Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

mia.k
21. máj 2009

Ahojte.
alionuška super že si šťastná z dcérušky,ešte ti k nej gratulovať nebudem,aby sme náhodou niečo nezariekli,ale želám jej hlavne nech je zdravučká.Tiež som zvedavá,že či už máte meno vybraté...
A gratulujem tiež Adriánkovi k narodeninkám,nech poslúcha maminku a nech je zdravučký. 😲 😉
libka z tých ingrediencií je iba oxid zinočnatý nie moc jedlý,ale veď neak to už Evka prežije. 😉

ivulienka22
21. máj 2009

Libka náš malý je na tom presne ako Ben. Len čo mu poviem no no, už aj rev 😒

alionuska
21. máj 2009

Dakujem vam vsetkym..no mame sa fajn,az na vseliake okolnosti,co mi robia strosti...mojmu drahemu zomrel otec v sobotu a on je teraz na kamione uz treti tyzden...bolo mu strasne luto,ze nemohol na pohreb prist...a u nas zas,vcera mi maminku vzali do nemocnice..len jeden den vracala a na ten dalsi dostala triasku,a ked prisiel k nam doktor,hned volal rychlu zachranku..ani neviem co jej vlastne je,pol dna ju vysetrovali a v noci ju operovali na slepak ,ale ani nevedeli,ci to slepak je..a ze uvidia,ked ju otvoria...no a dnes ju previezli na JIS-ku. Strasne sa o nu bojim,tak hadam bude v poriadku... ☹ Tak drzte palce...

alionuska
21. máj 2009

A meno pre nasu princeznicku? No bud Saška,alebo Miška...este dohodneme s tatinkom,ked sa nam vrati... 🙂

ivulienka22
21. máj 2009

ešte otázočka? Dávate krpcom ovocie do ruky?? Ja stále strúham, pučím a tak dávam lyžičkou, sem tam mu dám odhryznúť ale to len tak, nesprášil by celý banánik, ale keď mu dám lyžičkou tak to hej.aj sa bojím mu dať do ruky jabko, že na papaj. už sa môže?

libka1
21. máj 2009

joj alionuska, nech to vsetko dopadne aspon tak dobre ako moze. 😉 nech je mamina v poriadku.

ivulienka22
21. máj 2009

Alionuska neboj, všetko bude dobre. Maminka je silný jedinec, sa teší na ďalšiu vnučku tak zabojuje, nebojkaj sa!!

alionuska
21. máj 2009

No hadam bude..srdiecko by mi puklo od zialu,keby sa jej nieco stalo...ja mojich rodicov strasne lubim!

laluchova
21. máj 2009

treba veriť a nemyslie ťnegatívne...
naša malá papá ovocie sama pkene s ručičkou a to už dosť dlho, ale tiež musí mať náladu, banánové obdobie už máme za sebou teraz mi banán do úst nedá, ale hruška je číslo jeden a jablko....pokrájam jej to na mesiačiky a hryzká si....ale možno že zato že máme toľko zubov...poviem vám odkedy máme vonku 4 stoličky je to radosť...no ako sa to vezme myslím že v pohodičke všetk o papá a ja už dosť dlho nepučím len to má na kúsky či v polievke tak ako nám a zemiačiky či mäsko tak ona si aj chytí a odhryzne, alebo na menšie kúsky, ...
dnes som robila brokoličku a kuracinku a zemiačiky pre Tami a špenátovú polievočku tú máme i my, ona to síce eše nejedla, ale je to bio špenát tak uvidím...už sa teším na domáci od babičky...namrazím a bude...sem tam môže.... 😉

stanka26
21. máj 2009

vy ste toho zase popísali.

moji drobci spia,tak si idem rýchlo spraviť kafku.. 😉

ako vidím nemáme len mi problémy v rodine.aj môj svokor je v nemocnici a nevyzerá to dosť dobre je totiž na onkologii a doktrori nedávajú veľa šancí. ☹

my papáme celé ovocie aj s jablčka si odkúsne aj s bánanu je mu jedno s tými 4 zubami pohryze hocičo

ivulienka22
21. máj 2009

stanuška ☹ ☹
nepozerali ste včera ako som prežil? som na konci plakala aj za tie herečky 😖

stanka26
21. máj 2009

pozerala som to teraz,no aj mne padali slzy a husacia koža po celom tele.

mia.k
21. máj 2009

libka čo by si chcela,veď taký bohatý jedálniček nemáme ani my.Náš Benjamín veru ešte rybaciu masť na obed nemal. 😀
A ovocie v celku sa mu tiež nechce moc žuť,preto mu ho mixujem.Jemu sa vlastne nič nechce žuť a preto mu všetko mixujem keď chcem aby sa poriadne najedol. 😖
alionuška to ti teda nezávidím s tou tvojou mamou,dúfam,že bude v poriadku.Hlavne teraz keď čakáš bábenko bolo by zlé,keby si sa trápila a stresovala.Tak nech to teda dobre dopadne.
ivulienka prídi niekedy do panskej a uvidíš toho našeho anjelika ako vypustí čerta von. 😝 😀

ivulienka22
21. máj 2009

mia veď to sa teším, nech tam pri tých babuchách nečertuje Adrián sám 😀 😀 som na nich zvedavá čo budú robiť krpci a si zober že takto za rok sme na preliezkach, tak to čo tam sa bude diať???

ivulienka22
21. máj 2009

ozaj mia aj to nejako riešiš tie jedy? malý muža poslúchne keď mu zakáže, sice sa nanervačí pri tom, poreve, ale poslúchne, pri mne som si nič také zatiaľ nevšimla, asi nie som dôsledná.
včera sme boli v nr, bol tam v tých guličkách ešte s jedným dievčatkom čo tam bola s babičkou, a adrián začal jesť tie guličky tak mu to muž zakázal, krpec prestal, ale s nervami a so slzami v očkách sa po štvornožky vybral hrať o pol metra ďalej, a tá pani hovorila mužovi, že ako sa najedoval na vás, ale kuknite poslúchol...
mám pocit že keď mu vysvetľujem že to nemôžeš ma v tých nervoch ani nevníma 😢

stanka26
21. máj 2009

no prádlo mám vivesené,Sabínka je už vyspinkaná a idem jej dať papať.

stanka26
21. máj 2009

ja ked niečo poviem tej našej bosorke tak mi odpovie ,,mama teba neposlúcham ja poslúcham len tata,,
a to ma ide od nervov poraziť. 😠

mia.k
21. máj 2009

ivuš,najhoršie je,že neviem ako mám na to reagovať,že čo by mohlo pomôcť aby sa tých jedov zbavil.Neviem čo je správne.Ja nie som moc autoritatívny typ,takže pri mne si Benjamín dovoluje čo chce,ale manžela rešpektuje.Ja to riešim tak,že keď raz zakážem,tak neustúpim a nechám ho jedovať kolko chce.Ale či je to tak správne to netuším.

ivulienka22
21. máj 2009

mia veď to že ani ja neviem ako to riešiť. doteraz som ho vždy rýchlo zaujala niečím iným aby zabudol na to čo som mu zakázala, ale to je o ničom, to nepochopí nikdy že aj NIE existuje a že aj s tým má žiť. Začala som to riešiť ako ty, len nie vždy to vydržím-väčšinou ho to prejde a nájde si sám niečo iné, a keď plač trvá dlho tak si ho už mojkám...a vysvetĺujem mu a on sa jeduje, a ja vysvetľujem a on sa jeduje .....a tak... nejako... čakám kedy to prejde...

mia.k
21. máj 2009

No mohla by nám neaká skúsenejšia mamina poradiť,alebo nie je na internete neaká psychologická poradňa kde by nám poradili ako v takom prípade reagovať,aby sme to podchytili hneď na začiatku,aby sa nám to náhodou nevymklo z rúk a nevyrástli z našiš šušnákov vagabundi-(ako ich libka nazýva),s ktorými si nebudeme vedieť rady?
Stanka a ty čo si bola mäkká na Sabínku,keď teba nechce poslúchať?

laluchova
21. máj 2009

pozerám teda čítam ako píšete o nervíkoch našich drobcov...to máme i my...len poviem no noooo už sa oberá čo mi mama zas zakazuje a nervuje sa pri tom a ked ju odtiaľ vezmem začne sa ešte viac a spustí plač....a nech plače, neplače že jej nedám jesť, alebo že ju niečo bolí to sú nervy...lebo by nám o chviľku skákala po hlave zvykne zabudnúť a začne a hrať ....niekdy ju to opúť láka a idem k tomu čo nesmie a už len poviem noo a pozerá že čo bude a zvykne prestať...akokedy...

stanka26
21. máj 2009

ked mna Sabína neposlúcha tak jej dám na zadok.ked bola menšia tak som bola dosť prísna a niekedy sa ma bojí ako čerta.
na šimiho som dosť makka,a neviem prečo,on je taký môj maznáčik. Sabíne ked poviem tak ma skoro vždy poslúchne,šimon taký nebude.

ja som nútila už v 18mes.samú sa obúvať aj papať, aby bola samostatná.Najprv ma svokra za to odsudzovala ale potom prišla na to že som robila dobre.
ťažko povedať čo na tých vaších drobcov.

libka1
21. máj 2009

tak nas anjelik sa prave od jedu vyvalal ale 10 minut na zemi. teraz je v postielke,ked chce pokracovat v sebaposkodzovani tam moze, tam nie su ziadne ostre hrany 😅 ine jedy chytila 😖 myslim ze ostaneme my uz len pri jednom spanku, dnes som ju dala doobeda a teraz by mala spat az o 3, ale ocividne jej to nevyhovuje... je zla.. stale sa snazi vliezt do kocika akoze ideme von, no ale kde s nou pojdem v tomto pekucom slnku, az niekedy okolo 4, dovtedy musi vydrzat 😝 😔

kankam
21. máj 2009

no baby ako vás čítam v mnohom si môžeme podať ruky ...
na začiatok alionuška, chudák tvoj muž, musí ho to veĺmi trápiť 🙄 🙄 🙄 a tvojej mame želám všetko najlepšie, hlavne nech jej čo najskôr zistia diagnózu a hlavne takú čo bude mať rýchlo v poriadku všetko tak ako predtým. Inak to neviem už kto ale pekne napísal, že má prečo bojovať, musí si ešte vnučku odpestovať 😉 😉 😉

ja tiež neviem čo variť, už som aj radikálne znížila dávky mlieka zo 180 ml na 1/2 - na 90 ml a zas na večeru, hoci neolovrantovala a ni nepila mlieko nechcel jesť, len prosím pekne šunku asi 2 okrželká a potom kúsala kaleráb ...
ivulienka mňa to už nebaví variť nielen pre nás (tiež som o chlebe, alebo dnes o dukátových buchtičkách z obchodu a uvarila som si len krém), ale už ani pre ninu,m keď strávim vzácny čas keď spí varením pre ňu a ona mi to hneď pri prvej lyžičke vypluje a tvári sa že fuj ... Ja už fakt neviem čo by som jej uvarila, keď aj to čo jej predtým chutilo jej teraz nejde ...

kankam
21. máj 2009

ivet inak to žehlenie som sa ja pokúšala zrealizovať pri nine (ako spala) 😝 podarilo sa mi až 2 košele a 2 tričká 😝 aj tak to bol za 45 min rekord ...a všera sa mi podarilo keď zaspala poumývať byt, lebo už som bola fakt zhrozená, tiež by mi bodla nejaká upratovačka, alebo aspoň spolahlivý človek na varovanie, sem-tam ...(okrem MM ten je totiž celé dni v práci)

a s tými jedmi, mne sa nina tak začne trepať ako ju držím za ruky a keby ju nedržím silnejšie tak sa švihne o zem a tiež je urazená keď poviem že nie, aj si poreve a tiež tatika berie viac ako autoritu, ale to je asi aj preto, že s nami sú celý deň ... Ale aj ja by som brala nejaký recept, ako to čo najlepšie zvládať ... A mia myslím, že základ je ako píšeš neustúpiť, veď to je pre dieťa istota že slovo rodiča platí a môže sa na neho spolahnúť, aj keď sa mu to niekedy nepáči ... A tie mantinely (hranice pokiaĹ môžu ísť)ˇtreba stavať už teraz keĎ sú malí, inak nám poskáču po hlavách ...

libka1
21. máj 2009

no moja toto este nikdy nespravila, len som kukala ako sa valala po zemi, a zrealizovala to este raz ked prisiel domov muz, asi aby aj on videl ako sa vypracovala 🙄 hroza... dufam ze len skusa a ked neuspesne rychlo ju to prejde opicu 😅

drimajova
21. máj 2009

mia, mas odo mna IP

stanka26
22. máj 2009

bre ránko vám prajem. 😀

tak vyzerá že bude dnes pršať.My sme dnes vstávali o 7h. deti sa už pýtajú von ale musia ešte hvíľu vydržať.
Musím dnes navariť bo sme všetko spapali.Obalím si šampiony a uvarím nové zemiaky a pôjdeme pravdepodobne von ak nezačne pršať.ked sa vrátime potom vypražím. 🙂

čo dnes poobede máte na pláne?

libka1
22. máj 2009

Aj ja idem von, idem kupit tu knizku k Frantiskovi a potom zbehneme asi na podzamsku, mala je nervna doma 😝

stanka26
22. máj 2009

Drobci už buvajú... 🙂

a ja relaxujem pri kafke a krížovkách bo chcem zas niečo vyhrať. 😀

chystáte sa poobede von? my hej ak nebude pršať. 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre