Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

ivulienka22
21. jan 2009

Pekný večer prajem,
Mia to čo máš za dieťa, že nudím sa???? Aj ja chccccccccccccéééééééééééééééééééémmmmmmmmmmmmmm!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Adriánko mi dnes spal 25 min. doobeda a 20 min. poobede-aj to vonku na vzduchu-inak by nespal vôbec. Medzitým behá v bežke - dnes väčšinou za ruky, plazí sa po celom byte, vymýšĺa somariny-čo kde môže schmatnúť čo kde môže ožužlať.....no na nerv...keď mu spravím no no no že nedovolím diaľkové či mobil tak reve chúďa moje. nechápem to -energie vybije veľa tak prečo nespinká?????
Inak Libka-testujem aj ja. Včera sme dali večer Espumisan-lebo malý sa budil zo sna s revom, potom poprdkal a bolo dobre-dali sme espumisan a on spinkal jak "ozajstné bábo" 😀 😀 😀 tak dnes idem skúšať znova.
Silver prečo myslíš že rušíš??? Napíš aký máte vy režim, len nepíš že spinkáte celú noc a ešte aj cez deň, bo tu budem zelená od závisti-stačí že závidím Libke Evičku. Aj Mii Benjaminka.
Macka aj ja sa chystám do tej zdravej výživy-ešte že si to sem hodila, že nemajú, aspoň sa tam nepreženieme.
Libka nám narobila chúťky s chrupkami 🙂 🙂 🙂
Idem kúpkať, a "uspávať" - to už Libka bude snívať krásne sníčky v hlbokom spánku
😖 papa zajtra

silver111
21. jan 2009

ivulienka aspon ty si ma tu vsimnes zajtra m,ozno pokecame dobru nocku pa

mia.k
21. jan 2009

silver,akože zohrata partia a nebudem rušiť! Len sa pekne pridaj.To čo sme dnes s libkou popísali o tej súkromnej stránke,to bolo len zo žartu,keďže tu nikoho nebolo...Budeme len rady,keď sa pridáš,nech sa to tu trocha rozhýbe. A že sme zohraté,tak to je len vďaka prispievaniu.Veď ako inak sa spoznáme. 😉

ciarka
21. jan 2009

Ivulienka22 : ja ta mozem potesit mam take dieta ako ty. Funguje na baterky ale neznicitelne. Sabi je neunavne dieta. Ona chvilki neobsedi, stale stvornozkuje, postavi sa sadne a dokola, prejde cely byt a stale ma energie. Tiez zavidim kludne deti. nO ASPON SA NENUDIME. tO NEHROZI. sABI JE VSADE A V SEKUNDE. dNES PRESLA CELU KUCHYNU SAMA DRZIAC SA O TAKU STOLICKU NA KOLECKACH.Je fakt rychla a vecer sa jej vobec nechce spat.V nedelu sme mali dost blby uraz ale snad je o.k.Je taky sinter neobsedny.

libka1
22. jan 2009

silver111, my sa to tu snažime udržať pri živote, takže každy prirastok je vitany 😉 A čim viac prirastok prispieva, tym vačšiu uctu si ziskava (aspon u mna 😅 )

libka1
22. jan 2009

No nakoniec tu z toho vyjdem ako niekto kto ma kludne dieta 😀 vedela by som o tom rozpravat 😝 My mame velke terno ze celkom slusne spava v noci, cez den to nebudem radsej komentovat, niekedy mam pocit ze nutricia robi mlieko s primesou redbullu 😝 začala sa stavať na nohy, a od vtedy koniec. Aspoň v postielke sedavala a hrala sa v klude, teraz ju polozim a este sa len otacam chrbtom ona uz stoji, chvilu vydrzi, potom chyti balans, nabije si drzku do tyciek, poreve, a o 5 minut to zopakuje... ach ta kratka pamat 😝 asi si v duchu mysli, tycky ja vas dostanem 😀 mate po chlebe... takze cez den nic moc, mame za sebou pad z postele, pricviknute prsty, parkrat udreta hlava, zjedeny kus papiera ktory sa mi nepodarilo vydolovať jej z ust, kedze on bojovala ako drak a to v priebehu 1 tyzdna, ☹ dufam ze rychlo zmudrie... a pravdepodobne bude raz lepsia tenistka ako Hantuchova, lyzicku pri jedeni mi vyraza tak elegantne, ze kasa je vsade 😲

ivulienka22
22. jan 2009

Ahojte babule,

Libka pozerám že si o piatej malej fľašku dávala, že?? No a fakt som si myslela že Evinka je také kľudné dieťko-neviem prečo. Tých "úrazov" máte dosť za sebou, ja preto malého nenechávam vôbec sa hrať v postielke-bo raz mi tam o mreže obúchal hlavu-síce neplakal ale keď som to videlo - no až ma triaslo. Viem že by sa mali trošku obúchať - aj to treba - ale nemám na to žalúdok. bože aké fajnové decko potom z neho budem mať. Ale nie, ja ho nechávam v obyvke, tam má urobený taký výbeh, má tam hračky a tam špekuluje. Mám ho tam pod dozorom, a hlavne ma počuje a vidí. Spáľnu mám od kuchyne ďaleko-to vieš-trojizbák-nekonečne kilometre z kuchyne do spálne-haha. Inak presne ako píšeš-kašu, obed no proste všetko máme všade. Asi ich to baví robiť maminkám zle, veď čo neupraceš sto krát,??

CIarka aj my sme objednaní k tej fotografke 10/02-tuším o 14.00hod, dúfam že to tam nájdeme.Len čakám kedy Liba bude mať fotečky. Dúfam že Sabi je ok-vidím že tým úrazom sa aj tak nevyhnem....Sa to nedá a každé malé šidlo si to prežije.

Mia presne ako hovoríš-iba vďaka prispievaniu čo to o sebe vieme, takže Silver kde že si?????? Ak tu budeš častejšie ako Libka-čo to tu drží pri živote-máš u mňa cukrík.

Macka ako???

Baby ešte otázočka. Koľko vám spávajú drobci cez deň. Mne malý spí strašne málinko-pol hodku-ale vidím na ňom že je nevyspatý-že ešte chce a nevie ako. Inak on plače len keď chce spinkať. Teda to bolo, lebo posledné tri dni plače za všetkým-keď mu zoberiem mobil, či niečo s čím sa nemôže hrať....

mia.k
22. jan 2009

To ja sa zas snažím malého naučiť postaviť,ale on sa len vála a čaká aby som ho ja postavila.Asi bude lenivý po
ocinovi. 😀

ivulienka22
22. jan 2009

júúj LIBKA prepáč!!!! čakám kedy bude mať LIBKA fotečky 😀 😀 😀 😀 😀 Taký škaredý preklep, ešte že nie pri tvojej Evinke 😉

ivulienka22
22. jan 2009

Mia mne sa malý tiež sám nepostaví-buď sa musí podoprieť o moje ruky alebo o niečo. A to bežká asi dva mesiace, a stále je na nohách. Teraz sa naučil najnovšie že sa priplazí za mnou do kuchyne a začne ma ťahať za tepláky a pýta sa hopa-na ruky, aby videl čo robím..No to je otras-stále ho mám za sebou a len piští... najnovší jeho objav je digestor-skoro bez dychu vydržal štvrť hodinky ho študovať... len keby ho mal kto držať 😉

libka1
22. jan 2009

čo si šiši Mirka? že snažím sa ho naučiť postaviť 😝 😝 😝 sama na seba pascu chystáš 😅
Ivulienka Libu ti odpúšťam, volám sa Soňa 😀

libka1
22. jan 2009

My spime 1xdenne 45 minút, a 1x 90 minút zhruba. Ten dlhší spánok máva väčšinou poobede, ale niekedy si to vymení, napríklad dnes 😉

ivulienka22
22. jan 2009

tak ja sa lúčim, malý je už hore, to som sa ho teraz snažila ešte uspať, no žial nechce sa mu!!!! Klasika 20min. POMOC
Sonička ako hovoríš s tou pascou-Mia ono to príde sama a potom že ajajajajaj....

ivulienka22
22. jan 2009

ja dnes neviem písať debilko, Mia ono to príde samé-nie sama.

kankam
22. jan 2009

čafte 🙂 nina spí svojich prvých 30min tak mám chvílku volna 🙂

silver, sa nekašli a píš, tak jak baby písali, pozitívum v niečom je že sme sa niektoré videli pár krát na predpôrodnej príprave + ja a ivulienka sme kolegyne, tak sa možno ľahšie píše, ale fakt sa teraz o sebe a dietkach dozvedáme viac ako by sme vôbec mohli na nejakom stretku, tak sa popiš, nech vieme čo a ako ... 🙂

My spíme tak 4 x za deň 30 min, niekedy sa stane zázrak a spí ten 2alebo 3 x viac a potom už 4 nie ...

Ivetka tak čisto ťa musím poľutovať s tým nespaním(nina je teraz lepšia) a aj s tým cez deň. Ja ju síce vláčim na rukách keď piští, aj teraz ked s tými zubami a mala teplotu som ju nosila v baby vaku, ale pekne sa pohrá 1/2 h aj viac v stoličke, potom v ohrádke a aj v postielke, takže na to je cekom kludná a plaziť sa ju nedávam nakoľko naši milí susedia nekúria a nechávajú otvorené okno, takže naša podlaha bez papúč a teplých ponožiek je samovražda, dosť sme mali choroby. Ako hovoríš asi sa rovno postaví a bude chodiť ... 🙂 sem tam z lahu namiesto do sedu ju zdvihnem rovno na nohy ako sa našponuje, herečka ... 🙂 🙂 🙂
A aj ja ju fajnovím pred pádmi a obúchancami. Ale tiež mi už 1 x spadla z gauča k čomu sa nerada priznávam, ale stalo sa mi to.
☹ ☹ ☹ som ju neustrážila ...

kankam
22. jan 2009

libka sa mi to strašne páčilo s tými tyčkami a ko ich evka "presviedča", ja som nine dala do ohrádky podušky, aby keď sa hodí dozadu nepresviedčala tyčky, tak zatím v celku dobre ...

už je hore, tak idem pracovať - obed a tak ... 🙂

silver111
22. jan 2009

ahojte nie som tu tak casto lebo nemam doma internet iba u sestri mi ho budeme mat na buduci tyzden tak dufam ze tu budem castejsie a k tomu spaniu sa pridam aj ja moja spi doobeda pol hodinku okolo obeda tristvrte hodinku a to je vsetko z denneho spanku no v noci mi prespi zatial tak cez den mame rusno a babenky chodili ste niekto s malymi na plavanie alebo sa chystate ja som bola pozriet v trnave a celkom fajn asi to skusime moja mala ma rada vodu a co vasi drobcekovia...

mia.k
22. jan 2009

Ahoj silver.Libka chodí s dcérkou na plávanie tu v Hlohovci,ale tá ti už dnes neodpovie,lebo ona o takomto čase sa už na druhý bok otáča. 🙂 Snáď zajtra.
Kankam,a ostatné,ktoré máte záujem o chrumky zo zdravej výživy-budú až o týždeň.

libka1
23. jan 2009

Silver my chodime tu v HC do Relaxy centra. Kvapku v Trnave veľmi chvalia. No malej to veľmi prospieva, ja by som to už bola dávno zabalila nebyť toho že keď ju vidím v bazéne, tak mi to nedá odoprieť jej to 😝 😅
Prvé 3 pobyty v bazéne boli horor, stále revala a bála sa, už som bola na nervy z toho a chcela som prestať chodiť (začali sme keď mala niečo cez 3 mesiace), a potom ako keby uťal, zrazu sa jej to zapáčilo, a teraz si tam hovie ako princezná. Celkom rada sa aj potápa, majú tam kopec hračiek, chodí ich v skupine 5 ale permanentne niekto pribúda a ubúda 😀 Sme tam 4 stálice, a ten 5 sa nám nejak mení 😲 Ale k tej vode, my sme mali od začiatku strasne stresy pri kupani aj doma vo vanicke, stale revala, nedalo sa s nou nijak... potom sa s nou zacal kupat tato, normalne sa osprsil, lahol do vane a robil jej lehatko (to mala tak zhruba mesiac). Ako mu lezala na hrudi a pocula mu byt srdce tak sa nejak ukludnila a celkom sa jej kupanie zacalo pacit. Nejako sme to prelomili, ale zaciatky boli hrozne 😝 😝
Ja som teraz presla na system ze si neplatim cely kurz, ale si platim jednotlive hodiny, takze pojdeme uz len ked budeme chciet, lebo ked som platila cely kurz vzdy mi nejake hodiny prepadli kvoli chorobe, alebo ze som bola odcestovana 😝 Vcera sme sa s mužom dohodli že ešte minimálne do polky februara budeme chodit, bo vtedy ideme do kupelov, tak nech ju udrzime v kondicii 😀 😎 Tam sa potom moze kupat tyzden v kuse 😵

libka1
23. jan 2009

Jo a tie fotky stale nic, dnes jej zavolame 😝

kankam
23. jan 2009

silver 111 internet je super vec, dobre že ho budete mať doma 🙂

libka, aj my sme mali problém cca do 3 mesiacov s malou a vana,vždy som ju predtým musela nakojiť(aj keď v nemocnici hlásali opak) inak bol rev ešte väčší , potom uťalo a teraz ju nemôžem vytiahnuť z vane, zasa je plač, lebo tak ešte chce byť 🙂
kolko stojí sa 1 hodina z kurzu ? lebo my máte tiež ten problém a je mi lúto zaplatiť celý kurz a potom to prepadne, radšej by som skúsila 1 -2 h(alebo to čo som ti písala).

A kam idete do kúpelov ak to nie je tajomstvo ? 🙂 ja len pre to, že by som chcela nejaký tip, plánujeme nejakú dovolenku na leto a kamoška bola v hoteli Avena v Liptovskom Jáne - dobre vybavený hotel s bazénom+ nie je odtial daleko do tatier-nejaké fakultatívne výlety s kočíkom, chceme kúpiť aj ten nosič na plecia, boli sme dosť "kozy turistične" 😀 😀 😀 😝 (baníkov, volovec v Západných Tatrách) teraz by sme chceli aspoň nejakú malú túru zvládnuť.
Tak si to potom užite 🙂

mia.k
23. jan 2009

Joj,to my sme tiež turisti,muž chcel ísť už minulé leto aj s malým niekam do tatier,alebo do vrátnej,ale ja som sa na to ešte necítila. Ale toto leto už určite niekam vyrazíme.

ciarka
23. jan 2009

Ahojte babulky ako sa mate?Ja som bola vcera na aerobiku, celkom sa dalo.
Stale mi vrtaju tie chupky v hlave.To ako chuti?????A ake typy maju???

Dnes idem na nechty sa celkom tesim.

libka1
23. jan 2009

Hodina kurzu je tuším 10,46 EUR. A do tých kúpelov ideme dalekoooooooooooooooooooooooooo....






















Do Piešťan 😅 Inde nás s malou nechceli, alebo mali podmienky ktoré zas nevyhovujú mojim rodičom, ktorí idú s nami 😉

libka1
23. jan 2009

Ciarka tie chrupky chutia bud ryzovo, kukuricovo alebo pohánkovo... podla toho ktoré kúpiš 😅

silver111
23. jan 2009

ahojte babenky nieco k tomu kupaniu kankam ja som bola v trnave a pytala som sa aj na vymeskanie nejakej tej hodinky ze sa nezucastnime a ono povedala ze to sa da v pohode prelozit na inokedy inak chodis pravidelne kedy ti urcia alebo kedy priblizne chces tak chodis stale cele dva mesiace po jednej hodine cez tyzden.Ahojte uz musim ist zajtra sa tu urcite na sekundu zastavim dufam ze coskoro budem mat net doma lebo toto je na nervy......

mia.k
23. jan 2009

ciarka,ty chceš byť tuším neaká pekná,kam sa chystáš? A tie chrupky určite poznáš,sú to také tie kukuričné šulce,len bez soli a majú aj ryžové a pohánkové.

libka1
23. jan 2009

No neviem silver, to sa mi nezda, vo vsetkych tych kurzoch dovolia nahradit max. 2 hodiny, ostatne prepadavaju 😝 ale tento je trochu specificky mozno, uz len tym ze je 1x do tyzdna, take vacsinou nemavaju 🙄 mozno aj my nakoniec skoncime v kvapke, ale malinka si uz zvykla na tuto instruktorku a ma ju celkom rada. O tej kvapke sa da vselico dozvediet aj na ich webke 😉

kankam
23. jan 2009

a kedy to mávate libka v týždni, akurát som ti písala správu, tiež si myslím, že to skôr prepadne, to by ten kurz asi dlho ťahali ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre