Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

pusinqa
9. mar 2012

@martinkahc pekný dátum na registráciu si si vybrala 😉

majcaalexko
9. mar 2012

@mia.k Ahoj tak to je super

martinkahc
9. mar 2012

@pusinqa 🙂 vdaka 🙂

martinkahc
9. mar 2012

@martinkahc inak nemas nahodou skusenosti s dr. brestanskym? gyndakom?

martinkahc
9. mar 2012

@pusinqa inak nemas nahodou skusenosti s dr. brestanskym? gyndakom?

martinkahc
9. mar 2012

@mia.k v nazve temy su aj snazilky 🙂 ale nevadi 🙂

kankam
9. mar 2012

@martinkahc ahoj, poniektoré asi začínali ako snažilky, ale my tu už fungujeme cca 3-4 roky, tak už sme sa prepracovali k 1 až 2 deťom a väčšinou nám to už stačí 😉 ...

martinkahc
9. mar 2012

@kankam tak to verim...rada by som sa prepracovala az k vam 🙂 teda k tym detom 🙂

kankam
9. mar 2012

@mia.k tiež som podobne ako libka najprv musela zaostriť 😀 😉 , že aká to akčná mama a potom mi to došlo ... Tiež myslím, že máte toho obe s 2 detičkami dosť ...
aspoň že @pusinqa - u som stretla už vo väčšej pohode, odkedy malá spí v noci 😉 😵

kankam
9. mar 2012

@martinkahc držím palce 😉 neviem koľko sa snažíte, ale my sme sa snažili 1/2 roka a nič a potom sme išli na dovolenku, užívali sme si letnú pohodu, akosi sme to prestali riešiť a išli sme odtiaľ už traja ako som neskôr zistila 😉 🙂 😉

martinkahc
9. mar 2012

@kankam tak to je super...tiez sa snazime rok a pol a lekar mi predpisal clostilbegyt, tak teraz cakam ci zabral 🙂

pusinqa
9. mar 2012

@kankam dnes som ťa zhliadla pri bankomate ale boli sme len na rýchlej prechádzke s Tinkou, som letela, manžel Julku varoval tá horúčkuje, keď sme mali ísť na víkend konečne k našim na východ, klasika
@martinkahc gyndoši v HC asi kapitola sama o sebe ale to asi takmer v každom meste, myslím že tu nie je nikto total super naj, každý má nejaké plusy a mínusy, ale brešťanský je myslím z tých lepších, veľa báb ho chváli, ja som odtiaľ odišla lebo mi vadilo to čakanie a vždy mi dnu povedal že všetko ok a sestrička mi strčila do ruky nejaký recept a som netušila že čo to a prečo, možno sa zmenil mne vtedy vadila takáto komunikácia, ale ako odborník je myslím fajn, potom som bola u belanského aj ten mi prišiel celkom fajn aj nemôžem na neho nejako úplne že zlé povedať, ale v tehotenstve jeden stav u mňa trošku tak podcenil a nebral ma vážne, ale to som si ja poriešila pomimo ale tiež potom to čakanie sa u mňa nedalo, mne nemá kto deti príliš varovať, teraz som v novom stredisku zdravotnom, tam je viac lekárov, objednám sa ktorému chcem, nie je to extra výhra ale ani nič mi zatiaľ nevadí a hlavne nečakám viac ako hodinu, pekná čakáreň, čaká len pár ľudí a sestrička je nesmierne milá a ochotná

martinkahc
9. mar 2012

@pusinqa no ved to, ze tiez mi v podtate vela toho nepovie a hlavne teraz ked som sa ozvala, ze sa nam nedari, tak som cakala aspon trochu komunikacie...a cakanie mi v podtate ani tak nevadi, lebo rano si zbehnem po cislo a idem domov 🙂 a ak smiem vediet do akeho strediska to chodis?

pusinqa
9. mar 2012

@martinkahc na hlohovej je také novšie zdravot. stredisko a sú tam všelijakí lekári, gynekológovia tam robia pod pečiatkou Mudr. Kubranského a striedajú sa tam tuším 3-4 lekári každý má svoj deň, majú to tam vypísané, objednáš sa ktorému chceš ale tiež nie sú nejako extra komunikatívni, musím sa ja vypytovať

martinkahc
9. mar 2012

@pusinqa aha...tak to radsej este zostanem u svojho 🙂 zasa asi by nebolo dobre, keby ma riesil kazdu chvilu druhy a kazdemu vsetko nanovo rozpravat 🙂

pusinqa
9. mar 2012

@martinkahc veď kým nie je niečo čo ti tam vyslovene vadí radšej ostaň, tu naozaj nikto super dobrý a komunikatívny nie je 😀 , mne zas tuto nesmierne vyhovuje že som raz dva vybavená keď sa mi podarí varovanie vybaviť a zatiaľ som nič závažné riešiť nemusela našťastie

mia.k
12. mar 2012

@martinkahc ahoj. My sme sa pri prvom dieťati snažili vyše tri roky. Chce to psychickú pohodu, pokiaľ ste s manželom fyzicky v poriadku,tak treba popracovať na psychike. U mňa vtedy tiež bola rozhodujúca psychika. Ako písala kankam,najlepšia je na to dovolenka. 😉

martinkahc
12. mar 2012

@mia.k Ja si to stale opakujem, len niekedy je tazke na to nemysliet...ale snazim sa 🙂 a momentalne mame toho dost aj v praci, takze stersu mam az az ... 😝

kankam
12. mar 2012

@martinkahc treba ísť aspoň na 2 týždne na dovolenku, približne v čase, ked si týždeń po menzese a potom to už neriešiť ...len si užívať voľno ...

kankam
12. mar 2012

@mia.k to som ani netušila 😔 určite si povzbudením pre všetky snažilky 😉 , mne stačilo aj tých 6 mesiacov ... 😝

pusinqa
12. mar 2012

s tou psychikou musím potvrdiť, my sme sa snažili skoro 2 roky a potom sa podarilo keď som tiež zo stresu čo som si popri práci musela ešte 2 roky štátnicu v BA jednu dorábať kvôli robote sa zdravotne postupne zosypávala a zosypávala až som raz ostala tak zle že som si povedala že kašlem na všetko, musela som ostať 2-3 týždne PN a som si povedala že kašlem na to ani som nič do práce neposielala z domu ako dovtedy, proste som vôbec nevládala robiť nič, vypla som totálne všetko okolo mňa a fakt som si nemyslela že vtedy by sa mohlo podariť ale asi to odpútanie od všetkého a uvoľnenie pomohlo 😀 😉

martinkahc
13. mar 2012

@kankam 😀 ja by som sla na tu dovolenku aj hned, len co ked sa neda 🙄 ale v lete urcite niekam pojdeme a uz teraz sa tesim...

martinkahc
13. mar 2012

@pusinqa nad tym som aj ja rozmyslala, ze by som sa dala vypisat, pretoze dovolenku mi momentalne nedaju, ale potom budem na to asi dvojnasobne mysliet, ked budem sama medzi 4-mi stenami... 😀

pusinqa
13. mar 2012

@martinkahc no to ja som vtedy myslela iba na to ako sa dať dokopy zdravotne, ani vo sne by ma nenapadlo že by sa práve vtedy mohlo podariť 😉

martinkahc
13. mar 2012

@pusinqa dnes mi prisla mrcha, tak este skusim tento cyklus brat clostyl a ak sa ani potom nezadari, tak sa asi skusim dat vypisat a dam si popritom spravit kompletnu prehliadku 🙂 chorob mam dost tak mozem behat 🙂

dulkagabulka
14. mar 2012

Na stranke ženskych kruhov pribudlo nove otitulkovane video. Tentokrat aj o rizikach vyvolavanych porodov a predcasnych cisarskych rezoch

http://www.zenskekruhy.sk/index.php/videa/onewo...

libka1
21. mar 2012

vsetci si uzivate slniecko ze tu uz taku hodnu chvilu nikto ani netukol? 😀 😵

kankam
22. mar 2012

@libka1 asi, asi 😉 🙂 😉 my sme zasa soplaví-ninka, tak dúfam, že posledný krát túto jar-leto , že až na jeseň nás to zasa začne postihovať ... 😖 😔 😕

pusinqa
22. mar 2012

@libka1 my ani dýchať dáko nestíhame, a zubárov zas riešim, no dokola čosi 😝

libka1
23. mar 2012

@kankam hadam hej, ved je tak krasne, nech si to moze uzit a uz to bude so zdravim len lepsie a lepsie 😵

@pusinqa a boli ste u tej zubarky co tu ktosi poradil? aka je?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre