Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

libka1
11. mar 2009

No mi sa dnes s Evou od rana tesime, lebo k nam pride na varovanie Miin Ben, tak budeme mat rozptylenie 😅
Hadam to dobre dopadne, jedna sa len o pol hodku 😀 Potom prijecha aj Mirka 😎
Tak dufam ze ostaneme len v tomto stadiu a Nitru nedobehneme 😝

kankam
11. mar 2009

ahojte, libka teším sa na štvrtok 🙂 a držím palec na varovanie, asi to bude zaujímavé ako sa budú dočahovať 😀 naša nina dočahuju každé dieťa malé aj velké a strašne sa pritom teší a hovorí"jéj" 😀 😀 😀 tak si to užite ...
My sme boli vonku s baby vakom len v 2 obchodoch, nechcelo sa mi vyťahovať kočík, takto je to co by dup, akurát ma potom bolí plece ...

Mia šošovica bola úplne super, práve sme spapali na obed, urobila som s mrkvou, zemiakom a kuracie mäso som tam hodila už uvarené-mňam mňam, asi budem variť aj nám také ... 🙂

ivulienka poslala som ti mail 🙂 😉

libka1
11. mar 2009

No boli spolu aj vcera, a ked Ben urobil hluk moja zacala rucat lebo bola uz unavena, potom sa on pridal tak bolo veselo 😀
Ale doma sa neboji ked niekto hukoce buchoce, toto je jej teritorium, tak hadam nebudeme mat podobne problemy aj dnes 😉

kankam
11. mar 2009

tesorino, to malinkého ľutujem s tým bruškom, naša nina to mala naštastie len pár krát a teraz som jej zaradila kel asi pred mesiacom a hneď sme ho aj odrušili, dala som ho na obed a mali sme takú nanič noc-2 h hore a plač striedavo do rána, tak si to viem trochu 😒 predstaviť, dúfam, že vám to už skoro ustúpi - hovorí sa že do 3 mesiacov by malo, ale niekedy je to omnoho dlhšie ... Uvidíš, keď začnete prikrmovať medzi 5-6 mesaicom ...

A som teiž kojila stále každé 2 hodiny-deň/noc a medzi 5-6 mes. to bolo asi najhoršie, lebo už mala málo-mlieko ju nezasýtilo a pevnú stravu jedla ešte málinko, aj keĎ som často ponúkala, postupne sa to upravilo a teraz kojíme tak 4x za deň(vrátane noci). Ja nechodím každý deň teraz von, ale keĎ sa polepší počasie tak sa budem snažiť, ja keĎ už vídem, tak idem na dlhšie, tak sa niekedy môžeme dohodnúť, budem rada ... 🙂 🙂 🙂

kankam
11. mar 2009

😀 😀 😀 jasné to je na každom dieťati vidieť, či je na návšteve alebo doma, noša sa až tak teší keĎ prichádzame k činžiaku a ideme po schodoch hore ... 🙂 🙂 🙂 verím,m že to zvládnete ...

mia.k
11. mar 2009

Čaute,čaute.
No aj ja som zvedavá,ako to náš Benjamín dnes zvládne bezomňa v cudzom prostredí...libka,trúfaš si. 😎
ciarka,aj ja sa chystám v piatok na stretko,takže minimálne ja a libka tam budeme. 😉
tesorino,detičkám sa črievka stále vyvýjajú do pol roka,a preto ich trápia do tohto obdobia plyny.Aj u nás to tak bolo,že do pol roka mal Ben stále bolebrucha a po pol roku ako by utlo.Niežeby sa mu prestali tvoriť plyny,ale už si vedel s tým sám poradiť.

libka1
11. mar 2009

No mia keď zvládam samú seba Bena zvládnuť musím 😀

kankam
11. mar 2009

ak sa nič nestane aj ja idem v piatok 🙂

drimajova
11. mar 2009

ja v piatok uvidim podla situacie. Rada by som prisla.
Mii som hovorila (vcera sme sa stretli v parku, ze? 🙂 )
Malu necham u mamy,asi by to bolo pre nu trapenie chodit po vystave a my by sme nic poriadne nepozreli. Tak uvidim, ci vas uvidim 🙂

...asi uz viete, ze vystava je do nedele

aha, a ze ako dlho staviame? Hm, zamyslim sa ... zacali sme hned po svadbe, takze od oktobra 2007. To bola len zakladova doska, v zime premrzla a najviac roboty sa urobilo (nie same 😒 ) minuly rok.

Vraj som nespomenula, ze Sonka ma treti zubok. Vysiel na MDZ. Dvojka vpravo hre

...palce sona, letiim,

drimajova
11. mar 2009

nie palce, ale place. teda zobudila sa, tak pismenka utekali so mnou. ta hodinka ale rychlo uletela...v byte rovnaky binec, pradlo nevyvesene...neva, dnes kaslem na poriadok.

takze s nou na kolenach uz nejdem na nic reagovat, len jedno musim - prave stiska plysoveho gasparka. doteraz to robila len s takym malym mackom - a to ked sa zacalo, musela som stiskat aj ja aj Stevo. Tak si ho chutne pritisne k licku (alebo plecu-krku, ako trafi) a tvari sa ze "moooj", taky dlhy usmev...

ako kludne sedi (teraz stiska ovladac od tv).
kankam, takze kojenia sa ustalili na 4? Ja tiez tak zvycajne kojim, ale plus 3-5 krat v noci. Ale dnes je to cele asi dvojnasobne, neviem co je taka mrchava. Aj pred kazdym spanim aj po nom si dozaduje...ale noci su v poslednej dobe ok, teda spi do polnoci a potom tie klasicke kazde dve hodinky...ale na to som uz nastavena, zda sa.

nuz, dopisala som... lezie po mne a robi konika, teda hadze sa hore dole, uf, nech nespadne...majtr sa

kankam
11. mar 2009

anka dneska sme aj my mali nanič noc, kojila som o 01:30, potom o 06 a hlabvne sa 3 x strhla so strašným plačom, niečo sa jej muselo snívať, tak som poskytovala cucavý servis 😀 😀 😀 😎 🙂 , čo už ale inak je to fajn ...

libka1
12. mar 2009

Tak Ben bola vcera ako anjelik, kym sa Mirka nevratila ani necekol 😉 Varovanie sa vydarilo 😀

janetina
12. mar 2009

libka1 vyborne....to poznam doma obcas zlobi a u cudzich ako angelo 😀 😀 😀
idem pozriet pocasie co hlasia aj na zajtra ci prideme alebo nie, lebo asi nebudem mat car 😉
Ozaj vcera som bola vecer prec cca 3 h a ked som prisla tolko pusiniek od maleho....no super, bola som v 7 nebi 😀 😀 😀 😀 ...asi to pusinkovanie babik a vsetkeho mozneho sa vyplatilo 😀 😀 😀

libka1
12. mar 2009

Uz aj my sme na tom zacali pracovat.... zatial vysledky ziadne, pusinkujem len ja 😅 Eva mi tak max vytrhne tu babiku z ruky a hodi ju za seba 😒 Ale treba asi dlhsi vycvik 😀

janetina
12. mar 2009

no vsak ziarli nie 😀 😀 😀 😀 ...ano cas vsak my sme nacvicovali uz paaar rockov 😀 😀 😀

janetina
12. mar 2009

na vystavu asi nejdeme, lebo tam bol muzov kolega ten tiez hlada detske izby a hovoril ze je tam maly vyber...oni si vybrali
http://www.tagliamento.com/
ze maju pobocku aj v ba ak by sa mi lubilo pojdem kuknut tam...ale je to namna dost pestre...skor by som kupila to co sme si pozerali a doplnkami to menila / to mozem castejsie ako nabytok 😀 😀 😀 /

libka1
12. mar 2009

Kukla som to tak zbezne a naozaj moc pestre... to sa asi rychlo okuka... ja chcem ostat verna prirodnej farbe a dokombinovat podla chuti 😉 ale az o rok, uz teraz sa tesiiiiiiiiiiiiiiim 😵 😵
ja som sa minuly rok dobre pobavila na tom co vystavoval cilek. mozno su tie veci pekne (niektore boli fakt ocarujuce), ale tak na par mesiacov, potom to musi paradne liezt na nervy... aspon mne by urcite ano 😉
ved oni aj maju take kategorie izieb, ze 0-4 roky, 5-12, 13-17.... 😝

libka1
12. mar 2009

ak by to chcel niekto kuknut
http://www.truva.sk/index.html

libka1
12. mar 2009

ale toto som si zahrala 😀 😀
http://www.truva.sk/images/tavsan.swf

bambi02
autor
12. mar 2009

dobre ranko maminky, ako sa mate? ja sa ospravedlnujem, ze som tu dlho nebola, ale mali sme problemy - skoro 3 tt chripka a este stale beriem ATB, takze som rada, ze vobec zijem. nic ine len beham po doktoroch a spim. vcera sme akurat boli u Dr.Karabu na sone....co hovorite na Karabu? boli ste u neho niektora?

ivulienka22
12. mar 2009

Ahoj baby,
Libka tie izbičky sú krásne!!!
O koľkej je zajtra to streko? Pozvala som aj segru,dúfam že neva,Petusa ju pozná-ležali v pôrodnici spolu na izbe. Ona sem nechodí,ale osobne vás hádam spoznať môže.. má malého 5 mes. Jakubka.
Libka potrebovala by som zájsť na masáž, na vlasy,nechty, ksicht, po obchodoch, popr. s kámoškou do londýna-kedy máš čas povarovať adriánka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

janetina
12. mar 2009

ivulienka dobreeee 😀 😀 😀 😀 aj chcem ist libka do Londyna a este a este .... 😀 😀 😀 😀

janetina
12. mar 2009

libka tie detske su presne ako hovoris..tiez som za drevo dobre ohranene a kvalitne hrube, drevotriesky nemusim ak nemusim 😀 😀

janetina
12. mar 2009

jeej dobre ze sme boli vonku akurat zacalo riadne prsat v lepisi dufam ze takto bude zajtra a nepridem do cukrosky... ☹ , aj v HC leje?
dobre pocasie hlasia az na nedelu podla meteo 😎

mia.k
12. mar 2009

Ahojte.
ivulienka,stretko je o 15.00,a jasné že môžeš priviesť aj sestru.Že sa pýtaš.
Ahoj bambi.Dúfam,že už si v poriadku,a že ťa už budú choroby obchádzať.Nie je to bohviečo byť tehotná a mať chrípku. Ja som chodila ku Karabovi na sono,aj som si ho dohodla k pôrodu,a aj ma odrodil.A aký je? No keď si ho zajednáš k pôrodu a dáš mu bakšiš,tak sa stará, a je to dobrý pôrodník.

Ja chcem nábytok do tetskej izbičky tiež neutrálnej farby.Nemám záujem ju každých päť rokov prerábať. libka,tú hru som si aj ja zahrala. 😀 Blbina...

libka1
12. mar 2009

tu svieti slnko 😕 aj mi sme sa nedavno vratili z prechadzky, akurat fuka vietor. Kupila som malej topanky co v nich uz bude vonku pobehovat 😵
Mňa tá hra bavila celkom.. Kedysi som mala podobnu, len sa tam zjavovala Meciarova hlava, aj vtedy ma to bavilo 😀
Ivulienka na tvojho adriana by som si asi netrufla 😅 z toho co tu pisete mi pripada ako buduci velitel pieskoviska 😀 a to su tazke pripady 😀 😀 Ben je anjelik (aspon vcera bol 😅 ).

janetina
12. mar 2009

aj ja som si zahrala hru aj maly mrncal ked som to zavrela ...este ma cas na taketo blbiny 😀
Karaba ano ako pise mia...je dobry trosku sarkasticky ale mne to vyhovovalo...chodila som ku nemu na sono ale potom na porod som si vybrala Glesu ten je taky cuci cuc maaakkkucky 😎

bambi02
autor
12. mar 2009

mia, janetina: dakujem za info. a este taka jedna dost blba otazka, ale vazne sa nemam koho spytat...kolko sa dava taky baksis? aby som mohla zacat setrit 😉 .... ja som o Glesovi pocula len to najlepsie, ale je tak strasne vytazeny, ze neviem ci sa da bez nejakej protekcie vybavit....aky je Gleso stary? tak jak Karaba?

mia.k
12. mar 2009

libka,cmuki cmuk za toho anjelika. 😉 I keď dnes doobeda bol jak čertisko. 😠
janetina,Gleso je tam naozaj naj naj.A s tym Karabovím sarkazmom máš pravdu.Ale mne vyhovuje takýto štýl humoru. Čo nemám rada sú takí slizkí ľudia, takí ťuťuli muťuli,ktorí to len hrajú.

mia.k
12. mar 2009

Joj ľudia,ja som sa zamilovala do jedného koberca,ktorý by sa nám hodil do detskej izbičky,len ten motív by sa pre chlapca zrovna nehodil.To je ten koberec,čo som ti včera libka spomínala.Toto je on:
http://www.quelle.sk/sk/q4r/wohnenhaushalt/heim...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre