Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

mia.k
22. nov 2009

ciarka v dráčiku majú aj koberce? To som nevedela.Aj ja hladám nejaký pekný koberček do detskej,ale zatiaľ som nič nenašla.Aké má ten váš rozmery? Prýdem niekedy pozrieť.
libka asi prídeme zajtra skolaudovať...

libka1
22. nov 2009

super, budeme radi, poobede vzdy ked eva vstane uz je tma, tak nejdeme von 😝 spolocnost je len a len vitana 😀 😵
tiez som nevedela ze v draciku maju koberce 😅

kankam
23. nov 2009

ahojte, kašel a nádcha nám už ustupuje, nakoniec myslím, že to boli viac tie zuby ako choroba od nás, zistili sme že jej idú všetky 4 očné naraz 😲 🙄 momentálne mi nechce nič jesť, len piť mlieko a čaj, tak asi sme vo vrcholnom štádiu ...

my chodíme libka von aj na večer, aj keď je tma, pokiaĺ teda neprší, alebo nemrholí, lebo kým sa vyspí a naje, je tiež už obvykle tma ... Tento čas priam neznášam, keď sa stále skracuje denné svetlo a je tma pomaly o 15:30 🙄 🙄 🙄 , už aby bolo po novom roku ...

ciarka daj foto, nech sa inšpirujeme 😵 😵 😵

mia.k
23. nov 2009

kankam tak to si teda teraz užijete keď idú Ninke všetky očáky naraz. 😒 Dúfam,že jej rýchlo vylezú a bude mať s nimi pokoj.Nášmu Benjamínovi idú zuby po jednom a každý jeden sa prerezáva nekonečne dlho.Ale zase on to znáša docela dobre. Tak vám želám teda pevné nervy a nech už ich má rýchlo vonku.
ciarka aj ja chcem vidieť ten koberček.Hoď foto.

libka1
23. nov 2009

mne sa uz potme nechce, jedine ked ide muz s nami 😔 neznasam tmu 😝 doobeda chodime vzdy, ale poobede zriedkavo 😉 dnes som s nou stratila nervy a dostala vonku po zadku, najprv zbierala zo zeme mokre listy a davala si ich do vackov, potom rukou presla po spinavom aute a stale si ju olizovala a rehotala sa ked som jej to zakazovala... a konecne stadium pre moje nervy bolo ked si zacala do kazdej mlaky namacat komplet cele dlane... som pindala ked chodila po mlakach, ale to bolo super, nech hoc aj slapne do kazdej, ale toto uz bolo na mna moc 😝 😠 bunda mokra skoro az po lakte a vyrehotana aka sranda to je, viest za ruku som ju nemohla, lebo to sa stale ovesi a visi, no slak ma triafal 😠 isli sme ako slimaci...

ciarka
23. nov 2009

Babule foto izbicky dam ked bude prerobena, mozem dat akurat ten kobercek.
No ale potom mia. asi nepride kuk, ked ho uvidi v albume, ci?

kankam
23. nov 2009

libka 😀 😀 😉 😉 , verím že si stratila nervy, ale naša dostáva bežne vonku po riti, lebo sa to inak nedá ... Najmä keď sa mi posadí na prechode prechodcov v strede a ide auto, to som celá bez seba, alebo ju tiež vlečiem a ona mi reve ... minule mi skočila do takého dierkového poklopu kanála a bola mokrá do 1/2 lýtok a vrešťala mi celú cestu domov, že má kako na nohách ... 😒 😒 😒 😀 😀 😀 Inak ja jej mláky zakazujem, také malé nie, čo sú bežne na chodníku to sa n edá, ale také na okraji, alebo jamy zakazujem a ťahám ju preč ... Aj doma skúša pokiaľ môže, už aj také čo som myslela, že sme vyriešili odznova, že čo na to my a ešte na nás zakričí, že"kukajte čo robím" ...

kankam
23. nov 2009

ps: začala mi na všetko (aj na pocikané) hovoriť, že má kako v plienke a oblečená si mi sadá na nočník , ale vyzlečená nechce, ale asi je to na dobrej cestre ...

libka1
24. nov 2009

tiez si myslim ze asi to uz zacina pomaly chapat ked ti to takto povie 😉 ja myslim ze nasa je aj trochu leniva, ale ani jej to este uplne nedoslo ze sa to da aj bez plienky 😅
na nocniku sedi, dokonca si ho sama prinesie, ale vcera bolo aj tak 2x kako do plienky, ani ju netrklo to povedat 😀 dokonca ani po nepovedala, az ked som ju vycmuchala a spytala som sa jej ci ma kako tak pekne potvrdila a isla si po svojom 😅 obcas ma svetle chvilky, ale to je zriedkavo 😝
no keby mi sadla na prechode tak ma tiez asi vystrie... vcera tu bola mia tak mala moznost vidiet ukazku dobreho spravania 😅 ako taky zver 😝 akurat som hovorila ze na cvrckoch seka dobrotu a tu isla kazdeho prevalcovat... normalny blazon z nej ostal... ako sa zjavi obecenstvo tak uz fici 😔
noc sme mali hroznu, vratane 2 hodinovej didziny, takze som KO 🙄

laluchova
24. nov 2009

íha no..tak to asi majú tie naše ratolesti také obdobie, lebo aj naša Tami skúša hranice....vonku ked ju musím chytiť za ruky, aby mi nevbelapod auto a pod...tak vreští, ako keby som ju drala z kože....a tiež ked zakážeme niečo čo nesmie má neryv až až...tiež sa už vie rehotať do ksichtu a nás poráža...a ešte sa aj šibalsky usmiať...ale to asi dobre poznáte a mláky??!!! 😠 nevyjadrujem sa radšej....
my sa teraz trápime s polsednými stoličkami hore nechcú a nechcú sa predraž von...už máme aj soplík tri dni a sttle nič aj nás zapeká máme problém sa vypotrebovať....papá jogurty aj slivky som jej dávala, kašu z ovsených ločiek zjedla a stále nič,,,už druhý deň...ale zatial je v pohode....a s cikaním, noo mali sme aj lešpie obdobie pekne sa pýtala a teraz nejako to fláka...kričí hanba , alebo cik ked už začne trošku si vždy cvrkne, kým doletíme na wc sedátko....občas sa pýta niekedy nato vyslovene kašle...ale čítala som že sa deťom v tomto veku zväčšiuje mechúr a to sa zvyknú pocikávať tak uvidíme, ale verím, že na jar to už bude super, tako sme doma bez plienky s občasnými nehodami...ale vie potvorka že čo robila...a von chodíme s plienkou ..aby sme sa nemuseli niekde prezliekať a ochorieť....ale ked sa vypýta dám ju aj vonku cikať...
v noci spíme celkom dobre, ...nao že mám esoplík a zapchatý noštek...hodinu pred spaním aj obedným dávam do spálne aromalampu s eukalyp.olejčekom a nechámto horieť kým sa poobede nezobudí a večer ked idem ja spať sfúknem...dosť to pomáha...a učíme sa vyfúkať noštek...občas jej to ide....tami už celkom peken papá polievočku sama, trokču pokvapká, ale dá sa a papáme za velkým stolom už dosť dlho, zo stoličky mala tendenciu stále vyliezať a vy ste na tom ako s jedením???

kankam
24. nov 2009

úprimnú sústrasť za tú noc libka 🙄 🙄 🙄 , našej som zasa začala dávať viburcol a síce sa zobudí s plačom 3-4 x, ale aspoň nie je didžina, pritlačí sa ku mne a spí ďalej ...chvalabohu
napr. dnes sme išli z vonku pred hodinou a behala asi sa pri tom posr.... a potom tak vykrikovala kako a pišťala že si ani za svet nechcela sadnúť do kočíka, jej to tak vadilo, tak som ju musela niesť, lebo už ani ísť nevládala, tak som sí to užila - pri tom tlačila kočík ... 😖 😖 😖

a s tým sadnutím na prechode mi to robí každý deď, sem tam že jej niečo je a dneska to bolo s rehotom, som myslela, že ju zachlomaždím 😖 😖 😖 , ja sa strašne bojím, že nás niekto prejde ... 😝 ☹ 😝
a tiež sa jaší, ešte sa až tak nepredvádza, ale mám pocit, že to príde ...

laluchova vy už budete mať všetky zuby s tými stoličkami ak áno tak ti ticho závidíme, my sa ešte potrápime ...
Tak nech to máte rýchlo za sebou

všetkým pevné nervy a neustupujte, ja sa tiež snažím, lebo to raz budeme ľutovať, keď nám budú väčší skákať po hlave ... 😉 😉 😉 😝 😝 😝

mia.k
24. nov 2009

tak,tak,kankam,treba byť dôsledný a vydržať,aby sme si s nimi potom keď budú väčší dali rady.Ja som tiež dnes zažila v súvislosti s týmto poriadny cirkus. Nechcela som Benjamínovi niečo dovoliť a on spustil taký strašný rev a taký hysák chytil-to sme ešte nemali-normálne sa mi ho nedalo ani ukludniť,tak som ho potom nechala,nech sa vybúri,no ale trvalo to teda asi 40min.kým sa konečne ukludnil.Susedia si mohli myslieť,že ho tu týram-tak strašne ziapal.
Inak kankam to musí byť teda fasa,keď sa ti Ninka posadí na prechode.Som si myslela,že ty sa pri Ninke moc nenanervačíš.Ona vyzerala taký kluďas.
A libka teda čo ty popisuješ ako vy chodíte po vonku... Som si myslela,že aký je Benjamín neposlušné dieťa,no ale keď som si ten tvoj včerajší príspevok prečítala vidím,že máme veľkú konkurenciu.
laluchova tá tvoja Tamarka je teda riadne popredu! Ako prosím ťa sedí za normálnym stolom?Má nejaký podsedák na stoličke,či ako?A vážne ti už sama je polievku?U nás teda také niečo ešte dĺĺĺĺho nehrozí.No a s tým chodením na nočník ani nehovorím.
ciarka ak nás pozývaš,tak prídeme aj osobne pozrieť ten koberček. 😉

kankam
24. nov 2009

mia, nina keď ju usmerňujem a dám na zadok, tak chytí nerv a okrem plaču rozhadzuje hračky, pokiaľ len trochu tak nerobím nič, pokiaľ letia nejaké rozbitné hračky, alebo s nimi búcha o niečo čo sa môže poškodiť, tak dostane ešte a odvediem ju obvykle odtiaľ preč, do inej izby, alebo do kuchyne a nechám ju nech sa ukludnuje, obvykle potom príde s plačom, že maminka a vylieza na mňa po čase. Nie je kľudas, aj keď tiež sa evičke libkinej nevyrovná 😀 😀 😀 čo sa týmka napr. tých listov do vačku, to ju našťastie nenapadlo, to by some si po 1 dni vonku - doobeda aj poobede, nemali čo obliecť 🙄 🙄 🙄
nech si susedia myslia čo chcú, keď mali, alebo budú mať deti pochopia ... a takí čo nie, nech ťa to netrápi ....

inak naša už tretí deň ignoruje svoju stoličku, nechce tam sedieť, buď na veľkej našej, alebo na kolenách, tiež sa mi to nepáči, ak to takto pôjde ďalej môžem túto predať a kúpiť nejakú pre veĺké deti, segra má takú drevenú so stupienkami-širokými ako sedátko, dá sa aj dole sedieť aj hore vysoko, ale to je pre také dieťa čo už nevymýšla, tak tiež neviem ako to budeme robiť ... a tiež neje sama, polievku už vôbec nie, zvláda napichovanie s vidličkou - halušky, mäso a tak podobne ... som spokojná, každý ide svojím tempom, keby som videla, že to z nej vychádza tak to podporím, ale takto, netreba to siliť, tak ako ten nočník, príde to samo 😉 😉 😉

libka1
24. nov 2009

my o velkom stole a sedenim za nim ani nechyrujeme... zjest zje sama akurat tak cestovinu, aj to rukou 😅 polievku si ani neviem predstavit, vzdy na pol ceste obrati lyzicu horeznak 😅 🙄 a po kazdom jedle vyzera kuchyna ako bojisko 😝 rozhadzuje vsade,z toho mam ine nervy tiez 😝 a v poslednej dobe aj dost zle papa... predtym bola lepsi jedak 😅
to s tym zvacsovanim mechura som nevedela laluchova 🙄 u nas aj tak bezpredmetne, bo plienka fici nonstop 😅 hadam na jar tiez cosi zmozeme a pohneme sa vpred k bezlienkovemu obdobiu 😀

laluchova
25. nov 2009

tami sedí normálne za stolom na stoličke normálnej ako mi...stolička je dosť široká sasunieme ju a stol jej je akurát popod pazuchy...polievku je pekne celkom, ale to musí mať chuť sama jesť...zo začiatku sama a ked vidím že už vymýšla ak jej pomžem ,len ona pomoc elmi odmieta...miláčika a pudingy a aj jogurty papaá sama lyžičkou, vidličkou tiež vie celkom dobre napichovať ..my sme mali stoličku takú drevenú klasika ešte po nás, dal sa z toho urobiť aj stolček so stolíkom, ale ona aj odtil mala tendenciu vyliezať...a to papnie polievk yju drží asi tak týžden...sama začala...sme len pozerali....aj sme ju nahrli na video ako papá...je to krásne vidieť tie pokroky
a zubky veru už len dve posledné stoličky a potom buchneme s mm šampus....

mia.k
25. nov 2009

Čauko.
libka ako v Čechách?
kankam som rada,že nie sme s tým vyvádzaním sami.Svokor sa ma pred pár dňami pýtal,že či nie je Benjamín náhodou hyperaktívny.Ja na to,že to sa uvidí časom,lebo v tomto veku bývajú deti neposedné a lúbia vymýšlať,a on nato,že on už videl toľko detí,ale že takto sa nesprávali atď...Takže podľa neho je Benjamín hyperaktívny. 😝 Čo nehovorím že nemôže byť pravda,ale aj tak si myslím,že v jeho veku je takéto správanie normálne a či je hyperaktívny sa uvidí až o také dva roky.
No a včera poobede,keď sme boli vonku som si na vás spomenula,(libka,kankam),lebo Benjamín skákal do každej kaluže až nakoniec sa skydal do blatovej vody,tak som ho hnala domov svinským krokom a celú cestu mi hučal- -celé sídlisko zase muselo počuť,že sme vonku. 😝 A čo sa našich susedov týka,tak nad nami aj pod nami majú malé deti,ale tých ani počuť nie je.Ja neviem ako je to možné,čo majú také super dobré deti,alebo my takého super zlobra?Nášho je počuť na celý činžiak.Minule hovorila jedna pani z jedenásteho poschodia,že ako si lúbi ten náš Benjamín štebotať.-(tým myslela,že často reve),a to bývame na siedmom.A okolitý susedia ani nehovorím,že ho chudáci musia počúvať,ale nemôžem sa sťažovať na susedov,lebo berú to dosť tolerantne.

ciarka
25. nov 2009

mia- jasne ze mozte prist!

nasa papa sama tiez cestoviny a to rukou, a polievku ako kedy ale aj vylieva aj sa trafi. No a tiez vymysla, si myslim ze deti v tomot veku vymyslaju, ze je to normalne.

a tiez len 2 zubky a oslavujeme laluchova s vami!

laluchova
25. nov 2009

super čiarka, som zvedavá kto ho skôr buchne....ale je to vlastne jedno, len nech sú už vonku a bude po tranpotách zubkových!!!!

laluchova
25. nov 2009

a ešte , kto má viete informovať ohľadne mlieka kravského, ktoré predávajú vraj v mäsiarni????kde a za koľko a aké je ???va treba priniesť fľaše či ???vdaka

mia.k
25. nov 2009

laluchova to mlieko predávajú na pešej zóne v družstevnom mäsiarstve,flašu si netreba nosiť,tam už to majú vo flašiach a sú to myslím 1,5 litrové flaše.To mlieko ale dlho nevydrží,treba ho hneď skonzumovať.Neviem,že či je vôbec pasterizované,treba sa na to spýtať.Je to čerstvé neriedené kravské mlieko.Neviem čo stojí.

kankam
25. nov 2009

laluchova, my si to mlieko sem tam kupujueme, môžeš si doniesť vlastnú flašu , inak to predávajú v 2-litrovkách, zaplatíš za tú flašku, stojí 40 centov liter, je dobré, ale naša začala po čase z neho grckať, lebo to je neodtučnené mlieko, nepasterizované, treba ho prevariť, ja ho už kupujem na puding a do varenia a na pitie 3,5-ku vian z kauflandu, to jej vyhovuje najviac ... -vyskúšajte inak je super

mia o tej hyperaktivite, myslím, že to je mooooc diskutabilné, to by tam bolo zaradených vela detí, to sa skôr ukáže pri nástupe do škôlky, alebo ešte skôr školy, keď sa bude mať problém sústrediť a pod ... To tá naša ob-generácia(rodičia) takéto deti nepoznali, tak to hádžu do jedného vreca ... 😉
a som sa zasmiala ako "milo " to tá suseda povedala, že si "štebotá" ... asi máte fajnových susedov ..., my máme susedov "bielych cigánov" inak ich už nenazvem, čo robia bordel vo dne, v noci(naposledy mali návštevu o 03 v noci a tá ich návšteva nám v stave opitosti zničila vchodové dvere a zámok a vykopla okno na medziposchodí 😝 😝 😝 😝 😠 😠 😠 😠 a tí čo to videli to neohlásili, lebo chcú mať od nich pokoj, tak už len dúfam, že sa v nejakej blízkej dobe odsťahujú a bude pokoj), tak už si z detského plaču nikto nič nerobí, to je také normálne , ľudské ... a vedĺa vo vchode zasa šteká pes, takže tí nemajú čo pindať ...

kankam
25. nov 2009

janetina pozdravujem ťa, dneska som videla tvojho timka, aj som sa mu prihovorila, že nech ťa pozdravuje, ale asi neodovzdal, bol nejaký vážny, ale teda tie 2 učiteľky čo ich mali na starosti sú super, myslím, že je v dobrých rukách ...

libka1
26. nov 2009

no to su teda dobry susedia kankam 😝 😝 to su situacie na cvokarnu a clovek si nevie pomoct 😒

my sme malu vcera prestahovali na noc do detskej.. dnes spi prvu noc tam, o 3 pytala mlieko a teraz chrni... tak uvidime ci sa to osvedci, ale hadam aj ano 😉 bol to uz krok zo zufalstva, kedze muz s nou bol poslednu noc sam a tiez nespala od 12 do pol 2 a len sa hrat a hrat, tak sme usudili ze mozno ju rozptyluje nasa pritomnost 😅 je to zvlastny pocit, vobec neviem spat, tak uvidime ako sa to utrasie 😔 1 a pol roka bola s nami a teraz je tam take prazdno 😖

libka1
26. nov 2009

asi tiez zbehneme do toho obchodu a vyskusame do varenia to cerstve mlieko 😉
dneska kazdy nazyva svoje dieta hyperaktivnym... mna vcera posielala svokra k doktorke s malou, lebo to nie je normalne aby nespala celu noc... tak sme sa mierne pohadali, kedze som sa jej spytala (samozrejme ironicky) ze ci jej mam ist k tej lekarke dat predpisat lieky na spanie alebo naco tam mam ist 😝 a ona si myslela ze to myslim s tymi liekmi na spanie vazne tak sa ma spytala ci mi nesibe 😀 😅

laluchova
26. nov 2009

íha...noo my našťastie spíme celú noc od roka...do roka nie...som naozaj rada že Tami prespí...vôbec v noci nevstáva na čaj či mlieko...ale poznám detičky aj 4-5 ročné čo stále vstávajú mna mliečko, papanie a tak...tak čo libka ako dopadla noc bez malej???aj ja by som už malú šupla do vlasnej izbičky, len bohužiaľ zatial máme len dvojizbák...ked nastupim do práce budeme riešiť....vedela by som sa realizovať v zariaďovaní izbičky a tak...
dnes ide mm kupiť to mlieko tak uvidíme...mamina mi hovorila že si ho mám nechať v sklennej flaši či pohári odstáť budem mať aj sladkú smotanu a potom prevariť...vyskúšame....a držať v skle...tak vydrží viac...uvidíme ked dám dole smotanu vya prevarím vyskúšam ho dať malej ak ho byňude chcieť budem jej ho dávať ked aj len 2-3x do týždna a inak ho použijem do varenia a pudingov a krupice a tak...my tiež inak dávame kauflandácke, teraz je nejako problém s plnotučným mliekom zásoby sa minuli tak sme kupovali flaškové vian plnotučné ...

libka1
26. nov 2009

mala fungovala tak ako ked spala s nami, o 3 pytala mlieko a vstaval o pol 8, didzina nebola 😀 aj to je plus 😀
uvidime neskor, 1 den je nic este... ja som spala hrozne... 😝
my kupujeme levmilk plnotucne flaskove, ale pije ho zriedka, len ked odpije z nasho pohara...dufam ze aj mi pojdeme laluchova coskor vo vasich stopach a prespi celu noc, uz to je na nas vela, muz je tiez KO... 😔

laluchova
26. nov 2009

noo libka to vám verím.... ☹

mia.k
26. nov 2009

kankam tých susedov vám teda nezávidím.To tam máte inú čvargu! 😝
libka,tak vy ste už Evku vysťahovali? To si ja teda ešte neviem vôbec také niečo predstaviť. A to už spí na válende,alebo aj s postielkou ste ju vysťahovali? Informuj priebežne,že ako to funguje.

kankam
26. nov 2009

my sme mali didžinu asi 1 h od 05-06 ráno predvčerom, ale aspoň nevstávala, len sa s dudlom v puse vrtela a žmolila ma po tvári a škrabkala ma, potom zaspala. ja som zistila, že ona vie prespať 8 h bez mlieka a keďže išla spať o 21 h o 05 bolo akurát tých 08 h a potom sa tak rozobrala, že nemohla zaspať, takže ja to musím robiť tak, že o 21 h dostane pohárik mlieka asi 210 ml (viac nevypije, už mi aj grckala, keď som skúšala viac) a taký istý potrebuje vypiť cca o 24 h, alebo o 01 h - to sa tak vrtí a v polospánku jej dám pohárik, ona vypije, dá sa na druhý bol, požmolí ma tak 15 min a spí potom do 07alebo 08 h. Takže možno by už aj prespala noc, ale nevie toho tolko vypiť, ako keď bola malá jedla málo a často ...
libka tá tvoja svokra nech neškatulkuje deti podľa tabuliek, môj muž tiež vypytoval cca do 2,5 roka v noci čaj a viem tiež že je veľa detí čo aj väčšie neprespia noc, myslím, že dobrá matka sa riadi podĹa potrieb dieťaťa ...
ale ani moja mama nepochopí väčšinou moje 2-zmysly , berie veci doslovne, to sú také typy, keby sledovali signály ktoré človek vysiela, tak by to chápali, zasa sú typy, ktoré až moc čítajú medzi riadkami a tam si už treba dať pozor 😀 😀 😀 😀 😵 😵 😵 😵

kankam
26. nov 2009

inak ti držím libka palce, nech vám to dobre dopadne, nech to v zdraví prežijete a má to ten výsledok čo potrebujete - dobrý spánok všetci 3-ja 😉 😉 😉 😵 😵 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre