Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

elje
8. jan 2013

@pusinqa v utorok som k nemu zas objednana tak dam potom vediet, idem si s nim nieco vydiskutovat.... 🙂

nika82
9. jan 2013

tiez som z Hc

libka1
11. jan 2013

nedame to stretko v centre pre rozvoj rodiny? je tam 27 januara maskarny ples 😉 je to sice nedela, tak neviem ako vam to bude vyhovovat....

pusinqa
11. jan 2013

@libka1 už je program na január? my by sme zatiaľ teoreticky aj áno, aspoň by aj Tinka mala nejaký maškarný nech sa vytešia deti trošku a zabavia a my by sme pokecali, podľa mňa celkom fajn nápad, vezmeme aj tatina nech behá za deťmi 😅

dulkagabulka
11. jan 2013

@pusinqa ak si na Fb a pridaš si ich do priatelov, budu ti chodit spravy o programe 😉

libka1
11. jan 2013

@pusinqa prislo mi cez facebook tak ako napisala dulkagabulka

pusinqa
11. jan 2013

mne aj chodia len ja som na fb poredšie ešte som sa k novému programu neprepracovala teda že už došiel 😅

elje
15. jan 2013

@pusinqa Tak dnes som bola u Dr. a zistila som, ze ten dr co tam bol minule (a mne sa velmi nepozdaval) bol sam p. Kubransky 😀 Nikdy predtym som u neho nebola, vraj len zastupoval.... Takze dnes uz opat u Lajdu a spokojnost 🙂

margareta76
22. jan 2013

Ahojte, viete mi prosim poradit niekoho sikovneho na ucenie - doucovanie nemciny pre dospelych? Dakujem velmi pekne vopred.

libka1
22. jan 2013

@margareta76 ja prave coskoro zacinam kurz, ale internetovy lebo nemam cas niekam lozit, tak ti potom mozem povedat ze ako sa mi paci, a ci to je k niecomu ak by si mala zaujem aj o taky 😉

margareta76
22. jan 2013

@libka1: Ty si pokladik 😵 budem moc, moc rada ked mi das vediet, ze ako sa ti paci. A o aky internetovy kurz ide prosim, ak to nie je tajomstvo 😉

libka1
22. jan 2013

idete niekto v nedelu na ten karneval? 😅

pusinqa
22. jan 2013

ja zvažujem ale uvidíme ešte aký bude program, počasie a tak, lebo julka zas ak bude počasie chce stále lyžovať, tak uvidíme, ale zas ja s malou možno by sme vybehli, o koľkej to je?

libka1
22. jan 2013

@pusinqa zda sa mi ze o 4, nie som si ista a neviem sa dostat k tomu programu 😝 a kde julka lyzuje?

pusinqa
22. jan 2013

@libka1 boli sme na bezovci v piatok sa konečne nechala naučiť, v sobotu sme boli chvíľku a v nedeľu celý deň tam brázdila, aj teraz len na lyže chce ísť, uvidíme podľa počasia

libka1
23. jan 2013

@pusinqa tiez chceme uz zacat s evkou, ale nemam este vystroj, kupovali ste novu? mne sa to zda zbytocne tak jej chcem kupit len taku pouzivanu od niekoho, ale zatial som nenasla nikoho kto by tu predavala a cez fotky to kupovat nechcem... asi zbehneme niekam do bazaru... bolo vela ludi na bezovci?

pusinqa
23. jan 2013

@libka1 lyže jej kúpil manžel asi pred 2 rokmi v bazári tam pri rampách čo je taká búdka a aj lyžiarky lacné, tento rok jej ale už boli malé, sme tam behli ale mal lyžiarky že hnus a humus aj lyže čo som mrkla drahé a škaredé, tak asi sa dosť pokazil, našťastie u svokry sa našli staršie lyžiarky po neteriach inak neviem čo by sme robili, to ešte nevedela riadne lyžovať, teraz keď už vie možno by sme aj naškrabali niekedy že na vianoce alebo v nejakom výpredaji ak by boli také som videla už tiež že viacveľkostné, paličky sú jej už malé ale tie ešte min. rok ani potrebovať nebude, bundu a nohavice som kúpila min. jar v exisporte vo výpredaji, zišli by sa jej asi aj okuliare ak natrafím na niečo výhodné a prilbu som kúpila min. rok v kauflande nebola najdrahšia na korčuľovanie tak má aj na lyžovanie ale je to dosť pálka aj tam ísť, lístky, prípadne strava ak sú dlhšie no ale chytilo ju to tak som rada. v piatok bol prázdny svah, nešiel vlek sa naučila v kľude lyžovať, v sobotu sa naučila na vleku a v nedeľu už jazdila na tom malom svahu ako profík celučký deň, cez víkend už bolo celkom dosť ľudí, sme chodili skôr ráno, skúšali aj na veľký vlek ale to ešte neustojí zatiaľ, ale momentálne hrozne chce tak nech chodí, doteraz sa jej nechcelo, neposlúchala manžela, do lyžiarskej školy nie a nie, v piatok zrazu celý deň by tam bola, manžela na slovo poslúchala, za deň sa naučila lyžovať, manžel pozeral ako puk a to ešte hore musela peši šlapať akurát lyže som jej ja nosila

libka1
23. jan 2013

@pusinqa a na bezovci je lyziarska skola? to by sa nam hodilo, muz by si aspon zalyzoval a ju nech drezuruje niekto iny... asi nakoniec kupime nove, ostane potom pre maleho, lebo nejak sa s tych bazarovych neviem vysomarit... no uvidime... si ma potesila ze v piatok nebolo vela ludi, muz teraz moze aj cez tyzden, tak ich vyzeniem nech idu na buduci tyzden ak dovtedy poriesime vystroj...

pusinqa
23. jan 2013

@libka1 je ale kamoška že tam volala že 2 týždne dopredu boli obsadení inštruktori tak si to zisti prípadne a myslím že asi len cez víkendy tam budú a aj na detskom svahu vlek asi len cez víkend pôjde, v piatok sme šlapali pekne ale zas super bolo že svah bol upravený a nič ju nerozptyľovalo absolútne nikto tam nebol a jasné teraz mávajú už aj na lyže výpredaje aj v exisporte som tuším videla a tak a využijú dvaja 😉 hovorím mňa ten bazár tu hrozne sklamal a presne takéto veci lepšie odskúšať ako cez net riskovať

libka1
24. jan 2013

@pusinqa tak ja radšej prázdny svah bez vleku ako hromadu národa 😉 no vudiíme čo kúpime, lebo tie ceny sú hrozne a pre decko kúpiť za 200 eur lyžiarsku výstroj sa mi teda vidí dosť... hlavne ked neviem ci ju to bude bavit, ona sa dost bojí vsetkeho kde jej hrozi pad... hádam sa nám zadarí čosi vo výpredajoch, len sa už musíme rozhýbať... a kupovat nieco z bazaru co vyzera ako 100 rocne sa mi tiez nechce... tazky pripad som 🙂

pusinqa
24. jan 2013

@libka1 aj v H-sporte inak už majú čo to vo výpredaji skús mrk

libka1
31. jan 2013

@pusinqa tam moc nechodime, kedze uz tak davno ked mala evka este 2 roky ma stade predavacka dost drzo vyhodila lebo evka mala v ruke kolac 😉 nic proti, ale taketo veci sa daju povedat aj slusne, takze tym zarobit nedam aj keby som na tom mala prerobit 😀 uz mame vyhliadnute, zajtra asi pokupime a hor sa lyzovat 😉

pusinqa
31. jan 2013

@libka1 no to sa aj mne stalo tu v tom zvieracom obchode oproti trhu že ma raz naraz nechcela s kočíkom tam pustiť a drzo a v nábytku pri cintoríne a tiež veľmi arogantne tiež som povedala že tým už nedám zarobiť ani keby čo 😝

margareta76
15. feb 2013

@libka1: Ahoj, ako ide internetova nemcina? Som zvedava 😉 A ako deticky? Miska este dojcis? My sme boli tento tyzden v plnej zostave 🙂 najstarsi syn mal v nedelu horucky, tak sme ho nechali pre istotu cely tyzden doma a zostal doma aj ten mladsi. Od pondelka by mali oba uz nastupit 🙂

libka1
16. feb 2013

@margareta76 ahoj, kurz zacinam az od buduceho tyzdna, zatial som mala len jednu skusobnu lekciu a ta sa mi pacila 😉 kedze nemam dvojicku tak budem mat zatial individualne 16 hodin a potom sa uvidi... inac to bolo celkom prijemne cez internet, maju taku tabulu kde sa pozeram a tam mam cvicenia a da sa tam pisat a tak... na konci hodiny si to cele ulozis do PDFka a zarchivujes si to a hocikedy sa k tomu mozes vratit. ucitelka je fajn
miska este dojcim, ale uz mi to ide na mozog a stale sa s tym chystam seknut... len akosi si neviem predstavit co budem robit v noci ked bude plakat, teraz strcim prso a je pokoj 😀 vy sa dojcite?

margareta76
16. feb 2013

@libka1: Misko ma super vydrz 😉 Nas maly s dojcenim sekol okolo 9 mesiaca. Aj som ho "znasilnovala", ale nedal sa prehovorit. Ja zas by som ho dojcilaaaa, ale nechcel 😒 Ako prestal pit materske mlieko, tak od vtedy prespi celu noc (cca od 20:30 do 8:30). Samozrejme, ze niekedy hlada dudlik, ale inak super. Niekto ma na to uz upozornil, ze ci mu nedavam aj v noci jest-pit, ale mna to ani nenapadlo (nejako som na to zabudla 🙂 Nocny stravnik nebol ani jeden syn asi preto som ani nerozmyslala nad jedenim v noci.
Tak to je super, ze si spokojna s nemcinou. Ja som zacala sa ucit spolu so svagrinou; chodi k nam domov pani z http://www.jazyky-hc.sk/ . Zatial sme mali tiez len jednu hodinu 😉 Mne sa tiez nepozdavalo niekam chodit. A ty si sa v zivote neucila nemecky alebo nejake zaklady mas? Ucis sa nemecky lebo chces alebo aj planujes pracovat v zahranici (v nemecky hovoriacich krajinach)? Mne keby manzel oznami, ze zajtra odchadzame tak som zbalena do pol hodiny 😀

libka1
16. feb 2013

@margareta76 ja sa nikam nechystam a nemecky viem tak mierne pokrocilo, rozumiem slusne ale hovorit mam problem 😀 aj ma tak zaradila po tych vstupnych testoch, na prelom pokrocily/mierne pokrocily... manzel ma taku pracu ze by vam hrozil odchod do nemecka? tam sa naucis najlepsie, skoda vyhadzovat potom peniaze tu na kurz ...

margareta76
16. feb 2013

@libka1: manžel pracuje tu v HC a pár krát do mesiaca chodí na služobky do Viedne. Ale ani nie preto, ze chodí do Viedne chceli by sme ist do zahranicia, proste iba tak nás to láka "von" 🙂 uvidíme, ze či nám to vyjde.

libka1
17. feb 2013

@margareta76 tak prajem nech vam to vyjde 😉 mna to nelaka ani trochu, uz som na to stara 😀 pre deti je to velka vyhoda, lebo sa lahkym sposobom naucia cudzi jazyk 😉 takze mozno kvoli detom by som sa k niecomu takemu donutila, ale inac nieeeeee... doma je doma... v ramci sk sa prestahujem hocikedy a hocikam ale do cudziny to by mu musela byt velmi dobra ponuka 🙄

margareta76
17. feb 2013

@libka1: No ja som asi este starsia od teba 😀 ale aj tak by som odisla 😉 Ja som si na HC este stale nezvykla (byvame tu uz asi 5 rokov). Okrem rodiny a vas tu na Modrom konikovi ani nikoho nepoznam 🙂 bude to vo velkej miere aj tym, ze som len doma a kedze mame rodinny dom nie som ani velmi nutena chodit na detske ihriska, vystaci nam nasa mini zahradka 🙂 a tym padom sa ani s nikym nemam sancu zoznamit. Mame tam domcek pre deti, smyklavku, pieskovisko, tento rok chce manzel urobit hojdacky, takze na detske ihrisko pojdeme ani nie tak kvoli detom, ale kvoli mne aby som bola trosku medzi ludmi. Pripadne mozme zorganizovat nejake stretnutie u nas doma 🙂
A presne ako pises, cudzi jazyk sa najlepsie uci v tej danej krajine. S kamaratkou sme sa niekolko rokov "trapili" anglictinou az nakoniec si ona povedala dost a isla robit opatrovatelku do Skotska k 4 detom. Vsetci ju odhovarali, ze k 4 detom... 😕 tak bola odhodlana odist, ze doteraz tam zije (cca 9rokov). Uz tam ma svoju vlastnu rodinu, byt, studovala tam VS... a uz domov sa vratit ani nechce.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre