Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

libka1
2. sep 2009

gratulujem laluchova 😵 my mame k tomu daleko zial, mala nema moc velky zaujem, hlasi sice kako ale az potom co ho niekde vypusti a vacsinou nie do serblika 😅
mozeme aj dnes, pojdem poobede s malou do panskej ale az niekedy pred piatou 😉

laluchova
2. sep 2009

noo baby dík...ked ju to samú chytilo ...velmi sme ju nanočník nenútili, ale bol a je to náš spoločník v byte...cikali hračky a potom aj malá a ked sa začala pýtať bola by som hlúpa keby som to ignorovala...podporujeme ju v tom, zdá sa mi to skoro, ale sú detičky ktoré po roku sú bez plienok...možno patríme k nim.... 😉 a možno to bude ešte s nehodami...uvidíme ale zatiaľ sa nám darí...

vy si pekne zacvične aj za nás.....

stanka26
2. sep 2009

ahojte..

laluchova aj my gratulujeme.aj sesternicin syn sa začal pýtať ked mal niečo cez jeden rok.teraz v septembri bude mať už 2 a je úplne bez plienky.

to my stým nočníkom máme teda problémy,Šimi si naň nechce vôbec sadnúť.

mia.k
3. sep 2009

Ahojte.
Náš Benjamín má dnes teplotu,zrejme reakcia na minulotýždňové očkovanie,ževraj býva teplota na deviaty deň čo aj dnes je. kankam vy neteplotujete? Ak náhodou áno,tak sa nezlakni,môže to trvať dva dni.

kankam
3. sep 2009

práveže mala mia, 37,3 po odrátaní a má aj taký drobný výsyp neviem či tiež z toho, ale muž jej dával do vody trochu pomarančového džúsu, už to má asi 3 dni, tak keď jej to neprejde pôjdem k doktorke

stretla som tvojho muža dnes, ben tak odovzdane sedel v kočíku, asi mu tiež bolo blbo malinkému 😉 😉 😉

my sme ako ty libka, nočník néééé a pritom pekne cikala aj kakala od 9mes. a tiež aj keď zistím že je smrádoček, tak povie kaki, tak ju do ničoho netlačím, má čas

libka1
4. sep 2009

to som nevedela ze tam je rakcia po takej dobe 😕 som ti zabudla do ip napisat mia, aj sunar jej chuti 😉
mna jedine co mrzi s tym nocnikom je ze cez zimu sa horsie oduca, takze asi budu plienkosky este dlho 😀

laluchova
4. sep 2009

nooo...baby ja vám poviem našej Tamrke asi prestáva chutiť nutrilon...už ho akosi nepije...vypije tak polovicu čo jej zarobím a dosť...tak som jej dnes skúšala dať 1/3 kravského mlieka a ostatné nutrilon a ona ho pila ako keby nejedla tri dni a ešte pýtala...tak asi budeme musieť zmeniť značku, alebo postupne prejsť na kravské mlieko...chcela som je dávať UM do dvoch rokov noo asi do roka a pol vydržíme...no čo sa zbláznim , kde to nechce...aj som počula že deti to zvyknú už neskôť odmietať....aj kamoška musela tak po 3mesiacoch prejsť na kravské mlieko a bolo....malý pije pekne a nič mu nieje...to drahé mliečko musím vylievať do výlevky....hrôza.----a to som skúšala už aj banánové frapko a podobne...nepomáha nič....

libka1
4. sep 2009

my sme presli od predvcera na sunar 😅 bola som v DM, obycajny nutrac (bananovy a vanilkovy nekupujem) nemali a mali sunar v dobrej cene tak som ho vzala, nema s nim zatial problem, je asi chutovo lepsi... mne susene vyhovuje, mam ho vzdy po ruke, kravske jej davam do polievok, pudingov a tak... 😉 este mam jednu dozu nutrilonu u nasich, tak dufam ze jej to bude chutit po tom sunare, lebo od zajtra bude zase pit to tyzden 😅

laluchova
4. sep 2009

aha...noo ja mám obyčajný nutrilon bez príchute....ten s príchuťou som ani neskúšala...a mám vzorku sunaru 300g mi poslali tak asi vyskúšame ten...

mia.k
4. sep 2009

Ahojte.
My sme mali dnes strašnú noc-každú chvílu hore,aj uspávanie bolo netradičné-musela som si Benjamína zobrať k sebe do postele-čo za normálnych okolností nerobím,ale dnes už chvalabohu teplotu nemá tak som rada,že sme to úspešne zvládli.
libka a dal by sa ten sunar použiť aj do jedla,lebo ja dávam Benjamínovi do večernej polievky nutrilon,tak ma zaujíma,či nemá neak moc sladkú chuť.
Včera bol muž s Benjamínom trocha vonku,ale bol strašne unavený-mal teplotu a chcelo sa mu spať,preto vyzeral tak zničene.A čo Ninka dnes už jej je lepšie?

libka1
4. sep 2009

😉 mne sa zda byt sladsi ako nutrilon, ale je to len standardne mlieko, takze aj do polievky, preco nie 😉

laluchova
6. sep 2009

ahojte pozerám že opäť si všetky užívame víkend...počasie sa nám mierne pokazilo, je už chladnejšie, ale čo chceme je už september.... 😉 😉 😉

libka1
8. sep 2009

tu je ale ticho... 😉

mia.k
8. sep 2009

Čaute.
libka a ty čo tu hladáš? Užaj vybehni von preskúmať Moskvu a život v nej! A nezabudni fotky porobiť! Aspoň napíš ako sa ti tam páči a ako sa ti vodí.

mia.k
8. sep 2009

ozaj laluchova už si skúšala dať Tamarke ten sunar? Mne Benjamín tiež už úplne odmieta piť mlieko a tiež zvažujem,či nevyskúšať inú značku...

libka1
8. sep 2009

zatial som moskvu videla len z taxika co chodim do roboty a spat 😝 aj tak je spinava, velka, hlucna, preludnena a nenormalne draha... a v nedelu vecer som bola na najdrahsie pivo v mojom zivote 😝 ze 300 rublov, heh, a tobol obycajny bar, bo v hoteli by som si ani nepipla 😝 😲 nuz, chudobna slovac tu toho moc nenavyskakuje, inac to je asi tak vsetko co som absolvovala... jaj, a este potraviny vcera vecer, tam nie je az taky velky rozdiel v cenach, kolega sa vytesuje, lebo za 80 rublov kupil 4krabicky cigariet 😕
zajtra budeme koncit skor,tak potom budem skumat, teraz som vo vazeni 😀 uz sa tesim domov, je mi smutno za lubosom a evkou, doma je len doma ☹ aspon ze tu neprsi a nie je zima ako v rusku 😀

laluchova
8. sep 2009

čauko, tak ja som neskúšala ešte ten sunar...ale tami chutí mix kravského a nutráču tak to robím 1/3 kravského a zbytok nutráču a to na moje udivenie si ešte pítala čo vypila 220ml...a pije mlieko aj večer...lebo večer odmietala mlieko teraz ráno a večer skoro po 250ml...ako kedy...

laluchova
8. sep 2009

íha aká hrúbka pýtala s i...teda sorry...

mia.k
9. sep 2009

Ale pani učiteľka,čo to,čo to,takéto hrubé chyby robíme!? 😀 😀 😀
laluchova normálne si ma navnadila vyskúšať kravské mlieko. Aké dávaš,normálne krabicové? A preváraš ho?

libka neflákaj to tam s tou prehliadkou mesta,ja chcem vedieť podrobnosti.Dúfam,že to ešte do konca týždňa napravíš a poriadne to tam roztočíš! 😉

libka1
10. sep 2009

no neviem, zatial som videla len cervene namestie aj to len zvonka, lebo bolo uzavrete kvoli nejakemu festivalu dychovych kapiel 😅

laluchova
10. sep 2009

ja používam karbicové polotučné ....nepreváram trvanlivé netreba ....

noo vidno že som na MD, aj písať bez chyby som zabudla, ale nie sme predsa dokonalé bytosti aj my sme len ľudia....

😉

kankam
10. sep 2009

čafte, veru libka naber info a aj ja chcem foto, inak nemám predstavu koľko je rubeľ/eur, takže neviem koľko bolo to pivo. 😉 Inak ísť tam tak na dovču musí byť zaujímavé, ale asi fakt drahé, môj muž tam bol tak pred cca v nejako 199? neviem ktorom presne už po páde totality a už vtedy to vraj bolo hrozne drahé ... 😒

mia mne ninka sem tam pije kravské mlieko, kupujem čerstvé v predajni PD Hlohovec, tam kde chodíš na mäso, majú ho 1l/40 centov a je výborné, treba ho prevariť, lebo je bez úpravy. Akurát kamoška mi hovorila, že malej to nerobilo dobre,lebo je plnotučné a niektoré deti znesú tak cca 1,5 % viac nie, tak skús, uvidíš 😉 😉 😉

libka1
10. sep 2009

1 eur = 45 rub zhruba
ma tu napasmate na kravske mlieko a zrusim aj sunar 😉

kankam
10. sep 2009

tak teda drahé pivčo 😉 🙂 😉

baby skúste to mlieko, ja jej ho dávam na raňajky namiesto hami(keď ho mám čerstvé, max 3 dni potom už chytá pachuť), vždy sa začuduje po 2 dúškoch že čo to je 😀 😝 😀 , tak jej poviem, že dobré mliečko od kravičky a vypije ...
Obávam sa ju úplne odstaviť na toto, lebo mám pocit, zže na noc a v noci by jej to bolo málo, nezasýti ju tak ako hami. Moja švagriná má o rok staršieho a cez deň pije len kravské,aj večer a v noci nutrilon, lebo sa jej budil ...
Treba skúšať 😉 😉 😉

Libka tak si uži to krásne "červené mesto " a šťastne domov ... 😵 😵 😵 už sa asi veľmo tešíš 😉 😉 😉

kankam
10. sep 2009

ps. idú nám nejaké ďaLšie zuby a umnčanejšia tuším ešte nebola 🙄 🙄 🙄 , inak dostala svoje prvé lentilky (takú veľkú pikslu)a je na nich závislá, každý den dávame prídel a plače keď nie ...

mia.k
10. sep 2009

Čaute.
Takže ja už mám kravské mlieko nachystané a ráno idem testovať. A strach nemám,že by to Benjamínovi nestačilo, že by bolo málo sýte. Ja som ho ráno budievala približne o 6.30 kôli mlieku a on vypil len pár glgov a viac nechcel. Tak som si povedala,že nebudem ja kôli pár glgom vstávať a jeho budiť,počkám si ja kým sa nezobudí a potom mu dám mlieko. A on sa zobudil o ôsmej a nechcel vypiť ani glg z mlieka.Takže on očividne hladný v noci nie je a ani potom keď sa zobudí.Takže zajtra ráno mu chcem pre zmenu skúsiť dať mlieko skôr ako obyčajne ešte keď bude ospalý a skúsim to kravské zmiešané s trochou nutrilonu.Uvidíme. Musím skúsiť všetky možné taktiky,lebo by som bola rada, keby mi aspoň trocha mlieka pil.

libka makaj,makaj,zbieraj ešte zážitky-už sa ti to tam kráti,takže dúfam,že ešte čo to postíhaš.

libka1
11. sep 2009

straaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasne sa tesim domov 😵 😵 😵

laluchova
11. sep 2009

to ti verím a ja som skúsila dať Tami sunar čo mi poslali vzorku s kravským mliekom a povedaa by som že jej chutí viac, asi zmena....vypila dnes 250ml a potom eše pýtala 160ml a vypila aj to...téda...a pije aj večer mlieko čo predtým nezvykla...tak sa tešíme....

mia.k
11. sep 2009

Teda laluchova úprimne závidím. Ja som skúsila dať ráno Benjamínovi kravské mlieko zmiešané s nutrilonom a vypil jeden glg a viac ani za svet. Cez deň som mu skúsila dať kakao a len si troška pery omočil a viac nechcel.No a skúsila som dať samotné kravské mlieko a to už len keď zbadal,že je to biele-čiže mlieko,tak to nechcel ani len ochutnať. Takže u nás nastal bojkot mlieka,takže vyzerá to tak,že my sme s pitím mlieka zrejme definitívne skončili. ☹

libka verím,že sa už nevieš dočkať návratu domov.Teraz si budete s Evkou zase vzácne. A čo budúci týždeň, Pracuješ?

kankam
11. sep 2009

laluchova zaujímavá kombinácia kravské mlieko a nutráč, nie je to moc ako umelé mlieko a je tam cítiť chuť aj kravského ... VeĎ tej mojej asi to je čudné, že hami je sladké a kravské nie takže preto jej je to čudné, ale chcem ju postupne zvykať ... 😉 🙂 😉

mia vidím, že skúšaš všetko možné a takto si vstávala o 6 h zbytočne ? Tak ja by som nevstávala, keby moje dieťa nepýtalo 😵 😵 😵 , myslím, si že proste ben momentálne mlieko nee, že je proste taký tak sa netráp a možno časom sám príde že chce. A v strave ti ho chce?(v polievke a pod) INka to je expert, že už podľa farby je takýto prefíkaný a odhalil ťa
😀 😀 😀 😝
libka neviem si to ani predstaviť byť dlhšie bez malej, ešte že ju dávaš na prázdniny a tak,trochu ste zvyknuté 😉 🙂 😉 ) verím, že sa tešíš ... 😉

všímate, že sme tu nejaké opustené v tej komunikácii ? nejako to tu držíme 😀 😀 😀

PS: neviem či som vám písala že malá mi chodí spať teraz le 1 x tak okolo 11:30-12:30 na 1,5-2 h a potom už nee, nabehá sa cez deň a potom o 20 h je grogy a zaspí za 5 min na mne, tak som hroooozne spokojná, fakt mi to vyhovuje 🙂 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre