Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

kankam
7. mar 2011

@mia.k 😉 veď mne sa to zdá tiež neuveriteľné, ale ona je taká dosť spoločenská a dlho sme o tom hovorili a tiež nemala nikdy zlú skúsenosť, že by sme ju niekde nechali proti jej vôli, aj u babky som ju začala nechávať, až keď ona sama povedala, dovtedy som to nesilila, takže mala vždy ten pocit že sa ona sama rozhodla a vždy sme pre ňu došli načas, proste sme to prispôsobovali jej a aj keď mi to niekto sme tam kritizoval, tak som to tak robila a teraz sa nám to vrátilo v dobrom, aj dnes ráno zahlásila, že "tatinko už je ráno? mamička je v robote a my ideme do škôlky, že ?" 😵 😵 😵 takže aj mm z nej bol nadšený, verím, že tie rána so mnou by boli ťažšie a ešte aj to k tomu prispieva určite, že nemusí skoro vstávať, mm ju vodí tak na 7:15-7:30, tak sa vyspí a ide do škôlky v pohode ... 😎 😎 😎

filialka
7. mar 2011

Ahojte maminky, Som ties na materskej a byvam v Hc asi 3mesiace a neikoho tu tak nepoznam .Chcem sa spitat ci tu niekto je taky ze nema skym chodit von na prechadzky,,,, JA chodievam sama na hodiku a kedy sme dve sa prechadza lepsie,, dakujem Martina

adapa
7. mar 2011

Kde v HC bývaš?Môžeš sa ku mne pridať.Aj ja chodím sama.

svetielkoand
7. mar 2011

@filialka
@adapa Ked sa otepli, tak sa k vam pridáme 😉 teda ak mozme 😅

pusinqa
7. mar 2011

@mia.k vieš čo išli sme preto do BA všetci dokonca aj s Tini aby sme boli dnu obaja a počúvali ju čo povie a pýtali sa čo potrebujeme, ale zdá sa mi to dosť zložité, ja som to pochopila tak že ak má protilátky neg. tak ju nemôže mať ani keď je vzorka poz., Julka by podľa vzorky mala byť na diéte, zas mm tvrdí že povedla že aj vzorku má hraničnú, čo som ja nejako nepostrehla, ja som si tiež myslela že tá vzorka je najdôležitejšia keď ju kvôli nej tak mordovali, ale ešte jej spravia aj tú nejakú genetiku ktorá to môže úplne nadobro vylúčiť tak som zvedavá čo poriešia tieto výsledky nové
a ty sa pomaličky gúľaš? už sa ti to pomaly kráti že?
@kankam super že to malá tak dobre zvláda, poteší nie?

pusinqa
7. mar 2011

@filialka, @adapa, @svetielkoand tak dajme dáke kočíkové stretko v panskej niekedy 😉

svetielkoand
7. mar 2011

@pusinqa vies si ma predstavit, ako teraz nakladam hlboky kocik do toho mojho mini auta? 😀 😀 😀 (peugeot 206 trojdverovy) ale hned ako bude na golfac pocasie vyrazame, uz sa tesim, zatial kym je taka zima mozte prist ku mne 😉 🙂

filialka
8. mar 2011

@adapa ja som na michalskej,, dnes idem lekarke ale mozete mi dat cislo? toto je moje 0902203919

filialka
8. mar 2011

@svetielkoand jasne toto je moje cislo budem rada 0902203919

filialka
8. mar 2011

@pusinqa jasnacka ze ano,,, chodievam tam aj teraz na chvilku 0902203919

adapa
8. mar 2011

Ja dnes idem s malým plávať.Moje číslo 0905771938

adapa
8. mar 2011

Ja bývam tiež na Michalskej

stanka26
8. mar 2011

čaute babulky. vítam nové tváre,ako čítam tak ste s michalskej tak ako ja. môžeme sa niekedy stretnúť a ísť na prechádzku.tak sa ozvite.

mia.k
8. mar 2011

@pusinqa tak to je teda oveľa komplikovanejšie s tým vyšetrením,než som si myslela. Dúfam len,a želám vám,nech vám stanovia presnú diagnózu,lebo vidím,že to nie je až také jednoduché. 😖
Ja sa už veru ledva gúľam. Niežeby som mala nejaké obrovské brucho,ale bolí ma všetko čo len môže a ledva sa po byte motám. Na prechádzky už ani nevládzem chodiť a ešte k tomu som aj prechladnutá a mám silnú nádchu,tak som už len doma. Toto tehotenstvo je celkom iné než to prvé, to som si doslova užívala až do konca a pri tomto mám už od začiatku stále nejaké problémy. Ale nechcem sa sťažovať,už to nejako dobojujem,hlavne len nech to dobre dopadne a nech je chrústik zdravý.

janus32
8. mar 2011

@pusinqa ahojte babule,aj som tak trochu pozadu,tak som vas len rychlo prebehla a napadlo ma,ze brokolicova polievka je straaasne fajnova-taka kremova.mnam-pisem v suvislosti,ze Julka take nic nespapa 🙂 skus,mna 😉
@kankam tak vy ste stastni ludia,ked Ninus neplace v skolke-pysna mamina 😵 aj ja by som bola a aj som par dni bola,pokym ju nejaky krpec nepotahal za vlasy a bolo po srande 😠

janus32
8. mar 2011

ozaj baby,ved vsetko dobre prajem k MDž 😀 😀 😀

libka1
8. mar 2011

dakujeme, podobne 😉 aj nejaky cerveny karafiatik by sa zisiel 🙂

pusinqa
8. mar 2011

@janus32 to viem že je fajnová, ja si aj dávam ale slečna nad ňou krčí nosom a taká je dobrá ani chlebíkoví námorníci nezabrali, nechce, ja si aj koktaily ovocno-jogurtové zdravé a fajnové robím a myslíš že chce? nehrozí 😝
@svetielkoand a kde bývate? pozerám že detičky máme približne rovnako staré a s tým kočíkom ti verím my sme minule absolvovali kontrolu s julkou v PN bez, dedko nemal v čom malinkú voziť, čo je najľahšie varovanie lebo mi nedoplo že ho do felicie nevtrepeme a už nebolo času riešiť 😖
@filialka no nam Julka teraz trochu ochorela uvidíme čo z toho bude ale na budúci týždeň sa môžeme niekedy keď bude pekne doobeda dohodnúť na prechádzke
@adapa kam chodíš s malým plávať? do relaxu?
@filialka, @adapa nehodíte mi čísla na vás radšej do IP tam si ich pekne nájdem vždy v prípade potreby, díky

janus32
8. mar 2011

@libka1 hm,veru ano,ale mm hovori,ze on take sviatky neuznava,pritom jehoi brat je uplne iny,ten uz rano niesol svokre kvecinku 😀
@pusinqa no ta nasa Emcula ma rada taku polievku a aj zeleninku.chvalabohu-len Damian je fajnovy jak riť 😕

adapa
8. mar 2011

pusinqa áno,chodíme do relaxu.Chodila som tam aj s Dominikou a bola som spokojná.Tá už v lete bola na plaveckom kurze a už prepláva menší bazén(ten krytý čo je na kúpalisku).

svetielkoand
8. mar 2011

@pusinqa bývame v Šulekove 😉 Posielam ti t.č. do IP

lumistri
8. mar 2011

@mia.k ahoj mia, uz si na materskej? aj si to nejako riesila cez socialku? mne doktorka povedala, ze ked idem z rodicovskej na matersku, tak je nastup v den porodu. a potom sme volali na socialnu poistovnu a tam chcu odo mna milion veci a formularov.. ako si ty na tom?

alebo nema s tym niekto skusenosti?

svetielkoand
8. mar 2011

@lumistri na matersku sa vzdy nastupuje najneskor 6 tyzdnov pred porodom, gynekolog ti vypise papiere na matersku, tie zanesieš v hlohovci na socialnu poistovnu - myslim ze to je na 3. poschodi vlavo a cakas na vyjadrenie, ktore ti pride postou do vlastnych ruk, tebe by malo prist zamietnutie materskeho prispevku, kedze nemas za posledne dva roky odpracovanych 270 dni, nasledne ti vznika narok na poberanie rodicovskeho prispevku od prveho dna narodenia dietata za cely kalendarny mesiac v ktorom sa dieta narodilo az do veku 3 rokov (v pripade nepriazniveho zdravotneho stavu az do veku 6 rokov dietata). Az po narodeni dietata potom pojdes na matriku v mieste narodenia dieťaťa pre rodny list, nasledne na Urad prace socialnych veci a rodiny - 1. poschodie vľavo - tam vybavíš prídavky na dieťa a príspevok pri narodení dieťaťa. Potom ak máš druhý pilier, tak musíš poslať na Sociálnu poisťovňu do Trnavy Oznámenie sporiteľa o účasti na starobnom dôchodku (tlačivo ti príde spolu s rozhodnutím o zamietnutí materského príspevku) a zahlásiť zmenu - ďalšia MD v tvojej zdravotnej poisťovni.
Potom ťa čaká vybaviť kartičku poistenca pre dieťa.
Po dožití dieťaťa 28 dní pôjdeš potvrdiť k detskému lekárovi a gynekológovi tlačivo Príplatok k príspevku pri narodení dieťaťa a zanesieš ho opäť na ÚPSVaR. Ak máš trvalý pobyt v Hlohovci, tak môžeš ešte na mestskom úrade na prvom poschodí číslo dverí 1 požiadať o Príspevok pri narodení dieťaťa z fondu primátora mesta.

libka1
9. mar 2011

@svetielkoand iha, to bolo vycerpavajuce 😅 sikulka!

svetielkoand
9. mar 2011

@libka1 vsak som mala kopu casu - malá bola ticho len ked som ju mala na rukach az o pol druhej zaspala a teraz uz od osmej rucickujeme 😀 este ze je MK 😀 😀

mia.k
9. mar 2011

@svetielkoand super,ďakujem za podrobný popis,to som aj ja potrebovala vedieť,lebo si to už akosi nepamätám z prvého razu že čo všetko a kedy sa vybavuje. Takže ešte raz dík. A vedela by si mi aj povedať,že keď prechádzam z jednej RD na druhú,či treba ísť zase do TT do soc. poisťovne vybaviť si aby mi štát platil soc. poistenie?
@lumistri ja som to ešte neriešila,lebo som ešte len predvčerom dostala ten papier od dr. a nemám sa ako dostať na úrad,tak to odkladám,kým sa mi nebude dať to vybaviť. Ja som sa tam inak už bola dopredu informovať a povedali mi,že treba ísť s tým papierom od dr. na tretie poschodie,prvé dvere vľavo. A nekázali mi žiadne formuláre priniesť,ale ja sa hlásim na RD nie na MD,tak možno je tam rozdiel.

svetielkoand
9. mar 2011

@mia.k aj ked ides z RD na RD mas nastup na MD 😉 a stat za teba prestane platit ked starsie dieta dosiahne tri roky, takze mala by sinahlasit zmenu do trnavy, ale myslim ze staci zaslat postou Oznámenie sporiteľa o účasti na starobnom dôchodku. Ten nastup na MD si zanes co najskor, lebo budes potrebovat to vyjadrenie o zamietnuti co ti pride k vybaveniu poberania rodicovskeho na dalsie dieta. Do IP posielam moje t.č. ak budeš mat nejake nejasnosti 😉

kankam
9. mar 2011

@mia.k tak tebe sa to už kráti 😉 😉 😉 tak držím palce na tie všetky vybavovačky, nech to máte rýchlo za sebou ...
sme doma dneska, včera dostala prehánky v škôlke, ťažko identifikovať či z jedla, alebo vírus, mali sme to tak do polnoci a pridalo sa aj vracanie a má aj teplotu, tak sme boli dneska u doktorky, urobili výter a dietujeme, našťastie už nevracia ani ju nepreháňa, len do nej po glgoch tlačím vodu (pod hrozbou nepozerania lolka a bolka) a dúfam, že teplota ustúpi ... ☹ ☹ ☹ 😨 😨 😨

mia.k
9. mar 2011

@svetielkoand díky moc. 😉
@kankam ďakujem. 😉 No vidím,že choroby sa zase rozmáhajú,aj Benjamín dostal kašel... No dúfam,že to Ninku rýchlo prejde. 😉

janus32
9. mar 2011

@kankam to je skolkarska choroba 😖 staci,ze jedno pokakane dieta tam pride a uz sa vezu vsetky ☹ akurat aj svagrina hovorila,ze mali vcera behacky 😕
@mia.k boooze tebe to tehu strasne rychlo prebehlo 😉 a vidis dobojovali ste uz takmer dokonca 😵 este par dni-to uleti a budeme tu drobca obdivovat 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre