Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

mia.k
30. aug 2010

libka super,že ste boli v tej zoo a že sa Evke páčilo. Takže ste to stihli...

@pusinqa a čože tehotné si nemôžu dať grilované koleno? A nabudúce,ked ma identifikuješ niekde na ulici,tak ma kludne oslov, budem rada,ked ťa spoznám. No a s tými Bašovcami som bola aj ja prekvapená,som sa dozvedela tento výkend od našich,že to tam majitelia zatvorili,kôli nejakým neprajníkom. Takže hovoríš,že už to má nový majitel? Akurátne som sa tam chystala,no čo už.

pusinqa
30. aug 2010

@mia.k môžu ale také strašné chúťky si nám tu všetkým naň narobila 😀

janus32
30. aug 2010

Ahojte babenky,vidim,ze zase sa tu spomina to koleno,no mnaaaaaam 😝 Aj u vas cely den prsi?tu otras,vsetci sme doma,kazdy zufa 😔

libka1
31. aug 2010

ja sem uz kvoli tomu kolenu ani nechodim 😀 ja priberam len ked o nom citam, nieto si ho este dat 😀 a sliny mi tecu po kolena 😅
pocasicko mame aj my super, my sme vcera poobede boli vonku, dostala gumaky, dazdnik (nechcela prsiplast) a vykracovala si... ale dnes prsi ovela viac, ale asi aj tak pojdeme aspon na pol hodku 😉

janus32
31. aug 2010

@libka1 My sme boli s Emou v Deich.kupit do skolky boticky,no a ona len po gumakoch pozerala,ine boty ju nezaujimali.My mame taku rozkopanu ulicku,ze u nas sa da väcsinou len v gumakoch chodit 🙂

mia.k
31. aug 2010

my sme včera neboli nikde,sedeli sme doma a dnes poobede,pokial by moc nelialo,by som chcela ísť do mesta,ale uvidíme. Pozajtra by sa už malo trocha vyčasiť,takže nejako to vydržíme s tým počasím.
Dnes už koleno spomínať nebudem... 😀 ale zostala by som pri tom jedle a poprosila by som vás o nejaké inšpirácie na nejaké dobré netradičné jedlá,ak by ste niekto mali nejaké zaujímavé recepty,rada sa inšpirujem.

libka1
31. aug 2010

ty si nejaka pazrava 😀

mia.k
31. aug 2010

nie som pažravá,ale rada sa nechám inšpirovať.

libka1
31. aug 2010

ta to lepsi pripad, bo ja ked sa necham inspirovat tak to vzdy skonci tak ze celu inspiraciu zjem (pazravost 😀 )
skus toto, aj ked ty asi sladke nemas rada, ale toto je velice rychle a dobre 😉 a mozes tam nacapat aj tie slivky co si dnes spominala 😉 http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=6432
a este ma napadlo co robieva moja svokra, jednoduchsie nenajdes a chut vynikajuca. len das na pekac kuracie stehna, nic ine sa s nimi nerobi len sa osolia, zalejes jednou slahackovou smotanou, pecies najskor prikryte, potom odokryjes a zapecies... vynikajuce, chuti to tak nejak syrovo, a robota s tym nie je pomaly ziadna 😉 s ryzou eno nuno 😉

libka1
31. aug 2010

toto som tiez robila a bolo to vynikajuce, som to brala na grilovacku a cely plech zmizol behom 2 hodin 😅
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=9139

libka1
31. aug 2010

a toto ma uputalo a tusim to dnes spravim 😅 hadam to nebude sklamanie 😀
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=26183

mia.k
31. aug 2010

no super,díky za recepty, poskúšam. 😉 Hovoríš že ten pudingoš bol výborný,nie je to moc pracné na prípravu? A daj potom vedieť ako chutili tie mafiny.

dulkagabulka
31. aug 2010

plavanie pre tehulky...Kurz je určený zdravým tehotným ženám od 13 týždňa tehotenstva, prakticky do konca tehotenstva. Trvá 8 týždňov a je zostavený z týchto lekcií: - 8 lekcí plávania pre tehotné – sú zamerané na nácvik uvoľnenia celého tela počas tehotenstva aj počas prvej doby pôrodnej, na dychovú prípravu, na posilňovanie svalov potrebných v tehotenstve a počas pôrodu. Lekcie trvajú 40 minút pod vedením trénerky a budú prebiehať v bazéne na Slnečnej ulici. - 8 lekcií cvičenia – sú v nich zahrnuté uvoľňovacie, dýchacie, relaxačné cvičenia, posiľňovacie cvičenia, cvičenia na fitloptách, brušné tance pre tehotné, prvky gravidjogy a podľa zamerania ich vedie špecializovaná trénerka alebo dula (špeciálne školená žena sprevádzajúca tehotnú ženu graviditou, pôrodom a šestonedelím). viac info na : www.klubkvapka.sk

libka1
31. aug 2010

@mia.k podla mna nebol pracny 😉 a chutil vynikajuco, vdaka tomu pudingu nebol vobec suchy ale taky stavnaty, ovela lepsi ako kakaovy kysnuty kolac 😉

libka1
1. sep 2010

@mia.k mali sme dnes tie mafiny na ranajky, boli dobre, mala som len eidam, takze bez nivy, ale aj tak boli fajn 😉

janus32
1. sep 2010

Pekny vecer vam vsetkym!tak zajtra ide nasa babulka prvy krat do skolky,viem,ze aj vam idu deti niektore,tak potom dajte vediet ako ste to zvladli.Ci lepsie maminky,alebo deti 🙂

pusinqa
1. sep 2010

No my sme ešte rýchlo museli dokúpiť vršky také čo si dokáže sama aj vyzliecť a pozužovať tepláky keďže je tintítko, na prezuvky som vyglancovala letné sandále lebo nám z úzkej nohy všetky papučky padajú a budú na poschodí tak nech to má napevno a bezpečné, tak už to máme nakôpkované, uvidíme čo zajtra slečna, držím palčeky tým čo škôlkovať začínajú 😉

janus32
2. sep 2010

Dobre ranko!tak ja uz som tu nasu slecnu odprevadila do skolky a musim povedat,ze som na nu moc pysna.Aj ked tam nejake deticky plackali,tak Emka si vykracovala ako na mole 🙂 Ale uz ju tam cakala kamaratka,tak aj to moc k tomu prospelo.Tak ja mam dnes fajront 😀

pusinqa
2. sep 2010

my sme tiež išli v pohodičke, tak hádam fajn, síce už v šatni chlapček jeden chrchlal odušu, za to by som zabíjala tých rodičov, čo ho nenechajú doliečiť doma 😠 ešte som sa musela vrátiť, lebo sme zabudli uteráčik, ale je mi riadne smutno

janus32
2. sep 2010

@pusinqa teda tusim sme zabudli obe to iste 🙂 ,aj ja som sa musela vratit po uteracik.No a uz mam babulku doma,vraj bola zlata,vsetko papala adokonca mi hned oznamila,ze ona tam chce aj spinkat 🙂 Tak to som bola prekvapena a za statocnost sa dockala aj malej malickosti.Inak co sa tyka tych chorych deti,tak ja fakt neviem,preco ich rodicia tahaju medzi deti.Za postou v skolke to bolo tak,ze len co mal maly naznak choroby,uz mi ho nezobrali.Dokonca aj ked mal trosku prievan na oku.Inak sme chvalabohu boli strasne malo chori 🙂

libka1
2. sep 2010

@janus32 asi prave kvoli tomu ste boli malo chori ze sa k tomu skolka postavila tak rozumne 😉
od rana ma boli brucho ako kona, vlastne uz vcera ma bolelo, ale dnes je to este horsie 😅 este hodinu a idem po nu, mam prist na pol 3, vobec nemam ziadne info ze co a ako, rano neplakala, ale co bolo po odchode netusim 😝 uz aby som tam bola, uz som davno nemala takuto tremu alebo co to je 🙄

stanka26
2. sep 2010

ahojte.
ako čítam tak sa tu píše dnes o škôlke.Aj my sme to zvládli v pohode dokonca nám tá naša Sabínka nechcela dať ani pusu na rozlúčku.Uvidíme ako to zvládne prvý deň,už len čakám kedy padne pol 3,presne ako ty libka nemám žiadne info kedže sme tam nenechávali ani tel.číslo, a tiež ma už začína bolieť brucho ako to tam vyzerá.ale ráno to bolo super nevedela sa dočkať.Som zvedavá ako to dopadlo so spánkom kedže doma už nespáva.
Šimi sa len pýtal kde kde je Sabínka a chcel ju ísť za ňou.

pusinqa
2. sep 2010

@janus32 no hlavne že mi v skrini div oči nevyklal 😀 zdieľam libkin názor s tými chorobami, tak by to malo byť všade, aj keď viem že je to ťažké čo s deťmi keď sú choré, ale aj ja som malú vždy nechala ešte po chorobe pár dní doma doliečiť, nech tam ide ok a potom tam vidíš tie sopľavé a kašlajúce deti, také by fakt učiteľky nemali vziať

@stanka26 my sa budeme asi vídať, malé sú v rovnakej budove, dokonca mali byť aj spolu v triede, len sa to potom pomenilo

mia.k
2. sep 2010

jéj tak super správy s malými škôlkarmi,takže zvládli to všetky detičky bez plaču? No vidíte,paráda! Vidím ale,že maminy to prežívajú horšie ako deti-ani sa vám nečudujem.

janus32
2. sep 2010

baby no my mame take sikulky doma,ze?ozaj a mame tu my aj nejakeho chalaniska?skolkara?Ja mam uz skolaka,to je ine kafe 😀

mia.k
2. sep 2010

janus takže je to tak,že malé deti malé starosti a velké deti velké starosti?

stanka26
2. sep 2010

@pusinqa no neviem či sú v rovnakej budovej.my sme v tejto prvej od hlavného vchodu.Sa mi zdá že tá tvoja je v tej zadnej budove a má p.učiteľku Gubalovú.

My máme úspešne za sebou prvý deň a bolo ževraj super a dokonca nám Sabínka v škôlke aj spala.

mia.k
2. sep 2010

stanka gratulácia,takže predsalen to prostredie je motivujúce...

pusinqa
2. sep 2010

@stanka26 naša chodí už druhý rok a je so staršími, my sme už žabky, tiež sa jej páčilo dnes 🙂

janus32
2. sep 2010

@mia.k No moja poviem ti,ze tejto fraze som ja neverila 🙂 ,ale je to sväta pravda 🙂 Syn ma takmer 12rokov a to je cista pohroma ☹ Neviem ci aj my sme taky boli...asi ano.Vraj to najhorsie este len pride,no zbohom 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre