Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

libka1
5. sep 2010

sak pockaj, smiech ta prejde ked to nauci eva bena 😀 😀

stanka26
5. sep 2010

mia ak chceš tak môžeš začať chodiť na čínsky do škôlky na cvrčkov,teda hádam to bude fungovať aj naďalej.
Ja so Šimim určite chodiť budem,nech má trochu zmenu. 🙂 🙂

janus32
5. sep 2010

@libka1 Mne Emka pred chvilkou tiez pekne povedala,ze mam co zase zeres?No fakt super,ved to ja len kupance -pukance zobkala.Emka casto pletie slova,obcas musim vazne rozmyslat,co to asi povedala 😀

libka1
5. sep 2010

@janus32 asi z nej raz bude motivacna trenerka typu Sipeky 😅 to je celkom vynosny kseft 😀
u nas tato hodinu trucoval a ona chodila odprosovat o dusu 😅 ale myslim ze ked to uz raz pouzila nebude to poslednykrat 😝

janus32
6. sep 2010

Dobre ranko babulky.Niektore deti maju fakt vydrz s tym plakanim v skolke 😢 .kazdy den ked tam ideme a to v iny cas,vzdy tam niektore strasne reve.Dnes sa ma Emka opytala v skolke,ci pre nu zajtra dojdem 🙂 Ale bola trosku vyplasena z chlapceka,ktory to spustil 😖
@libka1 Mozno to viac Evka nepovie,zato Emka sa velmi rychlo uci take veci.Ma inspiraciu v starsom bratovi.minule sa hrala s kockami a tvrdila mi,ze to su take ko....y.Tak to nebolo od brata 😠

janus32
6. sep 2010

a ani odo mna 😠

libka1
6. sep 2010

@janus32 😀 😀 😀
tak dnes som sa pytala ucitelky ci to evka jacala v piatok, kedze ona to vytrvale popierala a nie, ona neplakala 😅 tak ja mam uz z toho fakt psycho 😅 😔 bola som presvedcena ze to ona a tym ze nechcela vojst do triedy a spatkovala ma v tom utvrdila 😅 takze bola v poho, ani dnes neplakala, akurat rano bol problem ju zobudit, bola nervna a nechcela vstat, ani sa necudujem, ked do 10 krkala v postielke a nie a nie zaspat 😝 musela som ju podplatit 2 gumovymi medvedikmi 😅 ja viem, nie je to spravne, ale pomohlo 🙄

ivulienka22
6. sep 2010

tak babule klobúk dole ako to s detičkami zvládate 😲 ma brucho bolí už teraz. napr. som stretla susedu hneď v prvý deň malý tak reval že jej volali učiteľky na mobil že si má pre neho prísť,lebo nevedia čo s ním 😖 dúfam že nás toto nečaká, čo si vlastne ani neviem predstaviť žeby ma z roboty niekto uvoľňoval stále,lebo dieťa v škôlke reve...asi dám výpoveď a pôjdem šmírovať cez sklo svoje dieťa do škôlky 😲
Libka a evička nemá problém s obliekaním? Alebo jej pomáhajú? alebo to už nebodaj zvláda sama??? náš tak zvláda max. sa vyzliecť a to len vtedy keď ho nasilu oblieka!!

ivulienka22
6. sep 2010

tak babule klobúk dole ako to s detičkami zvládate 😲 ma brucho bolí už teraz. napr. som stretla susedu hneď v prvý deň malý tak reval že jej volali učiteľky na mobil že si má pre neho prísť,lebo nevedia čo s ním 😖 dúfam že nás toto nečaká, čo si vlastne ani neviem predstaviť žeby ma z roboty niekto uvoľňoval stále,lebo dieťa v škôlke reve...asi dám výpoveď a pôjdem šmírovať cez sklo svoje dieťa do škôlky 😲
Libka a evička nemá problém s obliekaním? Alebo jej pomáhajú? alebo to už nebodaj zvláda sama??? náš tak zvláda max. sa vyzliecť a to len vtedy keď ho nasilu oblieka!!

ivulienka22
6. sep 2010

neviem prečo sa mi to tu nahodilo 2x ale lepšie ako ani raz 😀

mia.k
6. sep 2010

@stanka26 chcela by som aj ja chodiť na tých cvrčkov.A ty už si sa bola prihlásiť? Ja sa chystám buď zajtra,alebo pozajtra doobeda. Nevieš mi poradiť,kedy je najvhodnejší čas sa ísť prihlásiť?

kankam
6. sep 2010

mia, pôjdeš tam na cvrčkov ? Asi je tam najlepšie ísť v utorok okolo 09 h, vtedy sú cvrčkovia, alebo niekedy doobeda, ale musíš sa dostať tam dozadu k tej zadnej bránke a tam je taký bočný vchod a musíš sa tam zapísať do takého zošita. Keď sa tam pôjdeš zapísať, a bude ešte nejaké voľné miesto do Decembra 😉 (lebo tam býva nával) zapíšeš aj našu ninku ? prosím ťa 😉 😉 😉
celkovo je nejaký spomalený koník, nechce to načítavať, asi to preto pridáva 2 aj viac krát, lebo to nereaguje a potom klikáme ešte raz 😝 😝 😝
libka, tak potom je evička v pohodičke že neplače a o koľkej vstávate ?

libka1
6. sep 2010

@kankam no vraj je v pohode, sa na mna divala rano ucitelka ako na prizrak ze o com tocim 😕 ja som bola presvedcena ze to ona plakala, vidiet som ju nevidela, ale hlas bol jej a aj spatkovala ked sme vchadzali do triedy, tak som bola o tom presvedcena... si mam psycho z toho tak uz pocujem aj to co nie je 😅 🙄
dnes bola uplne v poho, ukazala Lubosovi ktora je jej postielka a reklamovala ze tam este nie su deticky, kedze sme boli prve 😅 vstavame o 6:45 a zanasame ju na 7:30. Dnes nechcela vstat 😅 Zanasat ju bude neskor Lubos a ja ju budem vyzdvihovat, ale teraz s nou chodime obaja, aby videla ako nam na tom a na nej zalezi 😉 asi sme jediny co tak chodia, ale tento tyzden este budeme 😉 na buduci tyzden idem na sluzobku aj ja aj muz 😝 pride sem sluzit moja mama, lebo zo skolky ju vybrat nechceme, aby nevedela ze aj taka moznost je 😀 tak to bude skuska ohnom a ten dalsi tyzden idem na dalsiu sluzobku, tak bude sluzit lubos sam 😅

@ivulienka22 mas pravdu, radsej 2x, mne to niekedy neprida a potom to musim pisat este raz 😝

janus32
6. sep 2010

Baby na akych cvrckov?Neni som v obraze 😀 Dnes ked som isla pre Emku,tak ucitelky vraveli,ze velmi tazky dnik maju za sebou,vraj nejake nove deticky prisli,plackali ☹ ,tak ze plackali aj tie,ktore este vo stvrtok prisli 🙂 .Emka mi hned referovala,ze ona nie,ze ona je uz velkaaaa 🙂

mia.k
6. sep 2010

@kankam ok,prihlásim aj Ninku až bude volné.
@janus32 cvrčkovia je také stretnutie detičiek predškôlkarského veku,je to raz do týždňa a je tam s nimi aj učitelka a hrajú sa tam... Trvá to asi hodinu a býva to v škôlke na čínskom.

janus32
6. sep 2010

jeeej,no to je teda super pre decka.tu take nic nieje,dokonca vela rodicov dava deti do Nr,ked idu do predskolskej triedy.Vraj to tu je slabe 😒 ,no uvidim,este mam cas premyslat nad takymi vecami

stanka26
6. sep 2010

ahojte.
dnes som sa pýtala na tých cvrčkov a povedala mi učiteľka že sa ešte nezapisuje,ale vo štvrtok je združenie a tam sa spýtam.Bude sa dať písať až od októbra a len 2 krát do mesiaca,lebo je veľký záujem.Vo štvrtok budem múdrejšia a dám vám vedieť.

kankam
6. sep 2010

ok si super stanka, mysli na nás, a ďakujem aj tebe mia už vopred keď nás napíšeš, ako sa ti bude dať, aj aspoň 1 x v mesiaci, aj to bude niečo, nejaká zmena, keď bude hnusne ... 😉 😉 😉

a držím Vám teda palčeky do tej škôlky a tebe libka zvlášť, keďže budete mať takéto perné dni, ale zasa tvoja mama je vycvičená osôbka a ona to určite zvládne ... 😉 😉 😉 😵 😵 😵

janus32
7. sep 2010

Bre ranko,baby dnes v skolke uplna pohroma ☹ ,mam pocit,ze cim dlhsie tam chodime,tym je to horsie.Emka spustila taky plac,no katastrofa ☹ ,ze ona tam nechce byt.No neviem co sa stalo 😒 ,ved sa tak tesila do skolky,prve dni uplne super a dnes?!Uz som myslela,ze si zvykla a dnes som z toho aj ja mimo.Dufam,ze mi nebudu volat,ze dojdite si ju zobrat ☹

pusinqa
7. sep 2010

@janus32 ja myslím že to má normálny priebeh, najprv je všetko nové, ich to zaujíma, potom to opadne a musia si zvyknúť, aj naša to tak mala najprv chodila v pohode, potom boli dobré ranné revy ale len kým som odišla a potom si zvykla a je to ok, len pevné nervy a vydržať, neboj prejde to raz dva len to nie je príliš príjemné 😝

pusinqa
7. sep 2010

my sme dnes boli na imuno alergo odbery fúha 6 ampuliek jej brali, toľko ešte ani mne nebrali naraz, ale len sme si poplakali, našťastie tati držal ja by som ju ani neudržala, som sa bála nech tam neodpadne alebo nedostane nejaký hysterický záchvat ale ešte aj do škôlky sa chabrala, tak sa tam hádam rozptýli ale ja mám nervy ešte stále ako struny napäté z toho a ani frťana si nemôžem dať 😀 skúsim tuším čokoládu 😉

inak predvčerom sme trafili to koleno, fajnové, sme ho ani dvaja jedno zadné veľké nevládali zjesť 😀

janus32
7. sep 2010

Caute babulky,tak sme uz aj doma zo skolky,vraj len rano bol trosku plac,potom vraj pohoda 🙂 Emka hovori,ze uz nebude plackat,no ved uvidime zajtra.Toto je mala dedina a pomerne dost deti tu je.Niektori rodicia dali deti uz vo stvrtok do skolky,niektori az pondelok.Takze tie deti co plakali vo stvrtok,plakali aj pondelok s druhymi 🙂

kankam
7. sep 2010

janus, tak to je mi ľúto , dúfam, že prežijete 😖 😖 😖 😉 😉 😉
pusinga, tak ty to máš otestované s tou škôlkou, aspoň začínam tušiť, čo si odžijeme 😉 😉 😉 😅 😅 😅
a aj našej brali v máji 3 ampulky, tak to som tiež bola na nervy z toho a to nám doktorka vravela, že nechajte ju revať, čím viac reve tým lepšie tečie 😅 😅 😅 a ešte tento mesiac nás čakajú podrobnejšie už v BA takéhoto druhu ako vy, to je úplne hrúza, trpíš aj za ňu ... A keď už si takto vysoko tehotná si nedáš niečo malé ? ja nepodkušujem, len som počula jednu starú doktorku gyn.že vraj sa dieťa prečisťuje a taký malý muž už pred pôrodom neuškodí, tak neviem, záleží asi aké a koľko ... 😉

kankam
7. sep 2010

malo to byť už, nie muž ... 😀 😀 😀

mia.k
7. sep 2010

pusinqa,takže si neodolala s tým kolenom? Ani ja som celé nezvládla-je to sýte a je toho moc,ale dobré. 😉 A že šesť ampuliek krvy od takého drobca,ved to jej skoro žiadna krv nezostala,chudiatko,ja už by som odpadla. 😝
janus libka mi akurát včera hovorila,že deti začínajú plakať v škôlke až po takom týždni,ked si začnú uvedomovať,že už to je nastálo. Takže je to asi normál.No ale ked ti povedala,že už plakať nebude,tak to je pokrok si myslím.
stanka dík za info a potom daj vedieť,čo si vyzistila o tých cvrčkoch.

pusinqa
7. sep 2010

@kankam že by si mi doprila ešte aj malého muža pred pôrodom, no ďakujem pekne 😀 😀 😀 len mm by sa to asi veľmi nepáčilo 😀 malá už je lepšie?

@mia.k no dal si hlavne mm, ja tak pomenej som sa bála aby žlčník nezačal štrajkovať 😖 😖

kankam
7. sep 2010

😀 😀 😀 nejako mi písmená ubehli 😀 😀 😀 , ona je ok už od piatku večer, už nemala teplotu (a stále viac som presvedčená že to sú zuby, lebo na tie sa sťažuje najviac a hrdlo sa len zviezlo popri tom 😠 😖 😠 ), len naše pitie lieku je stále horšie, už plače keď ma zbadá so striekačkou a že maminka ja sa bojím a potom sa 1/2 h ukľudnujeme ... ešte musím vydržať ... 🙄 🙄 🙄 😉 😉 😉
mali by fakt vymyslieť nejaké čípky, to by sme dali aj v noci do zadočku a ani by o tom nevedeli, spinkali by si krásne ďalej ... 😉 😉 😉 😉 😀 😀 😀 😀

libka1
7. sep 2010

@mia.k nie vsetky, niektore revu od zaciatku 😅 nasa bude asi ten druhy druh, zatial to je v norme, ale ked zisti ze to nebola len hra 😅
@kankam u nas by cipky nepochodili asi, z toho ma panicky strach eva 😅 my radsej ten sirup, ale naozaj by malo existovat viac moznosti nie len jedna 😝

libka1
7. sep 2010

opravujem revu na placu, revu znie hrozne, sorry 😅

pusinqa
7. sep 2010

@kankam vieš čo naša často máva hrdlo chytené ale ani sa nesťažuje na bolesť, u detí nikdy nevieš, ja sa tiež musím spoliehať čo vidí lekár

no my sme včera počuli kým sme sa prezliekali v dolnej triede ale taký hrozný plač a rukot, normálne z toho išli zimomriavky po chrbáte, to naša len plakávala, toto bol brutal, nejaký chlapček, sa aj pani učiteľka podľa počutia snažila ale zjavne nič nepomáhalo, mi jej bolo normálne ľúto

kankam
7. sep 2010

pusinga a vždy ti dá doktor, neviem komu chodíš, ATB, lebo ja som osobne za to aby jedli ATB čo najmenej, veď zatiaľ mala len 1 x augumentin, ale na jej oslabenú imunitu to je tak akurát, alergologička hovorila, že čo najmenej ATB ...

libka nám by čípky boli úplne super, to si pomrnčí, ale inak fajn ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre