Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

libka1
8. nov 2010

@mia.k deticky co maju zvacsenu mandlu sa niekedy zacnu pocikavat, to len tak na margo, vas pripad to nie je, viem to len zato ze nas sa to tyka mozno...
inac aj evka sa zacala obcas pocikavat, ale asi to bude len nejaky rozmar, lebo v skolke nie, len doma 😝 z coho mi vyplyva ze to je potvora mala leniva, ktora ked sa hra tak proste jej to vysumi z hlavy ze aj taketo potreby su... stalo sa nam to uz parkrat 😉 o 5 minut na to ako mi povie ze jej cikat netreba sa vycura ako psik na koberec ☹ tiez ma to zobralo, trvalo to asi tyzden, teraz uz tyzden nic, tak neviem co sa deje a ci to uz preslo 😒

mia.k
8. nov 2010

@libka1 to fakt,aj Evka sa pocikávala? Viem,že je to nejaký rozmar,len som chcela vedieť,že či to nemá nejaký psychický dôvod,že či nechce tým pútať pozornosť,alebo čosi také. Neviem,že čo ho to teraz chytilo.

libka1
8. nov 2010

@mia.k hej, teraz to ustalo uz asi tyzden a aj to trvalo asi tyzden, ale nepocikala sa zakazdym, tak raz, max 2 denne, tiez som bola bezradna, potom som jej povedala ze ked sa bude pocikavat vratime sa k plienkam ako babetka, a odvtedy nic, ale ci to suvisi s tym alebo to je nahoda fakt neviem 😝

pusinqa
8. nov 2010

@mia.k no máme hladošku tak aj v noci tak každé dve hodky je hore ale nejako sme už po julke vycvičení už to nejak do rána pregúľame a to si potiahne aj do 8-ej, 9-ej tak potom dospávam, mne sa dokonca zdá že s dvoma to zvládam lepšie ako som zvládala julku ked bola malinká sama, už má človek asi cvik, fyzicky sa mi zdá tiež lepšie ako pri julke, len potrebujem aj cez deň dospať a psychicky sa snažím ale tak klasika ked Kristínka nespí a vymýšľa pridlho človek je nervozny, alebo z Julky som ohučaná ona večne čosi rozpráva ale dosť sa sama pekne hrá, s tým cikaním neviem poradiť 😒 My riešime Julkine nočné spanie, zle zaspáva, že sa bojí, v noci plače, jej sa bojím viac mať ich v noci sama ako Kristínky 😖 Ona to v noci tie všetky zmeny asi tak spracúva a nie je to nič moc ked konečne malinká spí, Julka začne plakať ale to chodí mm naštastie riešiť

kankam
9. nov 2010

@mia.k môže to byť aj rozmar s tým pocikaním sa, aj naša nina som zistila, že niekedy keď má nerv, tak mi to spraví akoby naschvál. ale to bolo už dosť dávno našťastie 😉 , a pocikala sa mi asi 3 x po sebe u našich na dome, ale mali tam chladno a ani hrubé ponožky nepomohli (zabudla som jej papuče), ale ty nemáš predsa v byte chladno, ani od nôh. Tiež sa mi stalo že v zápale hry zabudla, vonku aj doma, ale to sa tiež snažíme stále vysvetlovať ... Takže máveme nehody aj my a v noci stále máme plienku, 2-3 x cez týždeň má suchú čo sa v noci vypýta, ale inak nie, tak sa neodvážim nedať jej ju ...

@pusinqa tak to ti verím, že sa bojíš, dúfam, že to prežijete, teda ty hlavne 😖 😖 😖 🙄 🙄 🙄 , takto keď máš za ňou koho vyslať sa dá, ale keď ti bude plakať, to ako za ňou budeš letieť ? Ja by som si ju asi dala do postele, ak by teda nebol nábeh, že potom nebude chceť odtiaĺ spať k sebe do postielky, keď ti príde mm

ja som inak kreš už 3-tí deň-hrdlo, nádcha a bolesť celého tela, som sa tešila, že bude už dobre, ale včera som sa naparovala a tlačila s prírodnými prostriedkami a dneska sa mi to do rána uvoľnilo, tak nedýcham, ledva hovorím a lezie mi to cez oči, tak som malú vyslala k babke, nech po mne neskáče ako včera 😉 😉 , ale už mi je za ňou smutno ... 😢 😢 😢 😀 😀 😀

pusinqa
9. nov 2010

@kankam nech sa čím skôr vyzdravíš
práveže ten nábeh bude 😝 tak ju radšej nechám u nej ked sa bude dať a budem behať a druhá vec je že plače tak hlasno že by mi budila Kristínku ☹

kankam
9. nov 2010

@pusinqa dík, budem sa dnes snažiť dať dokopy 😉
a to s julkou som si aj myslela, chudiatko to má také živé sny ? nina tiež plače zo spánku, ale zatiaĺ pomáha dudel, alebo, uistenie, že som tam a môže ma chytiť za líca, alebo okolo krku, alebo jej obľúbené šmátranie po ústach, tak uvidíme, ako to bude ďalej ...
včera som ju tiež nemohla do 22:45 uspať a to sme uspávali na striedačku s mm a už sme boli na nervy, už som jej povedala, že bude spať len s krtkom, že mamina a tatino nie sú jej otroci, tak asi 20 min vydržala s krtkom a potom zahlásila, že je hladná(pritom bola normálne navečeraná, + vypité 2 poháriky mlieka), tak ešte jedla, nakoniec to zaliala ešte 1/2 pohárikom mlieka a konečne zalomila a podotýkam že o 07:10 už bola hore, max vyspatá .... 😝 😝 😝

janus32
9. nov 2010

@kankam no babenky inak aj nasa Emka mava nocne mory-ja neviem co sa jej sniva.Niekedy mam pocit,ze to uz robia obidvaja naschval.Lebo pokym som na gauci pri telke tak blbne len Damian,ale lahnem do postele a mrauci Ema..Ona chce,aby som spala s nou,na uzkej posteli-no ale ved ja velka zena som-tak sa tam mackame zvycajne obidve,lebo sa mi nechce kazdu chvilu chodit k nej do izby 😖 S tym cikanim to bolo u nas tazke v noci,ale uz je to za nami.

pusinqa
9. nov 2010

@kankam netuším, doteraz plakávala zo spánku len ked bolo nové prostredie, alebo zmeny, ked išla po dlhšom čase do škôlky a to len tak trochu, dalo sa, teraz asi spracúva v noci všetky tie zmeny s Kristínkou, cez deň je ok ale večer začína byť rozhádzaná ale zaspávanie sa jej zlepšilo, to boli cirkusy, teraz plače niekoľkokrát v noci a neviem ako jej pomôcť nič nezaberá, proste plače zo spánku, nás to strašne budí ešte pomedzi Kristínkino vstávanie 😝, mám aj dáky homeo sirup na spanie možno skúsim ten na pár dní jej dať večer či nepomôže

kankam
9. nov 2010

@pusinqa skús, veď uvidíš, ale držím palce, lebo to si predstavujem ako ma nina budila každú chvíľu tiež som kojila každé 2 h a to ledva zaspíš a už ťa zobudí ďalší ... 😖 😖 😖 to je potom po pár nociach na mašlu ... 😝 😝 😝

mia.k
9. nov 2010

@pusinqa jójha,no to nemáš bohviečo,moc sa teda nevyspíš... 😖 A to Julka tak zo sna plače? Najskôr som myslela,že to normálne v bdelom stave,že plače za tebou,aby si ju prišla pomojkať,alebo čo,ale zo sna... 😒 Presne aj ja si myslím,že to robí tá zmena,že už nieje sama o koho sa treba starať a že sa musí naučiť žiť s tým,že sa treba deliť o pozornosť s Kristínku. Snáď si čoskoro zvykne,nech sa tolko netrápi chudiatko.
@kankam želám ti skoré uzdravenie. 😉 No a stým Benjamínovým pocikávaním,neviem,čo to bol za rozmar,z akého dôvodu to robil,ale včera poobede sa mu už muž povyhrážal,že ak sa bude pocikávať,tak mu zoberie smetiarov a schová ich. No a od vtedy sa našťastie ešte nepocikal,takže beťárisko je to malý.

pusinqa
9. nov 2010

@mia.k zo sna plače, ona nás ani neregistruje, ked plače príliš normálne ju musíme zobudiť
a s tým spaním, našťastie manžel veľmi pomáha a my sme už po prvej nejako zvyknutí spať málo a prerušovane, takže Tinka ked len papá a spí mi vcelku nevadí, len ked ju prebaľujeme sa hrozne rozoberie a to nechce spať, tak ju už len raz v noci prebaľujeme, to Julka s tým zavýjaním z vedľajšej izby mi viac vadí, to sa vždy až zľaknem a hrozne to budí, ale tú "obsluhuje" manžel, našťastie Tinka zvykne ráno aj dlhšie potiahnuť, tak to potom dospávame, inak sa sťažovať nemôžem po dieťati ktoré bol od narodenia fígeľ nakrmiť a uspať je teraz Kristínka super, natankuje, ručí len od hladu a zaspí občas aj sama čo je pre mňa hotový zázrak, ked je spokojná leží a pozerá, zlatá je

libka1
9. nov 2010

@mia.k asi testoval koľko znesieš 😀
@pusinqa s tym plačom julkinym nič moc... a to zacalo potom ako ste doviezli Tinku z porodnice?

pusinqa
9. nov 2010

@libka1 áno, zo škôlky došla našťastie už nadšená, kočíkovala vonku malú 🙂

kankam
9. nov 2010

@mia.k niekedy treba aj povyhrážať sa 😀 😀 😀 , ja som nine začala hroziť s prútikom, a aj na to pocikávanie som sa jej pár krát pohrozila, keď sa mi naschvál vycikala doprostred manželskej postele a prestala to robiť. A teraz stačí prútik ukázať, alebo ho spomenúť a hneď je poslušná, bez kriku a plaču ... raz ju to trošku zaštípalo a už si to pamätá ... 😀 😀 😀
@pusinqa prebaluješ malú v noci ? sa ti precikáva ? lebo ja som mala tiež ten problém, že sa mi prebrala a som ju potom 2 h nosila po byte 😒 a potom som čítala, že v apmperske môže byť aj 12 h, tak som ju poriadne namazala 😉 😉 😉 a už som ju neprebalovala ....

pusinqa
10. nov 2010

@kankam asi to tak začneme, teraz prebaľujem iba raz, v poslednej dobe až o 5-ej ráno ale aj to sa rozoberie a musíme ju dať do kočíka a mm ju hondrlá kým zaspí, inak sa v noci naje a zaspí sama v postieľke, tak tiež rozmýšľam že to teraz vyskúšam keď budem sama proste ju nechať až kým nevstaneme, plienka zatiaľ nepretiekla, ale býva aj pokakaná, zatiaľ jej to však nevadí, aj v pôrodnici hovorili že skrátka veľa krému a môže tak ostať že to nevadí, aj keď celú noc sa mi zdá dosť, neviem prečo ju to prebaľovanie tak hrozne rozoberie
@mia.k no boli sme na kĺbiky že ešte 2m baliť preventívne naširoko s jednou plienkou, takže aj tu trochu ustúpil pri julke kázal dávať dve, uvidíme čo na to slečna
inak Julka dnes v noci konečne neplakala, len od 4-ej bola u nás pichnutá, odo dneška bačujeme samé .-)

kankam
10. nov 2010

@pusinqa ja som tiež na začiatku prebaľovala, hlavne za to tiež že sa aj pokakala niekedy v noci, potom už kakala len cez deň, vždy som nakukla do plienky a nechala tak. Naša sa tiež rozobrala a nebolo možné aj 2 h, tak mysli aj na seba 😉 😉 😉 , aj jej bude lepšie, keď sa nepreberie ... 😵 😵 😵
ja som po včerajšku a dnešnom ráne usúdila, že treba ísť aspoň očnej, tak som malú ráno vyšikovala k babke a makala k očnej, mám total zápal a ešte aj infekčný, že je to spojený s tým prechladnutím, tak sa idem nahrievať, posteľ a kvapkať antibiotiká do očí ... už som ani pozerať nevládala ... 😒 😒 😒

pusinqa
10. nov 2010

@kankam som sa chcela aj opýtať či si ty už lepšie, ale asi ani moc nie, nech ti to čím skôr prejde

mia.k
10. nov 2010

@pusinqa tak teda úspešné bačovanie ti želám,snáď to šťastlivo zvládnete... 😉 A hovoríš,že teraz stačí baliť na široko približne dva a pol mesiaca? No tak to sa ešte dá,hlavne že to už nebude mať na leto,lebo Benjamína som balila poctivo štyri mesiace a to aj cez leto a to bolo strašné keď boli horúčavy.
@kankam téda,ty ale máš praktiky,že mlátiť dieťa prútom-ako za starých čias,keď boli ešte naši starí rodičia malí. 😀 😀 😀 (to bolo myslené zo srandy,len my to pripomenulo rozprávanie mojho dedka a mojich rodičov,ako ich v škole s trstenicou bili.) 😅 😀

mia.k
10. nov 2010

@pusinqa a ty si kedy presťahovala Julku do detskej? A ako ste to zvládli? Lebo ja mám na pláne presťahovať Benjamína od nového roku,nech si pomaly zvyká,lebo do spálne sa už nezmestí,keď budeme mať bábo,len neviem,ako to spraviť,lebo už sme ho skúšali aj s mužom všeliako motivovať na izbičku,ale on nechce ísť tam spať-on je taký môj maznáč,ani na krok sa odomňa nepohne a spať bezomňa tiež nechce.Tak neviem,ako to riešiť.Tak ak máš náhodou typ,budem rada ak sa oň podelíš. 😉

pusinqa
10. nov 2010

@mia.k ona sa v lete presťahovala sama od seba, sme čumeli s mužom ako puk, skôr teraz má také tendencie odkedy je malinká na svete byť aj pri nás ale myslím že ju to časom prejde, ráno k nám chodí dospávať , takže ti moc nepomôžem
baby na to balenie naširoko ako sa skladá tá plienka? na tretiny a napoly?

mia.k
10. nov 2010

@pusinqa áno,tak nejak sa to skladá. No a s tou Julkou to máš dobré,že sa ti sama tak odsťahovala,nemusela si to riešiť.Ja už pomaly začínam aj nad takou alternatívou uvažovať,že muža vysťahujem do detskej a do manželskej postele si dám Benjamína a do postielky bábo-pokiaľ nebude chcieť Benjamín opustiť spáľňu-ale radšej by som bola,keby šiel do detskej.

pusinqa
10. nov 2010

@mia.k držím palce a to presťahovanie naozaj rieš tak s predstihom aby si stihol zvyknúť, ak sa podarí ,kým príde bábo

mia.k
10. nov 2010

@pusinqa dík,veru chcela by som už od januára skúšať.

kankam
10. nov 2010

@mia.k 😀 😀 😀 tak k trstenici to má stráááááááááááááášne ďaleko, to je taký tenučký prútik, čo sme vonku na prechádzke z takého kríčka odtrhli (nemá to ani 4 mm priemer) a pôvodne to bola palička na krtkov domček čo sa nina zabávala v panskej a ona ma s tým zo srandy pár krát švihla.povedala som jej že to štípe, nech to nerobí a ona sa rehnila a chcela pokračovať. tak som jej ho vzala a dala som jej s ním jemne po zadku. Bol plač a odvtedy keď neposlúcha stačí ukázať, alebo pohroziť, že pre neho idem a už je poslušnosť 100 % ...

kankam
10. nov 2010

@mia.k neviem ako ty, ale ja som za to, že niekedy treba hranice určovať aj takto, nie stresovať deti, ale dôrazne dať najavo odkial - pokial, zažila som ako to vyzerá, keď je dieťaťu všetko len vysvetlované ... a tak nechcem dopadnúť 🙄 🙄 🙄

kankam
10. nov 2010

som si spomenula, ako nechcela v mojej prítomnosti u babky jesť a špekulovala a vstávala na stoličke, proste vymýšľala a som sa jej pred babkou spýtala, či si mám ísť von odtrhnúť nejaký prútik, v tom momente sa z nej stalo sediace, pekne obedujúce dieťa a svokre to bolo také smiešne, že musela odísť, aby sa pred ňou nerozosmiala ... 😀 😀 😀 😵 😵 😵

janus32
11. nov 2010

@kankam uplne s tebou suhlasim a je fakt super,ze vam ten carovny prutik pomaha 😵 Ja som tiez zistila,ze väcsinou sa sama so sebou rozpravam a zbytocne si deriem hubu.Ale co je este horsie,nasa Ema nema pred nicim strach,dokonca si sama vyberie aj varechu a tvari sa,ze pohoda-capni ma.Ona potvora mi dokonca povie,ze to aj tak neboli.Niekedy ma fakt chyta zufalost 🙂

kankam
11. nov 2010

@janus32 nevravím, že je to recept na všetko, ale akurát som minule čítala v živote odpoveď psychológa, že cca 2-ročné deti si začínajú uvedomovať svoje ja cez svoje činy a následne reakcie svojho okolia a že im už v tomto veku treba stanoviť jasné hranice. myslím, že vysvetlovanie vždy nestačí, my sa snažíme vysvetlovať, ale keď už 3-tí x hovoríš to isté, už aj zvýšiš hlas a nič prípadne sa ti tvoj veľavážený potomok smeje, tak pristupujeme k prútiku. Tiež záleží od situácie, pokiaľ je to nejaká banalita, že si napr. chce si niečo iné obliecť, tak samozrejme vtedy sa snažím zistiť, či ju to nepichá, alebo nejako nevadí a mnohokrát ustúpim, snažíme sa ju aj rešpektovať odmalička ...
A preto si myslím, že treba od takéhoto veku aj vybiť, lebo to dieťa potom neskôr už nemá taký rešpekt a špekuluje už je to potom ťažšie a ťažšie ... Aj ja premýšľam dokedy prútik bude zaberať, čo vymyslíme potom 🙂 🙂 🙂 😉 😉 😉 Ty poraď čo zaberá na také staršie ? 😉 😉 😉

janus32
11. nov 2010

@kankam tak to fakt netusim,lebo s Damianom sa da vzdy dohodnut,ten je ina povaha a aj pristup k urcitym veciam ma iny.Je sice lajdak,ale da sa to zvladnut a mame pomerne dobry kamaratsky vztah.Ema je ina trieda-tazsia-neda sa s nou ani dohodnut,ani jej vysvetlovat a ani bitka nepomoze.Snazim sa byt v jej pripade max kludna a pokial je to mozne,tak vzdy ked robi nieco co nema a nepocuva,aby prestala a nereaguje a ni na nic ine,pristupujem na hru jej veku pochopitelnu-menim temu,snazim sa ju uputat,alebo ju niecim"dôlezitym"zamestnam 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre