Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

libka1
23. sep 2011

@svetielkoand no prave o tej na podzamskej som v suvislosti so sikanou pocula dost 😝 ale ono to je urcite vsade v dnesnej dobe 😔

svetielkoand
23. sep 2011

@libka1 ved prave ze je to vsade, ale existuju dva tipy riesenia - u nas take nieco nie je, to sa na nasej skole nemoze stat, alebo ano, vyskytne sa to aj tu, ale snazime sa to riesit takto a takto, vysledky su taketo a taketo...

mia.k
23. sep 2011

@pusinqa poskúšaj Tinku nejako inak utíšiť v noci,keď sa zobudí,neviem či má dudku,ak áno,tak skús s ňou,alebo nejak inak,len nedávaj prsník a ona by si mala postupne odvyknúť od toho nočného kojenia. Mne sa Filip tiež ešte donedávna budil v noci na jedenie, pár krát po sebe som to odignorovala a teraz prespí celú noc. Držím ti palce. 😉

pusinqa
23. sep 2011

@mia.k to by som chcela ale nevládzem to, snažím sa najprv dať dudku, pritúlim ju, ale zaberie len občas, ona si chce cucnúť a keď jej nedám rozoberie sa a to je môj koniec ja skrátka nevládzem byť s ňou v noci hore a potom fungovať s deckami sama cez deň, a ono to už bolo lepšie že sme sa kojili tak 3x v noci, raz z toho keď som ešte len išla spať, posledný až nadránom a medzitým raz, čo bolo fajn ale ako prišli zuby amen tma, jedna noc lepšia, druhá horšia

margareta76
23. sep 2011

@pusinqa: Ja z vlastnej skusenosti viem, ze dieta ma nemohlo "citit". Ako nahle zacitilo moju vonu, vonu materskeho mlieka, nevedela som si s nim rady. Preto sme to urobili tak, ako som pisala vyssie. Manzel sa sice nevyspal par noci (zacali sme v piatok pred vikendom) a za 3-4 dni bolo po procedure 🙂 A naozaj ty si musis oddychnut, niekde som citala, ze stastne deti potrebuju stastnych rodicov 😉 Oddychnutych, usmiatych, plnych sil... Urcite to zvladnes a o par dni uz budes o tom hovorit v minulom case 🙂 A malemu vobec neuskodilo nocne ne-jedenie, dobehol to cez den. A este by som (aspon v nasom pripade) aj pochybovala o tom, ze ci naozaj jedol, ci si len nepocuckal a darmo mal preruseny spanok on aj ja a to este nepisem o strpnutych rukach, prstoch a bolestivom ramene kedze som zaspavala s rukou hore 🙂

pusinqa
23. sep 2011

@margareta76 no aj ja to tak plánujem že začneme niektorý piatok lebo mm sa inak musí vyspať lebo veľa šoféruje, to by som neriskla a veru ako som bola v poslednej dobe nervózna aj malá taká ostávala, predtým to bolo slniečko, dnes ju mal mm a sa spolu bavili vyškerená bola ako lečo, po mne sa tu posledné dni iba liepala a vyvreskovala, takže to má niečo do seba, u nás zas ona ozaj veľa cucá, julka bola taká že si len pocucla na efekt takže tinka možno aj fakt je hladná, smädná ale veď od smädu dostane vodičku a jesť sa musí naučiť že cez deň a dám jej asi cuc raz po zaspatí

a díky baby za ochotu, ste fakt milé, nám sa aj svokrovci vrátia onedlho z liečenia, tak hádam bude trošinku lepšie že aspoň keď bude horieť pomôžu, teraz ostal manžel doma z práce a sa o mňa stará našťastie

janus32
23. sep 2011

@svetielkoand ajoj,chodili sme na cirkevnu a bolo dobre 😵 ale iba 1rocnik,bo potom sme sa odstahovali do tramtarie 😅

kankam
24. sep 2011

@pusinqa ako sa ti darí ? 😉 je to lepšie s tvojím aj malej spánkom? ty si malú najlepšie poznáš, vieš čo na ňu zaberie, ale tie zuby robia poriadnu šarapatu ... 😒 ☹ u nás bola nina nespokojná pri zuboch budila sa, ale nemala potrebu cuckať, ona skôr zasa bola hladná(a keďže už mlieka mala málo a najviac sa rozjedla a už nebolo a strašne sa mi jedovávala, tak sme prešli na hami) a stiahla mi najprv po 2 flašky mlieka, neskôr už len jednu a nakoniec začala spávať v kuse a nepýtala nič, len kontrolovala vždy či som tam a je pravda, že potom sa vždy viac najedla cez deň, takže si to doplnila ... Nejako sme to postupne urobili ... ale ak to takto zvládnete, že naraz 1 víkend, bude to super, budem vám držať palce, aby to mm nejako zvládol a ty tiež, nech už môžeš aj ty normálnejšie fungovať ... 😉 😉 😉

kankam
24. sep 2011

@svetielkoand budem sa musieť viac okolo seba obzerať 😉 , lebo ninka koľkokrát zdraví nejaké dieťa, alebo nejaké dieťa ju a aj ja by som rada identifikovala mamičky 😉
ja by som tiež rada zistila aká je I. ZŠ, na Podzámku chodí môj synovec 2-rok, opýtam sa sestry či niečo nezachytila, ale ja som počula chvály na ňu, akože aké všelijaké veci robia pre deti atď, každopádne, tiež myslím, že zastieranie znamená !, lebo to asi nemajú pod kontrolou ... Nikdy by som nechcela, aby sa moje dieťa stalo obeťou šikany ... 😠 😖 😠

kankam
24. sep 2011

@mia.k to je super, že ti už Filipko teraz spí celú noc 🙂 , mne sa to zadarilo asi tak o 1 rok neskôr s ninkou, lae je pravda, že ona v tom období neskutočne rástla, tak asi to nočné pitie mlieka vtedy malo opodstatnenie ...

kankam
24. sep 2011

@pusinqa ešte som zabudla na heslo čo bolo v mama a ja : " nepořádek v byte = šťastné díte "... ak môžeš tak si s tinkou ľahni aj cez deň, ja som si to kedysi zaviedla, keď už som bola v koncoch a kašlala som na všetko, presne ako si písala, čím som bola ja vynervovanejšia, tým to bolo s ňou horšie-prenášalo sa to na ňu ... a je to tak dodnes 🙂 - keď som kľudná, vždy sa ľahšie dohodneme ... 😉

svetielkoand
24. sep 2011

@kankam super, budem velmi rada, ak pozistujes co najviac info, ja sa zatial priklanam najviac k cirkevnej 🙂

pusinqa
25. sep 2011

@kankam no ja som konečne 2x zaspala ale zas nič moc, lebo tinka sa budí stále aj 6x za noc a ešte aj reve čo sa jej zdá málo cucania, UM bebu nie, dnes babylove skoro sa dotyčkovala, kravské tiež nechce, ja už neviem, a manžela asi na pomoc nezlomím, tak to budem musieť nejako sama a to netuším ako mám urobiť lebo keď prereve noc ja deň s nimi nezvládnem, no fakt neviem ako to urobiť, a neporiadok máme riadny, dnes som namiesto ležania kým boli von polku bytu aspoň upratala, zajtra netuším ako to urobiť s druhou polovicou s tinkou za chrbátom, asi nechám julku doma kvôli očkovaniu a bude ju chúďa musieť dáko povarovať a to už napr. umývam okná tak že len zvonku tabule umyjem a "preleštím", prach som neutierala už mesiac a to naň mám alergiu, vysávač len občas pustím robota, normálny nestíham, dlážky neumyté ani nepamätám prachu na nich hordy, no nemám kedy a s tinkou to pustím vysávač tak hryzie kábel a pod. 😖 a ja zas cez obed pri nej málokedy zaspím a potom tam nervózna ležím, ja si radšej čítam alebo koníkujem cez obed

mia.k
26. sep 2011

@pusinqa to poznám s tým poobedňajším spánkom. Aj ja kolkokrát som taká unavená,že by som si aj poobede pospala,ale za tú chvílu čo Filipko pospí ja nestihnem ani zaspať,tak tiež radšej porelaxujem tu. 🙂 A tiež mávam teraz permanentne neporiadok,nejak teraz nestíham.Odkedy chodí Benjamín do škôlky,tak mám ešte menej času ako predtým-divné čo? Pre mňa je škôlka stresujúcejšia,ako keď bol doma,ale robím to pre jeho dobro,aby bol trocha v kolektíve medzi seberovnými. Inak tiež sme už začali soplíkovať-dovliekli sme si zo škôlky-ale to teraz asi takto bude bývať stále. 😝

libka1
26. sep 2011

no pomaly zacina soplove obdobie, soplikovat budu vsetci a chrchotat, uz aj u nas to zacalo, tak sa tesim 😝

@pusinqa uputala si ma tym robotom, ako si s nim spokojna, my by sme ho tiez chceli kupit, ako to vysava? si spokojna? aky mas? my chceme kupit samsung 😉

margareta76
26. sep 2011

@libka1: Sesternica ma myslim, ze tento http://www.eshophlohovec.sk/product.php?id_prod... a celkom si ho pochvaluje. Nazivo som ho este nevidela, niekedy davno (cca 5 rokov dozadu) som videla ako pracuje takyto robot znacky Siemens a bolo to celkom zaujimave 😉

pusinqa
26. sep 2011

@mia.k aj mne je lepšie keď je julka doma že tinka sa viac premoce akurát s varením je viac roboty, lebo ja si dám hocičo a polievky mi teraz vôbec nechutia ale julke musím normal variť
@libka1 my sme dostali od našich ecovacs oni to dostali k objednávke dverí a je super na drobný prach hlavne z kobercov ho super povyberá ale zas väčšie špiny občas z kobercov nevezme tak je dobré napr. raz za dva týždne aj normálnym prebehnúť, tiež chce kúsok údržby očistiť tie kefy a tak ale to mm našťastie baví, takže vcelku spokojnosť ale občas vysávam normálne, ale sú aj lepšie tento je taká len stredná trieda, mm hovorí že keby kupoval kúpi i-robot že ten je super

kankam
26. sep 2011

@pusinqa ja ťa úplne chápem, lebo ja by som na toto mm tiež nezlomila ☹ ... ja som vyskúšala tiež nutrilon, bebu aj sunar a všetko zlyhalo, potom som skúsila hami a malá sa išla za tým zblázniť začala mi ho piť na litre - fakt pila min 1 l denne, som ho nestíhala kupovať, lebo tiež už bola hladná po nociach a mala normálne hysáky, že materské už nie je toľko a my sme ani nevedeli čo jej je nechápali sme to začala len v noci revať vypla sa jak luk od nervov a revala aj 15 min, tiež sme si to "užili" ... nakoniec zabralo toto hami, zasýtilo ju keď vypila 350 ml večer, potom pila asi cca o 02 h v noci a potom ešte nad ránom asi po 2 týždňoch to bolo už len 1 x za noc a nakoniec si pamätám, že som zarobila asi o 23:hod mlieko do flašky, dala do termosky a len som sa začala ráno zobúdzať s tým, že"veď ona nepila v noci mlieko" 🙂 😉 , najprv to bolo každú 3-tiu noc, potom každú druhú a nakoniec už pila len 1 x za týždeň a potom vôbec ... Proste sama na to prišla a nebol už ani rev ani nič ...

kankam
26. sep 2011

a zrazu sme zistili, že až na nejaké prehadzovanie sa a kontrolovanie či sme tam začala spávať celú noc, trvalo nám to tak možno 3 mes., ale zo dňa na deň to bolo lepšie ... 😉 ak chceš skús to hami, ale obyčajné nie s príchuťou, lebo to banánové nechcela ...

kankam
26. sep 2011

@pusinqa a nad neporiadkom sa netráp, ja tiež nemám okná poumývané, ani prach poutieraný, veď ty si akoby si bola v práci a viac ako 8 h , min 12 denne 😖 takže to by si tiež nestíhala nič a bola vyčerpaná, veď si zober čo všetko cez deň musí taká žena zvládnuť a 2 deťmi, to by chlapi nikdy nedokázali ... 😉 😉 😉 😔 😔 😔

kankam
26. sep 2011

@mia.k ako Ben páči sa mu ? Má tam kamošov ?
obdivujem vás baby, máte to perné, to je to že 1 dieťa málo a 2 už veľa, vraj 1 dieťa je ako keby si žiadne nemal 😅

libka1
26. sep 2011

@margareta76 presne ten chceme 😉 ma ho muzov sef a on si ho pochvaloval tiez 😉 tak preverujem este ine zdroje ze ci je naozaj dobry... muz ho chcel uz davno, ja som doteraz odolavala a povedala som si ze si to zaslusim a ze ho chcem 😀 najvyssi cas 😀

libka1
26. sep 2011

@margareta76 presne ten chceme 😉 ma ho muzov sef a on si ho pochvaloval tiez 😉 tak preverujem este ine zdroje ze ci je naozaj dobry... muz ho chcel uz davno, ja som doteraz odolavala a povedala som si ze si to zaslusim a ze ho chcem 😀 najvyssi cas 😀

pusinqa
26. sep 2011

@kankam no akurát dnes som manželovi kázala sunar ochutený na ten sme nalomili julku a potom už pila hocijaké ale doniesol to hami banánové a to tiež nechce a ja už nemám príliš chuť vyhodiť ďalších 10 eur za mlieko ktoré nebude chcieť, takže netuším ako to urobiť keď ju nechcem nechať zas revať celé noci 😖

libka1
27. sep 2011

@pusinqa skus sa spytat v lekarni, myslim ze mavaju vzorky mliecok, tak by si najlepsie odskusala ci jej nieco zachuti 😉 lebo takto sa naozaj nedoplatis 😝

svetielkoand
27. sep 2011

@pusinqa v lekarni v Kauflande som videla tie jednorazove balenia mlieka, maju rozne druhy 😉

mia.k
27. sep 2011

@pusinqa aj na Hlohovej v lekárni majú tie jednodávkové mlieka,tak poskúšaj tie.
@kankam Benovi sa páči docela, kamošov ešte až tak nemá,ale už sa pomaly zpoznávajú. Má veľmi dobrú triedu aj učiteľky,takže mu je tam fajn. A ty ako,už si zdravá?

pusinqa
27. sep 2011

no to som ja netušila že také je, opýtam sa, ďakujem

kankam
27. sep 2011

@pusinqa ja som vtedy tiež nevedela a beba, nutrilon a sunar ma vyšli cca 700 sk a potom sme trafili hami, ostatné skončilo sliepkam, lebo som to nemala komu presunúť ...

libka1
30. sep 2011

aspon si slepice uzili 😀 aj my sme teraz niesli nasim pre sliepku jednu celu bebu od svagrinej, kupila po prichode z porodnice a potom sa rozkojila, minula mozno za 10 odmeriek 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre