Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

kankam
6. jan 2011

@drimajova http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=9341980&tab=4 neviem či tam ešte niečo majú, ale toto je celkom fajn ...

kankam
6. jan 2011

@margareta76 😵 😵 😵 tak to naša malá kinder čokoládu môže, akurát ešte nepochopila, že aj tá čokoláda v kinder vajci je tá istá , tak to zatiaľ jeme my s mm 😀 😀 😀

@pusinqa mi tiež tlačíme pikovit, raz za čas, myslím, že aj tie vitamíny tam prospievajú v tomto období

pusinqa
7. jan 2011

@margareta76 to zas mi je jasné že ona je po manželovi, ten bol tiež také tintítko a nič nejedol, tiež do neho pchali b12 a všetko možné a nepomohlo, takže to už beriem skrátka ako fakt, u nás jej dosť zaberá ten pikovit. ale vážila som ju do pamätnej knižky, min. rok mala 14,5 kg, teraz iba 14 kg, čo sa mi príliš nevidí že dokonca schudla, ale vyrástla 8 cm za rok

a došli gastro výsledky, má tam zas čosi pozitívne, tak budeme musieť asi absolvovať to gastro vyšetrenie, ale vzhľadom na to že je malá a nemá 15 kg tak jej to nemôže urobiť lekárka v PN ale asi sa bude musieť vybaviť NR a dajú jej dáku anestézu, som z toho "pokakaná" už teraz, navyše takéto podozrenie na celiakiu mala aj neter, tej to robili keď mala 10 r., najprv pod anestézou v nemocke, skoro sa im zadusila a vzorku neodobrali ☹ , potom jej to spravili ambulantne bez anestézy a našťastie celiakiu nepotvrdili

margareta76
7. jan 2011

Och to mi je luto Pusinqa, ze to vyzera u malej na gastrofibroskopicke vysetrenie. Mne to robili ako dospelej, ale vobec si to neviem predstavit ako to prebieha u malych deti. V kazdom pripade drzim palce a verim, ze to bude v poriadku.

kankam
7. jan 2011

@pusinqa naša nina má teraz 14 kg, ale tiež už to má vyše roka, a tiež vyrástla nejakých 10 cm a to nie je ani celý rok 😲 😲 😲 až som sa sama prekvapila ...takže to je určite tým rastom
inak keď máte takúto skúsenosť s tou neterou, neviem či by som jej to dala robiť v tej anestéze (pokiaľ nejde o operáciu, by som to asi nerobila)každá má svoje negatíva, bola by som aj ja z toho "pokakaná" ako píšeš ... Držím palce na správne rozhodnutie s vyšetrenie s dobrým výsledkom, že je zdravá 😉 😉 😉

pusinqa
7. jan 2011

@kankam práve v tom je problém že do 15 kg jej to bez anestézy robiť nemôžu 😒
@margareta76 veď to že ja som bola na ňom raz a veru nie je to milá spomienka ale mm hovoril že v PN videl deti ísť z toho vyšetrenia a vyzerali v pohode že z toho neboli nejako vystresované, preto mi je ľúto ak by sa to tam nedalo urobiť

kankam
7. jan 2011

@pusinqa aha tá neter mala asi viac kg 😒 😒 😒 že, to som nepochopila ... 😔 😔 😔 🤐 🤐 🤐 , a nemôžete počkať ? to je asi blbá otázka, že ?! 🤐 🤐 🤐

janus32
7. jan 2011

@pusinqa
@kankam no baby neviem ci ma nasa Ema 15kg,taka drevenica to je 😔 ale ked ona neobsedi.jaaaaj,ja by som mala byt taka ciperka 😔 inak mm ked isiel do prvej triedy,tak vazil 16kg 😀

kankam
8. jan 2011

@janus32 😀 😀 😀 tak po kom by mali byť nejakí silnejší, inak práve som videla kamoškinho malého, toho teda nacpávajú a samými "zdravími" vecami a myslím, že majú vážny problém, lebo má 3,5 roka a 28 kg !!! 😲 😲 😲 😕 😕 😕 , takže radšej nech sú takí akí sú 😉 😉 😉

janus32
8. jan 2011

@kankam ty kokos,to ake dieta je???Co mu srot davaju?Ja si nemyslim,ze by Ema malo jedla,len jej asi dobre spaluje-lebo aj jej tata vela zje,ale tucko nieje 🙂 a mne staci viac vzduchu vtiahnut do seba a hned dve kila na sebe mam 😅

kankam
8. jan 2011

@janus32 možno má aj predispozíciu a menej pohybu, ale asi rád papá mastné a kalorické jedlá ... 😔

janus32
8. jan 2011

@kankam no ale aj tak sa mi zda,ze to je strasne vela.Kamoska ma tak stareho syna ako ja Emu,maly ma 20kg a uz to sa mi zda vela-fakt je tucnucky a ma velku hlavu 😔

kankam
8. jan 2011

@janus32 no tento malý narástol do šírky vo všetkom a na tvári je mu to strašne vidieť, ako keby bol stále taký opuchnutý, až má vačky pod očami .... 😖 😖 😖

kankam
8. jan 2011

@janus32 voľáko si tu píšeme samé dve 😀 😀 😀 😝 😝 😝

janus32
8. jan 2011

@kankam ved aj tejto kamosky maly,chudiatko fakt ma velku hlavu 😕 no ved co si nepopiseme 😅 ja neviem kde su ostatne babule 😀

mia.k
9. jan 2011

@pusinqa to mi je strašne lúto,že Julke nedopadli dobre tie testy. To je smutné,že musí ísť na to gastro vyšetrenie, chudiatko, nie je to nič príjemného,len čo narobíš,keď celiakia sa dá jednoznačne zistiť len týmto vyšetrením. ☹ Dúfam,že to nakoniec šťastlivo dopadne a že v pohode zvládne to vyšetrenie a že sa jej tá celiakia nepotvrdí. Je to velká oštara. Potom daj vedieť,ako ste dopadli.

drimajova
9. jan 2011

@mia.k jééééj, aj ty cakas babenko? Super! Tiez chlapceka? Majovcatko? ....mi hovor, ze skoda, ze sme sa odstahovali ☹ Vsetko je ok, len keby sme si vas-kamaratov boli zobrali so sebou 😀

mia.k
9. jan 2011

čaute babulky pisatelky. Prihodím sem jedno foto Benjamína,ako mi pomáhal piecť vianočné koláčiky. Piekli sme len jedny sladké,aj to len kôli Benovi,aby mal zábavku,lebo on sa rád hrá s pretláčačom na cesnak a našla som jeden recept,kde sa tie koláčiky vytláčajú cez ten pretláčač,tak sa aspoň zabavil. Vytlačil mi jeden a pol plechu koláčikov. Tu je recept,ak by ste sa chceli do budúcna inšpirovať: http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=3117

mia.k
9. jan 2011

@drimajova nuž vidíš to,škoda,že ste odišli,mali by sme kamoša. My čakáme aprílovčiatko. Si rada,že budete mať párik?

drimajova
9. jan 2011

@kankam Sona sa tesi, tvrdi, ze bude pomahat a ze vobec nevadi, ze babo bude vela plakat, ze ona ho pohojda v kociku.
to oblecenie - skor som chcela len take origos tehotenske tricko s dlhym rukavom - lebo v tych klasickych XXL si pripadam ako velky tulen a nie tehulka. Neskor po zime budem potrebovat aj tenke nohavice - vobec si nepamatam, co som nosila pri Sonicke...a ty si myslis, ze ja by som sa zmestila do tvojich nohavic? ...dost pochybujem 😒 ale ak su "letne", tak mi na nich odmeraj boky a stehna a uvidime
pozn: ani som nezbadala, ze Sonka mi vypla internet, tak to pisem druhykrat ... potvorka mala. Odkedy nespava poobede, musim vsetko robit pri jej vystrajani a nie vzdy je to lahke (vacsinou vsetko trva 2x dlhsie, resp. 2x prerabam - urobim, ona "urobi" a ja potom odznovu - napr. s umyvanim dlazky pomaha najradsej ... to ja mam umyvanie, potom zachranovanie potopy a prezliekanie Soni a znovu umyvanie). Ninka este spava poobede?

Mia, Libka - vasi susnaci este po obede spavaju?

pusinqa
9. jan 2011

@mia.k no snáď to dobre dopadne, perfektná fotečka strašne je chutný malý cukrár 🙂 a dobrá inšpirácia niekedy skúsime Julku prebaviť a bude z toho aj úžitok 😉 A ty sa ako cítiš?

drimajova
9. jan 2011

@mia.k ☹ ja mam vlastne termin na 1.5. tak to moze byt aj aprilovca aj majovca, som zvedava. Ale mal by to byt bycisko ... podla toho asi vyberieme meno. Aj ked Sonka v tomto ma uz davno jasno. Vy meno mate vybrane?

mia.k
9. jan 2011

@drimajova Soňka už nespáva poobede? Ben ešte spáva poobede-našťastie, aspoň mám chvilku len pre seba. 🙂 Na mene sa s mužom nevieme dohodnúť,každý máme vybraté to svoje a ani jeden nechce ustúpiť. Zase to dopadne ako pri Benjamínovi,že až pred odchodom do pôrodnice napíšeme nejaké meno na ten papierik,ale bude to boj,kto z koho. 🙄 😀 Inak pekné tehotenské tričká sa dajú kúpiť aj cez internet,len teraz neviem na akej stránke.
@pusinqa vďaka za pochvalu,inak aj dobre chutia tie koláčiky. Ja sa mám celkom fajn,som síce ešte chorá,ale to nie je nič hrozné,takže ujde to. Snáď už začnem na budúci týždeň chodiť aj trocha von-konečne.

pusinqa
9. jan 2011

@mia.k no u nás sa takéto suché minie vždy, takže už som dopísala do zoznamu na nákup čo nemáme a zajtra ich možno aj zbúchame 😉

kankam
9. jan 2011

@drimajova som ti poslala ip 😉 inak tvoja soňa mi pripomína ninku, tiež už od novembra nespáva cez deň. resp. sa utne, keď spí menej cez noc, tak minule spala 1 x poobede (total ustatá, prišla si za mnou sama ľahnúť a spala 2 h a potom išla večer normálne spať). má to 1 výhodu, že chodila spať večer o 22-23 h a už sme boli na nervy 😅 😅 😅 🙄 🙄 🙄 , teraz sme happy, lebo ide spať o 20 h, niekedy ako dnes dokonca o 19:30 a to ide sama do postielky(predtým sme ju k tomu nemohli donútiť) a do 10 min je tvrdá ...
@mia.k zlatý je tam 😉 😉 😉 na foto a super, že ti je už lepšie, aj počasie je lepšie, tak je super, že pôjdeš aj von, ja už by som bola na prášky ...
koláčik skúsime aj my, aj ninka rada varí a pečie ... 😉 😉 😉

libka1
10. jan 2011

caute 😵 my sme dnes boli na krv, bola velmi statocna az som bola prekvapena, ja som to znasala horsie 😅 a po dlhej dobe isla dnes do skolky, tak som zvedava kolko tam vydrzi tentokrat, drzte nam palce 😉
chorim skore uzdravenie prajeme a tehulkam nech im to rychlo ubieha 😉
@radkatalajkova nevymiera, len nie je online alebo je online inkognito 😀

janus32
10. jan 2011

@libka1 jeeej vy aj zijete?Aj my sme dnes boli v skolke,tak uvidim kolko vydrzime 😔 To ste boli u tej alergologicky,vsak?Tak hadam vam dobre dopadnu 😵

libka1
11. jan 2011

zijeme, boli sme na dovolenke... nasa uz mala vcera poobede sopel a dnes rano kaslala, asi ma vystrie 😔
to sme boli u pediny este na krv a k alergologicke na buduci tyzden uz pojdeme s vysledkami 😅

libka1
11. jan 2011

@drimajova moja spi v skolke bez problemov, ma respekt pred ucitelkami, doma ako kedy, zavisi od toho ze komu a aky je stupen unavenia... svokra je na nu ras a nediskutuje s nou, tej spi vzdy, mne nespi zo zasady aby preskusala moje nervy, ujde mi uz aj zo zamrezovanej postielky, takze som bez sance a mojej mame obcas spi ale tiez vacsinou nie 😅

mia.k
11. jan 2011

@libka1 tak zase je Evka chorá?Hrúza, jej tá škôlka nejak neprospieva, ale zase možno si tie choroby tento rok odkrúti a na budúci už bude lepšie.
@pusinqa no čo,piekli ste?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre