Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

janetina
9. feb 2010

libka nie v HC zo skolky budu mat tam aj nejake sprievodne programy 😉

mia.k
9. feb 2010

libka myslela som tým ten tvoj humor... 😉 😉 😉 😉 😉

libka1
9. feb 2010

v bohuniciach vyhral pltnik... mal z dosak zbuchanu plt, zelene gate, klobuk, koselu a bol frajer 😀
no je to take cez krk (je to moja krasna leskla ukrutne kralovsky modra bluzka na ktoru ked teraz pozriem nechapem ako som ju mohla nosit ale vtedy to bol sakra hit 😀 ), teraz som ju okmasala, posila a sluzi ako nova 😀

libka1
9. feb 2010

a to tam moze prist hocikto? ci len vy skolkou povinny?... bo to by si eva stopro uzila 😅
mia mas to marne... dostala si sa do nemilosti uz, tak nevtiruj 😀 😀
vcera stale hladala bena slecna a lubos je furt hovoril ze ten nezbednik bude asi v meste, bo sa nechcela obliekat... tak uz ho nevola ben ale nezbednik 😝 😅

libka1
9. feb 2010

ja zas nemozem ani citit princezne, to je des... proste kazdy kto nevie ako obliect dievcatko spravi z neho princeznu 😒 🙄 😒 😝 ale spiderman je tiez super prepadak 😀

mia.k
9. feb 2010

no pekne,že nezbedník! 🙄 Myslím,že sme si kvit. 🙂

kankam
9. feb 2010

teda vy ste tu popísali 😉 😉 😉 😉 😉 😵 😵 😵 😵 normálne nestíham čítať
zdravím vás všetky , ja sa chystám tiež na tie škôlky, určite do tej tu pri nás dám, ale asi aj k vám janetina a páči sa mi aj tá pri vás libka, inak dnes sme boli na cvrčkoch len 2 ks a strašne fajn učiteľka, len to už by som mala dosť ďaleko, uvidím ako to dopadne, ale do práce treba po 3 rokoch a v septembri ju ešte nemôžem dať, ona ešte ani nesníva o cikaní na nočník, takže aj po tejto stránke a počula som že treba aj potvrdenie od lekára ? takže tam treba ísť asi skôr ako na termín nie !? aspoň pre papiere ...

ciarka
9. feb 2010

ahojte,aj ja vas zdravim

Aka aktualna tema:skolka. To je moja dilema,neviem co urobit. Nasa tiez nechyruje o cikani do nocnika, vobec sa tam este nikdy nevykakala. Rozmyslam ze ju dam zapisat a nastupila by az buduci rok vo februari, al. ju nedam vobec zapisat a nastupi ako 3,5rocna.Ma mi ju kto strazit,tak neviem, riesim tuto dilemu.

janetina
9. feb 2010

kankam najprv ziadost do skolky a potom pre potvrdenie,,a vratis sa spat do skolky...trosku sa nabehate ako ja 😀

libka ano spiderman, princezne a aj smrtky su prepadak 😀 😀 😀 😀 😀 no este mam doma vodnika ak dorobim klobuk s priadzou 😀 no mam to ja starosti radosti.... 😀 . Ale nie prave preto beham po nete lebo pojdeme do kupelov s malym a tak vyberam najvhodnejsie / ak nam ich daju tie co chceme/ a potrebujem pozistovat ci moze na pobyt ist moj ocino s malym lebo mne nedaju mesacne volno 😝 ......a ak usetrim dovolenku isla by som s nim aj k moru 😉 aj s ocinom samostatne. Inak ta solna jaskyna nam zabera sa mi zda 😉 tak sa vytesujeme ze uz nehrmoceme 😉

mia.k
9. feb 2010

janetina a kam chodíte do solnej jaskyne,do Piešťan?

libka1
9. feb 2010

mia to si si kvit s lubosom, s tymto nemam nic spolocne 😎
ciarka ja preferujem skolku, ale aj skrz to ze som v robote, kebyze som doma a neviem ako s robotou tak by som mozno tiez vahala... to vidis aj na malej co by jej najviac vyhovovalo 😉 ci spolocnost, alebo je to lepidielko co potrebuje mamu co najviac 😵 a cikat do septembra do serblika budu vsetci... o to sa stavim 😀

janetina
9. feb 2010

mia ano do Pn chodime
libka tak nech vam to vyjde s tymi serblikmi...my dens oslavujeme ze nemame uz dlhsi ca plienku na noc 😀 😀 😀 😀 huraaaaaaaaaaaaaa

laluchova
9. feb 2010

ahojte, my sme sa boli teda v pondelok zapísať ...tu beru aj detičkyktoré majú obcoch rodičov pracujúcich. a majú menej ako tri roky.....a libka máš pravdu že aže tu pracujem ako učitelka asi vela urobilo....uvidíme

a čo sa cikania týka, tak tabulka zabrala perfektne uvidíme dokedy....dnes sme mali z cikania len 2 cvrky a ostatmé sa pýtala, dokonca sme bolimrknuť u nás škole karneval dnes a dala som jej plienku a ona sa vypýtala cikať aj tam tak sme boli cikať na wc bez redukcie a išlo jej to a plienka suchá...super...m s vytešovala...a vytešujem sa...celkom to pochopila ...ja som jej vždy duplikovala že sa musí pýtať povedať cikať aby nohavičky ostali suché....a kakanie to sme neriešili uždávno to sa pýtala ako prvé u od roka sa vykkala do nočníka do plienky nie....a terz sa už pýtdosť dlho kakať...naskor pochodovala nie kakť nie kkať to sme vedeli žesa jej chce....tak držte palce...a šup šup aj vy na učenie a doma len v nohavičkách a pančuškách, alebo len ponožky a tepláky...

libka1
9. feb 2010

pridala som fotky nasej krasnej nocnej oblohy 😵 😵 😵

mia.k
9. feb 2010

libka,tak to mali v Bohuniciach v ten deň neskutočne krásnu nočnú oblohu! 😵 😲

laluchova to chceš povedať,že Tamarka rozumie tej tvojej tabulke? Počuj,to čo máte doma za geniálne dieťa! Šak o rok už tu budeš písať,že sa Tamarka zúčasnila matematickej olympiády! 😕 😉

libka1
10. feb 2010

asi len tym peciatkam predpokladam ze rozumie... inac je to vynikajuci napad... ale nasu zatial motivuje tak akurat lizatko... 😀 vcera sme s nou zas boli v cukrarni, aj predvcerom... nemozeme prejst okolo bez toho aby sme sa tam nezastavili... musime zmenit trasu... 😝 a minule ju muz zobral do akvaristiky... a vcera tam isla ako na hotovku, kedze to uz poznala, nastastie si zmylila dvere a vosla do kuchynskeho studia... tak ostala z toho prekvapena a my sme sa robili blbi ze nevieme o akych rybickach hovori, tak sa nam podarilo zdrhnut 😀 zobrali by sme ju tam sice s radostou, lenze ona pisti od nadsenia a potom je ta pani nervozna, co sa ani nedivim, ved zvieratkam to nepadne dobre ☹ 😔

mia.k
10. feb 2010

libka vy ste ale koťuhy! 😀 Takto klamať detičky! 😝

kankam
10. feb 2010

dik janetina, tak asi tam pôjdem budúci týždeň obehať to, ty si si koľko tých žiadostí dala? Asi si dám k nám na nábrežie a k vám, uvidím čo z toho víde...
a nebude mať malý problém keď bude bez teba mesiac v tých kúpeloch, alebo to bude tu blízko a budeš za ním behať?
čiarka ak by mne mal kto varovať, možno by som tiež škôlku takto neriešila a dala ju až 3,5 ročnú, veď uvidíš, vy si rozumiete najlepšie ...
😀 tiež myslím, že sú to tie pečiatky, ale asi dobre zaberajú a tiež asi je tamarka v tomto smere nadaná, veĎ ona ju robí svoje potreby dlho takto, takže už to len doľaďujete 😉 😉 😉 , ja som čítala v mama a ja, že deti do toho netreba nútiť, ako do všetkého , potom sa zatnú a je to ešte horšie, treba ich nechať, veď keĎ bude leto môžu behať v gaťkách a môžu sa počurávať, až im to bude stekať po nohách potom uvidíme kto z koho 😀 😀 😀 😝 😝 😝

libka vy tej vašej evičke robíte prieky 😀 😀 😀 , a nechápem ľudí ktorí nevedia pochopiť detskú radosť, všetci sme raz boli deti aj sme jačali a výskali, myslím, že to tie rybičky prežijú ... 😉 😉 😉

janetina
10. feb 2010

kankam ja som sa bola minuly rok predbezne pytat v 2och a nakoniec tym ze v 1ej mi povedali ze skor ako 3 roky mi ho nezoberu , tak som podala len do 1ej na Frastacku kde s tym nemali problem. Ale teraz som podala aj do Leopoldova ze keby sa nam nedalo zanasat maleho do Hc ci by sa nejako situacia zmenila s pracou....takze ale skor nepredpokladam nam sa vo Frastackej velmi paci 😉

O akych peciatkach to pissete v suvislosti s Tamarkou???

Inak dnes sme prespali celu noc bez pocikania a a j v skolke bol bez 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 dufam ze to tak ostane....nechce niekto zostatok plienok 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ?

laluchova
10. feb 2010

teda janetina gratulujeme Vám...to je super...ako dlho vám to trvalo???

a čo píu ohladne pečiatok a Tamar???ja som si pre Tami vymyslela taku tabulku, ale aj pre seba to robím...ale hlavne nejaká motivácia pe Tami...ona sa pýtala v lete pekne cik apotoked som jej začala dávať na zmu plienku na von ta k sa nejako pokazila a pocikávaôla sa...noo nechala som to tak doma sme behali bez plienky a pýtala som sa jej j či ide cikať...teraz to už tre den vyzerá slubne...dávam jej za výpytanie sa a vycikanie pečiatku zelenú a zapisujem si aj čas...a ked si cvrkne dáme žltu a keby sa pocikala čo nebolo tak červenú...a n konci dna to vyhodnotíme adáme panáčika ...sa jej to páči...len verím že keby sme s hodnoením prestali tak bude sa aj nadalej pýtať a dnes baby!!!!!máme čistý štít, Tami sa ani raz nepocikala!!!!!!uvidíme zajtra....ale vidím na nej že ona už na to dospela....takže nás to nesmierne teší a doladujeme a doladujeme....plnou parou vpred....

libka1
11. feb 2010

laluchova kukla som ti do prveho albumu a tam ovulacny test... tak som zneistela... to si tam mala vzdy alebo planujete druhe bejby?
to je pravda janetina, mozno mi na holleho rovno povedia ze pod 3 roky neberu a nemusim tiez podavat... v utorok sa radsej spytam, nech zbytocne nevyhadzujem peniaze u lekarky 😝
janetina my mame este asi 5 baleni plienok tak pevne dufam, ze tie tvoje si nebudeme brat my 😀 😀 😀
my hlasime kakanie vzdy, a cikanie niekedy.... ale len po funuse, tak hadam je to krok k lepsiemu...a v poslednej dobe ma stale ziada ze chce byt bez plienky... ale potom sa hocikde vycika, ako psik.... a rehoce sa na tom, to ma fakt nebavi chodit a utierat stale mlacky 😝

janetina
11. feb 2010

dobre ranko
laluchova teda Ty mas cas na taketo motivacie? Klobuk dolu. My sme skusali od leta / nocne neplienkovanie/ obcas nenasilne spavanie bez plienky ale vzdy sa pocikal , ale vzdy az nad ranom, vydrzal do tej 05h na sucho. No u nas zabrala az skolka a to ze bol posledny v triede co nosil na spanie tu hnusnu plienku 😀 . Asi si konecne uvedomil ze je to hanba 😀 a mal respekt pred ucitelkou ze mu ju nedala ....* Filipko zo skolky vravi teta
/ akoze ja/ to co ma Timko tam / myslel plienku/ ?? Timko zaganil 😀 a uz viac plienku nemal 😀 😀 😀 😀. Moj syn ma rad motivaciu od druhych. ja som luuuft. Teda mozno nie len to posledne prituknutie musi spravit cudzi clovek.
Teraz vkuse rozprava ja som velky ja uz nie plienku 😀 ,,,,teraz este spi a sme suchy.
Ked to zhrniem u nas najvacsi porblem bol s pitnym rezimom a aj stale je. Vela vypije pred spanim cca 500ml tekutin co je strasne vela. A v skolke sa mu tolko nedostava tak si postupne zvykal na mensie prideli aj doma. Ale je to vecny boj. Uz sa tesim na leto 😝 vtedy to byva najhorsie. 😝

Libka ano chapem ze nechces kupit plienky....ja som vzdy kupovala len ten najmensi pack ze vsak posledne a nekupovala som v akcii viac packy. Ale mam take pampers gumickove tie uciace ak by niekto chcel....par kusov.

libka1
11. feb 2010

nasla som to tu v jednej teme 😝 🙄 😠
http://www.zkouknito.cz/video_32319_magor-cvict...

janetina
11. feb 2010

oooooch pozreaĺa som len 1 minutu strasne, to ja nemusim 😵

laluchova
11. feb 2010

libka druhé neplánujeme ...ved chcem ísť späť do práce to tam mám len tak...ked bude treba použijem 😀

dnes ráno mala tami skoro suchú plienku , mala tam raz cvrknuté a vycikala ráno asi 1l moču...ale nie srandujem ...ale cikala pomerne dlho...kamoškami hovorila že jej mám dávať už red spaním málo tekutín, že tie dve hodinky kým zaspí by nemala piť...tak sme si posunuli mliečko na 17:30-18 hod a máva plienku suchšie a dne s ma teda prekvapila...ja jej čajík zober z dohladu a ona ked vypije o mlieko 250ml -300ml tak potom má asi dosť... inak cez den vypije toho vela na to si dávam pozor, aby vela pila ....

a čas na motivíciu, my máme 2 izbáčik maličký , upratané raz dva tri....varím tak na 2-3 dni...muž nieje vyýberavý tip a stíham...neveim vela kamošiek mi povedali že toho postíham...som akčná dosť...ja neveim už ani oddychovať....ked mám 5min.sediea a čumieť do blba tak sa už nudím a premýšľam čo budem robiť...čo mi treba a tak...iné to bude asi ked nasptupi do práce....

janetina
11. feb 2010

laluchova ano tak sa to ma s tym pitim tekutin...lenze ja sa vsemozne snazim mu nedat a on krici kaaakkaaaaoooo...a ja skoro vzdy dam ☹ , ale vidim ze aj napriek tomu spal bez plienky....on ju uz odmieta aj len tak pre istotu mat.....
A ano s tym 2 izbacikom to mas dobre, doverne si to pamatam ake to bolo rychle 😀 ....ja zacnem v jednej casti a druha je uz zasa v bordeli...a to nehovorim ze co bude roboty vonku na dvore ked to chceme mat aj tam pekne....tak sa velmi tesim ako si budem sadit a zveladovat dvorcek 😉
Mna zabija zehlenie furt periem, varenie sa tiez da....tiez sme nenarocny 😉

libka1
11. feb 2010

tak to ja viem teda nic nerobit celkom profesionalne 😀 mam na nicnerobenie minimum casu, ale ked mam, tak si uzijem 😀
evka pije malo, darmo sa snazim, nic moc tomu neda, teda vode, mlieka pije az az... ale pred spanim ked vypije teraz tak zhruba 3 deci, este ani nelahne do postele a uz cika 😝
zehlenie nenavidim, pranie ma bavi 😵 a bavilo by ma aj umyvanie riadu kebyze mam umyvacku 😀
nie je tamarka potom v noci hladne ked pije mliecko o 18 hodine? alebo potom este veceria?

janetina
11. feb 2010

libka ano aj mne sa zda o 18 uz skoro aby nic nezjedol ci nevypil....zatial to funguje tak ze pije aj vecer v postielke a nepocika sa...BOHU vdaka....Ja som sa snazila tuto metodu nepitia tiez aplikovat aj tym ze som davala veceru klasicku ale on aj ked ju spapal si vypytal este kakaooooo 😀 takze my to mame tak ako sa nema a zatial to funguje....hura bolo na case 😀
Ja som ako Gandhi metoda nenasila 😀 😀 😀 😀 😀 len to chce cas 😝

ivulienka22
11. feb 2010

ach jo baby, tak to nás teda čakajú perné dni 😒 ja si to ani neviem predstaviť bez tej plienočky. Aďo sa vôbec nepýta, ja pravda že ho ešte neučím, ale keď spraví kako do plieny tak mi príde povedať že mama "ba"-akože hanba, ale aby mi to povedal predtým to nee. A keĎ ho prichytím ako tlačí to už tam dávno nejaký pokladík má a je zbytočné ho posadiť na záchodík 😖
no dúfam že leto to istí 😉
Libka-ja som tiež prieborník v nič nerobení 😀 hlavne keĎ krpec buvká sa netrhám a ani nemienim 😀
janetina s tým domom klobúk dolu, ja mám tri izby a ja lež upracem jednu v ďalšej mám bordel 😖 😖 takže ja by som nebola gazdiná do domu 😒

kankam
11. feb 2010

libka fúúúúúj to je to čo si včera spomínala ? tak za to by som ho normálne obvinila za týranie dieťaťa, veď mu min môže ruky vykĺbiť... 🙄 🙄 🙄
janetina je to super, ako môže mať detský kolektív dobrý vplyv na deti a taká nevinná otázka to bola 😀 😵 , lepšie ako 100 x od mamy, ale to sú asi všetky také ...
tiež si to neviem predstaviť ako to u nás bude, ale asi tiež metóda nenásilia, naša tiež má vlastný rozum a všetko len čo chce ona, verím tiež že to v lete príde, zatiaľ ako tvoja evička libka, tiež čo najčastejšie behať bosá bez plienky, ale vyčurá sa tiež kde to na ňu príde, koberec, parkety, dlažba všetko jedno a akurát zakričí maminka ... 😖 😖 😖 tiež ju preto naháňam nech má plienku, lebo na to nemám nervy ...

v čase voľna sa tiež netrhám , denska spala nina až 40 min, tak som si čítala konečne aj ja knihu 😵 😵 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre