Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

margareta76
15. júl 2011

Libka1: Dakujem, skusim tam brnknut 🙂

kankam
15. júl 2011

ahojte, koniec dovce zaujimavy, mm seknuty v krizoch na flectore a nina včera prestala otacat s hlavou, najprv sme mysleli, že ucho a ked sa ulozila na jednu stranu mne na prsia a pri kazdej zmene polohy revala, vybrali sme sa na polikliniku do liptovskeho mikulasa, inak zlati, ochotni ludia, sestricka u detskej doktorky, hne´d volala ortopedovi a ten ns vzal bez čakania, takže má golier cca na týždeń, historia sa opakuje, mali sme to cca pred pol rokom ... 😖 po tejto skusenosti na najbližšiu dovču balim golier čo máme doma a flector pre mm...

kankam
15. júl 2011

aspoň že sme začiatok využili, vykúpali sa a využili počasie aj lepší zdravotný stav 😉

libka1
16. júl 2011

iha, to je riadna bodka za dovolenkou 😝 a to z coho obaja takto kvazi seknuty? to od nejakeho prievanu alebo co?
ja som sa rozhodla ze ak sa este zdravotne zadari tak pojdeme v tom septem. kdesi, a napadlo ma ze mame kupenu dialnicnu znamku rakusku tohtorocnu, tak mozno vybehneme niekde do rakuska do kupelov na predlzeny vikend, ale to je este hudba buducnosti, to len tak rozmyslam aby som mohla snivat a tesit sa na nieco 😵 😵 😵

mia.k
16. júl 2011

@kankam no ešteže sa im to prihodilo až ku koncu dovolenky a ža ste si stihli užiť. I keď verím,že zaobišli by ste sa aj bez toho,ale čo narobíš.
@libka1 ty si taká akčná... To ja sa neviem z domu vytrepať. Zase sedím doma s Filipkom a muž išiel s Benom na stanovačku,lebo ja som sa zase nerozhýbala s nejakou spoločnou dovolenkou. 😝

mia.k
16. júl 2011

Konečne sa mi podarilo pridať zopár fotiek môjho malého chrústika,pre tých,čo ho ešte nevideli.

kankam
16. júl 2011

@libka1 @mia.k , mm asi ofúklo a s topu stranou krížov má niekedy problém, ale že až tak, že sa zrazu len nezdvihne zo stoličky ☹ a nemal tam nikto lieky (flector), len jedna pani dorsiflex a ten mu do rána nezabral, potom ukecal v lipt.hrádku magistru, lebo flector je len na predpis a to mu zabralo, postupne to vďaku nemu rozhýbal a to mu potvrdil aj ten ortopéd, že aj on by mu také naordinoval. ninka má pravdepodobne nejako náchylný ten sval, lebo tak ako v zime neurobila žiadny krkolomný pohyb a vlastne ani netuším aký, lebo som bola v kúpeľni a mm spal, takže už som ju videla len ležať na posteli a plakať ... ale asi to mala menej ako v zime, lebo teraz sme dali limec dolu na okúpanie,(po 2 dňoch, predtým mala týždeň)lebo sa strašne pod ním vyhádzala (ani sa nečudujem) a povedala, že to zvládne, tak uvidíme či dám na noc, alebo len cez deň opäť, aby sa jej to doliečilo ...
Dnes sme ešte stihli parnú lokomotívu v čiernom balogu, bolo super, mali sme aj zážitok, vyhodila za jazdy bábiku, cestou späť nám ju našiel rušnovodič ... 😀 😀 😀

pusinqa
16. júl 2011

@mia.k aký okánik krásny drobučký na tej prvej foto
@kankam aj môjho mm dnes seklo v krížoch celý týždeň sa teším že mi cez víkend pomôže a nič z toho, och joj 😖

drimajova
16. júl 2011

@mia.k 😀 tulic 😀
ale tu investiciu do deti som myslela vseobecne, nielen maznanie

margareta76
16. júl 2011

mia.k: Malicky Filipko je zlatulinky 😵 Uz aby sme aj my mali doma take male, krasne klbocko 😵

janus32
17. júl 2011

@kankam no teeeeda,koniec dovolenky bolestivy ☹
@libka1 inak my sme boli minulu nedelu v Pn,to keby som vedela,ze aj okupat sme sa mohli,tak aj plavky beriem 🙂 je tam krasne,oplati sa tam ist aj s uplne malinkymi detmi 😵
@mia.k juuuj,aky drobcek zlatunky,este sme nemali tu cest sa vidiet 🙂 ale rastie paradne,no moja nabuduce treba uz nieco ukut spolocne-dovolenku,nie len Ben s tatikom 🙂

kankam
17. júl 2011

ja som akosi pozabudla napísať čo som chcela, že filipko je strašne zlatý, úplne iný ako keď som ho videla naživo takého malinkého - už je taký chlapisko a teda Bena nezaprie, vidieť, že patrí do rodiny .... 😵 😵 😵 hlavne to strašne letí, že už má 3 mesiace ... 😉 😕 😵

libka1
18. júl 2011

@mia.k akcna kym mozem,uvidime co bude v sept. a s 2 detmi tiez, tak zatial sa da, evka je uz velka slecna, vselico zvlada a hlavne sa z toho tesi, tak ja sa tesim s nou... sa priznam ze mne sa nechce chodit vobec nikde a uz vobec nie na kupaliska 😝 vcera sme ale boli na santovke, to je 20 km od nasich a neviem si vynachvalit, to je kupko kde sme chodili ked sme boli este decka a nejaky vincov les a spol sa na to ani zdaleka nehrabu... boli sme len od 9 do 12, aby mohla evka v klude pospat, ale tam bol klidek, ludi malicko, na obed tak akurat 😵 ziadne tlacenice, v pohode volne lehatka k dispozicii este aj na obed, v detskom bazeniku par deti, v rodinnom sa dalo pekne zaplavat aj s evkou, cena taka ista ako vo vincovom lese 10,60 rodinny vstup na cely den... jedine co by som im vytkla su zachody, tie sa mi teda nepacili 😝 inac vsetko podla mojho gusta, je tam sice termalna voda, ale nie taka ta tepla, je o cosi chladnejsia a je dost silna, ked sa clovek poriadne neosprchuje po kupani tak ho riadne vystipe 😀 trochu vajcovo smrdi, ale len troska 😉 asi tam nikto nepojdete, lebo je to daleko, ale ak chcete tak kuknite len tak zo zvedavosti, mne sa tam velmi paci, ale mozno aj preto ze sa mi to spaja s detstvom 😵 😵 http://www.sant-wellness.sk/letne-termalne-kupa...

libka1
18. júl 2011

a este dalsie, sem sa chodi evka kupat s nasimi: http://www.kupeledudince.sk/volny-cas/kupalisko..., je tam aj tobogan a spol., to na santovke nie je, ale mne viac vyhovuje santovka lebo je tam menej ludi 😉 a v dudinciach sa plati 3 hodinovy vstup a potom sa doplaca za kazdu zacatu hodinu, takze to je vcelku drahe, ale nasim sa tam viac paci, netusim preco 😀 je tam teplejsia voda, tak mozno aj preto, ine ma nenapada...

margareta76
18. júl 2011

Libka1: Skoda, ze tie kupaliska su tak daleko ☹ lebo vyzeraju super 🙂 Dnes som telefonovala aj do Hotela Balnea Esplanade, kde mi povedali, ze bazen je pristupny iba pre ludi ubytovanych v komplexe balnea ☹
Minuly tyzden sme objavili v TT interierove detske ihrisko http://www.cupilupi.eu/index/Domov.html deti sa super vysantili 🙂 A okrem ineho maju tam dobre frappe 🙂

libka1
18. júl 2011

@margareta76 tak to je skoda s tou balneou, my sa tam uz 2 roky chystame, tak sme sa dochystali 😝 pred 2 rokmi s tym problem nemali, sme sa naschval pytali na recepcii pri odchode a kolegyna tam parkrat aj bola...
to vyzera dobre to cupilupi, maju ihrisko na podobny styl ako v jednom nakupnom stredisku ked sme boli na krku a manzel bol z toho uneseny, tak ho tam musim zobrat 😀

mia.k
18. júl 2011

@kankam takže dovolenka sa páčila,až na tie nepríjemnosti?
veru ,veru,letí ten čas...
@margareta76 veru máš sa na čo tešiť, je to ozaj úžasné,mať také malé bábenko. Ale ten čas tak letí,že sa ani nenazdáš a už ho budeš mať doma aj ty.
@libka1 tie kúpaliská vyzerajú dobre... Len ja nie som zrovna vodný a už tobôž nie kúpaliskový typ. Ja mám inak možnosť chodiť aj s rodinou zadarmo do Piešťanských kúpelov do bazéna-tiež v Balnea komplexe,ale je to iný bazén než si ty spomínala-len mne sa akosi nechce. A nemám tam ani ako ísť,lebo môjho manžela to tiež zrovna nebaví. Ale chystám sa,že tam možno s Benom niekedy pôjdem,ak sa zadarí,lebo jeho baví sa čvachtať. Inak včera sme boli u sestriních svokrovcov grilovať a tam majú taký večší bazén,tak sa tam Ben poriadne vyčvachtal a vyjašil.

libka1
18. júl 2011

@mia.k to je skoda nevyuzit taku moznost, nie? nech si ben uzije kym moze, obcas sa treba premoct, mna to tiez moc nebavi, aj ked tu santovku som si vcera vychutnala, k tej mam taky iny vztah 😵 ale v tom vincovom lese pred tyzdnom som umierala sa priznam 😝 to mnozstvo ludi ma zabijalo 😠 😝 ale chcem nech ma mala co najviac zazitkov a nech sa nenudi, si pamatam ake byvali o nicom leta ked nasi boli stale v robote a ja som sa len nudila doma a nebolo do coho pichnut 😖 nastastie teraz to je fajn ze maju aj dedkovci na nu vela casu, lebo toto leto ja mam akosi o nicom, stale hnijem v robote, tak to vynahradzame len cez vikendy 😔 uz sa tesim na buduce leto, to uz budem mat 2 prckov a ovela viac casu dufam 🙂

mia.k
18. júl 2011

inak vďaka babulky za pochvalu Filipka... Podobá sa veru na Bena,len Filipko je drobnejší a má modré oči po mne a Ben má hnedé po tatovi. Zajtra ideme s Filipkom na poradňu a mali by ho očkovať,len ja by som chcela požiadať o odklad očkovania,lebo ešte stále nemá zahojenú tú ranu po TBC očkovaní a ešte minulý týždeň to mal hnisavé. Už sa to s ním vlečie vyše tri mesiace-je to hrúza-určite v tom musí byť nejaký bordel,keď to robí deťom teraz také problémy,lebo Ben s tým žiadne problémy nemal. A dočítala som sa,že tie vakcíny dodáva nejaká Dánsa firma a mali tam okolo toho nejakú aféru a boli tam velké ututlávačky. Takže neverím,že tie vakcíny sú také ako kedysi. Ešte že sa to očkovanie už ruší.-Chudiatka deťúrence.

mia.k
18. júl 2011

@libka1 preplnené kúpalisko je des! To ja ozaj nemusím. Snáď sa niekedy dokopem do tých kúpelov,lebo tam je to ozaj ideál kúpanie-pár ludí v krytom bazéne,je tam aj detský bazén a ešte k tomu zadara. 🙂 Len ako sa tam dotrepať, a kde dať Filipka.

pusinqa
18. júl 2011

@mia.k veru nech to radšej odložia, náš detský povedal že to je jedno že to ešte nemá zhojené ale po očkovaní jej to hnisalo ešte viac, som ľutovala že som netrvala na svojom, až teraz sa jej to konečne začína po troche hojiť 😝

mia.k
18. júl 2011

@pusinqa fúha, to nie je bohviečo! 😖 No pokúsim sa to odložiť.

libka1
18. júl 2011

fuj, este dobre ze ste to tu o tom ockovani napisali, ja teda urcite ockovat nebudem na TBC v novemb. ked to potom maju od januara zrusit, len si musim zistit ci k tomu musim napisat nejake vyhlasenie alebo ako na to, lebo ked budem osprostena v porodnici este mi zdrhnu niekam s drobcom a donesu mi ho naspat zaockovaneho ani nebudem vediet kedy 😅 😝 🙄

libka1
20. júl 2011

Centrum pre rozvoj rodiny:

Milé mamičky,
V dňoch 26.07. - 28.07.2011 sa uskutoční v našom centre Burza nášho oblečenia spojená s predajom vášho oblečenia a detského príslušenstva ( NIE HRAČKY!!!!, ale napr. detská postielka, kočík...atď).

Ktoré máte záujem predať svoje oblečenie a detské príslušenstvo, tak ich prineste dňa 25.07.2011 od 12:00 hod. - 18:00 hod. do nášho centra.
- Oblečenie musí byť vyprané a vyžehlené
- Detské príslušenstvo môže byť mierne poškodené

Poprosíme Vás na oblečenie aj na detské príslušenstvo, premyslieť si vopred ceny, ktoré nám v centre oznámite pri odovzdávaní.
Bližšie informácie Vám radi poskytneme v našom centre.

Oblečenie nemusí byť len detské, ale aj pre tehotné mamičky alebo dospelých ( napr. rifle, topánky, kabelky, tričká, zimné bundy...atď ).

Tešíme sa na Vás 🙂

mia.k
20. júl 2011

čaute. Tak mne sa nakoniec nepodarilo odložiť to očkovanie a včera mi ho zaočkovali hexou a prevenarom. Dnes teplotujeme a je strašne uplakaný,ani spať nemôže. Chudiatko moje melé,dúfam,že bude v poriadku.

libka1
20. júl 2011

@mia.k a hovorila si jej to a ona nesuhlasila alebo preco ho ockovala ked to druhe este nemal ok?

pusinqa
20. júl 2011

@mia.k ☹ , my sme po tomto druhom hexa a prevenare skončili až na prvých ATB a nikto na svete ma nepresvedčí že to nemala z očkovania, dovtedy jej nič nebolo ani od Julky ani odo mňa ešte nič nikdy nechytila ale toto nemala šancu chúďa taká dávka ktovie čoho v tom očkovaní 😠

janus32
21. júl 2011

Ahojte babulky 🙂 ja s tym ockovanim tiez moc nesuhlasim,teda aspon co sa tyka TBC-dlho sme sa z toho lizali ☹ Ale nasa doktorka ma stale dokola otravovala,aby som dala aj proti rotavirusom a kadejakym pliagam-nedala som.myslim si,ze cez take veci je dobre prejst a dieta je potom odolnejsie 🙂
@libka1 inak to vyzera super na tej santovke 🙂 my to az tak daleko nemame,tak hadam pojdeme kukuk aj tam 🙂 diky za tip.A Vincov les ja tiez nemusim,je tam vzdy otrasne vela ludi a naposledy ked tam bola kamoska,boli tam 20minut a kompletne ich okradli 😠 tak dik 😒

libka1
21. júl 2011

no neviem, ale momentalne nemam v okoli jedno dieta co by malo to TBC ockovanie ok, k ostatnym sa neviem vyjadrit, to som nejak nesledovala 😝 my sme dali evke aj rotarix, ukludnujem sa len tym ze to bola v podstate humanna vakcina a nemala s nou problemy, ale ona nemala ani s TBC a ostatnymi, osobne si myslim ze ta TBC vakcina co davaju teraz nebude ta ista co davali pred 3 rokmi, lebo vtedy si nepamatam ze by mali s tym decka az taketo problemy 😝 toto bude nejaky sajrajt asi... este ze to zrusia, tolko trapenia pre nic, uz sa to vraj v europe ockuje len na Slovensku a v Bulharsku, ostatne krajiny to uz zrusili 🙄

mia.k
21. júl 2011

@libka1 no chcela som,aby ho ešte neočkovali a som im aj hovorila,že ešte minulý týždeň to mal zahnisané,ale oni si mleli svoje,že už to má pekné a že to už bude dobré-asi to chceli mať odbavené,ale teda peknú tú ranu vôbec nemá podla mňa. Čo narobím,môžem len dúfať,že to bude mať v poriadku.
A inak sa docela teším z Filipkovej váhy,lebo málo papá a napriek tomu už dosiahol dvojnásobok pôrodnej váhy-čo má byť v pol roku-tak som spokojná. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre