Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

janetina
14. máj 2009

tak 120ml nedopil a ked som mu doliala este ze chce viac v pohariku tak uz sa toho ani nechytil a chytal si jazyk ze bleee 😝 😝 😝 😝 😝 😝
tak mam dite sa manierom 😀 😀 😀 😀 aj ja 😀 😀 😀 😀 😀

laluchova
14. máj 2009

ooo dnes malázjedla polovičku chlebíka s masielkom fíha...bez korky samozrejme tu len žužlala, ale ona vobec nechcela papávať chlebík, ale jedli sme spolu tak...

janetina
14. máj 2009

a dnes nam teda prrsi co len budeme robit....skoda ze nemame gumaky asi by som to mala kupit lebo sa vnutri zblaznime

mutter
14. máj 2009

Ahojte maminky. Ja som mala napodiv super noc. Alex spal od 21.00 až do 8.00. Ale to počasie by sa mohlo zlepšiť, je také práve na spanie.. ☹

libka1
14. máj 2009

no mne pomahaju skrz to ze chodim do roboty,ak by som nechodila tak mama by urcite na tyzden nechodila a svokor asi tiez ovela menej... von nepojdu, prsi, to nie je nic moc, obidvaja budu znudeny 😝
no to ako miin ben, ten tiez vyzeral byt super dobre dieta, ale pomaly zacinam menit nazor 😅 on sice vela spinka, ale ked je hore tak si s nim uzije 😅 😝
my sa dudlika este nechceme zbavit, mozno je to moja pohodlnost, ale zatial mi to vyhovuje 😉

laluchova
14. máj 2009

hm..
jasné...každá mamina si vie najlepšie čo je pre jej dieťa najlepšie, ...
ozaj je čas na spanie aj mne sa nejako drieme...
aj tu teraz začalo rosiť...asi sa tiež soma zbláznime, malej som vytiahla podložku taký veľký zajo šuštia u ušká, má samé vrecká z rúznych materiálov ...zrkadielka ...tak sa hrá...zabáva no neviem dokedu ju to bude baviť...len by behala a behala...nevie sa postaviť, kedže nelozila nevie to...aj sme ju to učili aj má tendenciu sa niečoho chytiť a ťahať sa ,a ale zodvihnúť tých svojich 10,5kg to je makačka...

libka1
14. máj 2009

Aspon niekto mutter 😉 zaaaaaaaavidiiiiiiiiiiiiiiiiim, ja by som spala jejda, a nemozem..... 😢

ivulienka22
14. máj 2009

júúj ako ste sa hneď ráno rozpísali 😲
mne malý už hajká, vstával o 7.30 do 08.00 sme sa válali po posteli a naťahovali sme sa ako žaby, aj sme sa túlili... a o 9.45 sa už ukladal hajkať-to ten čas škaredý!!!!!!!!!!!!!!!!!
mliečka už netestujem, prestal kuskať a cecká si prsko, tak to nechávam tak. V noci máme jedno kojnie, potom až nad ránom okolo štvrtej-piatej, tak to nechám ako to je.
my dudlík máme, a ani nemám snahu ho odnaúčať, naopak stále mu ho dávam, a teraz keď idú zúbky nech sa ukľudní chúďatko ubolené, nech si podudkuje.

kankam
14. máj 2009

baby som driemala pri malej tak 1 h, ale bolí ma hlava viac jak predtým, ona sa vrtí jak paragraf, tak nič moc, ale asi dobre ...
Aj vám sa na všetko malí jedujú? hlavne keď sa im hneď niečo nepodarí ? viem že to súvisí aj zo zubami, že je nervná, ale sa strašne posledné dni jeduje a piští ... Už som jej včera čapla(trochu), keď ma neposlúchla-už som bola aj ja nervná 🙄 🙄 🙄 od kedy začínajú janetina tie obdobia vzdoru ?

ivulienka máš pravdu s tým MM držím ti palec, ešte vydržte, nina už má MM len sem tam ako maminka daj, vyhrnie si tričko a pocucká, potom sa tak blažene usmeje a ja som šťastná, že tam ešte niečo vycedila, ale u nás to UM už bola nutnosť, hlavne keď zasa nič nechce jesť ... U nej je to teraz hlavné jedlo dňa ... 😲 😲 😲 😲 😲 😵 😵 😵 , krabicu 600 gr miniem skôr ako za týždeň ...(tak som mužovi rátala koľko sme ušetrili, keď som kojila 😀 😀 😀 😀 ) okrem samozrejme tých dôležitejších vecí prečo som kojila ... 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

kankam
14. máj 2009

a tiež si myslím, že dudel je teraz ešte pre ňu dôležitý, načo by sme sa stresovali. v pôrodnici TO som videla asi 5 ročné dieťa s dudlom v puse, tak to už bolo moc ... 😲 😲 😲 , inak v tom nevidím problém ...

laluchova
14. máj 2009

noo len dieťa si tak zvykne na dudlík, že potom je ťažké sa ho vzdať,,,ja ked vidíme tie deti ako idú s dudlíkom do školky to sa mi vonkoncom nepáči...ona sa nestresuje že nemá dudlík, pri zaspávaní jej vôbec nechýba a ked je mrzutá pritúlim popusinkujem a zvládneme to , je najjednoduchšie strčiť deťom dudlík aby boli ticho,....a ani pre vývoj zúbkov to nieje bohvie čo...
aj naša malá sa hnevá za všetko čo jej nedovolím, jasné ona si neuvedomuje že by si mohla niečím ublížiť...ale my áno ,...a tiež má netvy ked jej niečo nepodarí...ešte sa na mna pozerá a nervuje sa ešte viac...tak ju zvyknem odignorovať a ju to prejde...zabudne...alebo si nájdeme niečo iné ... 😉 😉 😉 čítala som v časáku či kde že prvé obdobie vzdoru je okolo 10 -13 mesiacov tak naša malá to má ale je to slabší vzdor, bvraj sa dá dieťa ľahko odpútať... 😉

janetina
14. máj 2009

kankam my sme zacali vzdorovat cca ako 2rocny a viac dovtedy uuuplne pohodicka...vzdy sa dal ukecat a nebol nervny ale to ze vraj je unikat 😀 😀 😀 . Kamoske aj o polroka skor..ako ktore dieta aky ma tempeament 😀 😀 😀 ..my sme salamisti aj v inych veciach...dudlik je nas kamarat na noc a obcas aj cez den ked bolia zubiska...inak ho klamem ze pride osa a spapa mu ho a to funguje. Myslim , ze ak na dudu pozitivne dieta reaguje je to dobre/ my sme vdaka nej asi velmi kludnuckky od narodenia--totiz moj maly prvy rok ani nezaplakal a to je pravda pravduca-moja sestra vravi ze on je ako z reklamy idealne dieta 😀 😀 😀 😀 😀 / ...ved kazdy sa to raz odnaucil....tak ako kazdy zacal chodit a rozpravat 😀 😀 😀 . Ale teraz uz nervuje o 106...hlavne ak mu nieco nedovolim alebo je horsi na mensie deti a vacsie zasa neskutocne miluje 😀 ,

janetina
14. máj 2009

no ja ho neoklamem bez dudla nezaspi neda sa mu je uplne hotovson a mozem ho mooojkat kolko chcem...ale cez den mu uz nechyba tak aj to je pokrok

janetina
14. máj 2009

vo veku ako je Timi ho neodputas malokedy sa mi to zadari a predtym to fungovalo super

kankam
14. máj 2009

dík janetina, máš IP odo mňa, myslím, že 100 % pravda, ja sa tiež prispôsobujem potrebám malej a neriešim čo nie je nevyhnutné, takto máme skôr pohodu ...a ten dudel, my by sme tiež bez nehoi neprežili 1.rok, ako revávala, nie a nie sa ukludniť ...

laluchova myslim, že toto je to prvé obdobie vzdoru ... 🙄 🙄 🙄 😵 😵 😵 😵 😵

laluchova
14. máj 2009

no ja nieže by som sa neprisposoboval potrebám malej...prisposobujeme sa jej až veľmi ...chcem pre nu len to najlepšie...ked mi spinkávala len po 30 min.tak bola mrzutá a takto je krásne do ružovučka s červenými líčkami vyspinkané dieťatko...ale ved každé dieťa je iné...mám pocit že sa vám nepáči moja výchova a sposoby, ale čo už...
vy si robíte ako vy chcete ja vám to toho hovoriť nemôžem a nechcem...s 😉 😉 😉
nejako sa to zvrtlo...
viem čo robia detičky tu v okolí...tak len toľko....ja našu malú nenechám plakať...bud jej vysvetlím, že tam nesmie ísť, alebo sa ju snažím zaujať hrou spievame tancujeme a ked ju niečo boí to už pozná každá mamina tak ju mojkám a mojkám...ona je moje všetko...

janetina
14. máj 2009

ale laluchova to si nemyslime 😉 aj u nas sa vela zvrtlo a tak to aj berieme a menime nazory lebo inak by sme asi ani nezili..a nepostupovali mozgovo vyssie praxou. 😉 , keby sme sa nepoucili 😖
Tamarka prichadza do obdobia ked sa uz presadzuje a asi ju este dokazes okabatit vsak uvidis ako to pojde dalej jasne ze robis pre nu vsetko co sa da...a aj my ostatne. Perfektne ze dobre zareagovala aj na zmenu spanku a aj jej prospieva takyto spanok. nemaj depku 😉 😉 😉 😉 😉 dobreeeeee 😉 😉 😉 😉 😉 😉

libka1
14. máj 2009

Laluchova 😉 toto je diskusne forum, kazdy povie svoj nazor a nazory ostatnych nech si precita, vyberie si z toho co sa mu hodi a poklada za pouzitelne a na ostatne sa mozes vyprdnut 😉 Takze to co robis pre malu je urcite najlepsie co mozes (ako kazda normalna matka), a hlavne ty ju poznas face to face, my len z fotiek 😀 😀
Aj moje nazory pridu niekomu chore ale ja si za nimi stojim. 😉

janetina
14. máj 2009

presne diskusia 😀

laluchova
14. máj 2009

oki tak dík 😉 😉 😉
veru veru...
noo moj amalá zlatá ešte spinká...
ja idem dnes ku kaderníčke uvidíme ako prídem či 😀 alebo ☹
už sa teším bez malej....mužíček zavruje nebola som ani nepamätám, vždy len skokmo zostrihať a bolo

janetina
14. máj 2009

nedakuj vsak nemas za co 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

a kam idees kadernicke?Porad? ja mam hnusne vlasy teraz ake som nikdy nemala..ziadna forma a kvalita o nicomm
Nam teda pocasie spanku nepraje 😀 😀 😀 😀 hrame sa s legom a so skakajucou mackou/ dostal taku somarinu pistaciu od neteri/...uz aj obedoval a nic ja tu uz pomaly zaspavam a Timo sa hra a hraaaa...asi si uziva hracky ked stale zbrilame po vonku

mia.k
14. máj 2009

Čaute.Pozerám,že vám dnes detičky asi dobre spia,keď tak vypisujete... 🙂 To počasie ich asi zmohlo.
libka tak už mi veríš že Benjamín nie je zrovna najlepšie dieťa?-Doteraz si ho nevidela vyvádzať,ale včera si ho mala možnosť vidieť v "akcii",tak už vieš o čom som hovorila.Tiež prežívame obdobie vzdoru,ale u nás trvá už dosť dlho. Strašne nervačí keď sa mu niečo nedarí,a tiež keď nemôže byť po jeho.Ja len dúfam a modlím sa,že to je naozaj len to obdobie vzdoru a nie jeho povaha. ☹
laluchova vy máte rodinu v N.Sedlici? To je najvýchodnejšia dedina na Slovensku,boli sme tam s manželom na dovolenku-na turistiku.-Je tam krásne! Ale nezávidím vám tú štreku keď tam idete-na opačný koniec republiky.Ako často tam chodíte?

laluchova
14. máj 2009

áno áno...máme tam svokrovcov...je tam úžastne a ten vzduch hory...na dlhšie berieme si aj dovolenku teda terat len mm na veľkú noc dovolenku ked mám muž celozávodnú a na vianoce a občas tak na kratšie cez víkend predlžený...cesta trvá dosť dlho...ale máme výlet a malá celkom v pohode znáša cestu...
spali ste v penzióne kremenec???kedy ste tam boli???aj na Kremenci ste boli takú štreku????

laluchova
14. máj 2009

idem tu v Boničkách kaderníčke taká holka mladá....uvidíme čo vymyslí, ale baby v Hc chodia k jednej ako je pošta...chvália ju...ale neviem ja nemám odskúšané....

laluchova
14. máj 2009

ozaj libka kde si kúpila malej tu háčkovanú čiapočku???veľmi sa mi páčia....

libka1
14. máj 2009

to asi kankam,my nic hackovane nemame 😅
mia no vcera ked som ho videla tak som si povedala ze Eva je perfis aj ked ma vrtulu v riti. Radsej budem za nou behat ako stale pocuvat mrncanie 😝

mia.k
14. máj 2009

laluchova,jasné že sme boli na Kremenci a aj okolité dediny sme obehali-drevené kostolíky-je tam ozaj veľmi pekne a taký kľud,človek si tam ozaj oddýchne od všetkých starostí.A spali sme v tom penzióne-neviem ako sa volal,ale takú žltú fasádu mal-peknučký,útulný bol.Bolo to už dávno-r.2003.
A tú kaderníčku v HC si aj drimajova chváli,aj ona k nej chodí a myslím že spomínala,že sa volá Marcela.

janetina
14. máj 2009

ahojte dakuejm za tip ...marcela oproti poste kde je pedikerka aj? TAm myslite?
a cApicky tu mas kooopeeec
http://www.mimibazar.sk/nove_fotografie.php

janetina
14. máj 2009

neviem preco mi to neskopiruje co chcem boli tam len hackovane ciapky do predmetu daj "hačk§ a vyhladaj medzi ciapkami vseobecne

libka1
14. máj 2009

Mia toto je to co som vcera spominala, on asi bude dnes 😀

https://www.youtube.com/watch?v=TaSshKURz7g

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre