak sa rozcertila,az sa povracala 😝 😠 ,tak odvtedy tam nechodim-zle spomienky,bleee

pusinqa
9. okt 2010

@janus32 veď som chcela, ale rodinka ma bojkotovala 😠 , lebo my tiež potom s bábom mi je jasné že dlho predlho nikam nepôjdeme, tiež na to nemám nervy bábo rozvážať a riešiť všetky tie problémy, u nás zas teraz malá Juli je hrozne s týmto v pohode po tatkovi reštauračný typ, ona si v pohode sadne dá si džús, čo to poje, pohrá sa, pobehá s nami po reštike akože s ňou sa dá, miluje hlavne chodiť na pizza štangle do vinárne ale tak to tiež tak raz za 2 mesiace že ideme 😀

libka1
10. okt 2010

a ako ste sa dostali k tomu imunologovi? poslala vas lekarka sama alebo ste o to ziadali? nebavi ma to takto, nechcem ju trapit... aj som rozmyslala ze ju proste zo skolky vyberiem uplne, ale to by nemalo zmysel, lebo ked nastupi o rok tak sa to zase asi cele zopakuje 😝 pritom ona nie je nejaky chorlavy typ, tak neviem 😅

janus32
10. okt 2010

@libka1 Ani my nie sme taky ten typicky chorlavi ludkovia.Boli sme tiez u alergologa-pneumologa,lebo v maji ked Emku chytil kasel,tak kaslala tri tyzdne 😒 ,ale nezistili jej nic a dokonca povedal,ze imunitu ma dobru.Pritom ked niekto pri nej kychne,tak mam pocit,ze hned nieco na nu lezie 😒 Z vlastnej skusenosti viem,ze zo zaciatku byvaju deticky v skolke chore,ale ked su uz velkaci v skolke,tak je to lepsie,su odolnejsi.My sme tiez tyzden v skolke,tyzden doma 🙂

libka1
10. okt 2010

@janus32 tak asi len vydrzat treba, ale teda ma to uz nebavi a to chodime este len mesiac, co bude o 2 mesiace, sak budem uplne na nervy 😀 😝

pusinqa
10. okt 2010

no väčší škôlkari aj ja vidím u julky v škôlke že sú menej chorí, aj teraz ich chodí celkom dosť, len ona vždy všetko schytá a libka nechcem ťa síce strašiť ale jeseň je ešte relatívne "v pohode" len virózy tie zimné potvory sú nepríjemnejšie chrípky, angíny a tak, ale zas sme aspoň boli chorí menej často ako na jeseň 😒 tz. nie každý druhý týždeň ale iba raz za mesiac

kankam
10. okt 2010

@libka1 hej poslala nás detská a hneď nám vlastne zistila aj imunitu, tak dúfam, že jej to pomôže, veď uvidíš, možno je to normálne, ale mne by sa to tiež asi zdalo veľa, ved nič za to nedáš, keď skúsiš ... 😉 😉 😉 a to by som ju fakt nevyberal zo škôlky, lebo ako to budeš potom zasa riešiť keď už obaja robíte?keby si bola doma, alebo muž, tak by som nad tým premýšlala ...

libka1
11. okt 2010

no dnes uz do skolky nejde, ide k svokrovcom 😝 vcera sme kupili zvlhcovac a cistic vzduchu, tak dufam ze to neboli vyhodene peniaze... a kupila som jej immunal, este skusime ten a potom asi pojdem k lekarke a neodidem kym nas niekam neposle 😅 myslela som ze ako zacne chodit do skolky budeme mat nejaky rezim, ale len sa to odvtedy zhorsilo 😝 nic ine neriesim len co s Evkou... hotova katastrofa...
pusinqa az ma striaslo 😀 no nevadi, uz som sa rozhodla ze odteraz ked bude chora (myslim normalne lieky od lekarky, nie ked ju ja vyberiem kvoli sopliku) idem zakazdym na OCR, dost vyrazne mi tymto rozhodnutim odlahlo 😅 😔

janus32
11. okt 2010

@libka1 No my mame tiez riadne rozhadzany rezim 😒 My slela som si,ze to bude lahsie a lepsie,no ale mame ten isty problem ako ty.Chvilu sopel,kasel,doma ju necham,na chvilku skolka a furt dookola to iste.Akurat jeden rozdiel,ze ja som doma takze nemusim z prace vynechavat.Aj ked mm ma mudre reci,ze preco ked zakasle uz ju nechavam doma 😠 Je to chlap-on k nej v noci nevstava 😠 Teraz sme zacali druhy tyzden v skolke,tak hadam tam vydrzime co najdlhsie 🙂

mia.k
11. okt 2010

ahojte. No hrúza s tými chorobami ako to tu čítam... Ja si myslím,že keď začne chodiť dieťa do škôlky,tak je to nápor všeliakých baktérií a výrusov na to malé a nezvyknuté telíčko,tak potom im stále niečo je,stále sú choré... Asi treba len vydržať nejaký čas,kým si na to organizmus trocha nenavykne. 😖

libka1
11. okt 2010

no len kebyze viem ten cas co treba vydrzat tak ja vydrzim vsetko 😅 ale ked neviem ci to bude 3 mesiace alebo 3 roky tak mi to nejak nerobi dobre na psychiku 😅

libka1
11. okt 2010

no len kebyze viem ten cas co treba vydrzat tak ja vydrzim vsetko 😅 ale ked neviem ci to bude 3 mesiace alebo 3 roky tak mi to nejak nerobi dobre na psychiku 😅

ciarka
11. okt 2010

ahojky,
libka idete dnes von?

libka1
11. okt 2010

@ciarka ideme okolo 5, len problem je ze evka chrchle ako stary hrniec, tak nech vas nenakazime 😅

ciarka
11. okt 2010

aha, tak o.k.mozno aj my pojdeme okolo 5,Sabi este spi. Tak ma aj kasel okrem soplikov?a pojdete aj Bugarke?teplotu nemala?

libka1
11. okt 2010

@ciarka teplotu nema, inac je v poho, len hnusny kasel, uz ani sopliky nema skoro vobec, ale aj tak je lepsie sa nam vyhybat, ak sme vas uz nenakazili v piatok 😅

ciarka
11. okt 2010

no snad budeme v pohode.uvidime.

ciarka
11. okt 2010

Evicke zelame, aby ten kaslisko rychlo zmizol. A co jej davas na kasel?

libka1
11. okt 2010

davam jej hedelix a kupila som jej immunal, tak skusim co s nou spravi ten... a stale jej davam ten cibulovy sirup preventivne ☹ zatial neuspesne...

pusinqa
11. okt 2010

@mia.k veď to že aj ja som ešte prvý rok zniesla, že to si zvyká, ale druhý začíname tak isto "veselo" s chorobami a to mi už trošku lezie na city a mne by nevadilo že je chorá, len mi vadí že je to každý druhý týždeň čo je ozaj moc 😝

janus32
11. okt 2010

@libka1 ja som citala na mimibazare,ze ten cibulak je dobre kombinovat s tymianovym sirupom.Tak som urobila aj ten,no ble 😝 😝 😝 mne chtil,ale Emku napinalo.Ale v kombinacii tych dvoch to vraj lepsie zabera,No nam to pomohlo,tak neviem ako druhym,ale ja asi ostanem uz len pri takychto veciach.Inak chuti to ako nejaky bylinkovy sirup,napr.bromexin elixir,alebo nieco take 😵

pusinqa
11. okt 2010

@janus32 ako si prosím ťa robila tie sirupy alebo hoď ak máš link na prípravu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre