Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

libka1
3. nov 2010

Pan profesor Dluholucky by sa mal zamysliet nad tym co hovori... pretoze to nie je pravda a moze tak akurat navodit niektorym zenam depresie ked ich takto "povzbudi"... existuje urcite percento zien ktore proste kojit nemozu, je to tak dane a nikto s tym nic nespravi... samozrejme to percento je ovela nizsie ako percento matiek ktore nekoja, ale to ze zena ktora chce dojcit dojci pravda nie je! Kedze som mala s kojenim tiez velke problemy precitla som hadam vsetko mozne aj nemozne o dojceni a tie nazory sa uplne roznia...

margareta76
3. nov 2010

Ja by som sa vas, ktore dojcite svoje deticky viac ako rok, chcela spytat, ze kolko krat pocas dna ich dojcite? Ja tak 2-3x cez den a raz v noci. Ziadne ine tekutiny velmi pit nechce. Materske mlieko mu niekedy ponukam aj castejsie, ale vela krat ani nepije a skor ma hryzie. Tak si dva krat rozmyslim, ze ci okrem standardu (2-3x za den) mu dam aj inokedy. Plienky extra mokre nemava, ale zase sa mi nezda, ze by trpel dehydrataciou.

mia.k
3. nov 2010

@babatko88 hiphopovú skupinu tu v HC nepoznám,ale viem že sa vyučoval hiphop v axa klube,možno sa ešte aj vyučuje.Neviem.

Čo sa týka toho dojčenia,tiež nesúhlasím s výrokom,že kto chce dojčiť dojčí. Ja som chcela veľmi dojčiť a dva mesiace som sa o to pokúšala,užívala som aj homeopatiká na podporu dojčenia a všeliaké babské recepty som skúšala a aj som si stále odsávala mlieko a aj malého som nechávala ťahať, robila som všetko možné,len aby sa mi mlieko rozbehlo a nič. Po dvoch mesiacoch snaženia sa som to vzdala. Tak nech mi nikto netvrdí,že každá žena môže dojčiť,len musí chcieť. 😖

janus32
3. nov 2010

@mia.k no tak nejako sme aj my experimentovali 😔 vypila som denne aj 5 litrov tekutin a aj tie protivne caje na podporu mlieka,ale ziadny zazarak sa nekonal 🤐 Tak som fakt rada,ze aj vy mate take skusenosti 😅

kankam
3. nov 2010

@margareta76 tiež som tak kojila cca 2 x denne a 2 x v noci, potom už jej to nestačilo, okolo 1 roka som začala dávať hami mlieko, kojila som stále menej, potom mala taký absťák, že chce maminkine mliečko, aj si poplakala, ale už som ho mala stále menej, keďže som fakt kojila už len sporadicky, nakoniec sme prestali v pohode v tých 14 mes.

kankam
3. nov 2010

@margareta76 ty si dieťa poznáš najlepšie, deti majú rôzne potreby pitia, moja "lúcha" 😀 😀 😀 strašne veľa vody - resp džúsu a vody rajec, ale musí to mať nejakú chuť, čistú vodu neee, kamoškin malý pije polovicu toho čo malá a je v pohode ...

pusinqa
3. nov 2010

@margareta76 naša po roku cez deň sa nechala pomaly odstaviť ale v noci sme kojili každé 2 hod. aj častejšie, na tom bola závislá, cucnúť si a spala ďalej, tekutín pila veľmi málo a tak je to dodnes, asi má zníženú potrebu skrátka nemám šancu aby veľa pila nech skúšam čokoľvek

margareta76
3. nov 2010

Dakujem vam za odpovede. Som rada, ze ste mi odpisali hlavne, ze sa uz nemusim tolko trapit, ze malo pije. Je to naozaj individualne. Asi mu tolko staci.

libka1
4. nov 2010

nejdete niekto zajtra o 16.00 do kulturaku na hlohovec ma talent? my sa asi pojdeme kuknut 😀

mia.k
4. nov 2010

@libka1 no to by ma zaujímalo,že kdo sa tam prihlásil. 🙂 Ja nejdem,lebo idem zajtra poobede do PN na také ministretko zo základnej školy. No škoda,že som to nevedela skôr,mohla som sa tam aj ako súťažiaca prihlásiť. 😀 Veď potom poreferuj.
Inak u nás zase začína lazaret-muž je chorý-má vysokú teplotu,tak zostal doma,ja len dúfam,že sa od neho nenakazíme. Zajtra by mal varovať Benjamína,no len uvidíme,že ako mu bude,možno ani nikam nebudem môcť ísť. 😖

libka1
4. nov 2010

@mia.k sice na to vizaz mas ze by ti mozno uverili, ale je to len pre skolkarov a skolakov, takze si moc nerob iluzie ze to vyhras 😀

mia.k
4. nov 2010

@libka1 ach ták,tak potom nemám aspoň čo lutovať... 🙂

laluchova
4. nov 2010

ahojte, dlho som tu nebola...práca práca práca ...v škôlke je super, zatiaľ sme boli 2x na atb tak som z toho trošku na nervy...ale vraj to je oki ked dieťa začne chodiť do školky...nového ani nič nemáme, len to že tami strašne baví plastelína, kreslenie a teraz už pekne skladá puzzle úplne sama...a vám sa ako darí???

libka1
5. nov 2010

co sa tyka zdravia tak nejak podobne ako vam 😅 my sme mali sice len jedny ATB ale zato kasel ma stale 😔 takze sme na liekoch 😝
nas bavi plastelina, cmaranie (kreslit este nikdy nic poriadne nenakreslila aj omalovanky len zacmara 😀 ) a puzzle nam tiez ide, podla toho kolko kusove, tie malo kusove tiez sklada rychlejsie ako ja 😀 inac ostala zavisla na krteckovi, co sa mi moc nepaci, pomaly zacinaju vytlacat bambulku jeho dobrodruzstva, takze s nou musime bojovat aby necumela do compu alebo telky 😝 ☹ von sa jej moc chodit nechce odkedy sme skolkari, tak aj s tymto bojujeme 😅

janus32
5. nov 2010

@libka1 tak s tym zdravim aj u nas stale rovnako 😢 chvilu bolo dobre,uz som sa tesila,ale asi predcasne.V pondelok dooobeda boli decka vonku,dost fukal vietor a uz mame sople,aj kasel sa prikmotril k nam,ale nieje to take strasne.Sme sice doma,ale fakt je vyhoda,ze nechodim do roboty 😔 Inak nasu Emku tiez bavi plastelina,hlavne ked ju moze krajat a hrat sa tak,ze to ma mäsko a vari z toho.Inak ju bavi aj malovat s vodovkami,alebo temperami-no po mne nieje,lebo ja som antitalent na kreslenie 😅

mia.k
5. nov 2010

počujte a akú plastelínu máte,lebo ja čo som teraz kúpila,tak s tou sa nedá nič robiť.Totálne je tvrdá suchá a drobí sa. Snažila som sa ju v rukách nejako zmäkčiť a rozpracovať,ale nedarilo sa mi,totálne sa melnila,a stále bola tvrdá,takže Benjamín sa s ňou moc nezahral. Snáď existuje aj nejaká lepšia,či ani nie?

pusinqa
5. nov 2010

@mia.k my máme takú v žltých kelímkoch a farebné viečka to mala sadu aj s formičkami raz na sviatky som vybrala play dooh alebo čosi také, je mäkká fajn a na vzduchu keď necháš stvrdne takže keď sa dohrá musím schovať ale zas keď niekde ostane zatvrdne a nerozmaže sa po koberci 😉 predávajú ich aj samé v kelímkoch určite

janus32
5. nov 2010

@pusinqa ano aj my mame kelimkovu a mozes si dokupovat farby,aj po jednom sa da 🙂 ale mali sme aj taku,take pasiky a to bolo asi medzi kvadre len polozit,nic sa s tym nedalo robit 😀

margareta76
5. nov 2010

My pouzivame doma plastelinu znacky Jovi a sme spokojni http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=20416028&tab=1 a myslim, ze ma podobne zlozenie ako tato, doma pripravena - http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=5242#diskuse

libka1
6. nov 2010

my mame tu klasicku lacnu a nemame s nou problem zatial... vzdy stvrdne, ale da sa zakazdym pekne zase rozpracovat, ani som nevedela ze su aj taketo kelimkove, kupila som taku s akou som sa este ja hravala 😅 zas som o cosi mudrejsia 😀

margareta76
6. nov 2010

My sme mali doma najskor tiez tu klasicku (este niekde ju aj mame), ale ako sa pise vyssie vobec sa s nou nedalo pracovat, taka bola tvrda 😒 A myslim dokonca, ze ta od Jovi je aj zdravotne nezavadna, neviem ako je to s tymi klasickymi plastelinami.

mia.k
6. nov 2010

ďakujem vám za radu... 😉 O tej kelímkovej som vedela,len som počula,že ona potom na vzduchu stvrdne,tak preto som ju nekupovala,ale ked hovoríte,že ak sa hneď uschová tak neuschne,kúpim tú.

pusinqa
6. nov 2010

@mia.k my ju máme už skoro rok veru a je ok, pohráme sa, pomodelujeme, dám do kelímkov a všetko ok 😉 , čo zabudneme kdesi stvrdne aspoň viem že to nenarobí šarapatu hlavne na koberci

kankam
7. nov 2010

@pusinqa dík za tip, aj ja som premýšlala, aká plastelína je vhodná a pozriem aj tú Jovi 😉 😉 😉 😉
ja som tento rok na jar kúpila v knihe na námestí taký kufrík s razítkami o krtkovi, boli tam aj farbičky, zošit a pravítko, ešte na jar sa s tým moc nezahrala, teraz už dúfam bude ten správny čas ... 😉 😉 😉

laluchova
7. nov 2010

ahojte...aj my máme tu lastelínu play dooh a je aj v dráčiku náhražka namiesto tejto od firmy simba...su velmi podobné a ako píšete tiež ked sa dohrá ju pekne odloží do kelimku a je...takto sa aj učí si po sebe upratovať...a čo vianočné nákupy???my sme čo to Tami už kúpili...veľmi rada sa hrá aj na mamičku , opatruje bábiku , vozí ju v škočíku dáva jej apať , plienku a podobne...sa na nej smejeme že aká by bola snej asi sestrička???aj ked o surodencovi ešte zataiľ nerozmýšlame, ešte je čas...
v škoke je oki , tá naša by tam aj spala...von by tiež stále chodila...ale prehrá sa pekne aj doma, sama aj snami podla toho či mám nejakú tu prácičku aj muž či je doma a tak..my tiež obmedzujeme pozeranie tv...
v školke je inak super...teraz nám už vymenili okná za plastové aj radiátor a sovetlenie porobili nové...aj školu...už len faásdu dorobia a budeme pekní...občas vymaknem školkarov cez okno v triede či zborovni ako idú von...je stranda ju špehovať 😀 spí tam dobre...papá tiež...ako sa vám inak darí???

janus32
8. nov 2010

Halo halo,co mate nove babulky?My nic,skusame zase skolku,uvidime kolko vydrzime 😕

pusinqa
8. nov 2010

@janus32 my ideme skúšať od zajtra zas, tak uvidíme. mm cestuje v stredu preč do pondelka a ja som ich už 2 týždne mala sama doma, akože dobré boli ale z julky som taká ohučaná že až, tak teraz pôjde do škôlky aby som to večer a v noci s nimi sama zvládla, uvidíme čo a kedy donesie 😝 bol s ňou dnes mm na orl v Pn že má len trošku zväčšenú nosnú mandlu dostala nejaké kvapky tak hádam pomôžu a inak ako chlap u lekára že nevedel dokopy nič čo sa ho pýtala 😀 😝 o jej chorobách

janus32
8. nov 2010

@pusinqa ano,typicky chlap,moj ma problem si zapamätat aj kedy sa decka narodili 😔 ale aspon vie,kedy mam ja narodky-keby zabudol,to by nerozdychal 😀

mia.k
8. nov 2010

čaute. laluchova,nám sa darí celkom fajn,len sa dosť nudíme-teda ja nie,ale Benjamín. Nič ho nejak nebaví. Ale dá sa. pusinqa takže od stredy bačuješ sama? Tak sa drž,želám ti veľa síl. Snáď vydrží Julka v tej škôlke do budúceho týždňa a neochorie zase. Inak ako to zvládaš psychicky aj fyzicky? Kolko krát za noc kojíš? Aj sa trocha vyspíš?

mia.k
8. nov 2010

Ozaj babenky. chcem sa vás opýtať,neviete že čo to má znamenať,že sa mi Benjamín začal pocikávať? Už druhý deň sa prestal pýtať na záchod a stále ciká do nohavíc. Už som sa mu aj vyhrážala,aj po dobrom som mu dohovárala, dnes ráno mi slúbil,že sa vypýta na záchod,že sa nepociká a stále som sa ho vypytovala či nejde cikať a on stále že nie a zrazu sa postaví a zase pocikaný. Ja neviem čo sa mu porobilo,veď už niekolko mesiacov sa pýta na záchod a ešte ani raz sa mi nepocikal,tak nechápem. Nemáte s tým niekto skúsenosti,alebo nepočuli ste náhodou o tom,že čo by mohla byť príčina?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre