Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

kankam
5. feb 2009

petusaa skus homeopatika ricinus na podporu kojenia a veľa pi a prikladaj často malého. Ja som na začiatku kojila aj každú 1 h a potom som mala krízu medzi 5-6 mesiacom a doktor demer mi povedal aby som dávala z flaše bebu, alebo suenar, alebo nutrilon, namiesto aby nás podporil v kojení. kedže nina nechcela ani 1 mlieko umele ani flašu ani lyžičkou kojíme doteraz ...

libka máš ip

kankam
5. feb 2009

mne tiež tlačili na brucho, až som mala podliatiny a počúvali mi ozvy, lebo som ja zasa blbo tlačila, slabo, nakoniec to tiež dobre dopadlo 🙂

janetina
5. feb 2009

jasne ze po c.s. to tiez bolelo ale zdalo sa mi ze som sa nijak nepricinila 🙂, ale pocula som aj o hroznych komplikaciach po sekcii.a atakisto aj po spontannom. Ono je to veeeelmi individuaaalne...tiez som nechcela porovnavat.

mia.k
5. feb 2009

petusa,dobrý výrok,že "keď chceš rozosmiať boha,povedz mu svoje plány." 😉

alionuska
5. feb 2009

Ja mam za sebou obidva sposoby a teda..ako som sa bala toho prveho a po porode som si povedala,ze nikdy viac...tak ako ma to bolelo,tak to aj preslo...tiez som nemohla ani sediet.Ale mala som moje vytuzene babatko-Alenku,tak na vsetku bolest pri pohlade na nu som zabudla.Keby som to mala porovnat s tym cisarskym,ktory som si vybrala,tak neviem....keby som mohla a nebola by som taka zbabela,ja by som sekciu nikdy nepodstupila...To teda bola bolest! Som myslela,ze to nerozchodim a este ked mi moje slnieco zomrelo...neviem to ani opisat...Mozno by som to tak nevnimala vsetko,keby som malinku mohla pritulit a mat pri sebe....ale keby keby...A ked som si potom na internete doma pozrela,ako sa vlastne cisarsky rez robi...mala som dost.Je to strasne neprirodzene... 😕 Ale jasne,ze pri komplikaciach s babatkom neni nad cim uvazovat,ked to moze dietatku zachranit zivot! Vsetka bolest stoji za to,aby zena mohla mat v naruci svoje dieta! 😔

bambi02
autor
6. feb 2009

dobré ránko maminky

bambi02
autor
6. feb 2009

je tu niekto dnes?

bambi02
autor
6. feb 2009

oki, tak idem pracovat 😀

alionuska
6. feb 2009

Ja som tu...kuk 😀

bambi02
autor
6. feb 2009

ajooj, bre ranko! ako sa mame? mne sa dnes strasne posuvaju creva, asi umrem 😉

bambi02
autor
6. feb 2009

baby ako vas dozadu citam...napiste prosim nieco pozitivne, bo to dieta na svet nepustim 😀 😀 😀

alionuska
6. feb 2009

Bambi...DIETA je najkrajsi dar zivota!! 😉 😀 😀 Laska medzi mamou a dietatom je ta najkrajsia,najcistejsia a najuzasnejsia zo vsetkych lasok! 😉 Ved sama to pochopis,ked to tvoje dieta "pustis" von! 😀 😀

mia.k
6. feb 2009

bambi neboj,našťastie pôrod netrvá večne,tých pár hodín neako vydržíš a potom už bude dobre.
A čo,už si sa rozhodla kam pôjdeš rodiť? Moc sme ti včera asi nepomohli pri rozhodovaní, z čoho vyplýva,že to máš v podstate za jedno kam pôjdeš.Všade je niečo dobré a niečo zlé a pokiaľ tam niesú neaké veľké rozdiely,tak to máš zajedno. Veď vyskúšaj,najskôr jednu potom druhú a potom ďalšiu pôrodnicu a potom budeš môcť radiť tu na koníku babám,že kde bolo najlepšie. 🙂

kankam
6. feb 2009

bambi neboj 🙂 aj my sme boli strachu celé bez seba všetko to prejde a fakt to stojí za to a ked to neprejde pri 1 pohlade na tvoje najkrajšie bábo na svete ta na 2-3 pohlad určite 🙂 🙂 🙂

ja odoberám časopis mama a ja a tam bol teraz krásny výrok - " 9 mes. príprava na pôrod je nanič- na pôrodnej sále dostaneš ranu medzi oči a potom už len lapáte po dychu žasnete a žasnete a snažíte sa zvyknúť na to krásne slovo MaMa..... 🙂 🙂 🙂

bambi02
autor
6. feb 2009

jeee kankam to je krasne, dakujem - toto fakt pomohlo 😀
mia: jo, tiez si to hovorim. o tej porodke, fakt este netusim...mozno trosicku prevazuje TT kvoli tej jiske, ale uvidim aky budem mat dojem ked tam pojdem. tento tyzden som to presvihla, tak buduci mesiac naklusam 😉 ..a este vo stvrtok idem k dokymu,t ak sa skusim spytat co a ako. chodim ku Kubranskemu, teda k Jankovskemu, ale on robi pre Kubranskeho (inak, je hroooozne zlaty 😉 ), len asi nerodi. mozno, keby Kubransky v PN aj rodil,tak by som radsej k nemu...nevieeeeem..asi to necham teraz plavat a uvidim podla dojmov z tej TT...ale moc moc dakujem za postrehy, urcite pomoze pri konecnom rozhodovani. teraz minuly tyzden akurat kamoska z HC rodila a nevie si TT vynachvalit..druha moja kamoska nevie vynachvalit PN...a teraz sa rozhodni....no jo no. esteze mam cas 😀

ciarka
6. feb 2009

Bambi: no s tou cestou do Ba.ja som prenasala, takze sme boli dohodnute s doktorkou na presnom datume a porod mi vyvolali, neviem posudit ci bol lepsi alebo horsi.Takze tak.Ale inak my sme byvali asi tyzden pred terminom v Ba u kamosov, takze ak by nahodou to prislo skor.Ale vdaka Panu Bohu to bolo na dohodnuty termin a ja som tam bola spokojna so vsetkym, aj ked WC nic moc ale potom som bola na nadstandarde a tam bolo super WC aj kupelka.Mne dali tabletku na vyvolanie a praskli vodu a to bolo o 9.15 a za chvilu som mala kontrakcie a potom epiduralku, cely cas bol pri mne muz, ja som sa ho ani pytat nemusela on to chcel hned od zaciatku, ze bude na vsetko dohliadat aby sa nahodou nejaka chyba nestala.No takze bol pri mne stale aj ked pichali epiduralku, aj potom sme sa prechadzali ked som mala kontrakcie kt. som necitila a rozpravali sme sa.A zrazu som zacitila tlak na konecnik a volali sme moju doktorku a ona ze ideme rodit a 14.05 bola Sabinka na svete.Asi 3 krat som zatlacila a vysla, kebyze mam este raz tlacit tak nevie.Manzel mi bol velkou oporou,hovoril mi ako dychat a po porode mi 2 hodiny tlacil na maternicu a posielal sms.Bol to pekny den aj slniecko svietilo.No super. Sabi mi hned prilozili taku spinavucku a isli ju umyt a manzel isiel s nimi a fotil ju tam.No ja mam dobre zazitky.

bambi02
autor
6. feb 2009

juuu, uz teraz sa tesim ciarka, dakujem za povzbudenie...toto sa ale asi moc naplanovat neda..akurat rozmyslam, ze tiez mam v BA kamaratov, ale doma je asi len doma, ked to na teba pride...ved uvidime, nebudem plasit. aj tak som teraz skor zvedava na tie geneticke testy ci vyjdu dobre. v stredu idem na krv, vo stvrtok na poradnu...tak drzte palceky...

alionuska
6. feb 2009

Bambi ... D R Z I M E P A L C E K Y !!! 😉

bambi02
autor
6. feb 2009

moc moc dakujeeeem!

mia.k
6. feb 2009

No vidíš bambi,dôležité je ,že si obe pôrodnice chvália.Takže či už si vyberieš TT,alebo PN,tak by malo byť dobre.A ciarka pochválila BA,takže máš výberu až až.
A inak vraciaš ma myšlienkami späť, k obdobiu,keď som bola tehu,(bolo to krásne obdobie),tak viem čo asi prežívaš,aj keď ty si možno myslíš,že keď už mám takého velkáča,že to bolo dávno,ale pre mňa je to ako keby to bolo predvčerom.
Držím ti päste pri vyšetreniach,nech je bábätko zdravučké.

kankam
6. feb 2009

aj ja sa pripájam k držaniu palčekov 🙂 🙂 🙂
strachu sa celkom nezbavíš, to bude vždy také možno skôr obavy, to sme si prešli všetky, hlavne to ber pozitívne, lebo všetka neistota sa prenáša na maličké, takže si to uži, my sme radi, že už to máme za sebou, ale keď ja vidím bruškatú budúcu mamičku, tak ma chytí taká melanchólia(vždy chceme to čo nejde, keď som bola tehotka tak už som chcela mať malé u seba 🙂)),
že "aj ja chcem" 🙂)) keby to bolo také jednoduché a mohli by sme preskočiť to ťažké (napr.pôrod) ale veď všetko krásne je vykúpené bolesťou a nachvílu si zasa užiť ten pocit kopkajúceho zázraku 🙂)))

Teba všetko to krásne ešte len čaká, ja som si do prvých pohybov 20-21.týždeň stále mala problém uvedomiť, že som tehotná, alebo ani bruško som skoro nemala. Ked prišli pohyby, tak aj bruško nabehlo a už som sa cítila ako skoro mama
😀 🙂 🙂 🙂

kankam
6. feb 2009

a tak ako píše mia je to krásne nezabudnuteľné obdobie to pochopí každá žena keď otehotnie, ten jedinečný pocit, že ste len vy dvaja spolu a staráte sa o seba navzájom aby ste boli v poriadlku a ľúbite sa od prvého momentu aj keď sa uvidíte až za 9 mesiacov (okrem sona samozrejme, ale to nie je úplne ono) ... 😀 😀 😀

bambi02
autor
6. feb 2009

oki utekam dnes domov, dlhy vikend pred nami...papa a dobre si odpocinte

ivulienka22
6. feb 2009

Ahojte babušky,
tak som sa sem konečne dostala. Tak to neni možné vás dozadu tolko čítať... keď chcem aj niečo popísať. Mám teraz doma dve deťúrence-Adriana a manžela - bo ma po operácii nohy-chodí o barlách a treba sa aj o neho starať. Malý má najväčšiu zábavu z barlí, a najradšej by muža sundal k zemi keď ho vidí tak chodiť 😀 😀 tak musím dávať na nich pozor a nemám šťipku času.
Bambi - ja mám strašne dobrú skúsenosť z môjho pôrodu v TT. Mala som vybavenú aj sestričku aj dr. Štefánikovú-pôrod plánovaný-epidurálku-no pre mňa to bol najkrajší deň. Potom keď odtrnula epiduralka to bolo horšie ale to už som mala drobca pri sebe tak sa dalo prežiť, lebo pri pohĺade na to stvorenie len žasneš a nerozmýšľaš či ťa niečo bolí....
Ak by som ti ja mohla poradiť vyber si TT kvôli tej iske-radila som tak aj kamoške-že istota je guľomet-a urobila dobre že tam išla, lebo mala strašne komplikovaný pôrod. Celé tehu v pohodičke, keď ju brali rodiť, povedali jej že to bude rýchlovka lebo je už aj moc otvorená-no malý sa jej zašprajcoval v pôrodných cestách-museli nastúpiť kliešte-malý nedýchal - tak rýchlo na jisku. Tam sa hneď chytil-teraz je z neho valibuk zdravučký, ale nevie doteraz čo by sa stalo keby je PN. Toto je len taký príklad-čo sa stane možno raz za čas-ale fakt istota je istota.
V TT sú dobrí lekári-a tie 3 dni na šestonedelí ti utečú rýchlo. A pôrodu sa neboj-sa mi machruje keď som mala epidural, ale ten ti tiež odporúčam.Ja som to moc nechcela lebo som sa toho bála, ale dr. ma nahovorila, tak jej za to aj ďakujem, lebo počas kontrakcií sme mali čas srandovať s mužom a sestričkami a počas zašívania sme sa rozprávali čo nové bolo v epizode Panelák. Takže super deň 😀
Ciarka čo nechtík???

petusaaa
6. feb 2009

baby, ked mate epiduralku, tak ani 2 faza neboli? 😕
inak ahojte. vobec som dnes nemala cas. malemu sa nechelo spat, tak sme sa blaznili 😀 😝
aj mne hrozne chyba brusko a kopkanie 😵 😵 😵

ivulienka22
7. feb 2009

bré ránko 🙂 Ja som dnes prvá???????? Libka kde si sa podela dnes????????? Inka krááááááááááásnnnnnnnnnnneeeeeeeee fotečky!!!!!!!!!!!!!!!!!! Malá je fakt celý tatík , ale krásny ste tam všetci traja 😉
Petusa pri epidurálke nebolí nič 🙂 ale asi ako u koho, podľa toho ako to komu zaberie. Segre dali epidural-a stále mala bolesti, tak po hodinke ju sestrička pozrela lebo sa jej to nezdalo a ona už robila. Tá peda jej to strašne urýchlila, ja som rodila 7 hodín, ale bez bolesti 😵 😵
A ako sa má Libkina Evička a Miin Benjamínko?? Sú už zdravučkí? Akosi som vás nečítala dozadu. Len tak zbežne!!!

ivulienka22
7. feb 2009

Libka inak krásne fotečky, nie inka krásne fotečky-je vidieť že ešte drichmem nad tou klávesnicou 😀 😀

libka1
7. feb 2009

Ked ti pichnu epidural tak ako mne, tak ta neboli zasivanie 😀 😀
Mali sme navstevu, tak som nemala cas, a ani chut, mala trochu lepsie, ale nic moc. Strasne vela teraz spi, ako berie tie rozne sirupy, tak aspon ze to, aj ja mam cas aj ona je oddychnuta 😉

ivulienka22
8. feb 2009

ahojte babky,
Libka neboj už sa vám to bude len zlepšovať a bude dobre 🙂 -narozdiel od nás, malý akosi pokašľáva,má soplíky, len mu chrčia ešte nejdú poriadne vytiahnuť-tak sa teším ☹ dúfam že to zostane len pri takom malom nachladnutí-vôbec netuším kde čo chytil. Večer sme mali 37,5 teplotku a dnes ráno nič, tak neviem čo nás čaká 😒 😒 😒
Všetkým choručkým bbätkám prajem skoré uzdravenie a mamičkám trochu oddychu 😎

katarinka1107
8. feb 2009

ahojte maminky.Vidim,ze virusiky sa vysantili asi na kazdom dietatku.my sme teplotovali vsetci.Jurko mal hned dnes rano 37,7 a vecer 38.2.distat do neho surup je velmi nemozne , ci cez striekacku alebo vselijakymi vymyslami do poharika zo slamkou.Prajeme aj my vsetkym detickam skore uzdravenie.Nech je tu uz pekna jar. 🙂 A k tej teme ktora porodnica , ci PN alebo TT sa pridavam na stranu TT predsa je tam ta JIS ako to uz pisali maminy tu.Ja si nestazujem a bola som tam 2krat a odstupom 8rokv, tak nejako to posudit mozem .Tak bambi 02neboj , vsetko dobre dopadne.Ja som sa pri Barke bala, bol to moj prvy porod, ale ta radost, ze sa nam narodi babo bola silnejsia.A v dany okamih, ze ideme odtiekla mi voda vsetko nabehlo tak rychlo, ze nebol cas sa bat.Sice ma uspali a rodila som cisarskym, bolelo to potom , aleako to tu uz mamunky pisali, ked zbadas to malicke stvorenie, vsetko preboli. 🙂 A budes hrda a stastna maminka. 🙂 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre