Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

kankam
10. jan 2009

libka nič si z toho nerob 🙂 aj pracujúci si mýlia rok a my matky na tej dovolenke, čo nič nerobíme a sem tam sme už "vymleté" 😀 😀 😀 (teda ja sa aspoň niekedy tak cítim, jedna moja kolegyňa čo bola rok na materskej a vrátila sa do práce povedala pamätnú vetu : "vieš to ti niektoré mozgové bunky úplne odumrú 🙂 😉 🙂 " - vtedy som to nechápala , teraz už rozumiem ...) pre ivulienku povedala to sabička 🙂))) a vtedy som jej hovorila, že "ále netrep" - je to fakt pravda ... 😀 😀 😀

to stretko sa začínam tešiť a miesto výsostne dobre vybraté, asi jediné miesto v hc kde je môžné byť aj s malým dieťaťom. Bola tam jednu fajn predavačka, teraz sa im to pomenilo a už to nie je také prívetivé, aspoň 1 ks čo som zažila ... Ak sa nič neudeje, som tam ... 🙂

kankam
10. jan 2009

janetina súhlasím s miou, leopoldov je ešte väčší zapadák ako hc, ale zasa ako vraví libka idú tam dobre do a z vlaky(takže do práce sa asi dobre dochádza) a je tam basa 🙂 🙂 🙂 to nemáš hocikde , ale inak ako dedina, všade autom s malým dieťaťom . Kedysi sme chceli s mužom dom aj na dedine a potom keď sm,e to premysleli, že chúďa naše dieťa a my tiež, radšej budem bývať v 2-izbovom byte v hc ... 😒 ☹ 😒

mia.k
11. jan 2009

Joj,tak to aj ja by som chcela strašne rodinný dom,a už som bola aj vo fáze,že je mi jedno kde bude,len nech je,ale postupom času si tiež uvedomujem,že na tej dedine by to až taká výhra nebola.Stále niekam cestovať...
Tu v Hlohovci je výhoda,že mám všetko poruke.Keď som bývala v Piešťanoch,tam som si zase všetko obehala na bicykli.
Na stretko sa pokúsim(ak sa nič neprihodí)prísť aj ja.

libka1
11. jan 2009

Tak fajn, hadam sa pomaly nazbierame 😀

alionuska
11. jan 2009

😀 Jeeej ahoj kocky! Ja som vas tu nasla az teraz.Tak som tu pre vas...ak si chcete popisat o hocicom,budem rada...pa pa 😉

mia.k
11. jan 2009

Ahoj alionuška.Tak napíš niečo o sebe.

janetina
12. jan 2009

Libka ano som ta co pozna Moniku Tvoju kolegynku blaznivu z B.
co sa tyka Leopoldova no je tu skapaty peees, ale zasa na pracu a cestovanie vyborne..my sme byvali v HC v 2izbaku a teraz sme sa rozhodli mat dom po narodeni prcka a v Hc je to nemyslitelne co sa tyka cien . Asi by som do Leopldova nesla keby nie tohoho ze byvam hned pri stanici tak to ma upokoujuje 😀 . Manzel je leopoldovcan ten je z mojich reci nespokojny 😀 😀 , ze to ocenim po materskej, tak hadam ano....
Ale je to o aute ale aj v Hc sme dost vybavovali na aute tak neviem...
alionuska: zdravim Ta tu Janet z Nitrianskej teraz Lepis 😀 , pamatas zo sidliskaa?
Stertko no ak sa nic neprihodi tak ano pridem 😎 😎 😎

libka1
12. jan 2009

Uz som ta identifikovala podla fotiek medzitym 😉

Muž so ženou ležia v posteli. Muža začalo smädiť, a keďže ležal pri stene, opatrne prekročuje ženu. Tá, mysliac si, že mu sa chce milovať hovorí: Počkaj, syn ešte nespí. Po troch minútach muž znova skúša prejsť cez ženu, lebo ho hrozne smädí. Žena hovorí: Vravela som Ti, že počkaj, kým malý zaspí. Muž ešte chvíľu čaká, ale potom rezolútne vstane. Ide do kuchyne, chce sa napiť vody z vodovodu, ale voda netečie. Zúfalý vytiahne z chladničky šampanské. Žeńa počuje buchnúť zátku a kričí: Čo tam preboha robíš? A na to syn: Vidíš, nechcela si mu dať zatr...., tak sa zastrelil....

alionuska
12. jan 2009

Ahoj Janet. Jej,ja som nevedela,ze si to ty az ked som pozrela albumcek.Ako sme sa tu stretli.Som ta videla naposledy ked si mala brusko a akeho krasneho chlapceka mate! 🙂 🙂
Ja sem chodim na MK,ale skor do temy volna diskusia...Ale tak odteraz budem aj sem! 😀
Inak ani neviem co vam mam napisat.Pochadzam zo Sulekova a zila som tam skoro cely zivot.Potom asi tri roky v HC v podnajmoch a nakoniec sme zakotvili v Orešanoch..Asi 15 km od Hc smer radosina....Je to uz okres Topolcany,ale v Hlohovci som hadam kazdy den...lebo Janet -nie v Leopoldove skapal pes...to tu! 😀

Mam 34 rokov,jednu krasnu dcerku Alenku a druha nam po narodeni zomrela.Pred rokom a pol... ☹
A este by som chcela nejake babatko...Tak hadam uz onedlho budem aj ja nielen mamulka ale aj tehulka! 😀
Tak vas vsetky zdravim a majte sa krasne! 😉

libka1
12. jan 2009

To ma mrzi alionuska s tou druhou dcerkou ☹ 😢

ivulienka22
12. jan 2009

Bré ránko 😀

ivulienka22
12. jan 2009

Tak tu to teda žije, to zíram. Baby ak sa nič neprihodí možno prídem aj ja na stretko-uvidím. Normálne rozmýšľam že budeme mať kde odparkovať kočíky???
Alionuska teba ja asi poznám-pozerám na foto v pase-aj ja pochádzam zo Šulekova-ty si zo Štrbových??Možno sa mýlim tak neviem. Bože, musím končiť bo krpec mi tu všetko zo šuflov vyhadzuje-prídem sem keď zahajká. Až zahajká 😉

alionuska
12. jan 2009

Ivulienka jeeej aku reklamu my robis! 😀 Ano trafila si ...a este stale sa tak volam. Daj nejaku fotecku do albumu,lebo na tej v pase ta neviem identifikovat! 😀 Lebo sa mi podobas na Svetlikovu Ale neviem ci dobre triafam,ako ty! 😀 😀

alionuska
12. jan 2009

Libka... 😢 No aj mne je to luto a asi ma to neprestane nikdy trapit...lebo malinku sme strasne chceli a tesili sme sa na nu... Zivot..Same prekvapenie... ☹

libka1
12. jan 2009

No nakoniec sa tu stare zname ponachadzaju 😉 Tie kociky nejak doriesime, aj tak niekto urcite odpadne, lebo dieta zvoli iny rezim akurat a matke zabrani v rozlete 😀 😀 Celkom sa tesim 😉

ivulienka22
12. jan 2009

Júj baby tak zrýchla vás čítam, že alionuska som ani nepostrehla čo sa ti stalo. Aj my sme tak straaašne chceli malinkého a neviem si to ani predstaviť že by sa mu niečo stalo. Obdivujem ženy čo sa s takým niečim vyrovnajú. Ja viem že život ťa poháňa ďalej, ale ja neviem či by som také niečo zvládla. Inak som vôbec netušila že máš takú krásnu a veľkú dcérku. Alionuska som to ja. keď budem mať čas pohádžem foto do albumov, teraz tam nič nemám. Ty si bola tuším spolužiačka mojej sestry Gaby, nie?
Malý mi tu hromží - on chce spinkať a vnútri ani za svet, no ešte že máme balkon 😀 - no neni nad dom, však??

ivulienka22
12. jan 2009

No super, malinký na zime už hajká. Aj tak nevydrží dlho.
No ešte som chcela Alionuska že myslím že teba pozná aj môj muž. Neviem či aj ty jeho, on tuším robil raz s tvojim bráchom, či čo. Ja som teraz Adamkovičová-mangel pochádza z Červeníka a zakotvili sme si to na Nitrianskej v HC. Inak z tých Orešan kde ty teraz bývaš som mala na strednej spolužiaka-Milana Greža a spolužiačku Evku Krošlákovú,ale tú asi nepoznáš bo oni tam už nebývajú-inak známi podnikatelia-tak možno aj hej.

Libka a čo sa týka toho stretka máš pravdu. Sa chystám konečne vypadnúť niekam medzi ľudí s podobnou tématikou-koľko sa u nich doma spapá, koľko kaká... 😀 😀 😀 😀 tak dúfam že malinký nebude o takejto dobe spinkať. Dúfam že aspoň mne alebo kankam sa tam podarí dostať a potom si pokecáme.
Libka ešte som sa chcela spýtať u akej fotografky ste boli?? My sme na štvrtok obj. do TT nejakého fotografovi, robí aj umelecké fotky-čo som chcela, ale radšej by som išla k ženskej čo má tiež malého chrústa ako si spomínala, možno by sa nám tam lepšie fotilo. Tak daj vedieť.

Janettina - veď Leopoldov nie je až taký zlý. Veď tam máte najlepšiu zmrzlinu zo široka - Ďaleka
😀 😀 😀 😀 - čo samozrejme hlavne teraz v zime využiješ 😝 😝 ale nie vážne, ja si chvíľami myslím že HC je väčšia diera. V lete tam máte kopec všelijakých udalostí v spolkovej-akcie pre deti aj dospelých, no tu v HC furtttt len ten skapatý pes!!!

Baby chcela som sa spýtať: Objednávate niekto veci cez MMB z Next-od niekoho kto chodi do Anglicka na nákupy???

ciarka
12. jan 2009

Babulky ahojky, tak mozem sa k vam v stredu pridat???????????????Nebude vam to vadit?????,

ivulienka22- ja som este neobjednavala cez MMB z Nextu.A ja planujem tiez ist fotografke, lebo Sabi ma za chvilu rocik.Ivulka ako hovoris aspon si pokecame o kakani, papani, spani......

Alioniska-vsak mi sa pozname cez net, si mi parkrat pisala aj to co sa vam prihodilo s babom pamatas?

janetina
12. jan 2009

alionuska ano som to ja a tiez sa pripajam ze mi je to luto co sa Ti stalo ☹ , zivot prinasa aj taketo zle veci,,,
ivulienka22 aj ja som stara paka z Nitrianskej 😀 , mozno sa aj z videnia uz pozname a teda som zvedava na leto s tou zmrzkou a kulturnymi akciami
libka aj si oznamila ze tam prideme tetam cukrarkam??????????? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 chcem prist aj s jednou kamoskou odtialto povodom Hc a teraz Leop a zachvilu zasa *HC 😀 .

libka1
12. jan 2009

Neoznamila 😅 Hadam nas nevykazu 😀 Ale fakt to zacina vyzerat ze kociky budu problem 😝
Ciarka si vitana 😉
Ivulienka my sme boli v Senci u Husenicovej, chceli sme na vianocny kalendar fotky, ale ked som sa chcela objednat v oktobry mala uz volne len na januar 😅 Bola velmi prijemna, mala tam za furu haraburd na fotenie deti, ale foti aj akty, aj vsetko ine... Ja som v Trnave nenasla nikoho, zato sme boli u nej, ale nebanujem... Tento tyzden by sme mali mat hotove fotky, tak potom dam vediet ci este stale nebanujem 😀 😀

mia.k
12. jan 2009

Ahojte.
ciarka,práve dnes som na teba myslela,že či už ste zdraví.Jasné že sa v stredu pridaj. Len som zvedavá,ako tá cukroška zvládne takýto nápor maminiek... 🙂
alionuska,to je strašné,čo sa vám prihodilo s vašim bábätkom.Ja by som také niečo asi psychicky nezvládla.

libka1
12. jan 2009

Mia zajtra ides kocikovat?

janetina
12. jan 2009

libka1 hadam to cukroska zvladne my sme trosku zle zo zubkami na tom slak ma ide trafit....uz sme si vselico s nimi preskakali a teraz tie posledne stolicky daju asi toez zabrat....
Ohladom fotenia deticiek som to nestihla akosi zrealizovat ale viem ze v Tescu v TT je nejaky pan ked sa spytas vo fotosluzbe a foti typ anne geddes...

libka1
12. jan 2009

Aj ta v Senci fotila na ten styl, fotila ju v kosiku oblozenu tekvicami, potom s ruzovymi lupienkami, s nejakymi zltymi, fotila ju s anjelskymi kridlami a spravila nam jednu rodinnu, tak som zvedava ako blcha ze ake budu...
Este vas trapia zubky? To som myslela ze len takych zasranov ako sme my, no to sa mam naco tesit 😝

janetina
12. jan 2009

no nam to islo tak naraz po 4-5 zuboch bola to zabava ale Kamistad gel zabera supeeer 😀 😀

libka1
12. jan 2009

No my sme nejak zvladli tie 2 co sa nam prebijali cez dasno, ale 5 naraz 😅 Cista hroza, fuj...
Co sa tyka tej cukrosky, tak to bude asi fakt naprask, malu asi obleciem do nejakeho vreca, nech sa tam moze valat na tom koberci 😀 😅

mia.k
12. jan 2009

libka,ak sa nič neprihodí,chcela by som ísť kočíkovať okolo 12.30-ten čas je len orientačný,veď vieš ako to chodí...

alionuska
12. jan 2009

Ivulienka...ano bola som spoluziacka s Gabikou tvojou sestrou... 😉 Ja ti chcem len napisat,ze ja som si to tiez nevedela predstavit,ake to musi byt strasne tazke,ked zena strati dieta.Hodim vam sem nas pribeh,len dufam,ze ma nevymazu,ze odbocujem od temy... 😒

alionuska
12. jan 2009

Kde mam zacat?Asi na zaciatku.Som velmi citliva zena,milujuca vsetky deti,no najviac to nase.Prva dcerka sa mi narodila kratko pred mojou tridsiatkou.Bola som najstastnejsia zena na svete.Milujem moju malu Alenku viac ako svoj zivot.Ludia vravia,ze deti su starosti,ale ja som to vnimala inak.Tesila som sa z kazdej sekundy mojho zivota,lebo som mala krasne zdrave dievcatko.V zivote by ma nenapadlo,ze niekedy zazijem tu trpku bolest,ktoru citi zena,ked pride o dietatko.Ked mala ALENKA vyse dvoch rokov,rozhodli sme sa s mojim muzom,ze chceme este babo.Lebo v nasich srdieckach bolo tolko lasky a my sme mali pocit,ze trom nam je super ale styrom nam bude este lepsie.Vzdy som tuzila po krasnej velkej rodinke.Splodili sme nase druhe dietatko hned na prvy pokus. Stastna ako blcha som sa tesila,ze malej Alenke onedlho pribudne sestricka.Hrozne sme chceli este dievcatko.Cele tehotenstvo som si opat uzivala plnymi duskami.Chodili sme na pravidelne prehliadky,vsetky vysledky boli v poriadku,zdravo som sa stravovala,davala som si na seba maximalny pozor.Bola som v 20tt na 3D a vtedy mi lekar povedal,ze to je na 80% dievcatko.Strasne som sa tomu tesila.V 24tt mi robil moj lekar ultrazvuk a vravel,ze je vsetko v poriadku.A ked mi ho robil o dva mesiace neskor,to mi mal uz urcite potvrdit pohlavie dietata,tak som sa dozvedela tu najhorsiu vec,ktora zmenila moje stastie len na plac a bolest.Povedal mi,ze sa mu nieco nezda na tom babatku/ved to v 32 tyzdni uz bolo babatko/ a povedal mi,ze ma nejake zvacsene mozgove komory.Ze on ma nechce plasit,ale vyzera to na vodnatielku mozgu-hydrocefalus.V tom momente sa mi zrutil cely svet.Poslal ma na druhy den do Trnavy,k inemu lekarovi,aby sa na to pozrel a povedal mi,co sa s tym da robit. Po preplakanej noci som si po kratkom vysetreni vypocula verdikt."Moja zlata,s tym sa uz neda nic robit.Toto nie je zlucitelne zo zivotom."Hned na to sme isli do Bratislavy,kde mi lekar asi po hodinovom vysetreni povedal,ze je to dievcatko a ze tej vody v hlavicke ma tolko,ze ak ju vobec donosim,tak mi po porode urcite zomrie.Mozgove tkanivo bolo stlacene na 6 mm a hydrocefalus mala vo vsetkych styroch komorach.Videla som jej krasnu tvaricku,srdiecko,ktore bilorucicky a nozicky,ktorymi ma kopala uz vyse troch mesiacov.Nechapala som,ako je to mozne ze zije,dycha,hybe sa,ked vravia,ze ma z mozgu iba taku skrupinku.Hned mi dal lekar na to vysvetlenie.Vraj preto,ze ju vyzivuje moja placenta a akonahle ju "odpoja" tak zomrie.Nedokazem opisat tu bolest,ktora ma sputala tak silno,ze som sa nedokazala ani nadychnut. Lekari moje tehotenstvo nemohli ukoncit,lebo som bola uz na zaciatku ôsmeho mesiaca a povedali mi,ze si to musim donosit,aby mi to mohlo umriet.Najhorsie slova v mojom zivote...Nikto mi nepovedal,preco si nikto nevsimol,ze sa s mojim babatkom nieco deje.Preco sa to stalo mne,ked som taka dobra mama?Nedaju sa zratat tie preplakane noci,plne smutku a beznadeje.Musela som zit s tym vedomim,ze pokym mam moju dcerku v brusku,tak budeme spolu a nechcela som si pripustit,ze raz ju porodim a bude koniec.Posledne tyzdne mi tak zacala pribudat plodova voda,ze okolo babatka jej malo byt asi 7-9cm a ja som jej mala 29cm.Bolelo ma cele telo,spala som po sedacky,tlacili ma rebra...ale co je to v porovnanim s tou bolestou,ktoru som mala v srdci.Strasne som si zelala,aby sa moje dievcatko narodilo zdrave.Bola som uz taka zufala,ze som si namyslala,ze vsetko bude v poriadku.Lekari mi povedali,ze ku koncu tehotenstva sa hlavicka zvacsovat a budem mat problem porodit dieta normalne.Ze v takychto pripadoch sa napichne hlavicka,aby sa uvolnil tlak a ja aby som mohla dieta vytlacit.Toto u mna nepripadalo do uvahy,pretoze som do poslednej chvile verila na zazrak.Na zazrak,ktory sa nestane.Rozhodla som sa pre cisarsky rez a celkovu anestezu.Moja malicka DIANKA sa narodila 4.6.2007 o 19.10hod a zila iba osemdesiat minut. ;-Nemala som moznost ju ani vidiet,dotknut sa jej telicka a povedat jej ako strasne som ju chcela a ako prestrasne ju lubim.Moja krasna kvetinka,ku ktorej som si nikdy neprivonala,moje slniacko,ktore ma nikdy nezohrialo svojou laskou...Odisla mi do nebicka,ked ja som este spala.( Ked som sa prebrala z narkozy bolo mi oznamene,ze zomrela a ze krv z pupocnika poslu na geneticke vysetrenie,aby zistili pricinu jej ochorenia.Nic nezistili,chromozomy mala vsetky dobre.Ani pitva nic nepotvrdila.Nikto mi na to nedal odpoved.Neviem na koho sa mam hnevat.Ale viem,komu vdacim za to,ze som toto dokazala prekonat a prezit,aj ked sa mi v tych casoch zit ani nechcelo.Moja dcerinka Alenka mi doslova zachranila zivot.Musela som zit pre nu,pretoze ma moc potrebuje a aj ja ju.Teraz chodime na cintorin za sestrickou,ktoru hladkala,ked bola v mamickinom brusku.Mozno to vyznie divne,ale ja ich milujem obidve.Aj ked ten druhy anjelik je hore v nebicku.Nikdy nezabudnem...Nikdy,pretoze stale to boli a stale boliet bude...

😢 😢 😢

libka1
12. jan 2009

☹ 😢 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre