Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

kankam
26. dec 2008

ahojte, zdravím ťa libka 🙂 a tiež zdravím nových členov, nech sa nám to tu rozrastá, vďaka, že si to založila libka 🙂

libka, neviem prečo je moja malá taká "mamozávisláčka", niekedy je to milé a hreje ma to pri srdci, že ma tak lúbi a potrebuje, na strane druhej by som si priala aj trochu kľudu a možnosti aby moja domácnosť fungovala aspoň trochu tak ako kedysi. Môj muž mal na začiatku z toho stres, akosi sme očakávali, že aj my budeme mať také dobré dieťa čo bude papať,spať a plakať len sem tam. Na začiatku (2 mesiace) som kojila každú hodinu a nemohla som ísť ani ne prechádzku čo nechcela byť v kočíku a po nakojení 1/2 hodinu(kým som sa vytrepala von) revala jak paviján ! Nakoniec som zistila, že ju treba vždy nakŕmiť, ona sa totiž málo najedla a viac len cuckala a spala na prse. Ale vydržala som kojiť doteraz a som na seba tak trochu pyšná, akurát ten doktor čo ho spomínaš z tej knihy asi porodil a odkojil tak veľa detí, keď tak " dobre" radí .... A kamene do teba nebudeme hádzať 🙂 😉 😎 Myslím, že každé dieťa, tehotenstvo a žena sú iné, tak si to musí každý odžiť a zvážiť sám. Aj keď to spanie by mi bodlo ... Svokra mi však povedela, že asi je malá po tatinkovi, ten bol zasa závislý od čaju a v noci ho často pýtal, takže "gény sú sviňa", má byť pokom ... 😒

Nina má o rok staršieho bratranca a bude mať o rok maldšiu sesternicu a aj suseda čaká bábo teraz v júni. Uvidíme čo prinesie budúcnosť, ale máme len 2-izb.byt a pôžičku a radšej doprajem nine ako mať 2 deti a nemôcť s nimi ísť na dovolenku tu na slovensku ...
S tou stravou je tou každého inak, ale aj nina ľúbi medzi všetkým papať rožok, alebo kôrku chleba, napr. teraz dostala kašu a potom som išla večerať a keď zbadala že mám rožok, tak začala vykrikovať od hračky a nechcela sa hrať až dokial som sa s ňou nerozdelila. miluje, jesť vtedy keď my ...
🙂

Smolenice boli fakt super, mám veľmi rada také prechádzky s mojím mužom, len my a teraz + nina, o všeličom pokecáme a je nám dobre, a svokru mám dobrú asi ako náhrada,že si až tak nerozumiem s mamou-ako zostala na dôchodku, je akoby mimo z reality a nechápe problémy mladých rodín. So svokrou sa dá pokecať a keď som porodila bola mi opora-chodila som 1 x v týždni k nej , po nakojení som odovzdala malú a išla spať- vždy to boli svetlé chvíľky ... 🙂 🙂 🙂 takže som spokojná ...

ostatné baby akosi nemajú čas, tak sa teším na zajtra hádam bude neičo aj od nich. Lúčim sa , ideme kúpať ... 🙂 😉

mia.k
26. dec 2008

Ahojte babenky.Ja nejak momentálne nestíham chodiť na net-včera na návšteve,dnes na návšteve a teraz idem ešte robiť tortu,lebo zajtra príde ku nám celá família,aj z mojej aj z mužovej strany.Mám ešte kopec chystania,už aby bolo potom,nech si aj ja trocha oddýchnem.Potom budem aj ja prispievať častejšie.Tak sa zatiaľ mávajte-hor sa do práce. 😝

kankam
28. dec 2008

ahojte aj ja zápasím s časom, ja som včera upratovala celý byt a piekla som orechovník, čo sa mi nevydaril 😝 kopu orechov, celý popraskaný, ale chuťovo dobrý ... 😉 ☹ Tiež som včera nestíhala a teraz trošku mám čas, dnes budem viac oddychovať ... 🙂 muž varuje malú, až sa obávam že keď pôjde do roboty tak bude katastrofa ...
mia držím palce, nech sa všetko vydarí a už máš aj oddych, inak už si ok, alebo pracuješ s bolesťami ?

mia.k
28. dec 2008

Cauko kankam.Už som v poriadku,včerajšia oslava dopadla dobre a už mám konečne veget.Možno pôjdeme dnes aj von na prechádzku,čo sme neboli už vyše tri týždne.Uvidíme ako na to malý zareaguje keďže bol len v nútri celý čas.

ivulienka22
28. dec 2008

Ahojte babušky,
aj ja som s časom tak všelijak, chodíme po návštevách a návštevy k nám... a tak dookola. Macka my sme dali v noci chomomillu a akosi ani tá nezabrala. No hrúza, každé dve hodinky hore. Inak tiež sa obávam čo bude keď drahý odíde do robotky, som si zvykla že robím aj trošku niečo iné-pri čom si oddýchnem, nielen stále okolo malého.
Inak predvčerom sa mu podarilo z bežky otvoriť trúbu a v spálni šuflíčky pootváral herec. Len s tou trúbou som zažila šok, už máme bezp. opatrenia.
Mia a tebe čo je, keď sa Macka pýta na bolesti??

ciarka
28. dec 2008

ahojky kankam,ivulienka.my mame otrasne dni.Sabi nechce vecer zaspat, ked zaspi za chvilu je hore a potom zase uspime zas je hore a tak dokola celu noc. Sme z nej s muzom na nervy. Neviem ci su to zuby uz mame 8 zubov a 9 na ceste asi to bude tym, nech sa to uz skonci, lebo som len nervozna a podrazdena.

Snad sa ostatne mate lepsie. Sabinku moc nenadchol ani stromcek ani darceky, takze tak. A po svaiatkoch by sme mohli zorganizovat nejake stretko,nie???

libka1
28. dec 2008

Tak my sme po 3 dnoch spat od nasich... bolo super, mala som oddych 😅 Temu som nezalozila ja Kankam, len sa prizivujema iba som ju chvili udrzovala pri zivote, ked nikto iny nepisal, tak kocka co ju zalozila tu uz davno nebola, tak hadam sa zjavi ... 🙄
No ja sa na stretko hlasim obidvoma rukami!!!! 😎
Aj nasa buntosi kvoli zubom, mame dva spodne, asi je na ceste vrchny...
Ciarka nasa obidva dni pred vianocami az kricala od uzasu ked sme rozsvietili stromcek... a zrovna na vianoce ked sme ju chceli nakamerovat ako sa tesi sa tvarila total znudene 😅 😀 😀 este su malicke nato aby boli uplne unesene... asi ich skvor uchvati trhanie papiera vianocneho... 😝 😀
Mia ak by ste sli von pridam sa s radostou... nasa sa teraz vetrala u nasich kazdy den aj 3 hodiny na dvore a mala uplne iny spanok...
Ivulienka mne sa zda ze nam zaberal trochu ten viburcol, ale mozno to je len nahoda, budem este testovat 😅
Kankam aj my mame uver... asi kazdy v dnesnej dobe 😝 No co, za 30 rokov budeme hrdymi majitelmi 60 rocneho bytu 😅 ☹

libka1
28. dec 2008

Teraz som si všimla že zakladateľka témy má asi iné starosti ako prispievať... keď ju zakladala mala pri mene snž 😅 a už tam má 10tt... 😉 takže asi eufória momentálne 😀 😵

zuuzuu
28. dec 2008

😉 ahojte, tak sa k Vam pridavam ked je tu tak zivo. je to fakt sila, ze ked clovek ide mestom, tak 90% ludi su bud mamicky s kocarikmi, mamicky s detickami alebo tehulky a tu na fore nik...a pritom sihot net je taky lacny 😀 . Prajem vsetkym krasne sviatocne obdobie, dufam, ze si ho vase deturence naplno uzivaju a to babusenie v kocikoch tiez.
to je take zaujimave pisat si sam pre seba🙄. snad sa totok forum niekam rozbehne, ked uz niet toho MC

libka1
28. dec 2008

Mna to tu bavi obcas aj samu, ked mam svoj den 😀 😀 😀 😀 😵

libka1
29. dec 2008

Tak u nas 3 zub na ceste... je to jasne... noc=peklo... dufam ze ich nebude vela takych... 😝

zuuzuu
29. dec 2008

libka:to ste sikovne, nam len zacinaju pucat dasienka, ale ved mame este casu. davas jej len ten viburcol pri prerezavani? geliky nepomahaju? nam zatial ano- ale zaseky je to prerezavanie len v plienkach. a co taky nurofen ten nepomaha?

libka1
29. dec 2008

gel som skusala, ale nejak nic moc, ale doteraz tie spodne neboli az take zle... 😝

mia.k
29. dec 2008

Čaute,čaute.
Libka,vy ste nás predbehli so zubami.Nášmu malému sa po dvoch spodných zastavil rast.Žiadny nový na obzore.
A čo sa vianočnej eufórie týka,tak nášho bobáka,tiež zo všetkých darčekov asi najviac nadchol baliaci papier.

ivulienka,mala som zápal príušnej žlazy-bolestivý opuch pod uchom.

a k stretku sa tiež pridávam...

kankam
29. dec 2008

ahojte baby, pozdravujem ťa čiarka, my máme takéto noci v podstate stále, napr. túto noc zaspala o 23 h na rukách (konečne) a spala keď som ju dala do postieľky (ale obvykle je do 10 min hore aj keď predtým tvrdo spala) a spala až do 24 h a potom 2 h nechcela nijako zaspať-strašne vyspatá plná energie, my jej vtedy hovoríme naspeedovaná veverička 😀 😀 😀 (ale smiešne mi to nebolo, len chvílu, keď som jej "nadávala" a začala sa rehotať) tak sa mi to s nervami nejako podarilo o 02-02:30 uspať na rukách a potom som ju dala medzi nás do postele. Ešte mi 1/2 h naťahovala ústa, vlasy a škriabala ma a potom zadrichmala a našťastie ťahala do 07:00. Ale to bol viac menej zázrak inak sme teraz 3 týždne boli hore každé 2 h čo zakaždým chcela papať mliečko, alebo sa popestovať. A zub nemáme žiadny a za 10 dní máme 8 mesiacov ... 😉 ☹

Libka ráta sa mi, že si vystačíš a sama, to sa zasmial aj môj muž 😀 😀 😀 ... a súcitím s tými čo mali hroznú noc, všetkých prajem výdrž a trpezlivosť ... Ja som v noci dávala o tej 01:00 zo zúfalstva chammomilu, viburcol mi 1 x zabral, potom som už neskúšala, gel nám nebol na nič ...
😠

PS včera som bola vonku 2 h od 14:30-16:30 (náš malý výkuk spal jak zabitý) a ja som skončila z tak premrznutými nohami-prstami, že keď som si ich dala do teplej vody, začali ma šialene svrbieť, tak som asi mala nábeh na nejaké omrzlinky ... Tak dnes máme pauzu, muž je chorý tak možno zajtra ...

PS2 blahorečím tej snažilke čo založila stránku a želám jej bezproblémové tehotenstvo a pôrod a šťastie a zdravie v krásne bábo, nech si ho užije, tak ako my všetky 🙂 🙂 🙂

PS3 ivet, šak kým sa k tebe dostanem bude malý chodiť aj sám ...

Drže sa baby, idem to u nás doma nakrmiť a potom hor sa kaufland na nákup, budú sa doma varovať ... 😲 😉

kankam
29. dec 2008

ozik aj ja som za to stretko, snáď sa trošku oteplí a budeme zdraví ... čafte

mia.k
29. dec 2008

počuj kankam,veď to je strašné takto dlho uspávať dieťa,šak mňa by asi porazilo. 😠 To je u vás bežné,alebo len výnimka?Náš bobák zaspí najneskôr o 21.30 a to sám. Koľko spí cez deň?

ivulienka22
29. dec 2008

Zdravím🙂)

macka sa ti chystám písať. My sme na tom presne ako ty!! S tým rozdielom že dnes už druhý deň nechce akosi papkať a to len mliečko by cuckal. Včera to isté. Pritom som mala problém, že keď sa napapkal tak mliečko už za celý deň nechcel. Inka sme hore každé dve-tri hodiny. Zúbky nikde len ďasná naliate.

Mia a to ako robíš že ti malinký sám zabuvká? Aj náš tak nejako okolo 21-21.30 ale na rukách. Asi dva tt dozadu zabuvkal tiež sám okolo 20.00 hod na prsku keď papkal. Teraz akosi mu to nejde. Ale keby ho mám len tak položiť že zabuvkaj sám to nee. No okrem toho spí s nami v posteli vo svojej postielke sa dá nabok-on spáva na boku-a buď sa mu podarí prevrátiť až na brucho a to už sa zobudí a začne štebotať, alebo sa buchne čo sa tak prevráti, alebo vždy niečo, keď je medzi nami je ok. Nechápem to.

Ciarka vydržkaj to, my sme mali také dni-trvalo to asi 2či3dni potom sa to ukľudnilo. Ale to bolo fakt na nerv 🙄

libka1
29. dec 2008

No tak ja sa tu už tiež asi nebudem sťažovať keď vidím ako spávajú tie vaše drobce... to sme na tom ešte dobre 😅

kankam
29. dec 2008

ahojte,

ivet, ešte že aspoň tá solidarita nám zostala 🙂 😒 😝 , keď je to takto. Ja by som bola strašne vďačná keby sa nina ukludnila do tej 22:00 a zobudila sa o 24-02 h na 1 kojenie a potom spala do rána, hoc aj do 06 h. bola by som vyspatá a oddýchnutá. Takto som každé ráno ako "hruškové hovno" a večer, keď nechce zaspať, alebo je tak ako včera v noci hore (a to je medzi 24-03 h môj najhorší čas, vtedy by som spala až by som plakala 😠 ) tak som hodne na nervy a podráždená ... Dúfam, že sa to bude postupne vylepšovať.

Ale teda na miu a jej benjamínka nemáme, to viem už dávno že on tak spinká dobre, ležká v obývačke a hrá sa a potom sám zaspinká - keď sme spolu kočíkovali, mia hovorila, tak som si len povzdychla. Holt sú aj také deti, možno sa to tie naše časom naučia, ale obávam sa že vždy našu ninu bude musieť niekto uspať, aj keď bude väčšia ...
Inak Nina je dobre je, práveže mám pocit, že sa jej zvyšuje apetít. A kojiť sme sa kojili len poobede, večer a v noci a teraz sa mi stalo, že nechcela čaj, tak som ju nechala tak a ona začala plakať a keďže som nevedela už čo, tak som jej dala prso a ona sa nacucala z jedného a bola vysmiata - tak to máme ako pitivo ... 🙂 😉 A tiež nechce spať v postielke, max tak na začiatku tú 1-2 h, ale raz sa mi stalo, že som ju uhladkala(po hlávke a držala ma za ruku) v postielke a zaspala 🙂 tiež keď je medzi nami je spokojná, včera nás počas tých 2 h ocapkávala, raz jedného, raz druhého ... 😉 😖 😝

A aj mne zaspí na prse sem tam o 20 h ,ale len na 1/2 h a potom je to najhoršie, lebo nechce zaspať ani o 23 h- ako by to bolo už neskoro a ona sa predspala. Najlepšie je keď pospí tak do 19 h. Dneska spala 3 x cez deň 2 x po 1/2 h a raz hodinu a prosím pekne na rukách ... Alebo opatrne položiť, ale maminka musí spinkať so mnou (resp.ležať, lebo za 1/2 sa nedá ani zaspať, nieto ešte vyspať ...
Libka, ako spáva tá tvoja, počula som že podobne ako benjamínko? ☹ 😉

pekný večer a nech dobre spinkajú ... 🙂 🙂 🙂

kankam
29. dec 2008

ps ivet, Rasťo mi tvrdí, že nina má naliate aj vrchné ďasienko, tak už neviem či jej nepôjde tých zubov viac naraz, budú to naše zubadielka ...
PS2 s tou trúbou a šuflíkmi si ma vyšokovala, ešte že nemám pre ninu bežku, ona sa chodiť neberie, len sa tak hodá s riťkou hore a páči sa jej to ...

🙂 😀 😀

mia.k
29. dec 2008

Ahojte.
večerné zaspávanie-dôležité je,aby bobák minimálne dve hodiny pred nočným spánkom nespal a večerný rituál. (okúpať,prezliecť,najesť a položiť na rovnaké miesto,kde má kľud a kde každý večer zaspáva)-to je môj zatiaľ osvečený postup.Cez deň spí 2 až 3x približne 3-4hod. a v noci spí približne 12hod.
S behaním my zatiaľ tiež nemáme starosti,lebo zatiaľ sa len plazí.

libka1
29. dec 2008

Kankam to čo si popísala s tými nervami a podráždenosťou som si tiež prežila, ešte teraz ma striasa keď si na to pomyslím...
Naša spávala veľmi dobre, v podstate od 20.00 do 8.00 hod s tým že o 5.00 hod sa najedla. Je to síce už iba minulosť vďaka zubom, ale verím že sa k tomu raz vrátime.... A zaspávala sama v postieľke, myslím že sme čosi posr...i 😝 , lebo teraz zaspáva už len na rukách... alebo keď s ňou ležíme v manželskej posteli tak sa váľa až kým nezaspí, ale to nie vždy funguje. Jediné čo sme udržali ako tak je že spáva vo svojom pelechu... 😎
Nám tiež pospí cez deň tie 3 hodiny, vacsinou na dvakrát.
S behaním problémy nemáme, ani s plazením 😅 dáva sa akurát na štyri, húpe sa hore dole a nevie sa pohnúť, tak má z toho nervy... a potom mrnčí... 😝

ciarka
30. dec 2008

Ahojky babulky, dakujem vam za povbudenie.Aj my sme mali volakedy pekny spanok.Sabi spala od 21.00 do 8.00 bez zobudenia a sama zaspavala v postielke a ja dufam ze toto blbe obdobie rychlo prejde.

zuuzuu- aj ty sem pises? Ja som Lucia.Mohli by sme sa niekedy stretnut?To som ja co stale rozmyslas ci ma pozdravit alebo nie,kedze menim farbu vlasov a uces. Pekne povianocne obdobie vam zelame!!!!!!!

ciarka
30. dec 2008

A nam viburcol na zubky moc nepomaha.My mame 8 zubov a 9 je na ceste-je to stolicka a ta nam dava zabrat.

kankam
30. dec 2008

libka, naša nespávala dobre vôbec nikedy, od začiatku to bolo o život, max v noci prespala 4 h a to sme zapisovali do kalendára 😎 zaspávala určité obdobie o 21 h a potom sa to pokazilo a začala spávať najskôr o 23 h , normálne bola najedovaná, že ju uspávame skôr. a cez deň spí tak 4 x po 20-45 min aj to často musím ležať s ňou, ale snažím sa uspať ju a položiť, nech spí sama, nech mám aspoň 20 min pre seba ...Prijala by som radšej keby spala 2 x po 1,5-2 h, ale to je schopná len niekedy a v len kočíku, inak aj v kočíku spí 35 min a keď mám pocit, že spí hlbokým spánkom zrazu otvorí oči a je hore, ako keby ju niekto nasurovku zobudil ...

A mia má pravdu v tom že malé nemá spať min 2 h pred večerným spánkom. Mne sa to včera stalo, (aj predtým) že sami ju nedarilo uspať od 17-19 h a potom som to už nechala tak, len ona zaspí na prse o 20:30 potom a to je to najhoršie, lebo potom sa zobudí po 30 min ako som písala a nezaspí ani do 23:30 h. Dnes sa mi to podarilo-išla spať o 18:00, spala tak 35 min a teraz sa mi ju podarilo v našej posteli uspať s pesnisčkami a uspávankami za 1/2 h ! 😎 🙂 🙂 🙂 Normálne som z toho hotová, dúfam, že sa mi to takto bude dariť aj ďalej a hlavne bude v noci spať dobre

libka1
31. dec 2008

Zaujima ma z pohladu cerstvej matky ako travite Silvester? idete niekam? My ostavame doma a je to absolutne podla mojho gusta tentokrat 😉 Stala som sa akousi nespolocenskou odkedy som mamina 😅 Predtym som si to nevedal predstavit ze cumiet do telky a ostat doma 😝 , chodili sme vzdy s partiou na chatu alebo tak, a teraz... 😔

ivulienka22
31. dec 2008

Ahojte žienky,
Libka-oslava Silvestra u nás prebehne asi nasledovne: Načgáme sa očkami, chlebíčkami a pod... bude nám strašne zle, keď malý zaspí budeme čumieť na telku-teda neviem či pri nej nezaspíme a nezobudí nás buď malý alebo ohňostroj!!! Vôbec mi to nepripadá že treba niečo oslavovať. Neviem si predstaviť že by som dala malého niekam varovať a ja sa idem zabávať. Ako neodsudzujem to len ja by som nemala na to nervy.
Macka som ti posielala zopár foto.
No a baby som rozmýšľala čo robí malému zle, prečo sa mi zo spánku budí a pri tom plače. on sa potom poskrúca a poprdká a je dobre. Ale ten rev predtým to je teda sila. Vysadila som kašu na dobrú noc tú akoby krupičkovú od Hami, a dala som ryžovú Sunarku, bolo to lepšie. Až ráno o pol štvrtej trošku začal plačkať,a prdkať, a takto s prestávkami a spánkom ťahal do pol deviatej. O pol jednej v noci sa začal trošku hemžiť v posteli sa mi zdal že bude nekľudný tak som mu v spánku dala prsko, pocuckal a spal. Tak uvidím čo dnes. Vy čo dávate malým na večeru??
A ozaj dávali ste niekto aj biely jogurt?? Som čítala že sa môže pridať do ovocia už od 6.mes. Neviem či to neskúsim.

mia.k
31. dec 2008

My trávime tradične Silvestra doma.Nebaví ma chodiť von,prekážajú mi hlavne vybuchujúci piráti pod nohami.
ivulienka na večeru dávam malému mlieko.Kašu dávam sem tam na olovrant,ale z tej mi vždy vracia.A jogurt hodlám začať dávať až o mesiac-to bude mať malý 9mes.

kankam
31. dec 2008

ahojte baby,

ivet dík moc za foto, to som zostala paf ako malý stojí a chodí (inak nina to pozerala som mnou a strašne sa vytešovala, tak by to bolo zaujímavé vidieť ich spolu čo by robili 🙂) a aj v tej vani je to super ten držiak, my ju máme len tak a sem tam ju pridržím ... Tie hračky do vane čo ste mali prilepené na boku vane si kde zohnala ? Ja som už nestihla žiadny taký obchod a strašne chcem nine niečo kúpiť-má len hrošíka-teplomer do vody chúdatko ...
Sú tei fotky krásne a malý je strašne zlatý. pošlem ti aj ja ešte nejaké .

My silvestra budeme tak ako ivet s tým, že sa radšej vyspím ako kukať telku a tie piráty mám tak rada ako mia - vyslovene to neznášam ... 😠

tiež som premýšlala o tom jogurte, ale ešte som nemala odvahu, chcem sa opýtať teraz doktorky bugárovej a uvidím ... malá bude mať 8 mesiacov

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre