Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

drimajova
8. sep 2011

Dakujem vam dievcence. Ale dnes to uz bolo lepsie. Boli aj slzy, ale take malicke - doma aj v skolke. Potom sa aj usmievala (ucitelka mi dokonca poslala mms 🙂 ) a vraj aj zjedla chlebik a potom ma vitala s velkym usmevom. Skusila som 2 veci - podla rady Dr. Karpa dat jej fotku mamy do skolky - blbost, rozplakalo ju to zakazdym, ked sa na to pozrela. Ale napadlo ma zaviest nalepkovu tabulku - za kazdy den v skolke nalepka a po 5 nalepkach volna sobota a moze si v hrackarstve vybrat hracku. Mozno aj toto pomohlo, vzdy sa tesi a uteka nalepit nalepku. A pochopila, ze napr. 2 nalepky = 2x do skolky a ze to nie je vela. A ze zostane uz len 1 atd. Dnes rano doma pri dverach sice plakala, ze ani hracku nechce, len nech tam nemusi ist ... ale v aute uz zahlasila, ze by bola smutna, keby sme nestihli prist vcas a ucitelka by zamkla dvere a nepustila ju do skolky a potom v satni sa uz sama prezula, vyzliekla a "len" so sklonenou hlavou a slzami v ociach odisla do triedy.
A ja som sa vybodla na domacnost a venujem sa len detom (nastastie mama vari) a beriem zvyknutie Sonky ako prioritu tychto dni. Po tych prebdenych nociach som si povedala, ze moj spanok je dalsia priorita a chodim spat s nimi o 7mej (pisala som vam, ze dve noci spala len par hodin a od pol 3 do pol 5 bola uplne hore? ...a ja s nou...a ked zaspala, zobudil sa Simon, tak som spala mozno tak hodinu)
Takze tak, uvidime, co bude dalej.
Aj vam drzim dalej palce.
Lucka, zavolam ti.

stanka26
8. sep 2011

@lumistri ahoj. a čo Jožko niečo hovoril??? Lebo náš Šimi povedal že nejaký Robko vykrútil tomu malému chlapčekovi ručičku a pani učiteľka mu dala po zadku.Dnes ked som išla so školky aj so susedou jej syn chodí s našimi chlapcami tak sme odchytili riaditeľku a povedali sme jej čo je vo veci,že deti nechcú chodiť do škôlky lebo pani učiteľka kričí.Riaditeľka ju mala dnes na koberci a povedala jej že Vierka ty vieš hrať pekne na klavíri tak hraj aj dve hodiny tie deti ťa budú počúvať a sťažovalo sa aj viac rodičov povedala.

Bude sa to riešiť ale že vymeniť ju nemôže.

Ja som dnes bola platiť školné a pýtam že ked som ráno odišla či už bolo dobre lebo sme zase plakali.Povedala že keď začnú cvičiť už je dobre.Hovorím jej že Šimi ráno povedal že on do škôlky nejde lebo pani učiteľka kričí jej odpoveď znela že ani sa nehnevajte ale keď všetci plačú tak ja musím kričať.Tak to ma fakt dorazilo. Viac neviem,len sa spomínalo že ked 20.9. budeme mať rodičko tak sa to tam bude musieť vyriešiť.

libka1
8. sep 2011

@stanka26 😕 tak toto by som nechcela riesit, tak je to fakt pravda? 😕

lumistri
8. sep 2011

neviem ci klebeta.. ja som to pocula od troch rodicov (nezavisle od seba).. pytala som sa dnes tej druhej ucitelky, ze ona konkretne nic nevidela, ale to moze byt kolegialita. a este mi povedala ze uz sa to riesi (zrejme sa niekto stazoval aj oficialne) a ze to riesi riaditelka.. maly mi nehovoril ze by mu niekto ublizoval, som sa ho pytala ci ho biju ine deti alebo niekto iny, hovoril ze nie.. tak som len chcela vediet ci je este viac ludi, co maju nejaku skusenost s touto pani ucitelkou.. ale popravde som bola prekvapena, lebo mne sa zdala uplne v pohode, ani nevyzerala nejaka labilna abo tak.. no co ja viem, ale bez vetra sa ani listok nepohne, nie?! 😒

lumistri
8. sep 2011

hmm.. som myslela ze ked chcu na seba tie detvaky upozornit, ze maju pistalku..
a som mladej dnes povedala ze ked da malemu vychovnu po zadku ze mi to nevadi.. ale nic drsnejsie..
robko ze by niekomu vykrutil ruku? hmm, robino sa vacsinou nebije, tak neviem.. ja som zase pocula ze ta ucitelka niekomu vykrutila ruku, ze este pol dna kvoli tomu plakal..
ja uz fakt neviem, uvidime na tom rodicku.. ja to zatial nechcem riesit, hlavne ked je jojo ok, a nestazoval sa na bitku..

stanka26
8. sep 2011

@lumistri tak to je pravda že tá učiteľka niekomu vykrútila ruku a to len preto že ten chlapec stále plakal to ho zdrapila a posadila na lavičku.to videli nejaké tetušky a domova dôchodcov

pusinqa
8. sep 2011

no teda baby tak to máte riadnu kovbojku na riešenie, veru nič milého, teda aby jedna učiteľka takto len riešila problémy s deťmi tak to je iné kafe asi by potom ozaj nemala byť učiteľkou v materskej škôlke 😠 a bolo mi divné že dnes aká milá bola na mňa pri školnom a ochotná tak asi po tom koberčeku 😖

janus32
9. sep 2011

Ahojte babenky 🙂 po dlhsej dobe sa k vam hlasim.Nejak som nic nestihala,asi starnem 🙂 Citala som vase prve dni v skolke.No nasa Ema super,az som sa cudovala,akurat,ze dnes sme uz doma,lebo sopel ju chytil 😠 Ja som uz tiez zacala do skoly chodit-paci sa mi,to je podstatne 🙂
@libka1 tak uz o chvilu budes mat drobceka na svete,ale to leti 🙂
@pusinqa pozeram,ze tvoja slecna je uz riadna zena 😵 ,ako to straaasne ubehlo.

pusinqa
9. sep 2011

@janus32 super že to obe tak dobre zvládate, veru už riadnu slečnu doma mám 😉

libka1
10. sep 2011

@janus32 hej leti, este buduci tyzden som oficialne v praci a od 20.9 som na materskej 😉 uz asi aj najvyssi cas lebo zacinam byt nejaka divne ubolena 😖 potrebujem este vyupratovat byt pred prichodom babena, takze pri mojej momentalnej rychlosti tych 6 tyzdnov mi na to bude akurat stacit 😀 po troskach to hadam dotiahnem 😅

janus32
10. sep 2011

@libka1 😀 no najvyssi cas oddychovat 🙂 ja idem s malou na pohotovost,lebo zo soplika sa vyklul uz aj kasel,klasika-ako vzdy ten isty.Dlho sme v skolke nevydrzali ☹

mia.k
10. sep 2011

@janus32 no hrúza,že je Emka zase chorá. ☹ Asi má alergiu na škôlku. 😝 😀

janus32
10. sep 2011

@mia.k 😀 aj ja mam ten pocit.Ta ked zistila,ze dnes sa do skoly nejde a ani zajtra,zazracne vyzdravela 😵 ja to nechapem 😖 sopel jej zmizol,zatial nekaslala,dokonca som jej dovolila chvilu byt aj vonku.na tu pohotovost sme nakoniec nesli,chvalabohu 😵

mia.k
10. sep 2011

@janus32 no môže byť,že tá jej chorobnosť je psychosomatického charakteru. Zrejme sa jej v škôlke nepáči a odzrkadluje sa to na jej zdraví. Asi by som to teraz na tvojom mieste viac sledovala. 😉

libka1
12. sep 2011

aj nasej zacal vcera tiect soplik 😒 nema ani kasel ani nic, len ako keby upchaty nos (v noci to najviac citit, lebo pocujem ze sa jej zle dycha), tak uvidime ze co dalej, dnes isla, ak sa jej to zhorsi zajtra uz nepojde a ja zoberem na zbytok tyzdna dovolenku 😅

mia.k
12. sep 2011

@libka1 tak hovoríš,že už to začína? 😝

libka1
12. sep 2011

@mia.k u nas to ale nesuvisi so skolkou, to skor cez vikend zmrzlina a spol urobili svoje, aspon si myslim 😅

janus32
12. sep 2011

@mia.k 😖 no neviem co si mam o tom mysliet,lebo E.tvrdi,ze v skolke je super 😒
@libka1 😀

janus32
12. sep 2011

babyyyyyyy pomocccc 😲 😲 😲 poradte:minuly tyzden som sa kupala vo vani-akoze aj inokedy sa kupem,aby ste si nemysleli,ze odvtedy ziadna hygiena 😀 ,len taky problem nastal:do usi mi vtiekla voda a odvtedy mam v nich zalahnute ☹ no otras-hlucha som jak pen 😠 poradte ako sa odhlusit 😒

libka1
13. sep 2011

@janus32 chyt si nos a preglgaj, mozno ti to pomoze, na mna zabera v lietadle 😉

mia.k
13. sep 2011

@janus32 to je nepríjemné,ale neviem poradiť,len to čo libka.
Inak my sme tiež všetci soplaví, asi to bude teraz týmto obdobím,inak si neviem vysvetliť,že čo všetci soplia. 😝

janus32
13. sep 2011

@libka1
@mia.k 😀 😀 😀 uz som skusala,lebo som to niekde citala,trosku to popuka a nic sa nedeje,hlucha som aj tak 😀 No inak u nas v dedine sa rozmohla zase aj crevna chripka ☹ snazim sa tomu vyhnut,tak dufam,ze nechytime este aj tu,by ma porazilo 😠

libka1
13. sep 2011

@janus32 hlucha a nonstop na zachode, to by bola celkom sranda 😀 pocuvaj to muselo byt riadne divoke kupanie ked mas plne usi 😀

janus32
13. sep 2011

@libka1 😀 som si uzivala luxus,vies sama doma,muz v nemecku decka boli v skole,skolke 😀 sa mi to stalo osudnym 😵 no ja nemam strach,zeby som grcku chytila,mne by sa zislo,aj dva tyzdne kakackovat aj grckat 😅

margareta76
14. sep 2011

@janus32 : Ja som pocula aj o nejakych usnych svieckach (myslim, ze sa daju kupit v lekarni). Osobne skusenosti s nimi nemam. A v lekarni by snad vedeli poradit aj nejake ine moznosti "odhlušenia" 🙂

margareta76
14. sep 2011

Dnes mi prisla takato linka http://www.slobodavockovani.sk/news/nefarmaceut... zaujimave.

janus32
14. sep 2011

@margareta76 ozaaaj,ano mas pravdu,nieco take je,musim skusit 🙂 lebo skakanie,ani zadrzanie dychu a pod.nepomaha 😅

libka1
16. sep 2011

@janus32 no co? uz si vyliecena? tie usne sviecky sice nepoznam ale tiez som o nich pocula...
ja vegetim doma, mam dovolenku a do roboty uz pojdem len v pondelok a hura materska.. strasne rychlo to ubehlo 😵

janus32
16. sep 2011

@libka1 No mam pocit,ze ani nie 😢 aj taky sprej som skusala,ani ten mi nepomohol 😖 som sa spoliehala,ze dojde muz z nemecka a ten mi to vytrasie 😀 a nic 😅 myslim,tie zapchate usi 😀

libka1
16. sep 2011

si ma pobavila ze "ten mi to vytrasie" 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre