Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

janus32
17. dec 2010

@mia.k drzim palce,aby si cim dlhsie vydrzala 😉

kankam
17. dec 2010

@mia.k tak to aj mňa by asi hospitalizovali na psychiatrii ako píše libka 😔 😔 😔 ja už zle znášam tých pár dní čo je teraz taká zima a ani nina poriadne nechce byť vonku, sme max 1 h aj to viac v kočíku, proste mám ponorkovú chorobu tak si to neviem predstaviť že mesiac byť doma, ale hlavne mi je ľúto, že sa zle cítiš a že nemáš pocit že sa ti to vylepšuje, dúfam, že dokina ti povie nejakú lepšiu správu ... 😉 Inak ten krčok, keď už raz začne on si to len tak ľahko nerozmyslí aj ja som s ním mala až dokonca trable a asi aj ten kašel tomu nepridáva 😒 😒 😒 . To je strašné ako jedna choroba dokáže skomplikovať život 😠 😠 😠 , tak ti budem držať palce, aby si ťa v tej nemocke nenechali, radšej fakt aby si bola doma v kľude a pokoji a nech ťa všetci obskakujú ... 😉 😉 😉 😉

libka1
18. dec 2010

baby to vysetrenie u imunologa je v pohode? nic drasticke coho by som sa mala bat? 😕

pusinqa
18. dec 2010

@libka1 nás sa len povypytovala, malú popočúvala a tak zbežne pozrela, akurát ten odber krvi toho bolo dosť ale vyšetrila nám čo sa dalo 😉

libka1
18. dec 2010

@pusinqa a tu krv vam brala imunologicka? lebo mi mame ist na krv k bugarovej 2 tyzdne predtym

mia.k
18. dec 2010

Vďaka babule. Ja aj vydržím byť doma a ležať,len horšie je,že sa musím starať o Benjamína a to sa po ležiačky nedá a to ma aj znepokojuje,že málo ležím. Snáď to ešte pár týždňov nejako vydržíme.

margareta76
18. dec 2010

Aj ja Ti mia.k drzim palce. Je to naozaj velmi tazke lezat a zaroven sa starat o dieta a samozrejme aj o celu domacnost - priam az nemozne. Ja mam tiez maly vekovy rozdiel medzi detmi takze ta velmi dobre chapem co asi prezivas, ale ja som mala aspon tu vyhodu, ze som bola v poriadku po zdravotnej stranke. To ze starsi syn v case mojej druhej tehotnosti poriadne este ani nechodil, ja som pribrala asi 20 kg, vonku boli strasne horucavy... to je ina vec 🙂 ale to sa samozrejme neda porovnavat, s tvojim zdravotnym stavom.

pusinqa
18. dec 2010

@libka1 áno imunologička v PN tá si tam popísala čo všetko chce zobrať a vyšetriť, teraz čakáme na výsledky kvôli tej celiakii vraj by mali prísť do sviatkov tak tŕpnem aké budú, nemala medzitým žiadne ATB tak hádam to už bude OK

libka1
18. dec 2010

@pusinqa no to je dobry znak ze ziadne atb nepotrebovala 😉 asi vam liecba co jej nasadila sadla, tak super 😵 dufam ze pochodime rovnako dobre 😉

janus32
18. dec 2010

@libka1 aj u nas bolo to vysetrenie take iste ako aj pusinqa pise,povypytovali sa,zobrali krv a eeeto vsjo 😵

mia.k
18. dec 2010

@margareta76 ďakujem.
@pusinqa tak vám moc držím palce,nech sa tá celiakia nepotvrdí.Potom daj vedieť aké boli výsledky.

kankam
18. dec 2010

@libka1 aj u nás to tak prebiehalo, že bugárová nám vzala krv (akurát, že nina vtedy mala vyhádzané lakte kde sa berie krv, tak jej to musela brať z ruky a to tieklo ešte pomalšie ako normálne a mala z toho strašný stres) takže už mala z čoho imunologička vychádzať, teraz nám v septembri už cca po 5 mes. liečby brala znovu a aj na iné čo teda predtým neurobila bugárová - alergie + štítna žlaza a pod, vyšlo nám mierne kravské mlieko, ale že si nemáme nechať nasadiť dietu, ak sa to užíva s mierou(čo je, niekedy už ani cez deň vôbec navypije ani 1/2 pohárika) tak ho máme piť aj jesť mliečne výrobky... myslím, že sa nemusíš obávať 😉 😉 😉

@mia.k a nemôžeš ísť k rodičom, že by ti ho tam zavarovali a mohla by si poctivejšie ležať ?, alebo že by si si navarila a dala do mrazáku, proste nejako odbúrala všetko to čo sa nejako dá, lebo fakt asi najlepšie keby si ani nevarila, ani neupratovala(aj keď sa to nedá) 😒 🙄 🙄 🙄 a aj s benom sa hrala nejako posediačky-poležiačky, aby si sa čo najmenej zaťažovala ...lebo v nemocnici musí byť hrozne, to si ani neviem predstaviť ... 🙄 🙄 🙄

kankam
18. dec 2010

@pusinqa držím palce 😉 😉 😉 , budem sa aj ja pýtať na ten imunor pre malú, lebo aj ja som ho užívala pred tehotenstvom a veľmi mi to pomohlo, ale asi sa to užíva až v neskoršom veku, lebo my máme teraz ribomunyl a tiež neviem či sa to dáva na takú imunitnú nedostatočnosť ako malá má ...

pusinqa
19. dec 2010

@kankam veď to že ty sa musíš riadiť podľa vašej lekárky, tá vie čo má vaša malá, nám tiež vyšla mierna alergia na bielok ale že to v pohode že všetko môže akurát niektoré vakcíny môžu urobiť trošku problém ak sú na báze bielka
@mia.k s tým šetrením ti to krásne kankam napísala skús aspoň čosi z toho nech sa šetríš

kankam
19. dec 2010

@mia.k ešte som ti zabudla napísať, že mne keď sa krčok začal skracovať v tom 30 týždni, tak mi mm povedal, že on bude umývať zem a také práce okolo domácnosti koľko bude stíhať(prach mi problém nerobil, ten som utierala), proste také domáce práce kde som sa musela zohýňať a kľačať a sme to nejako vydržali spolu, aj keď som nemala domácnosť tip top, ale vtedy mi doktor hovoril, aké je to porodiť dieťa v 30 tt. a tak ma to šoklo, že mi bolo všetko jedno, hlavne aby som ninu donosila aspoň do 37.tt ... 😔 😔 😔 , tak ti to tiež želám, aby ste čo najdlhšie vydržali 2 v jednom 🙂 🙂 🙂 a boli všetci zdraví 😉 😉 😉

kankam
19. dec 2010

@pusinqa pre mňa je tiež naj čo mi hovorila alergologička a som fakt rada, že nám to nezakázala, lebo bez mlieka nina nechce byť, aj keď ho pije fakt už oveľa menej ako kedysi, takže je to ok 😉 😉 😉

libka1
19. dec 2010

ja som nasej mlieko vysadila 😅 kedze bola zahlienena a z toho stale kaslala, aspon to doktorka tvrdila, tak som jej ho proste prestala davat a bugarova mi dala aj do skolky papier ze odporuca vynechat ho zo stravy... takze sme uz 4 tyzdne bez mlieka, davam ryzove, sojove, ovsene a take sajrajty... pije ale acidko a papa jogurty... vysadila som jej aj milaciky a spol. takze dostava len kyslomliecne... mne sa zda ze sa vdaka tomu odhlienila dost, ale neviem to az tak posudit, kedze sme zase ochoreli.. takze ma zase ten chorobny kasel a nie ten standardny co mala stale 😝
uz aby sme vedeli na com sme 😔

libka1
19. dec 2010

ja som nasej mlieko vysadila 😅 kedze bola zahlienena a z toho stale kaslala, aspon to doktorka tvrdila, tak som jej ho proste prestala davat a bugarova mi dala aj do skolky papier ze odporuca vynechat ho zo stravy... takze sme uz 4 tyzdne bez mlieka, davam ryzove, sojove, ovsene a take sajrajty... pije ale acidko a papa jogurty... vysadila som jej aj milaciky a spol. takze dostava len kyslomliecne... mne sa zda ze sa vdaka tomu odhlienila dost, ale neviem to az tak posudit, kedze sme zase ochoreli.. takze ma zase ten chorobny kasel a nie ten standardny co mala stale 😝
uz aby sme vedeli na com sme 😔

kankam
19. dec 2010

@libka1 no vidíš a ja som čítala, že je to len mýtus že kravské mlieko zahlieňuje, tak teraz s vyber 😨 😨 😨 , ale nám to nerobí takú zlobu, ale uvidíme čo prinesie budúcnosť, lebo nám povedala, že tie alergie ešte len prídu, zvlášť keď má dieťa takú anamnézu, že komplet v rodine alergie .... 😒 😒 😒

libka1
20. dec 2010

@kankam no ja som si neni ista ci to jej pomohlo, mozno by sa to zlepsilo aj tak, ale zdaleka uz nie je taka zahlienena ako bola 🙂 ona teda je dost mliekova, ranajkovat chce len cerealie v mlieku a mlieko vzdy vypije, minimalne 2 deci, niekedy aj 3... niekedy si zas poobede vypyta este kavku (biela kava 😅 ) a tam je tiez mlieka pozehnane, takze ona tie 2-4 deci denne zlopla vzdy 😝 ten papier od bugarovej do skolky som pytala ale ja, to nebola iniciativa z jej strany... ale nebranila sa tomu...

pusinqa
22. dec 2010

tu je ako prázdno, ja si užívam každoročnú alergiu na vianočný stromček, ešte ho tento rok netuším ako sa to mohlo stať zabudol mm priviazať, či mi nespadol 3x včera a akurát bol manžel v BA na vianočnom večierku? ešteže došiel potom svokor a pomohol mi to dať do poriadku, ale mojej alergii to moc nepomohlo že sa ten prach ešte rozvíril, sa mi ani spať nedalo 😝

mia.k
22. dec 2010

@pusinqa ahoj. To akú máš prosím ťa alergiu,na živý stromček? A čo takto umelý,na ten máš tiež alergiu? Inak to počujem prvý krát,že alergia na vianočný stromček.
My sme tiež dnes doobeda zdobili s Benjamínom stromček a o chvílu,ked príde domov manžel budeme piecť slané pečivo. Sladké mi napečie mama,ale toho my moc nepotrebujeme,lebo niesme moc na sladké,zato slané u nás ide velmi na odbyt,takže toho budeme piecť asi sedem dávok.
A ostatné ako ste na tom s prípravami na vianoce? Darčeky pokúpené? Stromčeky vyzdobené? Napečené,upratané?

janus32
22. dec 2010

@pusinqa no to som este ani ja fakt nepocula 😅 no ale clovek sa uci cely zivot-aspon budem vediet,ze aj taka existuje.My mame umely 😝 ja by som najradsej zivy chcela,ale mm hovori,ze skoda stromu pre paradu 😕 Aj kapor nam plaval vo vani,aj sme sa pofotili s nim-aha 😀

kankam
22. dec 2010

@pusinqa 😉 tak to som tiež nepočula inak ti verím, že keď máš na prach alergiu tak si si to asi užila v noci 🙄 🙄 🙄
@mia.k to budeš ty sama piecť, alebo manžel ? aby ti nebolo potom zle 😨 😨 😨 ..
Ja som s ninkou piekla linecké, aj to aby som ju zabavila, kúpila som jej valček a dosku a mali sme jedno poobedie o zábavu postarané ... 😉 😉 😉
všeobecne - páčil sa mi výrok Jana Krausa , že je na tomto voľne je pekné to keď sa stretne rodina a je im dobre, nemusí byť žiadne extra jedlo, ani obžerstvo čo teda mnoho krát ĺudia robia .. ....

Tak to neprežente a buĎte v kľude a pohode v kruhu rodiny .... 😉 😉 😉 😵 😵 😵

libka1
22. dec 2010

tak ja som dnes skoncila s obrovskym chaosom v praci... uz si to len vychutnat ze som doma 😵 piect nepeciem nic, nieco poslala svokra... slane nemam ziadne ☹ mozno sa este rozmyslim a zajtra cosi zbucham, ale skor nie ako ano 😔 aj tak budeme doma len zajtra napozajtra a potom ideme po potulkach po rodine 😀 stromcek mame uz 2 tyzdne lebo evka bola doma zavreta a nemohla chodit von tak v ramci rozptylenia sme postavili 😅 teda ona a tato 😵 pre muza samozrejme standardne nic normalne kupene nemam 😝 akurat nejaku kozmetiku symbolicky a chcela som pre neho knihu o agassim ale je vypredana 😝 konecne mal nejake zelanie a neviem to zohnat 😖 uz sa tesim na popolusky, perinbaby a spol 😵 😵 😵 evka je vybavena uz davno, takze odo mna sviatky mozu zacat 😵 este hadam cosi upracem ak sa zadari 😅
@janus32 zivy je ekologickejsi a muzovi povedz, ze ked kupi jeden nic sa nestane, len nech v zahrade zasadi namiesto neho 2 😀
@pusinqa ejha, potvora alergia, ja mam nastastie alergiu len na upratovanie 😀
@mia.k ty moc nevypekaj... bude to mat na teba 2 zdravotne efekty: 1. nebude ta boliet brusko 2. nestlsnes 😀
@kankam dobre hovoris, hlavne ze sa rodina stretne 😵

pusinqa
22. dec 2010

@janus32 pekné foto
@mia.k fíha 7 dávok, ty si trúfaš, ja som ledva zbuchla jednu dávku linecké, jednu dávku vanilkové rožky a perníky len z kúpeného cesta Julka zdobila, fakt to neprežeň
inak to lehátko je super tam si sedí a ja pečiem alebo varím, pri Juli som nemala je to špičková vec
tú alergiu ja mám na prach a asi je aj v tých živých stromčekoch, lebo každý rok keď urobíme stromček sa mi to spustí, takže budeme musieť zvážiť umelý 😝
a darčeky som včera balila vyše hodiny a to som niektoré len pácla do tašky ale my máme aj 3 narodeninových oslávencov, takže toho bolo veľa aj keď som to balila tak že ozaj aby to len bolo
pre mm som nemala nič špeci, len oblečko čo si nakúpil sám v BA v Marks Spenceri ale včera mi nedalo som mu objednala parfém, zajtra by mal prísť, dúfam že to výjde, má aj narodky
@kankam pekné veci pánske majú v reporteri ale také pekné svetre že 50 eur, celkom dosť, ale mali aj také za 25 jednofarebné, počkáme či budú mať dáke výpredaje .-)

kankam
23. dec 2010

@pusinqa ja som zasa včera zháňala pre netere, ale tiež som na to pozerala, že mikina 26 eur, to je veru dosť, tiež sa chystám po novom roku, dúfam, že niečo vystihneme 😉 😉 😉
ja už sa teším, že bude doma mm, lebo včera som vypenila na malú - skákala mi celý deň po mlákach lozila apo nebezpečných miestach, všelikde sa mi vonku schovávala (niečo jej kupujem v stánku a ona zrazu nikde) ☹ ☹ ☹ už som toho mala dosť, lebo mm bol od rána do večer v robote od pondelka (chodil domov po 19 h) 🙄 čo musia postíhať pred koncom roka, dúfa, že už bude trochu kľud a budeme mať viac času na seba ... už som mala ponorku jak vyšitú ... 😒 😒 😒

pusinqa
23. dec 2010

@kankam ja som sa tiež tešila že mi konečne mm s babami pomôže a všetci sme od julky chytili dáku virózu tak to veru nie je nič moc 😝

libka1
23. dec 2010

Caute babule, my sa tu uz tak skoro neukazeme, tak Vam prajeme krasne sviatky v pokoji a kruhu rodiny a splnene sny do Noveho roka 😵 A to najpodstatnejsie: vela, vela, vela zdravia 😉

mia.k
23. dec 2010

aj ja sa pripájam a želám všetkým krásne sviatky, plné pokoja, radosti a hlavne zdravia.
@pusinqa to ozaj nie je nič moc,ked ste teraz pred sviatkami ochoreli. Želám vám rýchle uzdravenie.
My sme dnes vpekali tristo päťsto.Včera sme poobede zarobili cestá a dnes sme vykrajovali a piekli od rána od ôsmej do tretej poobede. Viacmenej to piekol manžel so švagrom a ja som pomáhala pokiaľ som mohla. Slaného máme napečeného,že by sme mohli predávať. Polovicu sme dali svokrovi,lebo u nás v rodine sa najviac míňa slané.
Ja som tento rok ani nemala možnosť behať po obchodoch,tak dostane manžel len parfém pod stromček. No a môj darček ešte ani nedorazil.Manžel mi ho objednal cez internet a dnes mal prísť a nič. Benovi sme nakúpili hračky v dráčiku a nejaké oblečko som objednala cez net,takže tento rok to máme také narýchlo zbúchané. Hlavne aby sme boli zdraví a aby sme sviatky príjemne prežili.

kankam
23. dec 2010

@pusinqa 😖 🙄 to nie je nič moc, rýchlo sa uzdravte, to je zákon schválnosti že keĎ ste už v kľude doma všetci, tak takto sa to pokašle ...
Ja som si dnes psychicky oddýchla, mm dorazil o 14:30 domov išli sme ku kaderníčke, ostrihala mi ninku (mm vôbec neplakala a mne vždy reve jak pavián a nechce sa dať) aj mňa, oni sa zatiaľ poprechádzali, popozerali kaprov a ešte sme sa potom prešli, momentálne ju kúpe a varoval celé poobedie, ja som si poupratovala, fyzicky som unavená, ale psychiku mám super 😉 😉 😉
@mia.k tak super, že chlapi piekli 😉 😉 😉 😵 😵 😵 že sa im chcelo, môj mm variť vôbec, ani piecť a čo ste dobré robili, daj nejaký typ, aj ja by som urobila 😉 😉 😉
@libka1 aj my budeme behať po návštevách, aj kamoške pôjdeme pozrieť bábo, aj rodinu pobeháme, tak sa tiež teším, že to je tuším lepšie, ako keď k nám príde návšteva, 😝 😀 😉 nemám toľko roboty a starostí 😉 😉 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre