Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

libka1
11. jan 2011

@mia.k no este neviem ci je chora, uvidim ked pridem domov, ale vyzera to tak ze mozno aj ano 😝

mia.k
11. jan 2011

My sme boli včera s Benom prvý krát po dvoch mesiacoch vonku na prechádzke.Bolo velmi príjemne,tak si to dnes asi zopakujeme. Pre nás je to normálne zážitok. 😀

mia.k
11. jan 2011

@libka1 no ak by to nebolo nič hrozného,tak by sme zajtra dobehli.

libka1
11. jan 2011

@mia.k to by bolo super, uvidime ale ja stale dufam ze to bude ok 😉 buduci tyzden ideme k tej alergologicke, tak hadam nebude mat akurat vtedy nejaku hnusnu chorobu...

mia.k
11. jan 2011

@libka1 no to by nebolo bohviečo,to by jej tam mohla naskákať alergia na všetko možné...

libka1
11. jan 2011

@mia.k to fakt? to ma nenapadlo 🙄 asi ju od zajtra radsej vyberiem zo skolky ☹

pusinqa
11. jan 2011

@mia.k nakúpené máme ale ešte nestíhame, julka sa teší ale zatiaľ nám tinka nedala šancu

mia.k
11. jan 2011

@pusinqa veď som sa aj čudovala,že stíhaš ešte aj takéto aktivity...

kankam
11. jan 2011

@libka1 a nie je to fakt nejaká alergia, na niečo čo v tej škôlke je ? 😕 😕 😕 lebo to je fakt nepochopiteľné, že už po 1 dni má zasa takéto problémy 😖 😖 😖 veď uvidíte čo vám povie doktorka, ale je pravda, že keď sa robia testy nemá byť dieťa choré, skús jej zavolať a opýtať sa , ale myslím, že je to tak ako písala mia

@mia.k super, že ste boli vonku, určite vám to obom prospieva, inak hlásia takto do konca januára, až koncom mierne ochladenie, takže si to užite 😉 😉 😉

libka1
11. jan 2011

@kankam no ma soplik ale zatial to nevyzera nejak vazne, tak to este zajtra skusime v skolke a uvidime ci sa bude zhorsovat, ak by soplila viac.... ono to moze a nemusi suvisiet s tou skolkou, moze to byt aj tym ze sme prisli z tepla do tohto pocasia... neviem ani sama co s tym ☹

janus32
12. jan 2011

@libka1 Ja tomu hovorim tak,ze Ema ma skratka alergiu na skolku 😖 ja si inak tiez neviem vysvetlit tie jej kasle.V decembri sme boli len jeden den a uz kaslala,no som zvedava kolko teraz vydrzi.Ale my aj po tych mesiacoch mame problem s chodenim do skolky,ona tam nechce chodit ☹ som si myslela,ze to chce len cas-ale ona tam stale odmieta chodit,som z toho na prasky 😠

libka1
12. jan 2011

@janus32 no, vraj to moze suvisiet aj so psychikou, ze ked sa dieta nechce stotoznit so skolkou tak si chorobne stavy vyvolava naschval (som kdesi citala, neviem ci to moze byt naozaj pravda) 😅
eva sa na skolku tesi, tak neviem, u nas to bude asi fakt naprd imunita... zatial sa to u nas do nicoho viac nerozrastlo, len mierny soplik a mozno 2-3 denne zakasle, tak som ju vyslala aj dnes, stredu mavame vzdy krizovu a stvrtok prepukne choroba naplno, v piatky do skolky uz vacsinou nechodime, tak uvidime co sa udeje teraz 😖

drimajova
13. jan 2011

@mia.k nuž, občas spí. Akože ideme vždy, ale výsledok je neistý - buď zaspí po chvíli, alebo hodinu leží a zíva a aj tak nezaspí, alebo už po 5 minútach vyskakuje, že ona spať nebude a vtedy ozaj ani nezaspí.
Mia, s tým menom je to u nás podobne. Soňa v tom má jasno, vybrala si už dávno a Števo sa k nej pridal, že načo vymýšlať. A hoci mne sa to meno kedysi páčilo, tak teraz mi akosi nereže. Keď sa drobcovi v brušku prihováram, tak mi toto meno akosi nikdy nevylezie z úst, alebo sa pomýlim a skomolím ho a zvyčajne mu hned proste poviem inak. Len ako toto vysvetliť chlapovi a ani nie 3 ročnej tvrdohlavej babe.

drimajova
13. jan 2011

@libka1 ja chcem dat Sonu tiez do skolky. V cirkevnej mi ju zoberu hoc aj od pondelku, mam to dohodnute, vsetky papiere potvrdene, len neviem ako je to s rodicovskym prispevkom. Ty nevies? Asi o neho pridem, ked ju tam dam, ze?

drimajova
13. jan 2011

@kankam presne tak aj Sona. Aj ked to nie je slava, ale cez den to nejak vydrzim (he he, vcera som hodinu po obede spala ja sama a Sona pozerala telku a hrala sa - moja mama vyhlasila, ze to je ale nezodpovednost ... nuz, unava premohla pud sebazachovy)
a fakt je lepsie, ze ide spat vecer o 8mej a hned spi, ako ked som ju este o 10tej nahanala po dome plnu energie a potom som ju ani hodinu nemohla uspat. Decko energiu ako delo a mama uz odkvacnuta....
idem pozriet ip, som ale u bracha na pc a je to tu pomale ako slimak, raz mi to uz aj cele spadlo 😒

babatko88
13. jan 2011

ahojte maminy, ktorá škôlka v hc je podľa vás najlepšia? a naopak, ktorá je zlá? poradte, ideme do škôlky, len neviem, kam ho zapísať, dík moc za názory 🙂

kankam
13. jan 2011

@drimajova ja som tiež raz mala také spavé zúfalstvo 😉 😉 😉 (a to ani nie som tehotná), ale u mňa je to skôr ráno, tak to skôr podriemkavam, a pustím jej rozprávky , nech nás nechá, ale ja naozaj len podriemkávam, lebo sa bojím, že niečo vyvedie ... a strach mi nedovolil tvrdo zaspať ...
a nemyslím si že si nezodpovedná matka 😉 😉 😉 😎 😎 😎 kamoška tak spala pár x po nočnej resp.dospávala tá jej malá vydržala 2 h, ale už bola staršia 😎 😎 😎
už je to iné ako pri soni , že vtedy sme spali hocikedy a nikoho sme nenaháňali ... 😀 😀 😀 😝 😝 😝

janus32
13. jan 2011

@drimajova Ahoj,o rodicovsky neprides,ten ti zostava.Ja som na predlzenej kvoli zdravot.dovodu a mala chodi do skolky-som sa informovala,takze je to o.k. 😉

pusinqa
13. jan 2011

@kankam no ja sa tiež bojím spať pri Julke, tiež len podriemem
@mia.k no dnes sme piekli, len mi to Julka nevládala sama vytlačiť, my máme taký novší pučák na cesnak, potom trošku poozdobovala ale posledný plech už ostal na mňa, aspoň ale mala trošku zmenu
@babatko88 my chodíme na Hollého na Čínskom a je to taká "klasická" škôlka, väčšina učiteliek je takých starších, takže moderného tam moc nie je ale pani učiteľky aspoň naše sú milé, zodpovedné, mne chýba trošku väčšia spolupráca s rodičmi že ani neviem ako sa tam malá má, ako sa prejavuje, okrem rodička na začiatku roka kedy je na to čas opýtať sa, teraz už aspoň občas píšu na nástenku že čo robili tak mám trošku prehľad, na deti dávajú veľký pozor tak som kľudná že sú v bezpečí, vcelku sa dá, je to taký priemer by som povedala, naša chodí rada

babatko88
14. jan 2011

@pusinqa ďakujem za odpoveď, tá bezpečnosť je super, len trošku viac by to chcelo info pre rodičov 😒

pusinqa
14. jan 2011

@babatko88 tak vieš možno niekto iný to tak nevníma a aj v každej triede sú iné pani učiteľky môže to byť individuálne, za mostom na Fraštáckej je akože dosť vychvaľovaná škôlka, neviem posúdiť, len čo som videla a počula trochu mi tam vadí bezpečnosť počula som o vážnom úraze čo sa im tam stal, že tam majú dáke pódium vyvýšené na spanie a bez zábradlia a videla som 2 deti utekať samé zo škôlky na ihrisko len pár metrov ale vedľa cesta učiteľky nikde, a keď tie mladé odtiaľ vidím v parku alebo na preliezkach moc na ne pozor nedávajú, na Hollého sú tieto staršie "pokakané", aj ich moc na preliezky nedávajú, ale zas deckám z našej škôlky sa tam v lete vraj náramne páčilo, je tam asi zas také "mladšie" a "modernejšie", na Vinohradskej sa im príliš nepáčlo, tam je to asi na taký "starší" štýl tiež a vraj chvália malinkú škôlku na kockovej smerom ku stanici, pri cintoríne asi tiež taká normal, aj dole pri Váhu

babatko88
14. jan 2011

@pusinqa na Vinohradskú som nepočula nič dobré, tú som vyradila hneď, rozmýšľam o tej na kockovej alebo ako sa ide na cintorín (neviem ulicu), ale tam nikoho nepoznám, tak neviem ako to tam je... si zlatá, díky moc

petusaaa
14. jan 2011

@pusinqa @janus32 @mia.k @kankam

dakujem za odpovede 🙂 tak nakoniec dam asi do trako, sulekova a na nabrezie. a uvidim, rozhodnem sa v sept, kam pojdeme na zapis...a to zalezi od mojho zamestnania.. tak uvidime 🙂
inak sa mame fajn, v sulekove je tiez fajn, len teraz sa k nam pristahoval sused (s ktorym mame spolocnu stenu-dvojdom) a ten stale vrta, bucha preraba... tak sa citim ako v panelaku. ale tak hadam to prejde 😠 aj nam este treba prerobit jednu izbu-detsku (drobec zatial spava s nami), tak mu to oplatime 😀 😝
ocka su zatial ok, kazdeho pol roka chodime do BA na kontrolu. stale tam ma mensiu odchylku, ale je to len minimum, takze to neriesime. 😵

mia.k
14. jan 2011

@petusaaa tak super,že sa máte takto fajn... 😉
@drimajova ťažké je to s tými chlapčenskými menami,vybrať niečo schopné,teda aspoň pre mňa. A inak už bývate vo svojom domčeku,alebo ste ešte zatiaľ u vašich?
@pusinqa no tak nakoniec zo zábavky pre Julku bola robota pre teba... 😒
Inak ja som ani netušila,aké všelijaké škôlky sú tu. Ja plánujem dať Bena tiež na Holého do škôlky,len stále sa neviem rozhodnúť,či už tento rok,alebo až na budúci.

pusinqa
14. jan 2011

@mia.k no keď bude malý v škôlke tak ti to trošku uľahčí všetko s bábätkom ale zas prvý rok rátaj že bude aj tak vkuse chorý a nosiť ti to aj domov na bábo, tak možno ak s tým nemáš problém ty a malému nechýbajú príliš detičky by som aj počkala, to zas Julke už kolektív a aktivity v škôlke chýbajú

kankam
15. jan 2011

@pusinqa to som ani netušila s tou škôlkou na fraštackej, viem že sú tam mladé baby, ale asi som tiež za taký "pokakaný" prístup, lebo aby ti decko prišlo zo škôlky dochrámané, tak to by som asi skolabovala ... a to ako môžu mať v takom zariadení pódium bez zábradlia ? to by mala byť samozrejmosť 😕 😕 😕
Inak mne zasa niekto vravel, že tu v parku pri váhu boli deti z 2 škôlok, neviem už presne, ale myslím, že fraštacká a nábrežie a že sa vrátili do škôlky a zrazu zistili, že im 1 chýba a v druhej mali zasa navyše (ešte ten lepší prípad, horšie keby ho tam nechali úplne)tak to som mala dosť, že si nevedia skontrolovať deti, či majú všetky a svoje, veď musia vedeiť, ktoré sú ich ... 😅 😅 😅 ešte si to asi užijeme 😅 😅 😅
@mia.k ja by som si ho prihlásila, nevieš či to naozaj nebudeš potrebovať a keď bude problém s chorobami, alebo iný ľahko si ho necháš doma, opačne to bude zložitejšie ...
@petusaaa super, že vám je dobre na domčeku, susedovi to oplaťte 😀 😀 😀 😎 😎 😎 aspoń je to dúfam krátkodobé prerábanie, horši by bolo keby to bol taký typ čo rád búcha denne ... 😖 😖 😖 poznám také 🙄 🙄 🙄 😕 😕 😕 😔 😔 😔

pusinqa
15. jan 2011

@kankam veru keď ich vidím ako sú na preliezkach na dvore až je to smiešne ako ich dve istia cez obyčajný mostík ale radšej tak ako by sa malo čosi stať, už som vo viacerých škôlkach počula takto o úrazoch a to teda veru nič moc

adapa
15. jan 2011

Ahojte.Naša dcéra chodí na cirkevnú.Som veľmi spokojná.Deti sú tam ako doma-v rodine.Pani učiteľky sa im maximálne venujú.Aj keď sú na dvore,tak nesedia na lavičke,ale stále pracujú a hrajú sa s deťmi.Spolupráca škôlky s rodičmi je na veľmi dobrej úrovni.Pripravenosť detí do školy je na 100%.Pôvodne sme chceli dať dcéru na Hollého(nezobrali ju kôli zdravotným problémom,hoci je úplne samostatná),ale teraz sme radi,že ju tam nevzali.Malá je v škôlke šťastná a nechce chodiť ani domov.

drimajova
15. jan 2011

@adapa aj Sonicka ide do cirkevnej (CMS Panny Marie Pomocnice na Vinohradskej ?). Chodili tam obe deti mojej sestry a pozname ucitelky, ich pristup a program. Decka na skolku strasne dobre spominaju, doteraz tam cela rodina chodia na velke brigady pomahat. Tak ako pises, myslim si, ze su uzasne.

@mia.k este by sa mena deti mohli tak trochu k sebe aj hodit, nie? Nieco akoze su z jedneho sudka...Som tak na teba minule myslela, ked si napisala, ze vy to "dohodnete-dobojujete" pred odchodom do porodnice. To mas potom celkom nad muzom navrch, nie? Bud je gentleman a ako zene v bolestiach ti hned ustupi, alebo ty nanho v tych bolestiach tak zreves, ze zas len ustupi. Nie? 😀
Ano, uz byvame na dome. Uz viac ako 2 mesiace. U nasich sme neboli dlho.

@janus32 dik, je to tak. Aj ja som sa nakoniec bola informovat na socialke. Ma to celkom potesilo. 🙂

janus32
15. jan 2011

Babenky my sme chodili do skolky za postou-neodporucam-divocina 😠 do skoly sme stihli prvy rocnik v Hlohovci na kamenku-cirkevna-straaaaasne dobry pristup k detom,skvele ucitelky-no ale to je uz davno.Inak tu som strasne sklamana zo skolky,ani ho..o sa v nej nenaucia decka.Ziadny cudzi jazyk,ziadne predskolske cvicenia,ani prt 😒 ucitelky-0 bodov 😖 k detom maju otrasny pristup-pocula som ich par krat sa s detmi dotahovat,otras-sklamanie na celej ciare,ani sa Emke necudujem,ze tam nechce chodit 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre