Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

drimajova
3. feb 2011

@pusinqa supeeeer!!!!

23.03.2011Mária Podhradská a Richard Čanaky DEŤOM, Dom kultúry, 17.00 hod., HLOHOVEC (zmena termínu z februára na marec)

pusinqa
3. feb 2011

baby tak hoďte termín na to stretko, ak sa bude dať pridáme sa aj my aspoň na chvíľku 😉

stanka26
4. feb 2011

ahojte babulky.po dlhej dobe sa hlásim.Mali sme pokazený počítač.ako tu čítam tak samé novinky sú tu.

a choroby sú stále.Aj my sme znovu chorí,teda zatiaľ len Šimi má zápal priedušiek a konečne po týždni a pol nám zabrali lieky.
Sabínka je zatiaľ ok,len som zvedavá do kedy. Ak by niekto chcel ísť na deň otvorených dverí do škôlky na čínskom tak je to 16.2 v pavilone 3. a majú aj novú webovú stránku http://msholleho.webnode.sk/ takže kto uvažuje že sem dá svojho drobca tak ťuk na ňu. 🙂

a zápis by mal byť po jarných prázdninách.

neviete niečo podrobnejšie o tom detskom kútiku oproti semaforu??? Rada by som sa tam išla pozrieť so Šimim 😉 kto by sa ku nám ešte pridal??

babatko88
4. feb 2011

@stanka26 ahoj moja, zápis je 1.3. 😀 ...my sa pridáme tiež 😉

mia.k
4. feb 2011

@janus32 no téda,to ťa teda riadne povyšetroval.Super. Ja idem v pondelok na poradňu a mala by som mať aj výsledky z druhého odberu krvi,tak sa popýtam,či aspoň teraz robili rozbor aj na toxo,lebo pri prvom odbere mi ho nerobili-pýtala som sa na to sestričky. Pri Benjamínovi som chodila ešte do PN na gyn. a tam mi robili rozbor na toxo aj pri prvom odbere krvi aj pri druhom.
@pusinqa viem si predstaviť,aké to musí byť náročné s dvoma malými deťmi, veď človek má kolkokrát dosť aj pri jednom. Už sa na to "teším".

mia.k
4. feb 2011

@stanka26 vďaka za info ohladne škôlky. Ak sa nám nič nepritrafí išla by som na ten deň otvorených dverí. Pôjdem aj na zápis,uvidím či mi ho vôbec zoberú. Asi bude tento rok vela záujemcov. Stanka aj ty pôjdeš zapísať Šimonka tento rok do škôlky?

mia.k
4. feb 2011

Čo sa stretka týka,dajme teda predbežne termín na budúci piatok o 16.30. Kto by mal záujem prísť a nevyhovuje mu tento termín,nech dá vedieť.

pusinqa
4. feb 2011

@mia.k veru a hlavne keď rodičov mám ďaleko, svokra dochrámaná, manžel večne v práci, to je na houbys, dneska už Julka aj s varechou občiahla čo jej nie je rady chvíľami a keď mám aj druhú nemám času ani chuť večne sa s ňou naťahovať ako predtým

nám je stretko v podstate jedno, ak sa nám to v rámci režimu podarí dobehneme aspoň na chvíľku ak nie snáď nabudúce, ja nikdy dopredu neviem ešte ako bude prťavá spať a tak, ak sa podarí budem rada 😉

janus32
4. feb 2011

babenky aj my by sme radi prisli,teda aspon s tym mensim kusom 😀

pusinqa
5. feb 2011

ahojte, ste čítali že na dilongovej myslím že ako je tá lekáreň a poradňa má byť centrum pre rodiny, podľa opisu čosi ako materské centrum konečne asi od polky februára, píšu v nových fraštáckych novinách 😲

ciarka
5. feb 2011

My urcite na stretko prideme, ak sa nic nestane, to clovek nikdy nevie.
Stanka- daj vediet kedy by ste isli pozriet ten detsky kutik, pojdeme s vami.

Babule, tak dnes sme bez Sabinky, na cely den si ju vypytala babka. Od radosti neviem co mam robit!!!!!pekny den.

stanka26
5. feb 2011

@mia.k ahoj.jasné že dávam na zápis.ked budem vedieť presný termín tak ty dám vedieť

mia.k
5. feb 2011

dobre Stanka,daj vedieť budem rada.
Čo sa toho materského centra týka,už som o tom počula, ciarka mi o ňom hovorila. To by bolo fajn,keby to tentokrát vyšlo.

adapa
5. feb 2011

Ja som stretla v decembri pani,čo má materské centrum otvoriť.Mali už skoro všetko vybavené,len im chýbal podpis -súhlas primátora.Tak hádam ho dostali.
Dnes som sa bola s Dominikou pozrieť v detskom centre Včielka.Majú tam veľa hračiek,trampolínu,počítačové hry,masky na prezlečenie,kreslili im na tvár.Za 1,5 hodiny som zaplatila 2,15€.Ešte to podľa mňa bolo dosť voľné,slabý dozor nad deťmi,ktoré tam nechali mamy,ktoré išli nakupovať.Možno sa to časom utrasie.Ja by som mala predstavu,že keď niekomu nechám dieťa,tak aby bolo na 100% pod kontrolou,ako v škôlke alebo škole.Časom by tam mali mať aj prebalovací pult a kočíky sa dajú uschovať na dvore,kde sa zamyká.Zatiaľ sa mi to zdá len ako centrum,kde sa deti za poplatok prídu pohrať.Je to skôr pre deti od 1,5-2rokov,nie pre bábätká.
Aj my by sme sa pridali na stretko,ak budeme zdraví.

kankam
5. feb 2011

@adapa super, aj my sme dnes išli s ivulienkou okolo, len sme nešli hore, lebo by sme našich výtržníkov odtiaľ nedostali 😀 😀 😀 , aj nám tá pani čo bola dole hovorila, že čo tam majú ... A super, že tu budú naraz 2 miesta kde ísť s dieťaťom, to je až neuveriteľné, 😉 😉 😉 aspoň bude na výber, verím, že tento nový primátor je trochu aspoň v tomto odlišný a má záujem a ten predchádzajúci ... veď v tých priestoroch dolu kedysi škôlka bola ...

kankam
5. feb 2011

@pusinqa toto mi každý hovorí že 2 deti a jedno dieťa je veľký rozdiel, hlavne keĎ nemáš okolo seba regiment pomocníkov, čo ty nemáš 😒 a dnešní muži sú v robote stále, aby dokázali uživiť rodinu ... potom aj nejmiernejší rodič vypení a je hotový z toho všetkého 😨 😨 😨 časom to vraj bude lepšie, keď odrastú 😉 😉 😉 😵 😵 😵

pusinqa
5. feb 2011

@kankam akože druhú zvládam omnoho lepšie ako prvú ale keď sú obe a pridlho je to trošku náročné, že sa vlastne ani jednej nevenujem ako by som chcela, keď však Julka chodí do škôlky tak sa to dá v pohode zvládať 😉 a myslím že časom to bude ešte kúsok horšie keď už Tini začne behať kým "dostane rozum" to bude makačina
@adapa tak vo Včielke aj tak super trošku na zmenu s deťmi ak potrebuješ alebo keď horí ozaj nechať povarovať, aspoň niečo, ale bábätko by asi nepovarovali podľa toho čo píšeš či nevieš?

pusinqa
5. feb 2011

jéééj a ako pekne sa tu rysuje to stretko, sa teším, dúfam že nám výjde aspoň na chvíľku vás spoznať, zatiaľ osobne poznám len @kankam a @adapa podľa opisu sa poznáme, malé chodili spolu na angličtinu 😉

kankam
5. feb 2011

@pusinqa premyšlam, že stretko by bolo lepšie v tej včielke ako v maxime 😉 😉 😉

adapa
5. feb 2011

pusinqa áno,chodili spolu na angličtinu.Či by povarovali bábätko,to som sa nepýtala.Ale ja osobne by som ho tam nenechala.Väčšie deti sa hrajú a pri hre je hluk.Tak by asi nemalo moc kľudu.Ale zato Dominika sa tam vybláznila poriadne.Najviac bola na tranpolíne.Mala som čo robiť,aby som ju odtiaľ dostala.A chystajú aj angličtinu.Asi od marca.To ma zaujalo.Bude to asi 1x za týždeň,budú sedieť za stolíkmi a učiť sa slovká a potom slovné spojenia.Niečo také ako u Veroniky.

adapa
5. feb 2011

kankam ak by nás bolo viac,nebolo by to zlé.Aspoň by deti mali viac miesta na hranie a aj hračiek.A maminy tam majú tiež svoje miesto a vidia si na deti.

pusinqa
5. feb 2011

@kankam mne to je jedno, keď mám kde nechať kočík, možno by to ozaj nebolo zlé
@adapa a stíhali by ste aj angličtinu? Julka by už rada niekam chodila, chceme sa pozrieť aj na tanečnú ale nestíhame, angličtinu som ju začala trošku učiť ja doma. s tým bábom ma to zaujímalo pre prípad že človek ozaj potrebuje zavarovať a nemá kto či by sa dalo

adapa
5. feb 2011

Dominika chodí do škôlky len do 12.00.Tak ak by bola poobede alebo cez víkend,tak ju určite dám.Ja vôbec neviem po anglicky,tak nech sa na ňu aspoň niečo nalepí.Tiež som rozmýšľala nad tým,že ju prihlásim do Inovčeka,ale je to až pri stanici,tak uvidím.Možno,keď bude teplejšie.Potrebujem ju nejako zamestnať,lebo má veľmi veľa energie.Ráno vstáva o 7.00,poobede nespí a aj tak zaspáva až medzi 21 -22hodinou,hoci je už v posteli o 20.00.

libka1
6. feb 2011

@adapa ja som v ziadnom z tychto centier co sme v nich boli (trnava, bratislava) nemala pocit ze by mal deti pod 100% kontrolou ako v skolke, skor je to vzdy take volne, ale s tymto neviem porovnat, este som tam nebola... ale ja tam malu aj tak nikdy nenechavam a vzdy sa tam hram s nou, ono je to opatrovanie vacsinou az od 3 rokov a my tolko este nemame, ale asi aj keby sme mali by som sa bala... ja ked chcem nakupit vzdy tam necham s nou muza a nakupujem sama 😅 mozno ked bude mat 5-6 rokov a viac rozumu ju tam samu necham, ale 3rocnu urcite nie 😝 viem co dokaze 😅
na stretko sa okrem stvrtka pridame hocikedy, ale mozeme az po 15.00 😅
@kankam to s tou vcielkou super napad 😵 myslim ze naozaj vhodnejsie, a treba ich podporit, konecne niekto co sa do toho pustil, klobuk dole 😉

sendynka01
6. feb 2011

Aj my s Matiaskom sa radi pridame, ked sa dohodnete na termine. 🙂

adapa
6. feb 2011

libka1 pokiaľ si tam s ňou,tak je to v pohode.Aj ja by som tam malú nenechala samú,lebo je ako živé striebro.Ale hrať sa tam s ňou určite ešte pôjdem.To,čo som napísala,tak to bol môj prvý dojem,ale ešte sa to určite zmení.Veď ešte len začínajú.Ale čo som sa rozprávala,majú dobré nápady,len ich zrealizovať. 🙂

pusinqa
6. feb 2011

tak platí ten piatok 16.30 čo navrhovala mia a dáme to teda do včielky?

svetielkoand
6. feb 2011

Kočky neviete mi prosim povedat ako je v tej vcielke otvorene? 😕

pusinqa
6. feb 2011

cez týždeň od 10-ej do 18-ej, cez víkendy menej ale to si nepamätám

janus32
7. feb 2011

@kankam Ked odprastu a budu mat a spon 20rokov 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre