Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

margareta76
18. apr 2011

Mia.k aj sa este raz pripajam ku gratulacii a prajem hlavne vela zdravicka 🙂

margareta76
18. apr 2011

Libka1: Ako dopadli odbery? Spokojna? Ja idem vo stvrtok, tak uvidim na co vsetko mi poberu krv a taktiez idem na NT, dufam, ze vsetko dopadne OK. Ja sa uz pomaly zacinam citit lepsie, nie je to 100 percentne, ale zase sa to neda porovnat s tym ake to bolo cca pred 2 tyzdnami.

libka1
18. apr 2011

@margareta76 vysledky vraj dobre, aj ultrazvuk OK, tak dufam ze aj to co mi budu robit v 16 tyzdni bude OK, nerada by som skoncila na amniocenteze... nejak mam obavy... uz s evkou mi tam pisali nejake riziko kvoli veku a to som mala 30 ale potom mi to dobre krvne testy vykompenzovali, tak ma nikam neprehanali, tak neviem co vymyslia teraz ked mam 33... a nadvahu ako hovado... 😝

libka1
18. apr 2011

@mia.k uzivaj si ten servis kym je 😵 ozaj ako to mama zvladla sama s benom?

pusinqa
18. apr 2011

@janus32 no my sme po chorobách a mňa z toho všetkého až chytila dáka dobrá depka, je toho momentálne na mňa priveľa dáko, ale zas dobrá správa že výsledky sú negatívne , takže malá celiakiu nemá, ale mala 2x teda zlé výsledky z piešťan z labáku a kvôli tomu chúďa bola aj na to vyšetrenie, v nemocke, x-krát jej brali krv, to mi je trošku ľúto že to zbytočne kvôli zle vyhodnoteným výsledkom v labáku musela absolvovať 😠

kankam
18. apr 2011

@libka1 ja by som na tvojom mieste amniocentézu neabsolvovala 😔 😔 😔 , oni tam fakt všeličo napíšu a hlvane kvôli veku sa to tam zvyšuje tá pravdepodobnosť, segra mala 37 rokov keď bola so synovcom tehu a poslali ju, musela ísť na konzultáciu do Ba, ale išla tam len podpísať nejaký papier, že preberá zodpovednosť, počula som veľa historiek a aj priamo od tých čo to zažili, podľa mňa je to príliš veľké riziko hlavne pre bábätko ... 😔 😔 😔

kankam
18. apr 2011

@mia.k filipko je krásny 🙂 🙂 🙂 😵 😵 😵 , užívaj si to všetko kým sa dá a neverila som že sa ti to podarí, ale aj to je úžasneé že sa na seba podali chalani v tom nočnom spaní, to ti asi všetky v dobrom závidíme ... Inak to bolo na tebe vidieť, že si cez noc oddýchneš ... 😉 😉 😉 😵 😵 😵

kankam
18. apr 2011

@libka1 nehcem strašiť, ale myslím, že oni niekedy už z princípu posielajú a fakt mnohokrát je najrizikovejší faktor vek a ani tomu nič nemusí naznačovať, že by tam bol nejaký problém ... akže držím palce nehc je to všetko na 1* 🙂 🙂 🙂
@pusinqa škoda teda že ju tak trápili 😖 😖 😖 😔 😔 😔 , ale aspoň môžete byť šťastní, že to máte za sebou a s dobrým výsledokom ... a depka s jarným počasím určite odíde, treba len viac slnka ... 😉 😉 😉 už tá zima bola dlhá ...

janus32
19. apr 2011

@pusinqa Aj cez to vsetko zle co ste presli je to super sprava,ze nema potvrdenu celiakiu 😵 Chuda male,fakt si toho vytrpela akurat tak dost.
@libka1 no to s tou nadvahou je aj u mna strasiak-dr mi uz minule hovoril,ze by bolo dobre ist do dalsieho teho s menej kilami-no ved nic nove,to viem aj ja 😀nepamätam si,ze by som niekedy inak vyzeralala 😀ale tusim raz predsa,ked som mavala problemy so zlcnikom🙂tu amniocentezu tiez neviem ci by som podstupila-ale asi skor nie-riskla by som to a verila svojmu opotrebovanemu telu 🙂

libka1
19. apr 2011

@kankam @janus32 zatial este neviem ci ma vobec niekde poslu, len mi to tak teraz viac lieta po rozume ako pri prvom tehu... hadam to bude ok a daju mi pokoj 😅
@pusinqa super sprava, na to zle ostava uz len zabudnut ked ju tak zbytocne vytrapili a hlavne ze nema celiakiu 😵 😵

pusinqa
19. apr 2011

díky baby, to nočné spanie závidím, tinka najnovšie je každú noc aj 2 h hore, akože neplače, len sa prevaľuje, s dudlom si tlieska, občas bľaboce, ja neviem čo to, nebýva to vždy rovnaký čas, ani hladná vtedy nie je, ja sa ale prd vyspím lebo aj medzi to je veľa hore 😝 madam nechce totiž vôbec nič jesť ani zeleninu, ani ovocie, občas jej pri hre hodím pár lyžičiek ale podarí sa mi väčšinou len keď sa smeje alebo plače, inak pusu neotvorí, večer sme jej natískali trošku riedkej kaše z fľaše lebo lyžičkou bez šance a to spala lepšie ale zas mám pocit že ju z toho bolelo bruško, tak nariekala zo spánku a kopala nožičkami takže som už zúfalá čo s ňou lebo mám pocit že mliečko jej už nestačí ale nič iné expertka za ten svet nechce, akože aj julka nebola veľký jedák, tiež boli divadielka a ktovie čo, ale aspoň v stoličke čo to zjedla a aj kašu lyžičkou, tu nehrozí ani podbradník dať, ani do stoličky, ona potom už aj plače so zavretou pusou, neskutočne je zaťatá 😖

lucyka1
19. apr 2011

@pusinqa a skusala si dat jej lyzicku do ruky? mozno by toho vela nezjedla ale aspon by zistila ze nasilu nemusi ale iba kolko chce sama a ty jej medzitym nejaku tu lyzicku strcis do ust a ona bude mat pocit ze papa sama. skus tak formou hry... mne maly tiez nechcel jedavat, trucoval, ale toto celkom pomahalo.. 😉 alebo jej mozno nechuti, tak skus obmienat kym si nepride niecomu na chut. a kojis? alebo umele mliecko? ak umele tak skus jej vynechat davku aby bola hladna, ale ak kojis tak mozno ju boli brusko ze si nieco zjedla ty.... a tiez môj maly mal velmi rad jogurty, davala som mu uz v takom veku ako mas ty malu. tak vyskusaj. drzim palce. 😉 🙂

pusinqa
19. apr 2011

@lucyka1 no asi pomohlo že som napísala dnes zjedla dobrovoľne pár lyžíc, doteraz sme skúšali všetko kaše, zeleninu, ovocie, piškótky, výživky, v stoličke, kresielku, na mne, na gauči, lyžičkou, z fľaše a nič skrátka len kojiť ale ona je už veľká jej to nestačí, no mliekoholik závislák, pusu neotvorila ani omylom, jogurty ešte skúsim tie mám pocit jej dosť chutili ale nechcela som dať zatiaľ viac ako 2 lyžičky

kankam
19. apr 2011

@pusinqa tak super 😉 😉 😉 niekedy ako píšeš je každá rada možno aj márna, keďže každé dieťa je iné a musí prísť na to samo, my sme sa tiež takto trápili a 1 x tiež uťalo, dovtedy som asi cca 3 týždne bola skoro každú 1 h hore v noci a už som toho mala akurát dosť ... 😔 😔 😔 tak sa teším a držím palce nech to tinke vydrží a pekne papá, netrápi maminu ... 😉 😉 😉 ps u nás išli určitú dobu kaše hami, potom uťalo a už odvtedy jeme na večer len normálnu večeru ...

kankam
19. apr 2011

@libka1 budem ti držať palce, neviem prečo by to mal byť problém, že máš viac kg, veď ani pri evičke si to neriešila a fakt je asi lepšie byť na stálej váhe ako mať výkyv to by bolo podľa mňa horšie ...

libka1
20. apr 2011

@kankam pri evicke som mala o 15 menej 😅 sice tiez som nebola stihla ale podstatne lepsie to bolo 😝 no uvidime, snazim sa na to dopredu nemysliet 😉

lucyka1
20. apr 2011

@pusinqa kludne môzes aj viac lyziciek toho jogurtu, mne ho vzdy maly zlupol len taky fukot. a nic mu neni ani nic vazneho nebolo. a miesala som mu do jogurtov aj pomlete piskoty, aby bol hustejsi a aby ho aj zasytil, tak skus.... 😉 🙂

pusinqa
20. apr 2011

@lucyka1 skúšali sme dnes ale nevydalo moc, dáko jej nešiel, hádam časom

mia.k
21. apr 2011

@libka1 na niečo také,že by nemalo byť niečo v poriadku ani radšej nemysli,lebo si to privoláš. Na tú amniocentézu by som asi nešla a radšej na také niečo ani nemysli.
@pusinqa to je super správa,že Julka nemá celiakiu, už len vymýšlať,že čo jej variť a čo môže a čo nemôže jesť pri celiakii je veľká oštara,tak si určite rada,že nemusíš niečo také riešiť. A inak Tinka veru nevyzerá nato,že by bola zle živená,je to teda riadny cvaldo. 🙂 Ale verím ti,že by si si už rada aj trocha oddýchla a pospala a že by bolo dobré,keby jej chutilo aj niečo iné jesť ako mliečko. No snáď sa to časom spraví. Zaslúžila by si si to,keďže už jedného nepapkáča máš,tak aspoň Tinka by mohla byť v tomto menej náročná.

pusinqa
21. apr 2011

@mia.k no veru, hovoríš mi z duše a chalani poslúchajú?

libka1
25. apr 2011

prave som sa celkom dobre pobavila 😀 vymazali mi fotku co tu uz mam minimalne 2 roky, lebo ze nesplna kriteria nie je mi dostatocne vidiet do tvare 😀 😅 😕

kankam
25. apr 2011

@libka1 a to čo má byť ? 😒 to nech zmažú foto 95 % prispievateliek, veď málokto má takú foto, že je to vidieť ... mne zasa pozastavili jeden inzerát, že aj keĎ je to nové, vlastne to nie je nové ale nenosené, potom mi ho spustili znovu ...
ako inak žiješ - te ?

libka1
26. apr 2011

@kankam zacina to tu byt celkom zaujimave, ja myslim ze ma tam bolo celkom dobre vidiet, spoluziacka ma spoznala 😀 bola to normalna fotka od vianocneho stola... niekedy mi je divne co uz tu ludom vadi... nejak stracam uz dlhodobejsie dobru mienku o tejto stranke... 😅
aj mne zastavili inzerat kvoli tomu ze je to nove to co predavam, tak som sa na nich vybodla a predala som to cez inu stranku 🙂 ved nie su jediny... to ked mam nieco nove mam zakaz to predat? celkom som to nepochopila...
inac fajn, 4 dni volna boli super, skoda ze teraz treba do roboty, ale ved caka ma coskoro dlha "dovolenka" 😀 uz sa neviem dockat, do septembra este daleko...☹

kankam
26. apr 2011

@libka1 veď hádam bude aj nejaká dovča v lete 😉 😉 😉 inak ti to želám, ja a robota ... napíšem ip 🤐 🤐 🤐 inak ninka bola 2 týždne v škôlke a od včera sa jej znásobil kašel, taký total dusivý a dnes ráno zelený sopel, zajtra to vidím na doktorku a babku v TT a potom neviem ... 😖 😖 😖 hneď som si na vás spomenula - evičkinu dochádzku do škôlky ...

libka1
26. apr 2011

@kankam my sme tiez teraz nechodili 2 tyzdne do skolky... mala tiez skaredy kasel a este ho stale ma... boli sme u lekarky a vraj je to OK tak po 2 tyzdnoch naklusala, ale ja nie som stale spokojna so situaciou 😠 uz nech je aspon jun... 😔

pusinqa
26. apr 2011

my ideme zajtra po 3,5 týždni doma, ale aspoň mala všetky výtery a odbery ok, no uvidíme ako dlho jej to vydrží 😖

kankam
26. apr 2011

no dneska bol zelený sopel, tak zajtra ide babine, kašle jak tuberák, ale namá teplotu, ja tiež neviem z čoho prechladla, alebo či to zasa v škôlke chytila, už ma triafa šľak, lebo predpokladám, že to zasa s mužom od nej chytíme, lebo v noci ma drží za tvár a kašle na mňa ako zaspáva ... 😒 😒 😒

kankam
26. apr 2011

@pusinqa
@libka1 držím vám obom palce , nech je to už lepšie a kašel ustúpi, želala by som si to aj pre nás ...

mia.k
27. apr 2011

Ahojte. Tak zase vás trápia choroby? To je neskutočné,aké je to tu tento rok chorobové. 😒 Želám všetkým chorým,nech rýchlo vyzdravejú a nech už dajú choroby do jesene pokoj.
My máme v poslednom čase tiež problémy. Filipko má už od minulého týždňa riedku hnedú stolicu a v nej krvavé hlieny. V utorok som bola s ním u doktorky,spravili mu výter a v piatok idem pre výsledky. No a ešte k tomu má aj reflux- dúfala som,že Filipka to obíde,ale bohužial má ho aj on a keďže nemáme antirefluxné mlieko,tak sa aj natrápi a pre mňa je momentálne starostlivosť o neho časovo dosť náročná,keďže dlho papá a po jedle sa aj hodinu trápi,čo sa mu tie grcky stále vracajú do úst a nemôže kôli tomu spať a je z toho nervózny a uplakaný a ja sa ho snažím nosiť na rukách vo zvislej polohe. Tento týždeň som už sama doma s deťmi,tak je to dosť hektické,lebo aj Benjamín si stále vyžaduje moju pozornosť,unavená som už jak kôň,lebo teraz,keď sa Filipkovi začal prejavovať ten reflux,tak sa moc ani nevyspím. Dnes mu chcem ísť kúpiť jeden sirup na zmiernenie príznakov refluxu,tak uvidíme či pomôže.

drimajova
27. apr 2011

@mia.k To mi je luto, Mirka. Ake idylicke to najprv vyzeralo, nie? Vela pevnych nervov ti zelam, fakt. PS: a dojcis, ci nie?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre