Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

janus32
18. okt 2010

@pusinqa Ano,ten je celkom mily,dokonca mi hovoril po druhej kyretazi,aby som za nim prisla,akurat,ze sestricka mi povedala,ze maju plno,ze pacientky momentalne neprijimaju-skoda 😒

pusinqa
18. okt 2010

@janus32 ☹ možno len časom zas skúsiť šťastie

kankam
18. okt 2010

@pusinqa ja som mala šťastie že som sa k nemu prihlásila do tej TT už dávno, cca asi pred 7-8 rokmi, teraz už má teiž veľa pacientiek a má sono u seba, po pôrode mi aj robil dôkladnú kontrolu so sonom a aj vždy zareaguje keď sa ho pýtam, možno mi nedá až takú super odbornú odpoveď, ale snaží sa mi to laicky vysvetliť, alebo mi aspoň dať nejakú uspokojivú odpoveď. Mne ho vtedy vybavila svokra v Trnave, tiež som nevedela komu ísť, on ordinuje na poliklinike. Ale inak tam to ide ako na bežiacom páse, v Hlohovci mám pocit, že sú tí doktori spomalení ako film, a pri tej rýchlosti to v TT neuberá na kvalite, ale zbytočne to nie je o sprostostiach a majú tam všetko premakané, všetko čo môže urobí sestrička a doktor, len to čo treba fakt odborné veci. A aj sestrička je tam úžasná, aj som si vždy s ňou tak fajn pokecala, keď som už vo vnútri čakala... 😵 😵 😵
a ja mám výhodu s tou trnavou , že zavediem malú k svokre a idem v kľude k dokimu, aj keď som kojila a nebola som objednaná tak ma zobrala sestrička tak, že som stíhala otočiť sa do 2 h, kým začala svokre revať 😉 😉 😉

kankam
18. okt 2010

ja si tiež myslím janus, že skús a popozeraj tie diskusie, lebo budeme mať stále viac rokov 😀 😀 😀 😝 a treba mať poriadneho doktora, nie takého čo si myslí, že všetko vie všade bol, ja takých namyslencov z duše neznášam ! Už sme 20 rokov po páde komunizmu a máme také niečo že "informovaný súhlas pacienta" a napriek tomu si niektorí myslia že sú stále "bohovia" a vždy môžu rozhodnúť o liečbe napriek želaniu a názoru pacienta.... a som teraz písala v širšej súvislosti ako len o gynekológoch ... 😒 😒 😒

janus32
18. okt 2010

@kankam praaavda velka,suhlasim,budem patrat,lebo ved chcem sa nainstalovat 😀

pusinqa
18. okt 2010

@janus32 držíme palce aby si teda dobre poriešila 😉

libka1
18. okt 2010

iha, ja som take problemy zatial nemala mozno zato ze som nemala ziadne poziadavky 😅 🙄 ono kym je clovek v pohode a zdravy kazdy lekar je dobry 😀 😀

mia.k
18. okt 2010

presne tak.
Ja som ešte donedávna chodila na gyndu do Piešťan,ale pri Benjamínovi sa mi tam dochádzať nedá,tak som sa prihlásila tu v HC na Hlohovú.Sú tam traja lekári: Červenka,Lajda a ešte nejaký Jankovič,alebo ako sa volá-toho nepoznám. Chodievam teraz na poradne Lajdovi. Páči sa mi tu to,že sa tu objednáva a nikdy nemusím dlho čakať.
@pusinqa ak som to správne pochopila,aj ty chodíš k týmto?

kankam
18. okt 2010

@libka1 asi tak 😒 😒 😒 ja som za to, že nie sú dokonalí a robia chyby, ale keď zničia niekomu život svojou "bohorovnosťou a nezodpovednosťou" (viď časté správy v novinách, ako neskoro našli skutočnú diagnózu, napriek všetkým indíciám a pod, alebo nezodpovedne niečo zanedbali)... a tiež nechápem napr.to, že na v CZ je cca 10 neviem ako sa to presne volá-tých robotov čo ovláda chirurg a na slovensku je až 1 ks a pritom to super pomáha pacientom sú oveľa skôr doma, majú menšie pooperačné problémy a pod.... Ja mám pocit, že sa tu väčšina doktorov ani nesnaží , majú svoje prachy a veď si odrobia a idú ďalej - česť výnimkám ... 😉 😉 😉

@janus32 😀 😀 😀 treba, nech sa dobre nainštaluješ, určite sa ti niečo zadarí 😉 😉 😉

pusinqa
18. okt 2010

@mia.k áno, ja som chodila zas k červenkovi, len v tehu škoda že tam nemajú vrchné sono, ale zas na to posielajú do PN kde sa dosť čaká ale ten lekár je na soná myslím dosť odborník veľmi fajn mi prišiel tuším karaba, a od druhého sona veľkého si ma už nechala dokina v TT v nemocke tak chodím teraz k nej

mia.k
18. okt 2010

@pusinqa to tuna nerobia normálne sono na bruchu,len vnútorné? či ako tomu mám rozumieť? Veď ale to sa robí predsa tým istým prístrojom? Divné... 😅
Karabu poznám,chodila som k nemu na sono pri Benjamínovi a aj ma odrodil. A už som k nemu aj objednaná koncom novembra na sono. Možno si ho zase zajednám k pôrodu. Uvidíme.

pusinqa
18. okt 2010

no dobre tomu rozumieš ale aj mne to je divné keď raz majú sono 😒

janus32
18. okt 2010

Dievcence treba im dat navrh,aby si pod stromcek zohnali aj sono,co po brusku mozu chodit s nim 😀

janus32
18. okt 2010

Ozaj,neviem ako vy,ale ja uz pomaly nakupujem vianocne darceky 🙂 asi mi sibe,ale nechcem sa potom nahanat,ked nemusim.babenky co kupujete muzom pod strom?Ja uz neviem fakt 😢 no co take?Inak vianoce zboznujem 😵

libka1
19. okt 2010

@janus32 tak to mne sibe podstatne viac, ja mam evkine vianocne darceky kupene uz od maja zhruba 😀
s muzmi je to tazke, ja tiez mam stale problem, bo ma vsetko co chce a potrebuje, ked sa ho spytas nic nepovie, kozmetika sa mu nerata, oblecenie sem tam trafim, sem tam nie, tak to ma tiez nebavi, ostava mi len nejaka knizka 😅 ale my si dame asi spolocne dovolenku pod stromcek a bude pokoj 😉 akurat ze by sa ziadalo aj nejake prekvapko a s tym ja mam teda velky problem 😝 jeho neprekvapi nic...

janus32
19. okt 2010

@libka1 No u nas je to presne ako ty hovoris,väcsinou kupujem knihy 🙂 Ale ja by som aj nejake to cecenko chcela,co by sa tak normalne prekvapil,lebo s tym ze dostane knihu sa rata 😵

mia.k
19. okt 2010

júj,to ste trafili presne na moju strunu,lebo ja mám strašný problém mužovi niečo vymyslieť k vianociam. Nič ma nenapadá a už som z toho zúfalá. Oblečenie mu kupovať nemôžem,lebo mi vždy všetko zatial ofrflal,knihy nečíta, drogérky má fúru,tak fakt neviem.Tiež by som chcela nejaké prekvapko,ale nič ma nenapadá,takže rada uvítam nejaký nápad. Inak nemám ešte vôbec nič pre nikoho kúpené a viem,že by už bolo na čase,ale zatial som nič nenašla a pravdupovediac,tento rok som bezradná,neviem,čo mám komu kúpiť. Ani Benjamínovi neviem čo kúpiť,takže to bude tento rok asi všetko na poslednú chvílu a také nasilu. 😝

pusinqa
19. okt 2010

ahoj babenky,
sme po kontrole v TT, takže sa nám to pomaličky rozbieha a zajtra máme istotne nástup ak to nebude ešte dnes, tak nám držte palce 😉

pusinqa
19. okt 2010

u nás vianoce isto na poslednú chvíľu tento rok, dovtedy budú iné starosti 😀

mia.k
19. okt 2010

inak hlavne že ja viem,čo by som všetko chcela dostať k vianociam a nieje toho málo,len keby mi ešte vedel Manžel čítať myšlienky,aby ma mohol prekvapiť. 😵

mia.k
19. okt 2010

jéj pusinqa, úžasné,tak už to budeš mať za chvilku za sebou! Držím moc moc palce,nech ti to dobre dopadne a nech je bábätko zdravučké.A nech sa tam o vás dobre postarajú. 😉 Potom sa ozvi,ako sa mávate.Už som zvedavá.

stanka26
19. okt 2010

tak s tými vianocami sme asi na tom rovnako.Ten môj knižky nečíta a keď sa ho len náhodou opýtam čo by chcel na vianoce tak povie že on si na tom nepotrpí.
Sabínke by sme chceli kúpiť odrážadlo na spôsob bycikla, knižku a oblečenie a Šimonkovi teda neviem čo.Má niektorá z vás nejaký nápad??

My si asi dáme pod vianočný stromček víkendový pobyt v kúpeľoch. 🙂 🙂 a hneď po vianociach sa potešia aj deti s dovolenky lebo sme im sľúbili že pôjdeme na Hronec sa sánkovať na 4dni.

janus32
19. okt 2010

@pusinqa 😵 😵 😵 budeme na vas babenky mysliet a drzat palceky 😔

janus32
19. okt 2010

@stanka26 tak taky pobyt by aj mne bodol 🙂 hocikde,fakt by mi to bolo jedno-pokial tam tecie tepla voda,daju mi papat,cikat budem do zachoda,tak prijmem hocico 😀

pusinqa
19. okt 2010

no potom mi tu budete radiť čo s takým pišťákom malým 😀

libka1
20. okt 2010

este ma napadlo, ja muzovi teda kupim listok na agassiho-hrbateho, ale to sa hra v novembry, takze sa zase nebude konat vianocne prekvapko 😝 ale to si vybral on 😅 povodne som tam mala ist s nim, ale kedze je to o 19.00 hod tak pojde sam, takze ak mate niekto tenis oblubujuceho manzela, moze ist s nim 😀

libka1
20. okt 2010

@pusinqa drzim palce, nech ti to dobre dopadne 😵 rychlo a bezbolestne 😵 ved ty si uz jedneho pistaka absolvovala, toto bude hracka 😀 😅
@stanka26 my kupujeme evke pokladnu, tusim vy ste tiez minuly rok sabinke kupovali ak sa dobre pamatam 😉 babkove divadlo, vela knih, puzzle, korcule - take tie kacenky dvojradove, to si vyziadala ona, kedze to videla v bambulke...
@janus32 tak si dajte vikendovy pobyt v kupeloch a mas to v suchu, az take drahe to nie je, a mozete si tam zaobstarat to 3 babo popripade 😀 😀

mia.k
20. okt 2010

@pusinqa tak čo,ešte kinderko,alebo si už možno užívaš v pôrodnici bábenko?
@libka1 celkom dobrý nápad s tým bábkovým divadlom. To kde si kúpila? Ak na nete,tak daj link prosím. A ten tenisový zápas bude kde,v Blave? Môjho kedysi tenis bavil,ale už to nesleduje. Jeho by skôr potešili lístky na F1,to už by bol darček,no ale bohužial nereálny. Takže musím vymýšlať ďalej. A kludne píšte nápady na darčeky,či už pre mužov,alebo pre deti,nech sa inšpirujem-a myslím,že nielen ja.

stanka26
20. okt 2010

do tých kúpeľov by sme chceli ísť na Sliač.

libka dobre si pamätáš minulý rok som kupovala pokladňu a stále sa s ňou hrá.Keď som sa jej pýtala čo by chcela pod stromček tak že veľkú bábiku a Šimi povedal že chce vlka a zajaca 🙂 🙂 to je ale skromné dieťa čooo? 😀 😀

ja už dnes kúpila nejaké tie pyžamká,spodné prádlo a ešte mám pre nich zubné kefky a a pasty,šampóny.tiež plánujem kúpiť knižku šlabikár včielky maji,no žial nemôžem ju nikde zohnať.Takže ak by ju niekto videl píšte 😉

mia.k
20. okt 2010

@stanka26 tí naši chlapci sú nejaký skromní... Aj náš Benjamín,keď sa ho moja sestra pýtala,že čo by chcel od ježiška na vianoce,tak jej hovorí že- "nič netreba,všetko mám,len náradie by som potreboval"-lebo sa mu polámalo.
Inak ste ma tu teraz navnadili na tie darčeky a už som presnorila dráčika. Niečo by sa možno dalo vybrať,ale aj tak je toho málo,lebo ešte potrebujem niečo pre príbuzenstvo,aby mu mali čo podarovať.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre