Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

laluchova
31. mar 2009

aký recept od Petusky???daj ....

ivulienka22
31. mar 2009

laluchova, pár stránok dozadu je link čo petusa dávala, to je vianočka čo sa pečie v domácej pekárničke-je MŇAM

mia.k
31. mar 2009

ivulienka,super ako ti Adriánko papá.Aj ja by som prijala aby Benjamínko tak papal.On toho moc nepoje,ale tiež dnes keď so mnou raňajkoval,tak chlebík vyplúval a velice ho lákala moja zelenina na taniery,tak som mu dala kolečko uhorky a zjedol ho.Ja sa chystám tiež dávať v lete Benjamínovi šalát,no ale uvidíme ako to dopadne,lebo človek mieni a bobák mení. 🙂

laluchova
31. mar 2009

tak super vyskúšam pekáren so ms teraz kúpila cez net...prišli mi časáky poštou dieťa a mama a ja tak idem vyložiť nohy čítať 😀

mia.k
31. mar 2009

ivulienka podobá sa tá vianočka tej kupovanej?Lebo by som ju skúsila kúpiť Benjamínovi,že či by jemu nechutila. Pekáreň nemám,tak si musím vystačiť s kupovanou.

ivulienka22
31. mar 2009

mia , mne Aďo predtým papkal kupovanú, potom ako pečieme už nekupujeme.. , mia ani mne predtým nepapal chlebík,len pečivko užužlával, keď som mu dala do pusy ja kúsok to nee, on sám sa teraz naučil si odtrhnúť a taký kúsok si dať, a odvtedy mu môžem aj ja dávať kúsky a papká..

janetina
31. mar 2009

ivulienka tak pagacik oskvarkovy 😀 , nas maly zasa tatovi chlebik s mastou a u babky ani nehovorim co mu vsetko dovolia 😉 ...a tiez si pochvaluje ze mnammnam tak chutno hovori 😀
a tie atb...uvidim co mi povie dr...nebudem sama experimentovat..len ma zmiatla dr na pohotovosti ze mozne to je po 3 dnoch vysadit su to silnejsie atb ako klasicke penicilinove rady tak asi preto...

ivulienka22
31. mar 2009

janetina, keď ti takto dr. povedala, tak by som to asi vysadila...veď inak by ti to nehovorila keby sa to nemohlo, no nie? a keď už malinkému nič neni..čo ja viem? aj ja chcem aby malý povedal mňaam, sa teraz naučil, že keď niečo nechce tak krúti s hlavou že nie nie..to sa vie naučiť hneď opica malá 😀 😀

mia.k
31. mar 2009

Mne nechce Ben ani pečivo jesť. Odhryzovať si odhryzuje,ale potom to vypluje. 😒 Skúsim tú vianočku, uvidíme či mu bude šmakovať. Ono nejde ani tak o to či mu niečo chutí alebo nechutí,ale on sa so všetkým len hrá. Aj s pitím máme problémy,už som vyskúšala rôzne flaše a poháriky,ale on sa so všetkým len hrá.Aj s jedlom sa hrá.

ivulienka22
31. mar 2009

mia aj aďo sa hrá s chlebíkom,aj s iným, trúsi to pozerá ako to padá, šklbe to, ale potom aj papká, aj popri tom, no jeden kúsok má na hranie a druhý papká 😀

mia.k
31. mar 2009

U nás tiež tak neak.

laluchova
31. mar 2009

ajmy tak ked tak rožtek...dám jej polovičku ona odhryzie si a niečo zje niečo rozmrví a potom zje, strašne rada zbiera mrvinky a potom ich papá...vysávačik to je.... 😀 a konečne sama pije z pohárika s náustkom už mesiac, ale tiež sme sa potrápili a potom som to nechala na nu, nechala som to v jej dosahu najkor len hrýzla náustok a potom to aj vedela nahnúť...teraz pije sama kedy chce...

laluchova
31. mar 2009

baby tu konečne vyšlo slniečko a vyjasňuje sa !!!!hurá!!!!jar!!!! 😀 😀 😀

janetina
31. mar 2009

mia dnes mate meninky tak vsetko najlepsie Benovi

ivulienka22
31. mar 2009

jééj mia všetko najlepšie nech mamina poslúcha 😀 😀 😀
laluchova náš malý je vysávač, vonku pred činžiakmi všetky špaky by pozbieral, všetky kamienky..., z hrnčeka tiež pijeme, my akosi tak rovno z cecíka na hrnček, my sme sa natrápili s fľaškou - tú ani za b... nechcel, tak sme dali hrnček, ale nahnúť sám si to vie tiež niečo vyše mesiačika, predtým som mu to musela pridržiavať, teraz sa obslúži kedy chce 😀

ivulienka22
31. mar 2009

vonku je super, my sme sa teraz vrátili, sme boli 1 hod. na trojkolke medzi činžiaky, teda väčšinou pešky a trojkolka niekde odstavená ale mali sme ju so sebou 😉 teraz už hajkáme 😎 😎 😎 veget

janetina
31. mar 2009

jej ako vam zavidim tak ma to taha von...ale este nemozeme uvidime zajtra

Inak nas maly sa tak naucil nechat si odsavat nostek ze nechapeme. Doteraz reval o dusu a teraz ako vymeneny kludne si lazka a ideme na to...supeer sa tesim...a u Dr, ze ukaz pusinku hrdielko a on ze:" aaaaaa" a ukaze 😀

mia.k
31. mar 2009

Ďakujeme za gratulácie. ivulienka,ja ti dám,že mama nech poslúcha. 😠
janetina,aké máš rozumné dieťa,slušne vychované... 😉
Náš Benjamín už dávno začal piť z hrnčeka s náustkom,len on to nepije,ale hryzie ten náustok,a to čo mu natečie do úst vypluje.Potom sme na istý čas prešli na normálny umelohmotný pohár,zo začiatku docela pil,ale po čase znova vyplúval čo mu do úst natieklo a začal obhrýzať aj pohár.Tak sme teraz zase prešli na ten náustkový a zase to isté. Na neho nič nezaberá.Proste nechce piť.Skúšala som aj rôzne šťavy,džusik,čaje, a nič z toho. 😒

laluchova
31. mar 2009

a zubky t niesu???ja ked som chcela malú učiť piť z pohárika s náustkom tak ked jej išli vrchné zuby tak to len hrázla, tak som to vzdala a začala až ked jej vyšli...

janetina
31. mar 2009

no co sa tyka pitia nic si z toho nerobte my pijeme ukazkovo akurat tak s cumlika jedine Avent, naustky vsakovake aventacke nechce vidiet a jedine klasicky z poharika ale to by sme pili asi dlho, lebo my sme velky pijaci 😀

Timko pomaly uzdravuva...v celom byte smrst stale len upratujem a spat nechce uz sa urcite vcera prespal akurat tak dost....ale teplotku ma stale ale bez cipku 37,5 na to nedavam nic...len vela cajiku nech to ide von.

mia ukazkove asi nie ved doteraz to bol boj. ale asi vekom nieco pochopi ze mu to spravi dobre tak je kludny 😉

mia.k
31. mar 2009

janetina to si ma moc nepotešila.To mám ešte vyše roka čakať,kým Benjamín pochopí že mu odsávanie soplíkov spraví dobre? Dúfala som že skôr. 😝
laluchova,keby to bolo zo zúbkov,tak by mu museli ísť zúbky stále.Ale zase na druhej strane,teraz v jeho veku rastú deťom zúbky stále neaké,takže to môže byť aj tým ovplyvnené.

janetina
31. mar 2009

mia no uvidis mozno Tebe aj skor..my sme dlho neodsavali az teraz po cca 6mesiacoch tak mozno by to prislo aj skor 😀 😀 .....

laluchova
31. mar 2009

no ved my sme mali prestávky medzi zubami necelý mesiac, ono je to dlho v dasienkach pootm to trošku trčí a opať ide von a tak pomaličky, človek sa poteší že konečne bude pokoj a opäť zuby...

kankam
31. mar 2009

ale ste toho popísali 🙂 😉 ... aj mne nina sa napije a potom strašne hryzie ten pohárikový náustok a aj s tým hrká a snaží sa o otvoriť, ale to už zakročujem, alebo aj tak ju po pití 3 x denne min prezliekam (lebo aj keď má taký podbradník s igelitom) je celá mokrá ...

kankam
31. mar 2009

a tou vianočkou musím skúsiť, ja som teraz na nete našla žemlovku pre detičky, tak to chcem nine zajtra uvariť, nech má sladkú zmenu ...
Jablková žemľovka
(od ukončeného 8. mesiaca)
Suroviny: 1 grahamový rožok, 1 jablko, štipka škorice, 150 ml dojčenského mlieka, 2 lyžičky rastlinného oleja, 1 vaječný žĺtok
Postup: Grahamový rožok nakrájajte na malé kocky a zalejte ho vlažným dojčenským mliekom. Z namočeného pečiva vytlačte prebytočné mlieko, rovnomerne primiešajte vaječný žĺtok. Jablko postrúhajte a premiešajte ho so zmäknutým pečivom, pridajte štipku škorice. Zapekaciu misku potrite rastlinným olejom. Vložte do nej pripravenú zmes a pečte v rúre vyhriatej na 180? C cca 30 minút. Po upečení nechajte vychladnúť.

laluchova
1. apr 2009

môže by ť mňamky, vyskúšam zajtra...my máme taký hrnček čo netečie aj ked ho prevráti...nie je to avent...ale kúpila som ho v dm, stál100 sk, tuším od nuby značka taký ružový trošku zelenej...

janetina
1. apr 2009

bre ranko...my este spime 😀 ale zasa chodime neskoro spinkat plus asi nanho dolahla zmena casu myslim , lebo to sa mi nestava. Aspon sa pomaly nachystam k Dr. Inak mam pocit ze namiesto Mucosolvolanu vyborne na zahlienenie zabera Solmucol / my mame praskovu formu/ ked odsavam mam pocit ze tam je soplik spred roka 😉 ....
Uz sa tesim do Hc 😎 ...hadam stihnem aj kadernicku to by bolo super 😎
Kankam ta zemlovka je naozaj vyborna kde hladas take receptiky?

laluchova
1. apr 2009

to by aj mna zaujímalo...Baby, musím sa pochváliť, malá nám včera prešla sama 12 krôčikov a dnes od rána robíme rekordy v chodení, sama sa pustí od gauča ku kreslu to je tak niečo okolo 2 m. a ked stojí pri kresla ja oproti nej tak sa pustí a ide ku mne , ja cúvam , cúvam a ona ide a tak sa rehní páči sa jej to, konečne sa odhodlala sama....tak len toľko.... 😀 som z toho happy, len verím, že si zo mňa nerobí 1.apríl!!!!

kankam
1. apr 2009

recept som našla na stránke mama ja v dojčenských receptoch, hladám kde sa dá, nech má obmenu, idem to dnes uvariť ... 😉

laluchova
1. apr 2009

zajtra vraj jasno a 14-17 stupňov som zvedavá, otepleniu bráni oblačnosť... ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre