Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

pusinqa
11. nov 2010

my dnes máme Julku doma, rev na pol škôlky že ona nejde je jej smutno za tatom, hanba na pol sídliska, ani prosby ani hrozby nepomohli, dokonca som jej aj vylepila čo ma tak neskutočne vytočila a to už je akože u nás maximálne vytočenie, ozaj dostane len keď mi raz za dlhý čas nervy total rupnú, no hororový začiatok dňa, som vytočená na celý týždeň kým tieto nerviská spracujem, by som ju od hnevu asi prizabila, aj som jej fest škaredo vynadala, totálne som vypenila, som musela kvôli nej nabaliť maličkú do kočíka a ešte aj tú vláčiť do škôlky a po sídlisku chúďatko, uvidíme čo zajtra, sľúbila že už pôjde, ale v noci už neplače, len sa o 5-ej nasáčkuje k nám a už sa moc nevyspíme ale aj tak ďalší pokrok
@kankam ty už lepšie?

kankam
11. nov 2010

@pusinqa už áno ďakujem, tie kvapky zabrali už po 3-ťom kvapnutí, oči už začínajú byť v pohode, ešte mám ale zavalený nos a hrdlo-kašlem a nepočujem poriadne na uši 😀 😀 😀 😝 😝 😝 , ale mm si zobral dovču, tak malú opatruje on a ja odpočívam, konečne sa dávam dokopy normálne a nie za jazdy s ostatnými povinnosťami ...
inak to sa ti ani nečudujem že si tak vypenila, keď je toho veľa tak človek to už nezvládne s kľudom, aj keď sa veľmi snaží, dúfam, že to zajtra budete mať lepšie, a aspoň že vás v noci už nebudí, ale teda 05:00 je teda hnusná skorá hodina 😢 😢 😢 budem ti držať palčeky 😵 😵 😵
@janus32 no vidíš to je dobrá rada, že ju zaujať s niečím iným, nabudúce skúsim, keď bude zle 😉 😉 😉 ale na ňu platí niekedy vysvetlovanie hlavne od mm, ten to vie lepšie ako ja a potom ten spomínaný prútik, zatiaľ len ukazujeme 😀 😀 😀 😝 😝 😝

janus32
11. nov 2010

@kankam a ja mam praveze pocit,ze z tatinka si este viac striela 😀 vcera som akurat hovorila svagrinej,ze psychologovia radia,naratat do desat,no fakt neviem komu to pomoze.Ja aj keby do sto ratala a otvorim oci a pozriem,ze zasranica sa mi uskrna do ksichtu,tak mam chut jej riadnu svacnut 😨 a nie,ze mna zlost prejde.

pusinqa
11. nov 2010

@janus32 no to dneska ráno presne vystihuje, kedy mi došla zas na oči zas ma to nasralo, prerevala som potom ešte 2 hod. od nervov 😝

@kankam u nás ešte dosť zaberá keď s čímsi vymýšľa že čosi nechce dať jej na výber z 2 vecí že čo z toho chce presmeruje to parádne pozornosť

mia.k
11. nov 2010

@pusinqa tak úplne ťa chápem za ten dnešok-musela si byť poriadne naštvaná!!! Neviem čo je to za deň,ale my sme mali dnes tiež strašné nerváky. Doobeda sme boli v panskej-už tam ma strašne vytočil,že som tam po ňom kričala,no a doma to eštelen vyvrcholilo pri obede,kedy mi už ozaj praskli nervy!! Ten môj šušnák ma tiež skoro vôbec nerešpektuje,môžem mu hovoriť niečo aj tridsať rázy a neposlúchne ma. Pred mojim mužom má teda ovela väčší rešpekt,ale ten sa s ním nemazná,ten mu hneď capne,alebo nejak inak ho potrestá a jeho si nedovolí neposlúchať,ale ja som na neho mäkšia a oveľa tolerantnejšia,tak on to cíti a potom si pri mne robí čo chce a mňa môže kludne aj od jedu roztrhnúť. Môj muž mi to stále vyčíta,že aby som si s ním spravila poriadok,kým je ešte čas,lebo ked už budeme mať aj druhé bábo,že ako to ja budem zvládať,ked ma nebude Benjamín poslúchať. A má pravdu,že potom som nervózna a stále po ňom len hučím.Lenže keď on ma tým neposlúchaním tak vytáča! No ale to som chcela povedať,že ja mám jednu takú metódu,ktorú som obkukala zo supernanny z nemeckej televízie a od malička ju na Benjamínovi praktizujem,len som na ňu v poslednej dobe nejak pozabudla,ale minule už som si povedala,že musím s tým rozčulovaním niečo spraviť,lebo nie je to dobré ani pre mňa,ani pre bábenko a k ničomu to ani nevedie. Tak som oprášila pred pár dňami tú moju metódu a som odosť kludnejšia. Robím to tak,že ked ma ani na druhý alebo tretí krát dohovárania neposlúchne,poviem mu,že napočítam do troch a ked ma dovtedy neposlúchne dám ho do chodby za dvere a tam musí byť,až kým mu ja nedovolím odísť. Obyčajne radia,že tam má byť dieťa tolko minút,kolko má rokov. No a keďže sme to praktizovali už od úplného malička,zapametal si to ako niečo hrozné,takže nemám problémy s tým,že by si z toho nič nerobil. Stačí,keď mu poviem,že narátam do troch a už aj poslúcha. Takže kankam ja úplne súhlasím,že treba si u detí získať rešpekt,lebo inak si budú robiť čo chcú. Mne sa bitka moc neosvečila,lebo namiesto poslúchnutia sa akurát tak rozreve a potom ho nemôžem len tak lahko utíšiť. Ale nehovorím,že mu sem tam necapnem-to ked ma poriadne vytočí.

pusinqa
11. nov 2010

@mia.k veru, to keby ma voľakto počúval 😖 , no sa človek potom až hanbí čo jej všetko v rozčúlení poviem, aj keď ona akože nechcela naschvál neposlúchať len nezládala tie emócie že jej chýba tatino a nevedela čo so sebou, ale tak ma nevytočila poriadne dlho a že jej fyzicky čapnem to tiež u nás nebýva len keď už my ako dospelí s nervami zlyháme, snažím sa inými metódami tiež na ňu radšej. tá metóda je zaujímavá 😉 odvtedy zatiaľ seká dobrotu, tak uvidíme

kankam
11. nov 2010

@mia.k toto rátanie do 3 a potom pri neposlúchnutí trest som odkukala tiež od kamošky, akurát, že nie potom stáť za dvere, to by som zasa na nine neuplatnila, ale u nás zasa tá bitka potom, alebo pohrozenie bitkou väčšinou stačí ...
a mne práve malá pri jašní sa, keĎ sa mala obliekať k babke tak treskla zo spodu hlavou do úst, že som prvých pár sekúnd myslela, že nemám zuby, potom som zistila, že mám rozbité ústa ... Ale to nebolo naschvál, skôr z bláznenia sa ... takže fakt je deň D dneska ...

kankam
11. nov 2010

@pusinqa to je tiež dobré pusinga, a aj som tiež taká, že keĎ už som venyrvačená na mraky, tak si musím porevať, aspoň si to zo seba dostala ... 😉 😉 😉

pusinqa
11. nov 2010

@kankam auuuu fakt "dobrý" deň 😝

janus32
11. nov 2010

@kankam 😀 😀 😀 to sa aj nam obcas stane-zacitim nieco sladke na ustach a uz viem kolka bije.Baby vy ich aspon mozte poslat "za dvere"alebo pri dvere,ale my nemame vnutorne dvere,zatial,tak len do kuta mozme.No ale to by som tam musela Emu priklincovat,lebo ako ju poznam,zdrhla by odtial 😔 Ale uz som sa deckam vyhrazala,ze Jezisko im dvere donesie aj s velkym klucom a s novymi metlami-aby som ich tam mohla zavriet,zamknut a este aj podopriet s metlou,aby nevyliezli 😔

kankam
11. nov 2010

@janus32 teda mama nevymýšľaj si 😀 😀 😀 😀 a nestraš deti 😀 😀 😀 😝 😝 😝 ešte to nemáte dokončené, že ?!

kankam
11. nov 2010

dnes hovorili že 11.11. je čudný dátum 😉 😉 😉 , ale neverím na to, je jedno aký dátum, proste keď sa to "kašle, tak s ato kašle .... 😉 😉 😉

janus32
12. nov 2010

@kankam veru nie,este nam vela treba.Jedny dvere mame na kupelke 😀 Sa snazim pomaly dokupovat nabytok alebo vymienat stare strasne haraburdy za nove.Teraz som si v nedelu objednala sedacku z aska-booooze bolo to reci od mm,ze ta stara je este dobra 😔 namiesto krbu pouzivame zatial krbove kachle 😀 ale vobec mi to nevadi-hlavne ze je teplo a sme vo svojom a v bankinom sice tiez 😖

janus32
12. nov 2010

@kankam jaaaaj a stym strasenim,nemaj boja-decka ma uz poznaju velmi dobre 🙂 ja mam boziu trpezlivost 😔

libka1
12. nov 2010

tak vidim ze mate rovnake problemy ako my, slecna je zo dna na den neposlusnejsia, ja jej teda v poslednej dobe bacnem dost casto, ona potom tak ukrivdene place a ja mam vycitky svedomia ze som malo trpezliva 😔 zacarovany kruh.... a to predo mnou ma aspon trocha respekt, z MM si teda moc toho nerobi... on jej dovoli takmer vsetko a potom mu rupne v bedni ked uz je toho moc a zacne na nu jacat ako zmyslov zbaveny, tak ona je z toho potom mimo... ja som bola 4 dni prec a bola tu moja mama a aj ta z nej bola na vetvy... hadzala sa jej o zem hocikde a bola s nou tazka rec tentokrat... v skolke revala ze chce mamu ze s nou nejde, tak si mama pripadala ako keby ju kradla...

janus32
12. nov 2010

Ema si tiez obcas lahla na zem,tak opatrne 🙂 ,ale som ju vzdy len prekrocila a ona potom prestala.Ale ako chodi do skolky,tak sa vzpiera ako maly kôň 😀 A jedovata je ako certica.Ked jej uz zavesim jednu,tak dobreze mi nohu neotrhne a natrca pusinu a s revom mi oznamuje,ze maminkaaaa ja ta luuubiiiim 😔

libka1
12. nov 2010

@janus32 tak moja asi nema pud sebazachovy lebo sa drisne o zem niekedy tak ze jej az hlava zaduni 😅 a potom tiez ze lubim ta a podobne ked ju to trochu prejde a potom mam ja vycitky. rodicovstvo je fakt strasne tazke niekedy ☹

mia.k
12. nov 2010

@libka1 svätá pravda! 😝
@pusinqa a čo dnes,išla už Julka poslušne do škôlky? Ty ju vodievaš každé ráno do škôlky,alebo len teraz ked je manžel preč?
Inak to miesto trestu,kde ide dieťa akože do kúta nemusí byť samozrejme za dverami,má to byť niekde,kde je dieťa izolované,ale nemá tam žiadne veci,alebo podnety,s ktorými by sa tam mohlo zabávať. Najlepšie je posadiť dieťa napr. do chodby na schod a tam musí sedieť,kým mu nevyprší stanovený čas.Lenže my ked schody nemáme a máme len panelákový byt,v ktorom je všade dosť podnetov,tak mi prišla najvhodnejšia prechodová chodbička,kde nieje ozaj nič,zavriem za ním dvere a on za nimi stojí a hučí na mňa nech ho pustím. Tie dvere musím ale z druhej strany držať,aby ich neotvoril. Počkám nejakú chvílu,kým si poreve,potom otvorím dvere a spýtam sa ho,že či už poslúchne. Obyčajne stíchne a ide hned spraviť,čo má. Ale hovorím,že u nás už to odrátavanie dosť funguje,takže do chodby-čiže do kúta-chodí minimálne. No ťažšie sa tá metóda zavádza už ked je dieťa večšie,to už si z toho zvyčajne až tak veľa nerobí,alebo proste nechce poslúchnuť a stále z toho kúta uteká. V tej supernanny, to tiež učila tá supernanny matky,ktoré si nevedeli s detmi rady a neposlúchali ich. No a ked utekeli stále z toho schoda preč,tak im povedala,že musia byť dôsledné a že ich tam má posadzovať dovtedy,kým tam tú stanovenú dobu nezostanú,čiže ich kolkokrát museli tie matky tam vracať na to miesto aj 10krát,kým tam to dieťa zostalo. Preto hovorím,že lepšie je to začať praktizovať už s takým maličkým dieťaťom,ktoré je ešte také,že kam ho postavíš,tam stojí. Ja som to tak robila a oplatilo sa,a hodlám si tak vytrénovať aj druhé dieťa. No ved uvidíme,či aj pri ňom to bude fungovať. 🙂

mia.k
12. nov 2010

inak všimla som si,že aj iné matky používajú túto odratavaciu metódu...Minule som išla po vonku a oproti išla mamička s asi 3-4ročným synom a hovorí mu,že " napočítam do troch a ked neprestaneš,nebude večerná rozprávka". Takže na večšie deti sa už môžu použiť aj iné tresty ako ísť do kúta.

kankam
12. nov 2010

@libka1 nie si málo trpezlivá, proste skúšajú koľko sa dá, vôbec sa netráp, že ju vyčapcuješ, aj ten ukrivdený plač je vlastne ich zbraň, ja tiež niekedy mám výčitky, ale už nie až tak často, mnohokrát jej aj poviem, vieš za čo si dostala .... 😔 😔 😔 s miernosťou to vždy nejde a potom keď prasknú nervy (asi každému z nás raz za čas) to je zas o ničom, ja si tiež myslím, že rodičovstvo je ťažký oriešok, zvlášť v dnešnej dobe ... a to my každý hovorí, že teraz je to ešte dobre, že horšie je to potom v škole a v puberte...
nie je to aj škôlkou , že tam odkuká nejaké správanie iných detí ? my sme zatiaľ v sterilnom prostredí, bez negatívnych vplyvov ...

kankam
12. nov 2010

@janus32 to som myslela zo srandy to strašenie 😉 😉 😉 , a vidím, že ako väčšina mladých rodín, fungujete na etapy -prerábka a tak, tiež nemáte iné zdroje , napr bohatého strýka z ameriky 😀 😀 😀

o tom hodení na zem si praktizovala aj na ulici ? naša sa nehádže, ona si ľahne, ale naposledy to urobila asi pred 2 mes., teraz na všetko zaberá prútik ... 😀 😀 😀

kankam
12. nov 2010

@mia.k to o tom kúte by na ninu nazabralo, ale odrátavanie je asi takéuniverzálnejšie, ako píšeš dá sa použiť rôzne a páči sa mi na tom, že dáš dieťaťu čas, nech si premyslí svoje konanie a aj patričné následky ... 😉 😉 😉

pusinqa
12. nov 2010

ahoj babenky,
@mia.k no dnes sme išli ale až na druhý krát, s dedkom sa vrátili, so mnou išla, trochu špekulovala pri prezliekaní ale potom v pohode, dnes došli naši doniesli jej kopec darčekov, hrali sa s ňou tak bola happy, bude nám veselšie cez víkend
malinká je chutná, aké ksichty robí, ráno sa už normálne usmeje keď sa jej prihovorím, všetko už sleduje, podarená je, už aj komunikuje má rôzne plače a gagotky, na prse si slastne hrkúta, máme už 4370 g, mi to dobre padlo že som dnes konečne mala trošku na ňu čas keď bola Julka v škôlke 🙂
inak všeobecne sa odporúča deti upozorniť koľko ešte majú času napr. na hranie, pobyt na ihrisku, hocičo dopredu, aby sa vedeli zariadiť, vraj lepšie ako šokovo naraz niečo ukončiť

pusinqa
12. nov 2010

@mia.k ejha tebe to ako uteká, veď už si v polovici skoro, na sono ideš asi do PN že? aj si dáte povedať čo to bude?

kankam
12. nov 2010

@pusinqa ako dobre, že ti niekto pomohol, aj cez víkend ti s ňou pomôžu ? ale teda za 3 týždne je kristínka iná baba 😉 😉 😉 😵 😵 😵
@mia.k veru, ani sa nenazdáme a budeš 2-hý krát mamina 😉 😉 😉

mia.k
13. nov 2010

no veru,letí to... len už teraz mám také problémy,že neviem,ako to vydržím ešte raz tolko a s ovela väčším brušiskom. 😒
Koncom novembra idem na sono do PN,ale tam pohlavie nehovoria,ale som už objednaná na 9.12. na 3D sono tu v HC a bola by som rada,keby mi tam povedali pohlavie. Som už strašne zvedavá,dúfajme že sa nám ukáže.

mia.k
13. nov 2010

Ešte k tej výchove by som chcela napísať,že práve čítam jednu knihu o výchove detí- "Jak mluvit,aby nás deti poslouchaly,jak naslouchat,aby nám deti duvěřovali." Popisuje nenásilný spôsob výchovy bez bitky,trestov a pod. Sú tam výroky ako napr. " Trestání je velmi neefektivní metodou výchovy...Co je dost zvláštní,je efekt,který zpúsobí,že se díte učí trestáním chovat přesne naopak,než bychom chteli my! Mnoho rodičú používá tresty,protože je nikdy nikdo neučil žádné jiné techniky ukáznení dítete." alebo " Člověk,který trestá,si těžko získá od trestaného duvěru a respekt."
Tú knihu som si kúpila preto,aby som sa naučila získať si dôveru a rešpekt iným spôsobom,ako vyhrážaním sa a trestaním,ale musím povedať,že ani pri najväčšej snahe použiť spomínané tzv. nenásilné spôsoby jednania mi nepomohli získať si rešpekt,lepšie povedané ako by som hrach na stenu hádzala-totálna ignorácia. Takže u nás nejaké to nenásilné dohováranie a vysvetlovanie a čo ja viem čo vôbec nezaberá,kdežto odrátavanie do troch zaberá dosť spolahlivo. Holt ono je to síce pekné,ale bohužil to zakaždým a na každého nezaberá,takže sa musím naďalej riadiť vlastným inštinktom.

libka1
13. nov 2010

@mia.k na 3D ti urcite povie pohlavie 😉 😉 zle sa citis?
ja vobec nemam chut take knihy o vychove citat tak zreprodukuj ak tam je nieco zaujimave, nech sa nieco dozviem 😉 to s tou bitkou ja zakazdym pocitujem ako zlyhanie, ale tiez mam pocit ze niekedy sa inak neda... nieze raz bude ona bit nas 😅 ach jo...

pusinqa
13. nov 2010

@mia.k no to aj ja som mala tentoraz riadne brušisko veru 😝, neboj nejak vydržíš a budeš sa vytešovať , nám inak aj v PN povedali pohlavie v pohode 🙂 ja si inak tiež myslím že čisto nenásilné metódy nie je dobrý a účinný spôsob výchovy a ani prakticky možný

@kankam no došli naši tak pomôžu, som si dnes povybavovala v meste konečne, aj malinkú trochu prebavia ale tuším po víkende bude stále niekoho vyžadovať keď má teraz takú pozornosť stálu niekoho 😝 , veru rastie ako z vody 🙂 ty už dobre?

kankam
13. nov 2010

@pusinqa dík ešte kašlem jak starý hrniec a bolí ma hrdlo, ale už sa to nedá porovnať, hlavne ma hlava prestala bolieť a odľahlo mi v ušiach takže aj počujem ... 😵 😵 😵
to keď ti takto niekto zavaruje, nie je to až taký oslobudzujúci pocit, byť na chvíľu sama ? 😉 😉 😉 mne varovali málo, až keď nina bola väčšia, tak som to potom tak pociťovala, nie že by som ju neľúbila ( to ani za svet, ju ľúbil stráááášne), ale len tak na chvíľku byť zasa len sama so sebou ... 😉 😉 😉
@mia.k pekná teória z knižky, ja som tiež čítala podobný článok o tom aké je zlé vybiť dieťa, ako sa to nemá, možno sú naozaj deti na ktoré to platí, ale nechcem dopadnúť tak že mi dcéra bude skákať po hlave a práve ako hovorí @libka1 potom by nás mohli vybiť keď budú dospelí, lebo nás nebudú mať za nič. Ja som čítala v zdraví článok o tom ako bola v Španielsku extrémne tvrdá tradičná výchova a potom tam zakázali zákonom telesné tresty - tzn.opačný extrém a dopadlo to tak, že teraz tam vyrástla generácia detí,ktoré bijú svojich rodičov, keďže aj tam dorazila kríza a už im nevedia zabezpečiť ten štandart, čo predtým tak keď nedajú rodičia prachy, alebo niečo odmietnu dostanú ...normálne tam zakladajú centrá na pomoc týraným rodičom .... Našťastie tam na spodu bola poznámka, že u nás taký zákon neplatí...
A naša generácia bola normálne trestaná aj fyzicky aj inak a myslím, že z nás vyrástli normálni zodpovední ľudia a aspoň ja nepociťujem nejakú traumu ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre