Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

janus32
5. okt 2010

@kankam Vraj najlepsie je dat deti do skolky na jar-aspon alergolog nam tak vravel

libka1
5. okt 2010

@janus32 😕 kucharka reve po detoch?? 😕 to kde sme? asi im nechutilo co navarila a nie je schopna prijat otvorenu kritiku 😀
aj ja som Evke kupila pred tyzdnom skakaciu loptu, tak to bude tou loptou, kym ju nemala nic jej nebolo, skoda ze si to sem nenapisala skor 😀 😀 bola by som jej kupila nieco ine 😅

kankam
5. okt 2010

to čo janus ten vresk ? a nešla si to za niekým riešiť, to ako si môže dovoliť nejaká kuchárka, veď ona nie je ani pedagóg ?!
inak naša sa tiež libka háda a a sem tam sa zaháňa a čapcuje, keď sa jej niečo nepáči a najlepšie večer alebo pred poobedňajším spánkom je naša veta oblúbená - nejdem spinkať, nejdem do postieľky 😀 😀 😀 , pomáha nám knižka o krtkovi, potom ide bez obkecávania do postieľky a keď dočítame dohodnutý počet rozprávok, väčšinou ide v pohode spať 🙂 🙂 🙂

mia.k
5. okt 2010

@libka1 máš pravdu s tými prechádzkami,že je dobré sa chodiť vyvetrať a že to posilňuje imunitu,ale keď mne sa tak strašne nechceeeee. A ani Benjamínovi sa v poslednom čase nechce chodiť von.Aj v nedelu ho volal Andrej na prechádzku a on nechcel, a včera som s ním chcela ísť ja von trocha a on že nechce,že chce byť radšej doma,no a keďže bolo otrasné počasie,tak dva razy ma prehovárať nemusel,aby sme zostali doma. A čo sa toho varenia týka,tak ja som asi pred troma týždňami prestala Benjamínovi vyvárať zvlášť tie jeho mixované dojčenské kašičky a dávam mu na obed normálne jedlo čo ja jem. Musím povedať,že je to hrúza s tým jeho jedením,katastrofa,len sa v tom trocha pobabre a už nechce. Aj zase schudol a minulý týždeň som to chcela už vzdať a znova sa vrátiť k tým jeho gebuzinkám,ale povedala som si,že ešte vydržím,tak sa jedujem ďalej. Dnes mal na obed rajčinovú polievku a druhé guláš so zemiakmi a parenou zeleninou. Z každého zjedol pár lyžičiek a mal dosť. Ja už tiež neviem,čo variť. Každé doobedie niečo varím,a moje myšlienky sa stále točia len okolo varenia,že čo takého uvariť,čo by mi jedol. 😢

janus32
5. okt 2010

@mia.k panabeka,ty si varila zvlast pre takeho velkeho chlapca?To nemyslis vazne?!Tak to je pre neho teraz sok,papat to co vy ostatni.
@kankam Som hned tej chudere povedala svoje,ale zajtra este riaditelke poviem,lebo mali nejaku poradu-no to tiez neviem naco,ved skolka ma hadam take romery ako nas dom,takze sa o seba ucitelky potkynaju a mozu si to povedat aj v triede 😀

janus32
5. okt 2010

@libka1 my mse tu loptu dostali,mala na nej hopka uz styri mesiace a vazne ju to stale bavi.Aj bratova mala ked tu bola,tak bola vojna o loptu 😀 Lenze to hopkanie by sa zislo skor synovi,alebo mne-len mam obavy,ci by sme v podlahe diery nenarobili 😀

janus32
5. okt 2010

@mia.k Skus varit tak,ze ho budes mat pri sebe a nech ti pomaha a ochutnava.Tak som to robila pri Emke a teraz aj svagrininu malu si bravam,aby videla ako sa mnamicko vari a nechavam ju piplat sa vtom.Svagrinina mala nemala rada mäsko,ale ked som jej dovolila davat ho do misky a namacat do marinady a take voloviny,tak aj papat jej chuti.

mia.k
5. okt 2010

@janus32 inak na druhej strane buď rada,že to vrieskala kuchárka a nie učiteľka.S učitelkou predsalen trávia viacej času ako s kuchárkou, len treba dúfať,že učiteľka po nich tiež tak nevrieska. 😖
My sme si už vrchol obdobia vzdoru(teda aspoň dúfam) užili.Neviem,či si spomínaš libka,keď som v lete už bola z Benjamína a z jeho chovania zúfalá. Odvtedy sa to zlepšilo a dúfam a pevne verím,že už sa to zhoršovať nebude. Je mi ale jasné,že zase prídu iné "dobroty" ,ako napr. detská puberta a iné fajnovosti. 😝 Ale zase musím povedať,že ma vôbec neposlúcha,stále si robí po svojom a môžem mu niečo aj tridsať rázy rozkázať,alebo zakázať,ani ho to nepohne. Je to na nervy.

libka1
5. okt 2010

@mia.k ta nasa je teraz ako 100 certov, mna najviac stve ze sa bije... normalne ma s tym vyvadza z miery... vsetko ostatne by som pochopila, ale preco udiera hlava nehlava 😕

janus32
5. okt 2010

Nasa Ema vyplazuje jazyk-visi jej po bradu a mysli si,ze je to vtipne 😀 a bije Damiana,neviem preco sa do neho pusta-ved keby jej jednu tasol,tak ju dorazi 😔

mia.k
5. okt 2010

@janus32 takých pokusov o zavedenie normálnej stravy sme mali už strašne veľa,ale zakaždým som to vzdala a vrátila sa k mixovaným kašičkám,lebo normálne sa mu jesť nechcelo. On totižto nemá výdrž-on mi pri tom neobsedí-jeho to nudí,on sa musí pri jedle hrať,alebo čítať niečo,proste musí mať nejakú zábavku a ja som ho tým mixovaným jedlom pritom kŕmila a on len prehítal. Ale teraz musí žuť a to ho dlho nebaví. Ale tentokrát sa už hádam k mixovanej strave nebudem musieť vracať,aj keď je to strašná bieda s tým jeho jedením. A inak pri varení mi on asistuje. To je naša spoločná činnosť,aj mi pomáha,ale bohužiaľ na jeho jedenie to nemá žiadny vplyv. 😒

mia.k
5. okt 2010

@libka1 možno tie bitkárske ťahy odkukala od učiteľky v škôlke... 🙂 ale nie,žartujem....

janus32
5. okt 2010

@mia.k Tak nic ine ti neostava,len vela vela trpezlivosti.Zvladnete to,len to chce svoj cas.Ked bude moc hladny-spapa aj kusiska 🙂

mia.k
5. okt 2010

keď on hladný nie je nikdy. Keby nebol podvýživený,tak to neriešim.Nechceš jesť,nechaj tak, ale to si bohužial nemôžme dovoliť. Ale utešujem sa,že hádam raz sa dočkám a začne normálne jesť.

libka1
5. okt 2010

@mia.k hlavne ho prestan stale vazit a sledovat ci schudol alebo nie, neboj sa, od hladu nezomrie, aj Evka mala pokusy ze nechce jest... nechces? nevadi, chod sa hrat... netrvalo dlho a zobronila nech jej dam najest... myslim ze Ben ta ma velmi dobre prekuknutu a vidi ako ti na tom zalezi a ze si na jeho jedenie zamerana, tak to zneuziva... a pocit hladu nepozna preto, ze bedlivo sledujes aby v urcenom case zjedol svoj pridel.. nech ho nezje, no a co, zje neskor dvojitu porciu... nechaj ho tak, keby nejedol aj cely den nic sa mu nestane... len si daj pozor aby si mu nedala vselijake mlsotiny ktorymi sa zasiti... proste mu nedaj nic okrem vody a som zvedava po akej dobe sa ozve ze chce jest... ver tomu ze sa ozve, aj ked teda musim uznat ze on je fakt tvrdy oriesok...

libka1
5. okt 2010

@mia.k mozes si to dovolit, nikdy si to neskusala, a podvyziveny nie je, nevravim ze je tucny, ale teda ani kostricka to nie je... a pozri sa do zrkadla, mas pocit ze ma predpoklady byt tlsty???? po kom????

libka1
5. okt 2010

zasyti 😔

pusinqa
5. okt 2010

@mia.k to s tým jedením presne tak máme my, odmalička divadielka a odpútavanie a šup šup sme ju štopali ako hus koľko dalo, tiež som jej dlho varila extra takú jej popučenú konzistenciu, normálne jedlo doteraz obedujeme aj 2 hod. som z toho na mraky už o 11-ej musí byť navarené aby mi to do 1-ej s dokrmovaním zjedla aj to teraz jedáva len pri telke čo tiež nie je nič moc ale inak pri tom ako ty píšeš neobsedí a nezje nič, a spať keď sa mi podarí ju nahnať do pol 2-ej tak to som dobrá a kopec môjho času v čudu, inak keď bolo najhoršie že fakt nechcela jesť tak sme ako píše @libka1 proste nedali nič iné, žiadne sladkosti, nič, potom vždy dojedla aspoň polovicu. mäso to už musí byť aby mi zjedla, ozaj občas. tiež som doteraz varila len čo má rada mäsko, ryža, čerešne najčastejšie, ale v škôlke dokopy nejedla, tak sme toto leto varili všeličo a dohodli sa že všetko aspoň ochutná a skúsi, ale obedovávali sme dlhé hodiny, ale väčšinu vecí ochutnala aspoň raz a obohatili sme si trošku jedálniček. verím že je to na nervy, aj naša malá je skrátka dieťa ako bol jej tatino slabučký jedák a presne som nešťastná keď chudne, do výšky sa ale ťahá pekne, no čo už 😝

mia.k
5. okt 2010

@libka1 ja viem,že tlstý nebude,ale podvýživený už je...

libka1
5. okt 2010

@mia.k nie je, daj si do googla slovo podvýživa, hneď prvé Ti dá fotky, tak tvoje dieta nevyzera, a ani nikdy nastastie nebude...
chybaju mu nejake ziviny (vitaminy, atd.)? to je druha alternativa ako moze byt podvyziveny... pochybujem, pritom ako si davas zalezat na skladbe jeho jedla by to bol zazrak.... teraz budeme mat poradnu ked budu mat 2 a pol roka, neverim tomu ze by lekarka neriesila keby bol podvyziveny... tak sa jej na to spytaj ze co ti povie 😉

mia.k
5. okt 2010

@pusinqa takže vieš o čom to je,len ja nemám trpezlivosť zabiť jeho jedením dve hodiny,maximálne tak hodinu,ale aj to by bolo asi moc. Ja mu žiadne mlsanice nedávam, pokial sa normálne nenaje,čo znamená,že mlsanice neje skoro vôbec. On ale nie je na sladké,takže u nás je mlsanica arašidy,alebo čipsy.

mia.k
5. okt 2010

podla tej hmotnostnej tabulky na internete je podvýživený. Možno tak nevyzerá,ale čísla nepustia. A s doktorkou to riešiť nemienim,veď čo už mi len tá pomôže. Dá mi nejaký sirup na nechutenstvo-to som skúšala,ale to nie je o tom,to je jednoducho genetika plus povaha. A s tým musíme trpezlivo bojovať sami, na to lieky nie sú. Ja nehovorím,že by som to brala ako velký problém,len je to únavné,neustále vymýšlať ako doňho niečo dostať,kto to zažil,vie o čom to je,je to o pevných nervoch predovšetkým a nie vždy ich mám. 😝

libka1
5. okt 2010

kolko vazi? podvyziva ma plno dalsich priznakov a nie len to ze nie je v sulade s nejakou tabulkou z internetu...
ja mam tiez tabulku z knihy a tam je napisane ze priemerny chlapec 2 rocny ma 85,6 cm a 12,1 kg, ale to je priemerny, existuju predsa odchylky, nemoze mat kazde dvojrocne decko 12,1 kg 😀
inac chapem ze sa ti nechce stale s nim jedovat a nasilu ho krmit, prave preto by som to na tvojom mieste trochu odlahcila a nebrala by som to az tak vazne, lebo myslim ze ty trpis viac ako on, on je podla mna uplne v pohode 😀 A neuraz sa!!! myslim to v dobrom, podla mna sa tym zbytocne prilis trapis ...

libka1
5. okt 2010

s genetikou toho moc nenabojujes, to je vopred prehrany boj, mozes tak akurat co to vylepsit... 😉

janus32
5. okt 2010

@mia.k No moja tak to aj nasa Emka by musela byt podvyzivena. 😀 Ale ja si to nemyslim a na tabulky nepozeram.Skratka je drobna.A svagrinej dcera bude mat vo februari 4roky a ma 13kilo a oblecko nosi 98.Tak potom o com to je?Skratka nema byt po kom tucko.Mozes byt rada,ze je taky aky je.Inac Damian ked bol maly,tiez nechcel jedavat,tak dr odporucila pikovit.A ja ako dobra mamicka som mu ho davala.A pozri sa teraz na neho-prasiatko 😀 a odhanat ho musim z kuchyne 🙂

stanka26
5. okt 2010

@mia.k a koľko že má kilov?? Nemaj strach ved aj náš Šimi drobný má totiž to len 11,5kg

kankam
6. okt 2010

čafte 🙂 my máme tiež so stravou teraz problém a nie tak s jedením ako s jednotvárnosťou stravy buď jeme čistú polievku, alebo čistú ryžu, alebo ryžu s mäskom a holé cestoviny, to máme teraz asi mesiac 😖 a zelenina jedine uhorka, ani žiadny kompót ani nič, ale aspoň sa v tom nebabre a kg má teiž dosť 14,5 😉 😉 😉
mia a koľko má kg ben, lebo mne tiež nepripadá podvýživený, myslím, že by sa to prejavovalo aj inak ako len na kg, že by bol apatický, nevládal by a pod.
janus mne pikovit poradili nie pri nechutenstve, ale ako vitamíny na jeseň a zimu a už to tiež nedávam každý deň, len príležitostne, lebo som to až potom zistila, že sa od toho priberá ... 😝 😝 😝

mia.k
6. okt 2010

váži 11,4kg a meria 92,5cm. Ja viem,že to nie je žiadna tragédia,len nechcem aby ešte chudol,lebo on potom strašne ťažko priberá.

pusinqa
6. okt 2010

@kankam to sme my mali s malou na dovolenke, jedla kopec na výber od výmyslu sveta a naša lady ráno trošku mlieka a cereálií, na obed holá ryža, alebo holý chlieb, k tomu uhorka ako píšeš leda niečo zjedla aj to len aby dostala kúsok zmrzky za odmenu a na večeru čosi podobné, ešteže mali melóny tie si vždy dala aspoň 2 kúsky 😀 😝
ale hovorím toto leto sa dosť polepšila, takže časom hádam bude aj u vás lepšie, teraz zje viac vecí, ale teda nerobím čo nemá rada ale už môžem variť trošku rozmanito 😉
@mia.k Julka bude mať onedlho 4 roky a má stále len 13,5 kg a cca 1m, dokonca nám schudla z 15 kg, ja to už neriešim, jesť sa snažím aby jedla obed - polievku a druhé, aj desiatu aj olovrant - dáke ovocie, musli tyčinky, raňajky a večeru aspoň trochu normálnu ak sa dá trochu zeleniny, telíčko má štíhle nie vychrtlé, je akurát, skrátka genetika

janus32
7. okt 2010

Tak co sa tyka tej vahy:Emka sice papa vela,ma sice svoje dni,ked malo,ale ona je v jednom kuse v pohybe.Na tej malej riti hadam ani neobsedi 😀 Netreba sa zatazovat nejakymi tabulkami a hovadinami.Pokial je dieta zdrave,prospieva,nema zosuverenu pokozku a ine tazkosti,tak je to o.k.moja svokra hovorla,ze ked mm isiel do prvej triedy tak mal 16kilo a ked na strednu,tak 40kilo 😀 A ja mam teraz akeho pupkacika doma 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre