Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

libka1
14. dec 2009

no to by som si tiez kukla ciarka 😉 uz sa tesim 😵

mia.k
14. dec 2009

laluchova ty si nejaká moc usilovná,ma tu nedráždi s tým tvojim vypekaním,pripadám si potom ako lemra!Ja som totižto ešte nič nepiekla.(myslím k vianociam)
libka ten tvoj punč je podobný ako ja robím,len ti tam chýbajú tie najdôležitejšie ingrediencie a to škorica klinčeky a rum.Jasné že do nealko ten rum nejde,ale škorica musí byť.
janetina zdravím.Takže Timko ešte spáva s vami?Potom daj vedieť,ako sa vám darilo s odvykaním,lebo mňa to tiež čaká.

kankam
14. dec 2009

ahojky

janetina, viem si ťa živo predstaviť ako uspávate a viem si predstaviť aj tie nervy keď je to tú 1 h a idete ráno obaja do roboty. ráno ti ako vstane do škôlky ? nie ste potom v strese?

kankam
14. dec 2009

naša nina je presne ako váš malý, proste bez mamy to nejde

kankam
14. dec 2009

a hlavne keď ona nechce spať, tak spať nebude ... tiež teraz nechce ísť spať, lebo poobede spala 2 h cca od 13:30-15:30, čo som pozerala, že čo sa deje 😕 😕 😕
no a to že ti o 18 ešte spal, tak to budete mať fakt srandu v noci 😝 😝 😝 🙄 🙄 🙄, naša by nešla spať aj o 01, už sa jej to stalo na jarmoku, že nám zaspala o 19, vonku na pleci a nikto ju potom do 01 nedostal do postele, ani prosby ani hrozby ... 😝 😝 😝

kankam
14. dec 2009

my tiež už na rok asi budeme musieť kúpiť druhú postel, ale zatiaľ tiež bude u nás v spálni, nakoľko detskú nemáme ...

libka1
15. dec 2009

tu skoricu som tam dala ale v tom recepte nebola 😉 klinceky som nemala 😅 idem si ho zas spravit, mi to smakovalo vcera 😀
mnam mnam 😵 aj my to dobre robilo na hrdlo 😉 ale s tym rumikom je to lepsie, mam ho doma plnu flasu, tak mozno trosku do toho ukvapnem 😅
nenormalne aka som leniva, cely den visim na internete a kukam telku, kym som nebola doma muz zfunkcnil magio, tak teraz neviem co skor pozerat 😝 lepsie bolo s tymi nasimi 2 programami co sme mali 😅 ale uz sme chceli na vianoce mat aj normalne programy, nielen stv 😀
dnes aspon upracem kuchynu a linku vycistim, to sa mi uz v evkinej spolocnosti urcite nepodari a dnes prijecha domov 😵 😵 huraaaaaa 😵

mia.k
15. dec 2009

libka tak čo linka uprataná? 🙂 A hlas sa ti už vrátil,či ešte to nie je ono? Takže si prepadla telkovej mánii čo? No čo,
zaslúžiš si oddych keď si chorá. Ja som tiež nakapatá a dnes večer varím asi tiež punč. Mne to akosi stále nedochádza,že sa blížia vianoce,nič neupratujem,nepečiem, a pravdu povediac sa ani moc nechystám. To bude asi tým dlhým teplým počasím-ja mám ešte stále jeseň a pre mňa sú vianoce ešte v ďalekej budúcnosti.Ale veď ja na budúci týždeň vystriezviem a začnem stresovať. 😝
libka verím ti,že sa už na Evku strašne tešíš... Určite aj ona na teba.Tak si to dnes spolu užite. 😉
laluchova dnes si čo dobrého piekla?

libka1
15. dec 2009

hlas sa nevratil, pred chvilou mi volal kolega a po chvili to vzdal, povedal mi ze nech len poviem ano alebo nie 😀 a linka nie je upratana 😅 ty si co? moje zle svedomie? 😀
leniva som ako vos 😝 za chvilu pride lubos a ja som akurat upiekla morcacie stehno a croisanty (hotove z obchodu)... uvarila punc, este som ani neustlala od rana, fuj, nechutne 😝 ale je mi taaaaaaaaaak doooooooobre 😵

ciarka
15. dec 2009

janetina,libka dam foto ale ked bude urobena izbicka,este nie je,chystame sa na jar ju robit.

Libka- tebe je dobre.
Ja som dnes stihla byt u zubara, v Aztku, fotosluzbe, v delise , v potravinach a akosi mam dost.Sa mi nic nechce.

Mia- daj mi recept na tvoj punc.Dakujem.

mia.k
15. dec 2009

libka len sa pýtam,nejak sa mi to s tou linkou nepozdávalo... 😀 😀 😀 Ale veď aj tak si toho dosť spravila.Ja som dnes nespravila ani tolko čo ty. 😝
ciarka ja robím punč tak,že uvarím čaj(najlepšie nejaký jablkový,alebo ovocný kde sú jablká,šípky atď...ale v podstate je to jedno aký,origoš má byť čierny,ale ja uprednostňujem ovocný) v ňom uvarím škoricu a klinčeky, pridám pomarančový džús,rum a dochutím cukrom alebo medom.Pomer ti nepoviem,lebo to robím od oka. Robievam ho vždy na vianoce,keď sa stretneme celá rodina a tý čo šoférujú dostanú punč bez rumu. 🙂

janetina
15. dec 2009

no teda baby Vy sa inak nudite 😀 😀

libka a ja tu dnes frcim na nete, robila som poriadok v maleho veciach a vsetko co sa dalo som nahadzala na net 😀 ...nech to fici prec z domu...co to budem skladovat pre druhee 😀 😀

Mia No Vianoce predodvermi a ja teda tiez nic original urobene.tiez..a to pecenie uz vynechavam posledne roky na totalku ani na punc sa nezmozem.....a ani na moje oblubene medovnicky
Manzel mal mat urcenu vybrat si dovolenku...ale zmenlílo sa to a tak nejako rozmysla ze si ju necha na buduci rok ked budeme potrebovat na ine veci...dofrasa...preco jej nie je viac 😀 ?? No to zasa budu Vianoce dochaosene...a nie ako v reklame

Libka daj si calciovy sirup ten na to zabera, co si spievala do rana??

libka1
16. dec 2009

to som pindala tolko na robotu az mi hlas odisiel 😀
tak nas pokladik je uz doma 😵 spinkala celu noc,teraz vypila mliecko 🙂 dufam ze este aspon hodinku potiahne, ja zatial co to porobim... vcera sa nam tak rozkaslala v aute ze sa z toho pogrckala, tak idem sedacku vytepovat, lebo aj po umyti stale smrdi 😝 no a uz je po spanku, uz krici maminka 😅

janetina
16. dec 2009

Ahoj Libka, no to stastim Evicka skackala...a ten smradik po ogrckani 😖 to poznam, co na to das??? My pouzivame na nase blede potahy v aute vseobecne Vanisch na koberce ten prasok.
Inak nas Timi prave vstal a to isiel spat o 16,30 😀 😀 😀 😀 a tak som sa bala nocneho vymyslania...cely vyrehotany doruzova ....tak pekne zacal den. 😉 😉 😉 😉 😉 😉

libka1
16. dec 2009

tiez vanishom,ale takym tekutym... 😉 to ti spal 15 hodin? 😕 mia, cucham vaznu konkurenciu pre bena 😀

mia.k
16. dec 2009

no veru,tuším máme vážnu konkurenciu... No ale keby sa zrátali prespané hodiny za 24 hod.,tak neviem neviem,že či by nás niekto tromfol. 🙂
inak libka,ako je to poznať v tvojom prejave,že si s Evkou dlho nebola-ako pekne sa teraz o nej vyjadruješ.Niežeby si sa o nej niekedy nepekne vyjadrovala,to nie,ale cítiť z tvojho prejavu takú milotu. 😉
Ja som momentálne tiež chorišo,včera som mala 39°C teplotu,takže tiež sa nejak od roboty nejdem pretrhnúť. Chcela by som byť do výkendu fit.
No a čo takého ešte porábate?

ciarka
16. dec 2009

Mia - a nejdu ti zuby?????(ha-ha)Mozno by ti Bugarova povedala.Mas aj nejake problemy, ci len teplotu.

ja by som chcela ist dnes na nakup a piect medovnicky. Zajtra ideme do Ba-do ikei,auparku.Som nastvana co mame stolicku mamut z ikei zelenu,takze stolik zeleny nevyrabaju,no uzas!Len taky okruhly a ten je dost velky.Ma slak trafi.

Mia- a dakujem za recept na punc,vyskusam.

mia.k
16. dec 2009

ciarka 😀 😀 😀 ešteže nechodím bugárovej,lebo ďalšie zuby by sa mi už do úst nevošli. 😀 Mám aj strašnú nádchu a makovica ma bolí. Tak dúfam,že byde punč chutiť... A čo idete zase nakupovať veď ste tam boli prednedávnom? Nejak ti to furt nedá pokoja tie nákupy... 😉

mia.k
16. dec 2009

ciarka veď jej kúp ten ružový stolík.Majú aj taký bledomodrý a nad tým uvažujem ja.My máme tiež tú zelenú mamutku.

janetina
16. dec 2009

ciarka chod do Aska tam robia aj ine farby som bola prekvapena aj fialovu stolicku peknucka...alebo ako radi mia kup cerveny vsak aj ten je pekny....my mame modry okruhly a tiez som zeleny a hranaty....
A do Ikea by som teraz nesla stacilo mi nuly tyzden je tam naroda a sama havaria a tlacenica...masovka 😀
Ked maly podrastie urcite budem kupovat darceky v predstihu nie ko terajsie roky 😝 😝 😝

mia.k
16. dec 2009

libka vy ste aj boli s Evkou u doktorky? Aj užíva niečo na ten kašlík?

libka1
16. dec 2009

😉 mama s nou bola na pohotovosti v leviciach, ma klacid a mucosolvan a ibalgin, ale ten kasel sa jej zhorsuje, ak ju to do piatka neprejde idem k Bugarke zase,aby sa nieco nedialo cez vikend...

je uplne hotova zo snehu, doteraz sme stali v okne a sledovali ako pada, ale uz dosiel tato, tak ho nahnala do domceka a obsluhuje ho 😀 ja relaxujem 😉

dnes budeme mat len taku rychlu veceru, zemiaky s bryndzou, tak to zbucham za chvilu 😉

libka1
17. dec 2009

mucosolvan len mala, pred hodinou ho ukoristila a vyliala na podlahu v kuchyni 😅 takze uz berie len klacid 😀 , ibalgin uz nedavam, lebo nema teploty 😉
varite este spekulantom zvlast alebo jedia uz uplne to iste co vy? ja sa nejak neviem toho zvlast varenia zbavit 😅

mia.k
17. dec 2009

Ja tiež. Tiež varím zvlášť,ale napr.včera som si uvarila polievku a šušnák mi z nej zjedol pol taniera a potom o 15min zjedol aj svoj obed.Jeho práve baví jesť so mnou to čo ja jem.Takže dostane aj také aj to svoje.Ja tiež neviem,že kedy prejdem len na tú našu stravu,lebo mne sa tá jeho zdá byť zdravšia a prospešnejšia.Možno na jar,alebo začiatkom leta,keď už začne rásť domáca zelenina a už nebude toľko chorôb prejdeme na normálnu stravu.
A čo ako sa darí Evke? Zlepšuje sa to?Či ani nie?
A tie zemiaky s bryndzou znejú zaujímavo.Ešte som to nejedla.Daj prosím recept.

kankam
17. dec 2009

ahojte babenky,

všetkým chorým veľkým aj malým želám skoré uzdravenie, dúfam, že my dve s ninou sme to už odteplotovali

ja som zasa včera večer spadla pred činžiakom (podcenila som vyjadené kolaje od áut a moje topánky) a mám total dobité kolená, tak som mierne indisponovaná takto 🙄 🙄 🙄

a tiež si myslím ako mia, že keď si taká "oddýchnutá" od malej napr že týždeň ju nevidíš, potom musíš byť stráááášne trpezlivá mama a kľudná 😵 😵 😵

janet, to teda malý podal spánkový výkon 😀 😀 😀 ako ste ho predtým zničili ? daj tip 😀 😀 😀 😀 😀

mne dneska malá zaspala vonku o 12:30 (inak chodí až o 1-1,5 h spať) po 1/2 h som si k nej musela ľahnúť, ale ešte spí, tak aj ja trochu odpočívam ...

ja varím už spolu s nami jedlo, len niekedy keď niečo fakt čo nemôže, tak jej navarím zvlášť, ale varím také veci, že sme sa vlastne pripôsobili jej strave (myslím, že je to aj pre nás zdravšie takto)

libka1
18. dec 2009

ked my radi nezdrave 😅 mali by sme sa polepsit 😝
mia to mas take iste ako bryndzove halusky, len miesto halusiek dam varene zemiaky a bryndzu nemiasem so smotanou, ale ju len namrvim na zemiaky.... nam davam na to oprazenu slaninu a cibulu, malej to len posypem pazitkou 😉 veeeeeeeeelmi rychle jedlo 😉 a k tomu acidko, mala ho tiez lubi, tak vypije vzdy najviac 😀
evke je uz lepsie, este kasle, no a mne sa vratil hlas,tak zase mozem kricat... no, teraz som velmi dobra mamicka, vobec nezvysujem hlas 😀

mia.k
18. dec 2009

My sa tiež moc zdravo nestravujeme,mali by sme sa polepšiť.Ale kto by odolal napr.takému údenému bravčovému kolienku,ktoré tam na mňa žmurká,zakaždým ako otvorím chladničku.Ale zajtra sa už naňho vrhneme a upečieme si ho.Mňam.Takéto údené veci napr.ešte Benjamínovi moc dávať nechcem,ale chcela by som už keď bude mať zhruba dva roky prejsť na našu stravu.Len neviem ešte,že či sa dovtedy naučí jesť normálne -keďže teraz ešte toho normálneho jedla moc nepoje.
Inak dnes sme mali neplánované stretko u lekárky na poliklinike.Stretla som sa tam s libkou a aj ciarka sa tam ževraj zjavila-to som tam už ja nebola.ciarka ty čo si tam porábala?

libka1
18. dec 2009

udene kolienko ja mozem 😅 😵 uz som to dlho nejedla 😅 ani ja nedavam eve udene, obcas si uchmatne klobasu a v tomto bude ocividne po mne, stale by ju jedla, tak sa s klobasou pred nou skryvame, ale dokedy sa to bude dat ... 😝
slahacka s kinderkom uz je zvarena, zajtra robim evicke tortu k meninam 😵 taku typicky dievcensku, s pavucinou a pavukom 😀 vyzeralo to tak ze budeme musiet chytit ziveho pavuka a natlacit ho do kremu 😝 , ale mia nas zachranila a dala nam kusok marcipanu tak spravime maketu 😀 moc nie som z toho nadsena ze pavukova torta, ale to je momentalne nase top zvieratko, aj vevericku v knihe vola zo zahadneho dovodu pavucik 😀 asi ju to naucil starky, on trosku zle vidi tak mozno si fakt myslel ze to je pavuk 😀

mia.k
18. dec 2009

😀 😀 😀
Hneď ako ju spravíš nahoď foto!
Ja mám strašnú fóbiu na pavúkov,tak dúfam,že Benjamínove oblúbené zvieratko to nebude.

ciarka,tak ako dopadli včerajšie nákupy?

libka1
18. dec 2009

ja fobiu nemam, ale ze by som ich mala nejak rada sa povedat neda 😀 kolegyna ma takeho chlpateho v robote, musela ho doniest z domu do roboty, lebo ma 3 rocnu dceru a ta ho stale vytahovala z klietky... 😝 a kedze hryzie, a je tak trochu jedovaty tak ho dovliekla tam... ale ten je extra hnusny, taky cierny, chlpaty, ani neviem co to bolo ale nechcela by som to stretnut mimo klietky... ona ho hladkala 😅 dostala ho do daru od byvaleho kolegu 😀 asi ju moc nemal rad 😀 😀
ja mam fobiu z hadov, nic tak hnusne som v zivote nevidela.. fuj... myslim ze nejake blizsie stretnutie s hadom neprezijem lebo dostanem infarkt 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre