Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

mia.k
9. jún 2010

libka, verím tomu,že ked sa vrátiš, Evka už bude bez plienok. 😉

libka1
9. jún 2010

stani vsetko naj 😉
ivul, oni sa vraj v noci ani nezobudia, v podstate ho das polospiaceho vycikat a spite dalej, otazka je ci sa chce tebe vstavat 😀 mne nie 😝
laluchova my nemame ani vyrieseny den, takze noc neriesim 😉 tami je sikulka 😵
no mia, bodaj by si mala pravdu, ale zial, v tomto nie som taka optimisticka... nevidim to dobre zatial 😝 ja dufam ze na dovolenke ju zlomim lenivca, lebo ona je niekedy az nervna ked sa jej spytam ci nechce ist cikat ze co ju vyrusujem pri hre... az tak zurivo niekedy odpoveda ze nie a o 2 minuty sa pocika 😅

kankam
9. jún 2010

libka 😀 😀 😀 😉 😉 😉 , to s tým záverom, to ako nina, opýtam sa jej a ona sa mi tiež za 2 min počurá. ja ju dávam vycikať vonku ako aj dnes, keď už ideme domov z vonku, dám dolu plienku a sem tam vydrží, dneska nie, tak sme išli počuraní domov a držala sa medzi nožkami celú cestu 😀 😀 😀 čo jej to vadilo. ale poobedňajší spánok absolvuje bez plienky 3-tí deň a v pohode, bez nehody, dávam pod ňu takú podložku čo je na prebalovanie. tak tiež pomalými slimačími tempami, ale ideme vpred ...
tami gratulujeme 😉 😉 😉 😵 😵 😵
mia každé dieťa je individualita, tak sa držte a nestrácaj optimizmus, ale ja som tiež na chvíľu prestala, keď už som videla, že ju to otravuje a je to nasilu ...

stanka26
9. jún 2010

baby Ďakujem že ste si spomenuli 🙂 🙂

laluchova
10. jún 2010

ahojte babule,
vďaka za gratulácie, sme nesmierne pyšní na ňu...dnes opäť suchá a to som ju nedala v noci ani spinkať, čo som sa pýtala mamičiek čo už detičky majú staršie oni ich nebudili a ked budedili tak vraj by sa malo dieťa obudiť aby si uvedomilo, že ciká , aby sa vraj nespoliehalo na maminu že ved ona ma v noci dá, ale ona o tom ani nevie...podla mna ...tak v noci som ju bola 2x pozrieť či nieje mokrá, nebola raz na mna mierne zareagovala že som tam tak som sa jej pýtala či ide cikať že nie ...a spala dalej...
ivulienka je podložka od canpol babys, nieje velká...120cmx50cm to stačí akutár pod riťku ...je to pvc..nešušstí moc ja som si myslela že Tami to bude vadiť a nie...my sme kupovali do postele len obyč penový matrac a ked sa odučí kupime kvalitnejší, keby sa stali nehody aby som nemala drahý zničený....ale inak je aj plachta potiahnutá pvc na gumičku ako klasická napínacia...stojí okolo 12e...to sa mi zdalo moc čo je jedna plachta treba viac...takto mi to zatiaľ vyhovuje...aj ked neviem ešte sme to neprecikali...ale obliala som posteľ vodou a zachytilo to to pvc...
a baby to s tým, pýtaním či chce ísť cikať si dobre papmätám, tami mi niekedy ani neodpovedala aa ked tak aj nahnevane...presne že čo ruším...a mne sa o tom aj snívalo, teraz zas spím tak že je pocikaná nieje pocikaá???behnem kuk a som kludnejšia...
my sme tumali návštevu krstnú z nemecka tak sme si užívali...vonku je až až veľmi horúco...ale v pohode...ale tých 25 by nám stačilo...

libka1
10. jún 2010

no ja ju radsej budit nebudem 😀 bola by som nerada keby to potom dopadlo tak ze jej budem musiet 2 hodiny robit v noci spolocnost 😝
no uvidime, ked vyriesime den potom budeme riesit noc, to je este dalekoooooooooooooo 😀

libka1
10. jún 2010

a tami necestuje po posteli? ja budem musiet celu postel obalit asi ked raz pride aj na toto, ved nikdy neviem kde sa bude o chvilu zadok nachadzat... furt je inde 😅 😝

kankam
11. jún 2010

libka 😉 😉 , my tiež riešime den, včera sme mali 2 x počúrané vonku a dneska zasa 😀 , keď ju dám čurať povie že nejde a za 3 min sa počurá, tak jej stále len opakujem že , cikať a nech mi povie, ale nie je to nejaký strašný úspech, ale bez plienky by bola najradšej ...
ale tiež ju asi nebudem budiť, lebo tiež by nezaspala ani za 2 h, uvidíme potom ...

libka1
12. jún 2010

no, to jak nasa... teraz neviem ake je stadium, uvdime dnes.. . konecne po tyzdni doma... cakam kym sa zobudi muz a padame po nu 😵 este zbehneme odvolit rychlo a uz ficime... ked som volala s nasimi tak hovorili ze sa pyta kakat 😕 ale ze sa sem tam pocura... ja som ocakavala opacny priebeh, ze to curanie pojde skor ako kakanie... no uvidime... mia v pondelok doobeda si pojdem kupit nejake topky na polikliniku, tak mozeme dat stretko ak by si chcela 😉
moze sa stat ze papa normalne jahody a nic a potom sa z nich jedneho krasneho dna vyhadze???? 😕

laluchova
12. jún 2010

ahojte, dnešné ráno úspech prevľký...TAmi opäť suchá....aj včera bola suchá...a tom ju nedávala cikať len tu prvú noc...bola somju pozerať že či nieje docikaná a ked som ju naprávala lebo ona cestuje po posteli ale nie až tak ...to pvc m,á po vankušom a ked cestuje na väčšinou na vankuši alebo tak..takže v pohode operieme , mám aj do zásoby druhé..takže keby bola nehoda poriešime...tak spí len v tričku anohavikčác, nakoľko je pyžamko a kraťasky vadia a nočné košielky sme pre nu nezohnali zatial...tie tropické dni a noci by už mohli odfučať lebo s ami nedá spať...pekný víkend...odovlené mám , manžel sedká vo volebnje komisii u nás tak máme dlhý den...ale včera sme sa boli vyjašiť...kolotoček detský kutik v tt...tak nám to ubehlo a ja po nákupoch tak dnes relaxujeme azajtra by sme chceli behnúť možno do galandie sa okupať...

laluchova
13. jún 2010

ahojte, len info že opäť Tami vstala nepocikaná.... 😀 v noci necikala...a úspech č.2 spala len v novom pyžamku tričko a kraťasky...nevadilo ...uvidíme dokedy...aj teraz spí len v pyžamklu...ako vstane vyrážame do galandie...

kankam
13. jún 2010

libka, naša spievala doma, že evička a hovoirla mužovi, že sa mojkali 😵 😵 😵 😵 bola podarená 😵 😵 😵
inak k tomu pýtaniu cikať vám gratulujem, dúfam, že už to budete mať na stálo 😉 😉 😉 😉

libka1
13. jún 2010

no to dufam, uvidime, ale vyzera to nadejne 😵 super ze sme sa stretli, dobre to padlo aj mne a drobcom dvojnasob 😵

mia.k
14. jún 2010

čaute. Ja som tu od štvrtka nebola,takže libka nečítala som,že pôjdeš dnes doobeda na polikliniku....No nič,veď sa hádam už stretneme. laluchova paráda,že už je Tamarka úplne bez plienok... 😉 My sme nijako nepokročili,takže stále nič čo sa týka odúčania od plienok.

libka1
14. jún 2010

@mia.k sak sme ani neboli... vysli sme pred vchod a zacalo prsat, akurat co som malej hysak sposobila lebo sa potom nechcela vratit domov, hadam sa tam dostaneme poobede, aspon dufam 😅

laluchova
17. jún 2010

ahojte babule,
raz sme sa pocikali a to včera a inak sucho...a to by s amožno tami nepocikala, lebo o 5 ráno kričala mama cikať pomoc...a muž mal problém ma zobudiť spala som ako zabitá!!!ha ha tak jej cvrklo, ale ešte cikala aj do nočníka...tak sa vytešujeme...do dnes rána sa zobudila o 2 a vycikala sa...s spala dalej

libka1
20. jún 2010

Aj my sa ideme pochvalit 😀
Evka vcera skonstatovala ze Liza (nasa babika) je mala lebo dudkuje a ona je uz velka. Chytila dudel a hodila ho do kosa 😅 Nikto ju k tomu nenabadal, sama od seba. Priznam sa ze som ho pre istotu vytiahla, vyvarila a odlozila na horsie chvile 😅 Cakali sme co bude vecer, lebo sak cez den nedudkovavala nikdy, iba pri zaspavani 😅 A nic, ona si nan ani nespomenula, vobec ho nepytala, aj v noci bola v pohode bez neho, sem tam zamrnkala ale nejak sme ho nepotrebovali... tak dufam ze to nezakriknem ale vyzera to tak ze sme oddudkovany ani nevieme ako 😅 😕
A cez den uz ficime bez plienok, spanie zatial neriesim a este asi mesiac dva ani nebudem, kedze do toho prisiel aj tento dudlik, tak nech toho na nu nie je vela 😵

libka1
20. jún 2010

sak sa mal muz postavit a vybavit ju, naco ta budit 😀

kankam
20. jún 2010

super libka 😵 😵 😵 😵 to je fakt dobrá správa , naša dala zasa dudel krtkovi (položila na podušku kde je výjav z tej rozprávky) a bol tam 1/2 dňa, ale potom bola pred spaním nešťastná , tak som jej povedala, nech si ho ide od krtka vypýtať, čo po chvíli urobila. takže sa na vás nechytáme, ale tiež to po čase hádam zmákneme, asi si ho krtko potom už vezme na stálo 😵 😵 😵 😵
my máme zasa pokrok v odplienkovaní, včera sme boli na výelte a keďže bolo chladnejšie dala som jej plienku, nech nemáme nehody aj po aute a večer doma som ju nechala už bez a som pomáhala mužovi-montoval svetlo, takže som ju nemohla stále sledovať, že či sa jej chce alebo nie a keď som asi po 1/2 h prišla za ňou, zahlásila, že " maminka ninka cikala" a ukázala mi na nočník, a to jej trošku cvrklo na zem, ale sa stopla a sama si sadla na nočník a vyčurala sa !!! proste som bola stráááááášne happy, lebo už si to fakt uvedomuje na čo nočník je a že to nepatrí na zem, takže už sme 2-hý level 😀 😀 😀 😀 😀 som nadšená, tak verím, že už to pôjde aj vonku s tým čuraním do trávičky ... 😵 😵 😵
noc tiež neriešim, tak ako ty to príde samo ...netreba to siliť

laluchova, tvoja je už čistá škôlkárka a tiež si myslím, že ťa muž mala nechať spať, či s ním by malá nešla ? 😉

libka1
21. jún 2010

to je uz fakt druhy level kankam 😵 to je uz len otazka par dni 😉 inac vcera som len kukala ako uz vedia spolupracovat drobci... uz su to male osobnosti 😉

laluchova, ucis ju samu sa vyzliekat a obliekat? lebo v tomto sme my total o nicom... ona by aj chcela, ale ked to nejde tak prasti saty/topanky o zem a rozreve sa od jedu 😅

mia zijes? okna ako? 😅

kankam
21. jún 2010

libka ja som tiež z toho bola nadšená, a hlavne aj z toho, že to išlo bez kriku a doťahovania sa 😵 😵 😵 a som to mužovi opisovala doma, ale to treba vidieť ... 😉 😉 😉
inak včera zasa zaspala o 23 h ☹ ☹ ☹ už som chystala nervy a najlepšie je že keď jej poviem, že už som nahnevaná a že ke´d nechce spať, tak aj idem preč a nech je tam sama a buď leží alebo spí, tak začne plakať že maminka nie už spinkám .... a to som mala pocit, že sa dosť vyvetrala a vybehala ...

pusinqa
21. jún 2010

@kankam to presne poznáme aj my 😀 tiež mám občas pocit že musí byť unavená ako hrom a nie a nie spať, a presne to čo tvoja malá vymýšľačky hrozné 😀

@libka1 nám na obliekanie zabrala až škôlka, dovtedy bez šance som sa mohla aj roztrhať, keď videla deti v škôlke zrazu všetko sama ale to zas ráno a večer obliekanie aj na pol hodiny a keď jej niečo nejde nechce si nechať pomôcť lebo ona teraz zas všetko sama

libka1
21. jún 2010

@pusinqa celkom si ma potesila... dik ze si do mna vliala nadej 😉 ja len aby ju ucitelky nejak za to nehresili alebo tak, to by som bola nerada 😅 chcem aby tam chodila s radostou 😔 ona sa snazi, ale proste to nejde a potom chyta nerviky 😖 😅

libka1
21. jún 2010

@kankam my sme mali tiez tazsie zaspavanie, neviem ci to suvisi s tou dudulkou alebo by to bolo aj tak 😅 ale dudulu este ani raz nepytala odkedy ju hodila do kosa 😵

kankam
21. jún 2010

baby dík za podporu 😉 😉 😉 , dnes nechcela spať ani poobede, zasa zaspala len uložená na mojej ruke, ona proste potrebuje telesný kontakt a nič iné nepomôže, je proste taká ... 😉 😉 😉 čo už

libka teš sa z toho aj keď horšie zaspáva , že už ju nemáte a máš o problém menej a úplne bez plaču

kankam
21. jún 2010

pusinga ako sa cítiš ke´d už si v 1/2 tehu ? všetko ok? dúfam, že áno 😵 😵 😵 a malá sa teší na súrodenca ?

pusinqa
21. jún 2010

@kankam no malá si to celé vybavila 🙂 , mňa by na druhé asi nik iný už nespracoval a asi to ten hore vedel keď si to cez jej túžbu po bábätku a súrodencovi zariadil 😀 , len by chcela bábo hneď, tá sa veľmi teší, no trošku je to horšie ako pri malej, trochu brušeno hnevá keď dlhšie chodím, stojím, namáham sa, nakupujem po 2 jablká a tak koľko odnesiem ale magnézko a oddych pomáhajú, no pri malej som sa vôbec nemusela takto šetriť, ale zas aj teraz som rada že aspoň bežné veci zvládam, len musím všetko po troške, pomalšie, oddýchnuť

@libka1 ono to závisí aj od učiteliek, detí, toho ako to vezme malá, ale ako väčšina vecí sa to zvykne časom vyriešiť samé a malá na to dôjde čo a ako a bude pohoda a môžeš zas riešiť niečo iné ako pri deťúrencoch vždy 😀

kankam
23. jún 2010

pusinga tak sa držte 😉 😉 😉 ja som mala tehu tiež zaujímavé, stále mi tvrdlo bruško a potom aj tie následky, že od 30 týždňa som musela tiež polehávať, aby sa malá neponáhľala na svet 😖 😖 😖 a tiež som bola stále unavená, takže ťa viem pochopiť ... 😵 😵 😵
inak my tiež neplánujeme druhé, ale neviem či nebudeme mať tiež neskôr problém ako to vysvetliť malej 😉 😉 😉

aknomis
23. jún 2010

ahojte, pridávam sa k vám... 😉

pusinqa
23. jún 2010

@kankam to si mala pestré, inak moje dnešné šetrenie malej sa nechcelo kolobežkovať, tak si na stupačku sadla dala nohy hore a mama ťahala, ešte teraz cítim brucho a chrbát 😀
my sme tiež dlho druhé neplánovali, potom si malá vybavila 😉

@aknomis vitaj, máš tuším termín len chvíľku po nás 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre