Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

libka1
31. dec 2008

Ja som sa jej na to pýtala a jogurty povedala od 9 mesiaca... 😉 A vlastne povedala ze hocico tvarohove jej mam dat, najlepsie pribinacika, lebo ma kratku trvanlivost... 😅
Tiez sa celkom tesim na jogurty, mala moc nechce mlieko, tak do nich vkladam velke nadeje 😀

libka1
31. dec 2008

Ináč piráty sú fajn vec, akurát nepatria do rúk tým čo ich používajú ale im ich treba napchať do zadku 😅 😅

Ja budem spat uz o 9, chudák muz, zase si vyhodí z kopýtka 😅 😅 Možno Eva ak chytí dnes hysák mu bude robiť spoločnosť trochu dlhšie 😅 To asi nebude veľmi rád 😅 😅

mia.k
31. dec 2008

libka s tými pirátmi je to výstižné...
Môj manžel si práve nadrába spánok spolu s bobákom,aby potom večer vydržal byť hore. 🙂 Aj tak pochybujem že vydrží...tiež chodí skoro spávať.
Dnes som dala bobáčika prvý krát na šerblík,a aj sa vykakal-(libka,nechali sme sa inšpirovať).Som z toho happy. 🙂
A dnes som mu dala aj prvý krát na obed kukuricu.Uvidíme čo to s ním spraví.
Želám vám peknú silvestrovskú oslavu.

libka1
31. dec 2008

Nasa poctivo kakáva doňho, tak dúfam že jej to ostane... ale teraz sa to dá, lebo viem presne kedy kakáva, aspoň 2 kakania z 3 určite... ale stačí že zmení systém a je to v prd... zatiaľ to vychádza 😅
Super ako sa mi dobre baví o kakaní... človek sa mení pri dieťati na humusáka 😀 😀

kankam
31. dec 2008

libka čo sa týka pirátov súhlasím.

a som prekvapkaná že vy už kakáte aj benjamínko, musím to skúsiť aj ja už sem tam to zachytím, že nina serká, tak uvidíme, potom napíšem. Vy ste pokrokové mamy s miou 🙂 . Ja som prešla k doktorke bugárovej od demera, mala som pocit, že ho veľmi nezaujímam, ani moje otázky, tak som si bola pred sviatkami vziať kartu a 08.01.idem na poradňu k nej, dúfam, že to bude ok, napr. o strave mi demer povedal jediné, dávajte mäso, mrkvu a zemiak ... max pestrý jedálniček ostatné som si všetko musela študovať a pýtať sa ... Na tie jogurty sa teším aj ja, lebo už teraz mi po mojich šahá keď ráno raňajkujem ...

A o tom bavení sa o kakaní - sme typické mamy , kedy si som to nechápala, teraz viem tiež o čom to je. Ale človek je rád že ich máme zdravé a všetko im funguje tak ako má ...

kankam
31. dec 2008

pekný silvester a dobrú nocku vám aj detičkám

kankam
31. dec 2008

🙂 🙂 🙂

libka1
31. dec 2008

Bugárová tiež nie je veľmi zhovorčivá 😅 😅

libka1
1. jan 2009

No malá sa na pirátov nezobudila, zato ja áno 😅 takže som si aj šampanské dala 😎 za pohár, a išla som spať ďalej 😀
Tak všetkým šťastný a nový a pohodový... 😉

ciarka
1. jan 2009

Babulke v Novom Roku 2009 prajeme vsetko naj, nech je lepsi ako predchadzajuci a hlavne vela zdravicka, stasticka, pohody.

My ho nezaciname moc stastne Sabi ma zvysenu teplotu asi zo zubov a ja tiez len neviem z coho.
Inak Sabinka s nami cakala Novy rok a isla spat o 00.30 a to sme ju museli presvedcit.

No a Bugarova fakt nie je moc zhovorciva. Sabi ma 10 mesiacov a este nepapa jogurty, ja som studovala a odporuca sa az po 1 roku pre vysoky obsah bielkovin, co nie je dobre na oblicky, este nie su az tak prisposobene.Ale kazdy ako uzna za vhodne.

ivulienka22
1. jan 2009

Všetkým mamičkám a ich ratolestiam prajeme šťastný nový rok, veľa zdravíčka, potom šťastíčka, lásky, maminám ešte veľa koruniek(materská je bieda) a malinkým veľa šikovnosti a pokojných nocí!!!!
Nám sa malý zobudil presne o 00.01 a akurát vypukol hrozný hukot. Tu na Nitiranskej je straaašne veľa ohňostrojov-tieto domčeky tu to má hádam každý ohňostroj, na sídlisku rachotali piráti, malý nechápal a pozeral že čo to, tak ho muž zobral a zavrel sa sním do kúpelky a tak ho uhajkal. Takže sme nový rok hned "oslávili" spolu traja.
Macka krásne fotky, malá je bombová a vyzerá väčšia od Adriana. Krásne sedí. Mne malý nevydrží dlho on len na tie nohy špekuluje. Bože už som z toho uťahaná. Tebe sa malinká jedného dňa postaví a začne pekne chodiť, a my sa budeme stále ťahať za ruky 😖 Inak na poslednej poradni u Demera sme sa dosť rozprávali. Som sa ho popýtala všeličo a bol akosi konečne zhovorčivejší. Som sa čudovala. A ten kanavit vraj treba dávať keď sa kojí. Pri UM netreba, tak nám ešte 1 balenie predpísal. Tak sa na to popýtaj Bugárovej.
Posielame vám všetkým novoročné pusinky, papa

libka1
1. jan 2009

Na kanavit sa ta u Bugarovej spytaju kde si rodila. Ked piestany netreba davat, ked v Trnave tak do pol roka 😅 ked v bratislave tak do roka tusim, to si uz presne nepamatam 😅

libka1
2. jan 2009

Zase to tu zije? 😀 😀

kankam
2. jan 2009

sa mi rátaš libka s tými hláškami, tak idem oživiť 🙂 🙂 🙂

práve som uspala malú zaberá už 4 deň uspávanie v posteli vedla mna s pesničkami a spí s do rána s nami v posteli, už som oželela postielku, uvidím, kedy tam zasa začne spávať, ale máme aspoˇb večer trochu kludu s mužom konečne ...

s tou bugárovou ste ma zneistili, je tu vôbec v hlohovci nejaký dobrý detský lekár ? nerada by som behala od jedného k druhému, ale u demera som mala dlhodobo pocit nezáujmu a o tom kanavite kukám jak puk, ja ho už od 1/2 roka nedávam, aj keď kojím, hľadala som aj na internete a tam tiež bolo na poradniach pediatra že do 1/2 roka alen 1 x mesačne a nie 1 x týždenne ako sme mali dávať my a to s tými mestami nechápem ...

kankam
2. jan 2009

mal by byť ten názor jednotný nie ? to v BA majú iné knižky a v Py to nepovažujú vôbec za dôležité ? Fakt nechápem, ale keďže ho už 2 mesiace nedávam myslím, že je zbytočné dávať odznova ...

Ivet ninka fakt pekne sedká a pomaly sa začína stavať - dočahuje nejakú oporu, budem mať drevenú ohrádku požičanú od švagrinej a to mi svokra predpovedá, že zakrátko bude potom stáť, lebo švagrinin malý sa to tam naučil-ťahal sa po šteblíkoch a naučil sa stáť ... Potrebuje ninka nejaké miesto na hranie, keď som videla tie tvoje foto, až mi prišlo lúto, že máme len 2-izbák(a malé izby) a ninka nemá také miestečko na hranie ako adrianko, takže v tej ohrátke bude mať. A to že zatiaľ sa neberie chodiť tak ako adrianko mi moment. ešte vyhovuje, lebo by som bola v kóme už teraz za ňou lietať po byte a strážiť skrinky ... 😒 😔

kankam
2. jan 2009

dobry den pan doktor,
chcela by som sa vas opytat, ci mam zmenit podavanie vitaminov ako kanavit 2 kvapky raz za mesiac a vigantol 2 kvapky za den, ked som zacala prikrmovat moju skoro 7 mesacnu dcerku umelym mliekom. neviem ci sa to da nazvat prikrmovanim davam jej umele mlieko len raz za cely den a to vecer pred spanim inak je stale dojcena. dakujem za vasu odpoved Very Happy
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MUDr. Martin MRÁZ, PhD.

PríspevokZaslal: Ne 30.Nov. 2008 9:22 Predmet: Odpovedať s citátom
Kanavit uz dojcenym detom v druhom polroku nepodavame, s Vigantolom pokracujte cely prvy rok a v zimnych mesiacoch druheho roka. Rychlo zaradte prvy prikrm, 7. mesiac je na prve prikrmovanie neskoro (z toko co pisete som vyrozumel, ze dieta je len na mliecku) a ukazalo sa, ze oneskorene zavedenie prikrmov (po 6. mesiaci) nema pre dieta ziaden vyznam a nepredstavuje vyhodu. V dojceni mozete pokojne pokracovat v prvom roku zivota, najviac v priebehu prvych dvoch rokov. Umelym mliekom by som nedokrmoval, pokial to nie je vyslovene nutne. Srdecne pozdravujem Smile

toto len tak na ukážku - poradňa pediatra z www.babtko.sk ....

budem sa riadiť tým ...

kankam
2. jan 2009

a k tým jogurtom :

Dcerka bude mat 8 mesiacov.
Pribinacik som jej skusila dat 3x a nic jej nerobil.Vcera som jej dala biely jogurt,ktory jej vobec nechuti a prehana ju.

MUDr. Martin MRÁZ, PhD.

Založený: 03.03.2008
Príspevky: 1377

PríspevokZaslal: Po 28.Júl. 2008 8:58 Predmet: Odpovedať s citátom
Tak zatial este s jogurtmi pockajte. Pribinacik ma vela bielkovin a kazeinu, nie je v prvom roku vhodny.

takže asi jogurt tiež až od roka budem dávať ...

libka1
3. jan 2009

Sestricka my to tym rozdielnym pristupom vysvetlila ze si robia nejaku statistiku 😕 tiez mi to prislo divne... nekomentovala som to viac, aj tak som ciastocne prikrmovala nutrilonom kde je K pridané... 😝

libka1
3. jan 2009

Aj my mame miesto na hranie, mam ho vyfotene v albicku, ma rozmer asi 40 cm x 70 cm 😀 😀 😀 😀

ivulienka22
3. jan 2009

Pekné ránko prajem,
tak a teraz som aj ja debil z toho Kanavitu. Macka dávala si pribináčik? Mne dosť ľudí tvrdí že je to o tom či to deťom chutí či nie, a neni to o tom že až po roku a tak. No neviem možno staré školy a možno za 5 rokov sa bude odporúčať dávať, no ja neviem. Nedávali sme mu ešte nič také, ani ten jogurt. To som mu chcela tak 1 lyž. zamiešať s banánikom alebo tak. Tak asi ešte nie.
Baby som sa chcela spýtať či aj trošičku jedlo prisálate? My vôbec ale tiež som sa stretla s názormi že trošičku sa môže. Sa ale bojím tiež kvôli ladvinkám
Macka a to s tým chodením, žiadna výhra. Hovorím najlepšie keď pekne zo sedu sa postaví a začne bežkať samo, nie ako my. Mne vôbec ani na kolenách nevydrží sedieť ani v sedačke no nikde, stále len na nohy a ti vravím to je teda makačka. Ja neviem čo mám za dieťa že vôbec neobsedí.
Libka a to čo má spoločné ten kanavit s tým že kde si rodila?? To je viac názorov na to?? alebo ako???

mia.k
3. jan 2009

Ahojte.
Ja som kanavit nedávala vôbec,lebo som rodila v Piešťanoch.
A to prisálanie si myslím,že nie je na mieste,pokiaľ dieta v pohode je nesolenú stravu.K dochucovaniu by som pristúpila len v tom prípade,keby odmietal jesť.
Drevenú ohrádku máme aj my,len ešte nie je poskladaná.Zatiaľ ju ešte až tak nepotrebujeme,keďže sa len plazí.
Ja som taká unavená a zlenivená,že sa mi ani s malým nechce chodiť von.Len sa doma stále ponevieram. Libka,budeš chodiť ešte na pilatesa?Ak áno,kedy hodláš začať? Ja uvidím,či prekonám svoju lenivosť. 😖

ivulienka22
3. jan 2009

Ahojko Mia,
ja si tiež myslím že aj s prisálaním aj so sladkým majú ešte čas. Veď všetko si ich ešte počká a nič im neutečie. Ja som tiež lenivá ako voš ale kvôli tomu že je muž doma. Neviem ako si zvyknem zase celé dni sama, a nikto s ničím nepomôže.
Kam ste chodili cvičiť? Mňa tak neuveriteĺne bolí chrbát že aj mne by sa zišlo. Mne strašne pomáhala joga čo dávali na programe zone club, len teraz to akosi nechytáme a neviem či tu v HC sa niečo také cvičí. Ak by ste sa rozhodli niekto niekam chodiť si zacvičiť dajte mi vedieť ja by som sa k vám vterkla. Ja som doma cvičila Zoralates-predvčerom-bola som potom ako znovuzrodená, ale to sa doma nedá!!! To bolo stále prerušované a také o ničom.
Macka myslím že ty si chodila na tie lopty nerozmýšľala si tiež nad cvičením?
Mia a prečo nedávaš ten kanavit? Čo to má spoločné s tým kde si rodila? Stále tomu nerozumiem. 😒

libka1
3. jan 2009

Ja sol nie, ani sa nechystam do roka... potom velmi malo... Aj nam som zacala varit bez soli v takej titanovej panvici a da sa... alebo teda s minimom, maso solim, ale zemiaky napr. vobec a nechyba to... 😉
No ten kanavit a kde si rodila je ta statistika co som pisala hore... viac k tomu neviem povedat, tiez sa mi panenky pretacali ked mi to sestra odovodnila statistikou 😝
Na pilatesa chodit budem, kedze som dokojila chcela by som sa opat zmenit s prasata na cloveka 😅 zacina sa okolo 13 ak sa dobre pamatam... musim zistit, Hela vie, ona bola na poslednom cviceni pred vianocami.
Co sa tyka jogurtov tak pomalicky ich od ukonceneho 9 mesiaca po lyzicke budem davat do ovocia... prehanat to nebudem, ale acidko, alebo biely jogurt zacnem pouzivat. Pribinacka nie kvoli tvarohu. Pre mna je dost dobrym prikladom toho ze nic nie je 100% to, ze doteraz sa zacinalo lepkom od 7 mesiaca, a podla najnovsieho sa ma zacinat od 4, ci je dieta kojene alebo nekojene. Obzvlast sa to doporucuje pre kojene, lebo materske mlieko im pomaha lepsie sa adaptovat na lepok 😝 A doteraz sa kazalo vyhradne kojit do 6 mesiaca... Uz mi to inac niekedy lezie na nervy, hotova vysoka skola materstva! 😝
My sme vcera sfunkcnili taku drevenu postielku na kolieskach, co ju mozem so sebou tahat po celom byte, tak som tam dnes malu nasackovala, ale velku radost nemala... bola tam len chvilku, potom sme sa sli fotit k fotografke, prave sme sa vratili, tak este chrni, lebo ju vzdy v aute omraci, tak ju necham este doma potiahnut kym sa da pri otvorenom okne 😀
Ivulienka to mas takze s malym ked sa stale taha na nohy, to dufam ze este chvilku vydrzime... Inac aj tej fotografke tam malicka behala pri foteni v bezke, mala 6 mesiacov, a nestihala som ju sledovat, isla v nej ako blesk, raz bola v jednom, raz v druhom rohu... 😎
Von poctivo chodim, alebo sa teda snazim, tiez sa mi niekedy nechce, ale v tomto je moj muz prebornik, tomu sa chce vzdy, aj dnes ich poobede vyzeniem (vlastne on pojde uplne dobrovolne 😅 ), a ja vylozim nohy a budem kukat do blba (alebo ozehlim ☹ )
Vcera som bola ja, lebo ma slniecko vytiahlo von, aj dnes je pekne, tak este mozno zmenim nazor a bude zehlit muz a my pojdeme chytat bronz 😀 😉

libka1
3. jan 2009

z prasata (oprava) 😅

ciarka
3. jan 2009

babulky, tak my sme chori. Sabi ochorela na Novy rok, aj sme boli vcera u doki a povedala ze jej idu zubky a ma oslabenu imunitu a trosku chytene hrdielko a dala nam aj antibiotika.Sabi ma sople, stale ju treba odsavat, teplotuje, nechce papat ani pit.A to jej musime davat antibiotika, probiotika, kazdu stvrt hodinu mineraly-lebo viazu vodu a kedze moc nechce pit aby nebola dehydrovana a k tomu ja som chora, stara sa muticek.

Takze sa nemame dobre.

A co je to ten pilates? Aj ja by som rada chodila s vami cvicit ale az poobede po 16.00lebo by nemal kto byt s malo.

mia.k
3. jan 2009

libka,že "von poctivo chodím" a stretla som tvojho muža kočíkovať samého... 😖 .A Ankinho muža som tiež stretla-tiež samého. Kdežto ja som bola poctivo s manželom. 🙂
ivulienka,s tým kanavitom je to tak,že mne povedala dr.že keďže som rodila v Piešťanoch,tak ho dávať nemusím. Ale prečo to neviem,zrejme to bude tak,ako to napísala libka,že si robí neakú štatistiku.
Cvičiť chodíme s libkou už od septembra-pilates-dva krát do týždňa,utorok a štvrtok o 18.00 na šestku školu.Teraz sú prázdniny,ale potom začneme znova chodiť,takže ak chceš sa pridaj.

libka1
3. jan 2009

O vsetkom viem, poctivo nabonzoval ze vas stretol 😅
Ciarka pilates je fajn, zaciatok bude tazky, lebo nebudes vediet cviky, ale ja som tam uz tak dlho nebola ze tiez pojdem od zaciatku, takze sa kludne pridaj, a je to az o 6 vecer aspon bude mat Mia spolocnost na cestu 😉 Sabinke skore uzdravenie!

mia.k
3. jan 2009

Ahoj ciarka.No teda pekne sa vám začína nový rok! To vám nezávidím,viem si predstaviť čo prežívate,náš malý tiež pred dvoma týždňami doužíval ATB.Môj muž bol tiež chorý, a potom som ich vystriedala ja.Ale malému sa to ťahalo vyše dvoch týždňov.Hlavne odsávaj často soplíky,nech jej to nesteká do priedušiek.Lebo nášmu malému sa to zhoršilo kôli tomuto, a potom už nič iné nepomohlo len nasadiť atb.
A pilates je také cvičenie na spevnenie tela,na vzpriamené držanie tela a posilnenie svalstva.Nie je to zrovna na schudnutie,ale ako som už napísala,predovšetkým na spevnenie tela.

libka1
3. jan 2009

Mia neber mi nadeje, ine sa mi cvicit nechce a schudnut chcem... asi nastartujem stacionarny doma... zmenim ho z vesiaka znovu na bicykel 😅

mia.k
3. jan 2009

libka,šak sa ti aj čudujem,že čo ho nenaštartuješ.Máš ho doma,nemusíš nikam chodiť,čo by za to druhé dali...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre