Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

laluchova
6. feb 2010

ahojte babule,
dlho som tu nebola...
prečítala som si vás a vidím že stále riešite zubky, teda už nech su vonku...viem čo toje...tami očáky a stoličky trápili najviac...ale to tie posledné čo majú ísť ovela ovela neskor, ako vyšli nám....tak šup šup nech máte jar už bezstarostnú...
ja som sa síce tešila že nebudeme riešiť nálady a plače zo zubkov, ale našu Tamarku chytajú vzdorové styv...nenormálne sa zhoršila v psrávaní...za všetko čo jej nieje dovolené začne mrnčať a trucvovať a v najhoršom prípade sa hodí o zem...takto vymýšľa hlavne doma ...ked pýta sladkosti...telefony a perá...farbičky ju tak nelákajú ako pero...
písala som si s učiteľkou tu zo škôlky či mi malú vezmú a tak či sa mám vlasne unúvať ísť na zápis a vraj jasné, ked budem pracovať...na spanie môže mať pleinku, tu síce nemáme...ale mala by sa pýtať ...ale to ešte hádam dotrénujeme máme na to 7 mesiacov...urobila som si tabulku na pc a zapisujeme si tam kedy sa vycikala s pýtaním a kedy si len cvrkla a kedy sa pocikala...pocikané ešte nemáme, ale cvknutých je dosť...aj pýtajúcih je už celkom oki....je na to akási pyšná...večer to vždy zhodnostíme a dáme si na konec pečiatu akú si zaslúžime...noo využívam učiteľké triky...a finty....uvidíme kao to pojde
a s práškami???ja som tiežnajviac spokojná s arielom páškovým...tiež sa mi zdajú tekuté menej čistaice.,...
a mliečko???my pije len pred spaním , tami od roka nepije v noci mlieko a nič podobé...som rada lebo je to aj lahšie od odučenia plienky a tak...ale poznám detičky že sa tiež zobudia a papajú nielen mliečko, ale aj riadnu stravu si vypýtajú...deti sú individuality...čo narobíme...ja som si sťažovala do roka na Tami , ale po roku mi umožnila spávať skoro celú noc ked nerátam občasné naprávanie a zakrývanie a kontorlovanie...
a kašlík...noo zdá sa mi že tie kvapky zodac zaberajú a tami už tak nekašle cez den nie a v noci občas...
v pondelok sa ideme zaspísať do školky a zavolám si aj na alergologiu do tt...

kankam
6. feb 2010

ahojko laluchova, tie nálady sa asi budú len zhoršovať, ja som počula že okolo 2 rokov akoby ti vymenili dieťa 😕 😖 😀 , že proste už to má vlastný rozum a presadzuje si vlastné záujmy ...ale ten tvoj systém sa mi celkom páči, som zvedavá ako vám to pôjde, ak to zaberie skúsime aj my, ešte sa ja načakám kým bude chodiť na nočník, dneska bola bez plienky ráno a vyčurala sa vedla nočníka takže he-he, proste ešte ani omylom do nočníka, ja to vidím tak v lete, že sa na to podujmeme, aj keď jej to stále pripomínam, kde sa ciká ...

asi aj ja prejdem na ten ariel, lebo ten persil ma sklamal, fakt mám pocit, že je ešte horší ako lovela ...

mia.k
7. feb 2010

laluchova, učitelka sa nezaprie... 😀 Potom nám poraď keď budeš mať nejaké dobré odskúšané metódy,ako na tých našich nezbedníkov. 😉
Laluchova ty si určite nemusíš robiť starosti s tým,že keď ti pôjde Tamarka od septembra do škôlky,že by sa nevedela vypýtať na záchod.Dovtedy bude volakde už vedieť aj čítať a písať. 🙂 😉

kankam,takže ty už tiež sa snažíš aby chodila Ninka na šerblík? Ja sa o to ani nepokúšam,lebo ten náš Ben šerblík úplne bojkotuje. Ja si ešte musím nejaký ten čas počkať.

libka1
7. feb 2010

ty to mas lahsie laluchova s tou skolkou o to ze si ucitelka... predpokladam ze na dedine mate skolku a skolu prepojenu, a ked pojdes ucit do skoly jasne ze ti ju zoberu do skolky 😅
uvidime tu v hlohovci ako dopadneme my... mne ju bud zoberu teraz od septembra alebo potom ju dam az od toho dalsieho septembra, davat ju do skolky od maja je z mojho pohladu blbost 😝
vcera bola evka na karnevale, moc sa jej pacilo 😵 mala aj masku, dokonca hodinu kruzila v kole ked sa vyhodnocovali masky aj ked sutazili len deti nad 3 roky, ale sa jej to proste ratalo ze spaciruje a ze na nu kukaju 😀 a potom este 2 hodiny pretancovala... bola so svokrovcami a my sme si vybehli na fed cup do blavy, tak sme sa vsetci kulturne vyzili 😵
a serbel u nas... cika len ked predvadza babike ako sa cika do serbla 😀 pytat sa nepyta odhliadnuc od par svetlych okamihov, ale to je raz za 2 tyzdne 😝
nase dieta stihli vymenit este pred dosiahnutim 2 rokov, rastu jej rozky 😝 pokial sa bavi, tak je dobre, ale akonahle trochu nuda, uz rozbija nieco, nici, alebo robi napriek 😝

kankam
7. feb 2010

mia nesnažím sa o ten šerblík, len v to ráno mala rozopnuté pyžamo-overal a aj si sadla bez plienky na nočník, oproti tatina a potom sa zdvihla nevycikaná a pustila to 10 cm vedľa, proste vie že sa tam robí ciko a kako, ale to je asi tak všetko, ešte asi na to nedozrela a ja to siliť tiež nemienim, keď budem mať 2 roky uvidíme ...
libka ja by som tiež dala malú varovať, ale moji rodičia aj svokrovci sú na varovanie typu 1 deň a príležitostne, nie ako tvoji rodičia a ani muž nemá také možnosti v robote, aby sa to dalo, takže ja tú škôlku budem potrebovať v 1/2 roka, keď budem potrebovať nastúpiť do práce, preto mám z toho takú dilemu ...
teraz sme skúšali so svokrou uspávanie bezo mňa bola som u nich a malú varovali, ja som behala po meste s tým, že ju aj uspia... zvládla to, ale bol aj plač, lebo keď už išlo na spanie "kde je maminka" ... snažíme sa sa o pomalé osamostatňovanie, lebo doteraz bola bezo mňa tak cca 2-3 h bez spania, alebo bola s mm ... 😉 😉 😉

inak super evka je total spoločenské dieťa, vidieť, že odmalička je s veľa ľudmi , takže vám bolo úplne super, že ?! my tiež chceme teraz niekam vybehnúť sami s mm(preto aj to uspávanie bezo mňa), budeme mať výročie svadby, tak chcem po 2 rokoch niekde byť úplne sami ako za starých časov 😀 😀 😀 😵 😵 😵

libka1
8. feb 2010

no to hej, u nas je zatial o malu bitka 😵 a od juna ci jula je uz aj svokra uplne na dochodku, tak je aj urazena ze co vymyslam so skolkou, ale proste mne to pride ovela vhodnejsie ako ked ma byt cele dni s nou.. navyse kolkorazy ideme okolo skolky tak place, ze tam nemoze ist 😝 niekedy aj cez den z nicoho nic zacne ze skolka skolka a chyta hysaky... total na nervy budem ked zacne naozaj chodit a zmeni sa to, to sa asi picnem 😀 bo teraz to vyzera bezproblemovo, ze sa tam tesi, ale nikdy nevies...

janetina
8. feb 2010

Ahojte tak som precitala cca 1-2 strany viac nestiham 😉 , citam ze rozoberate rast zubkov resp. bolest a skolky. My sme uz plne zabehnuti v skolke +- nejake vykyvy a zuby neriesime bolesti ale skor motivovanie si ich umyvat 😀 . To uz je lepsia faza. V marci sme objednani na prve vysetrenie zubkov tak som zvedava ako bude Timko spolupracovat. Mame problem s tym ze mame mierny predkus na hornych kvoli nasmu vecnemu dudlovaniu 😝 😝 . A nevieme si poradit ako sa dudla zbavit. Zubar tvrdi ze nech skusim stiplavu papriku na dudlik 😀 😀 😀 , brutal akcia... 😀 😀 😀 😀 😀
Vcera sme boli na Bezovci trochu posankovat a trochu polyzovat...bolo super pocasie tak som sa vytesovala.

Co sa tyka skolky som za skolku ako za varovanie starymi rodicmi....je to omnoho podnetnejsie prostredie. Pomaha Timimu sa adaptovat na okolie citim to v kazdom prejave maleho ako ide dopredu....Som spokojna nadmieru....ale zasa mat takych rodicov Libka ako ty som fraaaajo...my to mame ako kankam 😝 , okrem dedeho a krsnej a spol.
Libka nas maly rano nechce vstupit do triedy a poobede nechce ist so mnou domov 😀 😀 😀 , rano je to uzasne ked ponahlas 😝

mia.k
8. feb 2010

Ahoj janetina.Aj náš Benjamín má predkus kôli dudlu a preto sa ho snažím aj od neho odnaučiť,ale darí sa nám len cez deň-na spanie ho musí mať,inak by nespal. Povedz mi prosím ťa ku akému zubárovi idete,lebo ja mám dilemu,že ku komu ísť. Už som si aj dala svokrovi vyzistiť,že či je tu nejaký špeciál detský zubár,ale nič moc som nezistila.

janetina
8. feb 2010

Ahoj mia aj my sme zbaveny dudla len cez den a vecer by bez neho nezaspal :(, ale dnes v skolke ho ani nemal 😲 ...tie deti tam posluchaju 😀
A co vyzistil svokor?daj do placu 😀 co vies zasa Ty, mozno presedlam inam🙂
Ja som ho objednala dr. Siskovi vyzera cez referencie ok 😉 , my proste uz chceme mat isteho zubara...vsak mam pocit ze je s tym problem, inak problemy nemame zubky mame velmi pekne 😎

libka1
8. feb 2010

no ahoj janet, aj teba vidiet 😀
no ja som rada ze nasi si tak uzivaju malu... a je to naozaj velka pomoc, som im zato velmi vdacna... ale zas, ked som ja bola dieta videla som ich len vecer, odchadzali do prace o 5 rano a prichadzali o 7 vecer, takze som bud bola u babky alebo odkazana sama na seba ci na brata 😝 takze nas si ako decka moc neuzili, si to teraz vynahradzaju 😵
my tiez v noci dudlujeme, nie sice stale, ked zaspi tak jej to vzdy ked mozem vyberiem z pusy, niekedy nepusti 😀
ten siska, to je ten novy dom smerom na stanicu? siska dent tam ma napisane... my chodime zatial do blavy ale asi by sme mali tiez porozmyslat nad inym, je to dost drahe (ale stale lacnejsie ako andel) a od ruky... aj my sa chystame s evkou ze zbehneme, nech si pomaly zvyka.... nech ju povozi aspon na stolicke ked pusu neotvori 😅
janetina, na zapis si isla s malym? a k lekarovi po potvrdenie tiez s nim, alebo len si zbehla po peciatku?

janetina
9. feb 2010

Libka ano siska dent on nie je novy, robil v Otrokovciach a sa mi zda v base 😀 ......ano vsak aj my zhaname blizsie ja chodim do Nr a je to casovo narocne...takze sup obaja sem....
A na zapis jasne ze s malym...vsak tam mali Snehulienku co ich povodila po izbach 😀 😀 😀 a k dr. sa da ist aj bez dietatata ale aj s nim...Dr na tom nebaziruje len musis zaplatit 😀 😀 😀 😀 😀
Ako si sa rozhodla???Kam ju prihlasis?? Ku nam?? 😀 uzs atesime

libka1
9. feb 2010

aj aj ju prihlasim, dufam ze aspon na 1 miesto ju zoberu 😅 ked nie tak smola 😝 ale asi by som bola radsej keby ju vzali tam kde chodi na cvrckov, kedze tam to uz pozna 😀 a z tej skolky kde chodite vy si nedali ani tu namahu aby mi odpisali na mail co som im pisala pred mesiacom 😝 tak mozno im to nedoslo (to aby som im nekrivdila, aj ked si myslim ze sa skor na to vyprdli...)

janetina
9. feb 2010

Libka no myslim ze vicka sa adaptuje na hocaku skolku teda ako o nej pises 😉
Co sa tyka mailov v nasej skolke neviem ako to tam chodi., fotky z akcii tam aktualizuju stale..asi telefonicky alebo osobne tam pridi....pozri nase www. 😉

libka1
9. feb 2010

sak ja na tu www chodim stale ci tam nedaju oznam kedy bude zapis, v niektorej skolke som uz videla oznam...

libka1
9. feb 2010

no tuto uz maju info, to mas ty po ruke kankam, mne sa ta skolka celkom paci 😉
http://www.msnabrezie.szm.com/pre_rodicov.htm

ivulienka22
9. feb 2010

ahoj mamule,
stále sa rieši škôlka ako som letmo počítala. Libka aj ja krpca prihlásim do dvoch a dúfam že ho niekam zoberú-inak otras s tými škôlkami...tiež si myslím že v máji dávať dieťa do škôlky je somarina, ale nemám na výber. nemá ho kto varovať a do práce musím nastúpiť 😒 strašne sa bojím že cez prázdniny tam vlastne budú decká pomiešané, aj veľké aj malé, aby sa tam vedel adaptovať, aby mu niekto nerobil zle....a mnoho vecí ma napáda, ja by som ho straaašne rada dala do škôlky od septembra až po tom ako bude mať 3 rôčiky, ale nemám ho fakt komu dať na varovanie ☹
Janetina, Timko je už veľký chlapisko oproti našim krpcom 😅 Aj ja sa teším celkom trošku na to ako sa bude vyvíjať krpcova osobnosť v škôlke. Predsa tam budú viac poslúchať, deťom sa bude lepšie "ťahať" viacerým, budú viac rozumnejšie-dúfam 😀 😀 Ale ako si zvyknem s ním byť len pár hodín denne to neviem 😖 Ale zvykli si druhí zvykneme aj my.
Mia, u nás dudka akosi sama od seba že cez deň nee, niekedy už ani na spanie nepýta, zaspí aj bez nej, ale v noci keď sa trošku prehadzuje tak mu ju dám a dudkuje do spokojnosti...
Baby učíte už decká pýtať sa na wc-ko? Ja nee, som lemra, síce ho posadím na záchodík, buď sa vyciká, alebo cvrkne, ale ako ho mám naučiť pýtať sa? Ja ho nechcem nechávať teraz v zime holého. A bez plienky len v pančuškách? To sa asi bojím že nebudem mať toľko suchých pančucháčov pre neho 😀 Akosi to odkladám na jar.

janetina
9. feb 2010

libka ano kankam ide prihlasit do tejto MS , ze kanakm 😉 , vyzera tiez bohata na program 😉 a ma ju kankam pod nosom....
Do nasej asi zavolaj ale vzdy to byva v ten isty tyzden a ako som vravela prvy den hned rano 😎 nabehni

Co sa tyka varovania my sme na tom boli tiez zle , 9 mesiacov varovania hadam plateneho cudziemu nie je lacny spas nakolko maly ma 3 roky v januari...no kde by Ti ho zobrali v polovici roka a 9 mesiacov by som ho nemala kam dat tak isiel do skolky skor ako mal 3 roky 😠 ....

Ivulienka no ani sa nenazdas ako pises a uz aj Vy ste skolkari 😵 😵 ....to obdobie odlucenia je tazke , ten pocit ze on je niekde inde ako pri mne 😒 ....ale ma to aj svoje vyhody ak nemas varovanie ako ja pocas MD....konecne porobis veci co nestihnes pri dietatku povenujes sa aj sebe a hlavne vypnes cca3 rocny nonstop serial 😀 a potom si maleho uzijes a budete si vzacny.....

A co sa tyka oducania od plienok ja som tiez pockala na leto a prislo to same ze sa zacala pytat, nenutila som ho na nocnik / ved ho z duse nenavidel 😀 / chapete to nikdy na nom nesedel 😀 😀 😀 😀 😀

libka1
9. feb 2010

pozrela som tie fotky na wwwcke su super... aj tie ucky vacsinou vyzeraju zlate... aj katku som tam videla 😉
ivulienky aj teba vidiet? ty si fakt toho adka uzivas ze na ine ani cas nemas 😀 ako vam cez den spavaju, kolko este? mia ty neodpovedaj, nikto tu netuzi po depresiach 😝 😀

janetina
9. feb 2010

U nas su fotky uciek stare uz su tam aj nove medzi nimi aj Katka 😉 , staci si pozriet fotogaleriu akcii

Nas Timko ako 3 rocak spi v skolke super, prvy zaspava a posledny vstava 😀 cca 2 hodiny tam spia no a doma je to ine 😀 😀 😀 ak ho zmordujeme tak spi a ak sme len doma tak nezaspi. Dobry recept:::: Boli sme v solnej jaskyni a k nej je v akcii zrkadlisko s 39 stupnovou vodou ////MIA citaaaaaaaaajjjjjjjj!!!!!!!!!////// maly tam vydrzal celych 15 minut. Ze kludovy bazenik, nas tam skakal ako saso a tak zaspal ze som ho musela budit 😀 😀 ....ideme aj nabuduce 😀 😀 😀 😀 / samozrejme ze kvoli solnej jaskyni/ 😀

libka1
9. feb 2010

😉 no tu fotogaleriu akcii som kukala, medzi uckami som katku nenasla 😉
mia ale len citaj, prispievat k tejto teme nemusis... ja mam rada tvoje prispevky ohladom jedenia, vtedy si poviem ze evinka je super 😀

mia.k
9. feb 2010

ivul ani ja ešte nejako zvlášt neučím Benjamína na nočník,tiež mi tam nechce sedieť,ale napr.včera tam sedel dobrovolne a tlačil o dušu,len aby sa vykakal,lebo sme mu slúbili,že keď spraví kako do šerblíka,tak bude môcť ísť k ujovi šoférovať-čo by on teda strašne chcel- a chudáčik ani nechcel odísť z toho šerblíka a tlačil ostošesť,ale bohužial sa nezadarilo. Takže motivácia by aj bola,ale ešte to nevie odhadnúť,že kedy na ten šerblík,takže mu ešte nechávam čas a nesilím to.
Ja mám dilemu či zapísať Benjamína už tento rok do škôlky. Prácu nemám,od septembra ho ešte do škôlky dať nechcem a neviem či ho dávať do škôlky uprostred roka. Ale zase keby sa mi pritrafila robota,tak mi ho nemá kto povarovať.
Čo sa toho zubára týka,tak ja som chcela vedieť,že či je tu v HC nejaký detský zubár a svokor mi vyzistil jedného na poliklinike,ako sú zubári,tak druhé dvere,ale nepamätám si ako sa volá. O tom Šiškovi som aj ja počula,chodí k nemu moja kamarátka až z Wiedne. Janetina a on berie aj také malé deti? Potom daj vedieť ako ste dopadli.

janetina
9. feb 2010

mia co sa tyka zubara som sa ho pytala ci zoberie aj maleho? A on ze v pohode....ku nemu chodi moj otec a par znamych a vsetci su spokojny. U nas v Leopoldove je teraz Smieskova a tu mi neodporucali a ta co viem robi deti...tak som to brala tak ze ak pojdem s Timim z roboty zubarkovi do Hc, tak stihnem ho dat do skolky a hadam aj nieco co sa inokedy neda narychlo vybavit 😉
Mia a co sa tyka skolky skus si dohodnut termin nastupu dietata aj v priebehu roka to je idealne aspon, musis sa chodit popytat uz rteraz je najvyssi cas....a tam si das prihlasku To Ta namotivuje hladat pracu k urcitemu terminu, inak budes visiet 😉 . Ja by som tak zostala ak by som maleho nedala skor ☹ ....no stat je ustretovy k detom a pracujucim mamam...otras zakony nezsuladene rodicaky s zakonmi MS pre skolky 😝 😝 😝

mia.k
9. feb 2010

rozkaz šéfe! Neodpovedám. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

janetina
9. feb 2010

Ozaj dievcata nemate nejaku peknu masku na karneval po niekom mam probleeem 😝 , lebo mam taku otras masku

mia.k
9. feb 2010

Janetina,ale stále sme na tom lepšie,ako ostatné Európske krajiny,kde môžu len snívať o trojročnej materskej. 😉
No uvidíme čo spravím,asi sa pôjdem popýtať aj ja na tú škôlku.

mia.k
9. feb 2010

Tú masku chceš pre seba,alebo pre Timiho? Keby pre seba,tak môžeš si zobrať libku so sebou-tá je dobrá maska! 😀 (libka bez urážky.) 😉

janetina
9. feb 2010

Mia ano sme na tom stale lepsie, tam sa Ta uz nik nepyta ani ci mas dieta a co s nim ak pracujes vsetko musis mat 5 x premyslene este kym neotehotneies 😉 vsetko prespekulovane ako kde a kam ho das a kde budes Ty lebo inak to mas naprdaka
A cos a tyka masky diky za tip , libka prides? nabuduci utorok do DK o 16? Inak naozaj mozete tam asi prist aspon budete mat zabavu.....nie potrebujem masku pre Timiho..... 😀

libka1
9. feb 2010

😝 mia 😝 😝 😝 😀
evka bola na karnevale nocna obloha, neviem ci by to timi obliekol, zavisi od jeho rozmerov, vecer sem hodim foto, podotykam ze je to neprofesionalne zosita maska v piatok vecer za 2 hodiny.... takze ziaden zazrak 😀 ale ona bola spokojna 😅 😀 😵 ked chcete, dame vam ju, ale treba na nej obnovit hviezdicky, kedze boli len z papiera a slecna ich zlikvidovala (je to robota tak max na hodinu 😉 )

libka1
9. feb 2010

v dk v leopoldove? my by sme aj dosli, mala by bola stastna ako blcha 😀

janetina
9. feb 2010

A to je len take bolerko zvrchu cez krk? No my sme 2 x vacsi ako Evicka 😀 tak neviem neviem

Totiz ja neznasam masky spidermanov, transformerov atd su hrozne a umele, a nic som na bazare nezohnala...chcela som havina ci hocijake zvieratko a niic vsetko mi vyfukli. Tak som nasla trigovicu z Hm s kapucnou v tvare kostry 😀 😀 😀 no to teda tiez nie je nic pozitivne ale to sa mi zdalo aspon ze akoze bubadlo 😀 😀 😀 bubbubu a v tme to svieti....ale stale som nespokojna, lebo mam vycitky ze som nic samam nezostrojila

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre