Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

libka1
3. sep 2010

tak mi vcera super a dnes: zle, ked uvidela ucitelku zacala spatkovat, potom sa ukludnila, ale ked sme odisli a dole sme sa prezuvali asi im usla z triedy lebo som pocula krik a plac na chodbe a to sa rano tesila a ked jej tato zo zartu povedal ze ju nepusti do skolky tak ho prehovarala ze tam chce ist ...

pusinqa
3. sep 2010

@libka1 no to ešte bude všelijako kým si malá zvykne, musíte sa snažiť obe pozitívne naladiť a skrátka si prejsť tým obdobím, potom budeš na to spomínať ako na zábavné historky 😉
u nás išli s tatom, že dobre, veru všetci anjeli pri mne stáli keď som na konci roka akurát natrafila na chodbe na všetkých zainteresovaných a prehovorili ma nech ju nedávam k mladším rovesníkom, to by bola iná katastrofa, takto sa teší na deti, pani učiteľky, ktoré pozná, už jej to cez prázdniny v takom veku asi aj chýbalo

libka1
3. sep 2010

tak to je iny napor na psychiku 😝 ☹ uz aby sme len spominali 😅

janus32
3. sep 2010

@libka1 Ahojte babaule.No poviem ti,ze aj u nas ti bolo dnes vselijake.Mala sice neplakala,ale zase sme prisli tak,ze akurat tam strasne plackal taky chlapcek,s dudlikom v pusinke a otcovi na krku ☹ Emka len pozerala,ale nebolo jej dvakrat vsetko jedno.No tak uvidim,ked po nu pojdem.

libka1
3. sep 2010

@janus32 ja som vedela ze to nebude jednoduche ale tajne som dufala 😅 uz nedufam, uz je tu realita 😝 a to ja mam malu celkom otrlu, je vela s dedkovcami a bez slziciek, aj na tyzden tam parkrat bola a nikdy neplackala, takze mam teraz problem sama so sebou, lebo mam pokusenie ju zobrat a nechavat zas s nimi, ale to by nerobilo dobrotu... len to musime nejak prezit toto obdobie 😅 mozno to len moc prezivam 😅

janus32
3. sep 2010

Ahojte,no ja som strasne prekvapena z nasej Emky.Nikdy sme neboli od seba a ona zvlada skolu na 1 🙂 Normalne som pysna na nu 🙂 Inak ten chlapcek z rana plackal aj teraz,takze neviem ci tahal turne cely den,alebo ho to zase chytilo

shaharazad
3. sep 2010

ahoj maminy 🙂 chcem vas zavolat na plavanie tehuliek do Trnavy..je tam uplne super..ja prave končim 2 mesačny kurz...je to v Kvapke, tam kde plavaju babatka...voda je slana, takze nehrozia ziadne infekcie...okrem plavania , cvičenia sa s nami chodi porozpravat i dula , ktora nam robi predporodnu pripravu...velmi sa mi tam pači , chcela som sa s vami podelit 🙂 a povedat,ze take niečo super existuje 🙂konečne aj na Slovensku

laluchova
3. sep 2010

ahojte babule...žijeme na dvolenke bolo super...
v práci super a Tami v škôlke úplne perfektne...veľmi sa teší každé ráno ...neplakala dokonca utešovala detičky ktoré plačkali...učiteľky ju chvália že je zlatá a šikovná lepšie ako trojročná a je vraj skvelý papkáč...dnes jedla aj z druhého tanierika ...no čo ked svoje dojedla a pýtala mäsko zbadala tanierik a šup papám...nemá tam zatiaľ problém...asj spinká...ale celkovo su vraj lepší a šikovnejší ako minuloročné detičky...no a ja v škole super...prváčikovia sú zlatí...je to zmena a poviem vám v práci oddychujem ked viem že malej je tam super...asle aj mi chýba...potom sa nu nu nesmierne tešíme...prajem krásny víkend nečítala som vás len iečo o evke a školke...kto mi to tu zhrie???dík papa

kankam
3. sep 2010

libka to je mi ľúto s evičkou, a keď ťa čítam aj ostatné baby až na teba laluchova, ale ty si vždy nejak ako keby o rok už pred nami, začínam mať brucha bôľ, ako to zvládneme ... Dúfam, že sa ti to libka skoro podarí zvládnuť s evičkou a budeš kľudná, aj ty aj ona ... 😉 😉 😉 držím palčeky 😉 😉 😉
my máme od včera horúčku - 39,2, aj zábaly boli a dneska som len tak išla k doktorke, že či náhodou a ona že veď má hrdlo zapálené ... dneska už teplotu má len zvýšenú, ale máme ATB penbene a neviem ako jej to budem podávať, lebo už 2 dávky mala skôr na sebe ako v sebe a nič nepomáha, ani hrozby ani prosby ... ☹ ☹ ☹ 😝 😝 😝

libka1
4. sep 2010

@kankam no to je nadielka, nech rychlo vyzdravie, aj nam vzdy davaju penbene, uz sa nepamatam co to je za balenie, to je tekute?
@laluchova hadam budeme coskoro na tom ako vy
evka poobede vyzerala OK, akurat stade prasila domov ako keby ju certi nahanali 😀 a pocikala sa pocas spanku, ale to sa nam stava aj doma 😉

janus32
4. sep 2010

@kankam Ahojte babenky.no co sa tyka lieckov,atk to sme mali my vzdy problem.Vzdy mi vsetko vyvratila,este hadam aj z vianoc co jedla ☹ Teraz ked je uz väcsia,a trosku ma aj pocuva co jej hovorim,tak mam na to iny system.Ona je dost hrava a ma rada rozpravky 🙂 ,tak som si vymyslela taky maly pribeh o zazracnej medicinke,ktoru nam doniesla princezna Pampeliska_podotykam,ze neviem ci taka rozpravka existuje,ale pri nasej Emke musim cast improvizovat.A samozrejme,ze ked vypila liecok,tak sama bola pysna.No a liecok sme museli vzdy dat na okno,lebo ta princezna si prisla pre ten liecok zobrat ho pre druhe chore deticky.Taze takto to u nas funguje

kankam
4. sep 2010

libka je to tekuté to penbene a aj v cappy džúse to prerážalo, ráno som ju aspoň takto ukecala, najhoršie je že to sa má ešte aj 1 h pred jedlom užívať a aspoň 1/2 h potom nič, to je čistá katastrofa, vysvetliť to takému malému dieťaťu, keĎ aj mňa z toho napínalo nalačno ... 😝 😝 😝 ☹ ☹ ☹ ešte pôjdem skúsiť poobede dať so striekačkou, ale tomu tiež veľa nedávam ...
inak mám zmiešané pocity z toho, že včera keď som jej vlastne ešte nedala žiadnu dávku atb, lebo všetko vypľula tak už teplotu nemala len 37,2 tak mi to príde čudné, že vlastne nemá žiadne príznaky, len to boľavé hrdlo čo povedala doktorka a ona sama na neho nesťažuje, vraj keď je to až dole, tak ju to nemusí bolieť ... 😖 😖 😖 už som bola v pokušení nedať jej tie ATB, len mám obavy, keď zistí pri kontrole že je to horšie, že jej dá niečo ešte hnusnejšie ... 😖 😖 😖

kankam
4. sep 2010

janus, 😵 fakt pekný a milý príbeh a dobre vymyslený 😉 , možno aj naša časom bude na to-také niečo reagovať, ale teraz má amok a nič nepomáha ... 😒 😒 😒

kankam
4. sep 2010

a to som nabehla na systém, dať jej to pred spaním a potom až ráno aj keĎ je to viac ako 8 h, lebo zobudiť ju v noci a toto s ňou riešiť, tak to by bol hore celý činžiak ... 🙄 🙄 🙄

janus32
4. sep 2010

Aspon trosku ak z toho spapa,aj to je uspech 🙂 Penbene sa dava na bolave hrdielko,nesmie bezkat a namahat sa,inak jej to zlezie na priedusky,to uz je dlhsia liecba,aj ATB su ine,napr.Sumamed,blee

mia.k
4. sep 2010

ahojte. libka,tak to ma strašne mrzí s tou Evičkou,že sa to takto zvrtlo.A vyzeralo to tak slubne! Želám vám,nech ju to čo najskôr prejde a zvykne si.
kankam tak to je nepríjemné,že je Ninka chorá a hlavne že musí užívať ATB, z toho mám ja tiež vždy strach,lebo Benjamín mi žiadne lieky do úst nevezme a musím mu ich podávať nasilu a to tak,že ho pripútam do lehátka chytím pevne ruky a niekto druhý musí držať hlavu-lebo sa strašne metá,ako keby sme ho mučili a striekačkou mu to potom po troche vstrekujem do úst. Poviem ti,nieje to veru žiadna slasť. A tak pri tom vždycky strašne reve,že normálne ako by sme ho mučili. Čo narobíme,len dúfam,že ho to raz prejde,lebo neviem si predstaviť mu takto stále podávať lieky až do nejakého vyžšieho veku. 😝
janus,takže máme sa na čo tešiť keď nám prídu deti do puberty! Uf... 😒
laluchova super,že sa tebe aj Tamarke tak darí,vy to máte stále všetko také bezproblémové, taže určite si velmi rada. Tak nech vám to takto nadalej zostane a nech sa darí.

mia.k
4. sep 2010

inak včera sme boli na výlete v Čičmanoch a v Bojniciach v zologickej, bolo super,a hlavne som rada,že nám počasie super vyšlo,lebo dnes už to počasie rozhodne na výlet nevyzerá.

janus32
4. sep 2010

@mia.k Ahoj,ja som to aj tak skusala,lenze ona ani tak nemrncala,ako to,ze to vyvratila ☹ Jeeej,tak vy ste fakt super vyuzili vcerajsi den.Aj u vas tak stale leje?Tamten hore sa na nas asi velmi hneva 😒

janus32
4. sep 2010

Pozeram,ze vsetky tu mate fotecku,tak aj ja sem nieco nalepim,nech tu nie som takto inkognito.Mozno moj ksich aj niekto spozna 😀

mia.k
4. sep 2010

@janus32 aj mne sa stalo,že mi to vyvrátil, je to pre nich také nechutné,že ich z toho napne na vracanie. Ani sa im nečudujem,nie je to žiadna lahôdka. 😝 No a foto by si mohla nahodiť...

libka1
5. sep 2010

my tiez davame lieky striekackou, niekedy aj na 10x postupne, ale az take potiaze ako tu opisujete nemame nastastie 😉 janus ten vas pribeh urcite niekedy vyuzijeme 😉
eva tvrdi ze ona neplakala... tak neviem, v pondelok budem s ucitelkou co ju v piatok preberala, tak sa opytam, ale hadam poznam plac vlastneho dietata 😅 alebo zeby som uz bola z toho taka psycho ze nie? 😕
dnes zjedla uplne sama tanier polievky aj druhe jedlo, takze mozem len potvrdit to co vsetci vravia, ze deti v skolke velmi napreduju, toto sa nam doteraz v zivote nestalo 😅 😉 zapila to poharom malinovky a povedala ze si ide umyt ruky 😅 a pocas jedla sa vypytala cikat a povedala ze ju to mrzi ze jej treba teraz ked papame 😅 😕 no neviem co si mam o tom mysliet 😀

mia.k
5. sep 2010

libka to nemyslíš vážne,tá škôlka musí byť asi zázračná,ked po dvoch dnoch strávených v škôlke sa stala z Evky takáto šikovná a rozumná dáma! 😀 Úžasné, aj ja chcem. 🙂

kankam
5. sep 2010

ja odpadnem libka 😀 😀 😀 😵 😵 😵 , tak tebe za za pár dni stane z malej veľká samostatná baba, aj keď už bola, ale toto je fakt sranda ... Asi na nich apelujú, že sú už veľkí a toto môžu a iné sa nepatrí, a určite majú väčší rešpekt, pred učiteľkami ako pred nami, kamoškina malá došla domov (už je väčšia) a že ide si upratať veci a hračky, lebo pani učiteľka povedala, kamoška bola šťastná, ale že skoro ju trafilo, čo sa ona o to snažila týždne a malá takto na jeden krát od učiteľky ... 😀 😀 😀
dneska ninke ráno dávala nalačno, ale tak že som jej dala kocku kinderky potom liek a potom kopec cappy džúsu, inak nám to nejde, a plač a metanie sa je čisto hororové, tak ako píšeš mia, ja ju "prisadnem" a muž drží hlavu, včera mi časť z toho vyplula a ja v snahe dať jej to tam späť, posunula do oka, lebo sa mi umykla tak z brady to skončilo pri oku, tak som ešte aj oči vymývala. Ja budem nabudúce pýtať od doktorky buď tabletu, čo sa dá rozdrviť, alebo čípku, ak také jestvuje ... nechápem prečo to nemôžu tým deťom a aj nám uľahčiť ... 😖 😖 😖

pusinqa
5. sep 2010

no my sme tiež bežne brávali ATB o deň kratšie ako sa malo, lebo večne nám čosi povypľúvala aj keď sme to dvaja do nej ládovali 😝 ale poteším teraz už je väčšia všetko pekne užije ako má, dá si vysvetliť že sa to musí. škôlka na dobré návyky fakt veľmi pomáha 😉 Juli inak v piatok ani nechcela ísť, boli už v dolnej triede, tam zas iné hračky, som ju 5 min. čakala kým sa madam dohrá a z dvora ju dostať z preliezok bol tiež problém 😀

@kankam nech sa vám čím skôr polepší

ciarka
5. sep 2010

Ahojky babay,

kankam- toto s tym podavanim liekov poznam, ale musim ty povedat ze pre taketo male deti neexistuju cipky ani tabletky, lebo ja som sa nato pytala. Nasa to bud vygrcala alebo vyplula. Teraz naposledy na jar to bolo dobre, pekne to spapala.A tiez sme vzdy mali kazdych 8 hodin a v noci sme ju budili a davali jej to. Vsetko dolepene od toho.

Libka- tak to mi je luto ako to Evka v piatok zvladala.

Ja sa zas musim pochvalit, v piatok Sabi v skolke zevraj vela zjedla aj natierkovy chleby aj suchy.A to natierkovy vobec nechce. A ze vsetky hracky ako jedina im tam poupratovala. A ze vobec neplakala. A prisli sme domov a zahlasila: "maminka ja si sama umyjem ruky ako v skolke"

No a vcera dostala sopel a teplotu 37.3 tak neviem ci zo skolky, alebo je to nahoda.Tak zajtra do skolky nejdeme.Co mi je aj luto ked sa jej pacilo.
Kankam. my mame teraz problem s meranim teploty, doteraz v pohode a co ta stvara keby ste vedeli, huci, mete sa ze si ju nechce odmerat!

kankam
5. sep 2010

ďakujem za podporu 😵 😵 😵 tak to neviem ako budeme tie lieky na budúce dávať, asi takto isto, ešte že je len druhý x chorá odkedy sa narodila, aj si viac myslím, že je to zo zubov a to hrdlo sme jej tam svietili, tak to má len toršku chytené, vôbec sa na to hrdlo nesťažuje, skôr na tie zuby 😒 😒 😒 asi doktorka stavila na "pre istotu", keď sme dostali ATB ...
ciarka nám zasa na meranie pomáha, že jej poviem "ideme robiť píp-píp " 😀 😀 😀 , a ona síce pomrnčáva, ale hovorí "bude píp-píp mamička, bude" 😀 😀 😀 , tak čaká až to odmerá a pípne, tak aspoň v niečom máme výhodu ...

a želám vám všetkým, nech ich rozhodne škôlka polepšuje a nekazí, nech si už trošku môžete vydýchnuť ... 😉 😉 😉

libka1
5. sep 2010

ja myslim ze ona vedela jest aj predtym 😉 len na to kaslala lebo vedela ze mama nakrmi 😀 tam asi nebol nikto kto by ju krmil tak pochopila ze aj ona ma ruky 😉 takze nie zazracna skolka ale odstranovac pohodlnosti 😀
kankam dobra finta s tym pip, my tiez mame problemy s meranim teploty 😝

mia.k
5. sep 2010

ved ale taký odstraňovač pohodlnosti je super vec, doma ho len tak lahko nenájdeš! 🙂 Joj ked vás tak čítam,ako sa vám detičky škôlkou zlepšili,normálne mám chuť aj ja dať Benjamína do škôlky. To by nebolo zlé,keby sa naučil poriadne jesť. ciarka a tomu,že Sabinka upratala v škôlke hračky sa vôbec nečudujem-je zvyknutá z domu- doma má stále upratané hračky,normálne mám pocit,že ona sa s nimi ani nehrá,lebo vždy ked k vám prídem sú tie hračky vzorne upratané a ani jedna nieje vytiahnutá.
kankam to by bolo super keby boli ATB pre deti vo forme čípok, nechápem prečo nemôžu byť. Tak nech sa Ninke už polepší a nech jej už tie zubyská vylezú konečne. Kolko zubov jej ešte chýba?

libka1
5. sep 2010

nie len zlepsili, dnes tatovi povedala ze je blbec 😔 😅 to odo mna urcite nema 😅

mia.k
5. sep 2010

😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre