Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

libka1
22. dec 2008

Jo kankam, nám včera vyrazil 2 zub, tak zas budeme chvilu mozno v noci spat... inac je to s nou o drzku... a kojit sme prestali, lebo si na mojom prse brusila ten 1 zub co mala... juj to bola parada ☹

mia.k
23. dec 2008

No čo,upratujete všetky?

libka1
23. dec 2008

Ja nie, bojim sa aby nas Jezisko neobisiel tak udrzujem chliev 😀

kankam
23. dec 2008

ahoj mirka, až teraz sa dostávam k pc - dieťa okúpané a prichystané na spanie ale samozrejme spať nie, ako obvykle ... :-/
Keď zaspíme do 23:00 budeme frajeri ...
A k tým prípravám na Vianoce u nás nie sú žiadne, lebo tieto sviatky ako také neoslavujeme-neuznávam ich okrem toho že je to hlavne výnosný obchod a dnes som v duchu ľutovala tých unaháňaných ľudí ktorí zháňajú na poslednú chvíľu nezmyselné a zbytočné darčeky, nemajú s Ježišom nič spoločné, Ježiš sa totiž na Vianoce nenarodil(v Biblii sa žiadny dátum neuvádza len to že boli pastieri na poliach a to ani tam dolu nie je dobré počasie) , len sa to ako tradícia zaužívalo ... Oficiálne je to sviatok znovuzrodenia slnka, ako som sa dočítala... Inak je to pre mňa príjemný čas voľna a teraz aj trochu oddychu 🙂 😉 , lebo má môj manžel dovolenku a pomáha mi s Ninou, a zajtra ideme svokre, bude fajn, zíde sa rodina a hlavne nevarím a postarajú sa tam o mňa, ešte aj dieťa sa mi bude pestovať na rukách 🙂 😉 🙂 Inak darčeky si dávame celý rok a vtedy keď sa nám chce a hlavne si ich neschovávame, že používať sa môžu až po 24.12....

kankam
23. dec 2008

inak sa mi strašne ráta libka1 - tvoj zmysel pre humor- napr. to s tým chlievom a pod. Myslím, že nikto a zvlášť nie plne vyťažené matky ako my, by sa nemal stresovať z nejakých zvykov, len preto, že to niekto od nich očakáva ... 😒

kankam
23. dec 2008

a mirka ja super, že ti muž malého vzal varovať, hlavne sa daj dokopy, je hrozné, keď ti je strašne zle a ešte musíš behať okolo dieťaťa. Ja som poslednú dobu tiež vybitá(baterky vycucané) ☹ stačilo mi keď som bola pred 3 týždňami chorá, to som sa len povaľovala s malou v posteli, lebo som nevládala ani chodiť, tak ma všetko bolelo.

libka, obávam sa ako dopadneme my keď víde prvý zub, lebo moja nina je od maminkinho mliečka závislák 🙂 tak tiež sa toho hodne obávam ... Vraj existuje nejaký náhubok ( aby dieťa pilo a nekúsalo mamu) ... Zatím nemáme žiadny tak sa kojíme ...

libka1
24. dec 2008

No s tými zubami nemá každý problémy... ja som si to vyžrala možno aj za teba 😅 veľa matiek ani nevie že dieťa už má zub... 😉 ja som nekojila aj tak plne, ale som sa tomu tešila že aspoň takto.. no nič, už je to jedno... 😒
ja mam vianoce rada, ale tiež kvoli kludu a oddychu... darceky mi zily netrhaju, ani to aby sa vsetko v byte lesklo, to mi je sum a fuk... my si davame rok čo rok ten isty darcek, a vlastne si ho davame az po vianociach, ideme vzdy na tyzden do kupelov a total veget... tak uvidime ako tento rok, bo s malou sa kupele tazko hladaju... take aby aj ona z toho nieco mala 😉
Vsetkým pekné a hravé a veselé vianoce prajem 🙂

ivulienka22
24. dec 2008

Tak babky ahojte,pred chvíľkou som dovolala s Mackou a povedala mi o tejto stránke, tak aj ja sa pripájam. Nečítala som vás dopodrobnúčka,len tak zrýchlika, ale libkine vtípky som neprehliadla a som sa zchuti zasmiala. manžel mi vzal malého svokričke- na hodinku-aj to prvý krát v živote išli preč bezo mňa, že aspoň niečo uhádžem narýchlo bo príprava vianočná mi žily netrhala, ale zakvitla som nachvíľočku sem.
Macka o tom náhubku som nečítala, ale vraj ono to dieťa matku nepohrýzne, len mám strach že to neni pravda,lebo keď cucká nepohryzne, ale keď sa začne ihruškať.... 😲 tak neviem čo to spraví!!
Inak Libka to si dávaš krásny darček. Vždy som o takej relaxácii len snívala a nikdy nezrealizovala. Keď nám tie naše ratolesti trošku vyrastú mohli by sme si dať taký spoločný darček a maminy hlohovčanky by mohli obsadiť naplno nejaké kúpele. čo vy na to?? To by bodlo už teraz, že?

ivulienka22
24. dec 2008

Júúj ak budem mať čas musím zmeniť foto a údaje. Mám májovčátko menom Adrián 🙂

mia.k
24. dec 2008

No ako vás tak čítam,tak vy si na vianoce vegetíte...-máte Recht- Ja sa tiež nejdem od roboty zrovna roztrhať a hlavne na štedrý deň mám rada kľud,lebo keď som ešte bývala s našimi tak som nemala vianoce rada,lebo mama bola vždy strašne vystresovaná z vianoč. upratovania,stále nás naháňala,aby sme niečo robili a vždy sme sa kôli tomu pohádali. 😝

Inak aj ja mám rada libkyn humor a to už dlho-ešte sme sa ani osobne nepoznali...

A zdravím ivulienku.Nie si ty náhodou tá Maťina kámoška z predpôrodného kurzu? Nakoniec sa všetky z toho kurzu stretneme tu. 🙂

Všetkým prajem krásne a pokojné vianoce.

libka1
24. dec 2008

My sme sa práve vrátili z panskej 😵 u nás prisiel darcek uz rano, kedze mame evulu, tak dostala taku pyramidku skladaciu, moc ju nebavi 😅

ivulienka22
24. dec 2008

ahojko mia, áno to som ja. bola som tam len 2x, tak si vás moc nepamätám.

libka aj ja som kúpila takú skladaciu pyramídku asi to isté čo ty, tak som zvedavá na reakcie. kúpili sme aj toho hovoriaceho psíka určite viete ktorého mali ho ajv tescu,tak dúfam že ten ho bude baviť.

božinku mám malého na rukách a to sa nedá písať, vyšklbol mi už asi tisíc vlasov za túto chvílku.

Mia,ja mám vianoce tiež rada ale presne som na tom ako ty, pokiaľ sme bývali u našich samý stres a potom sa večer tvár blažene, som si povedala že moje deti takéto sviatky nebudú zažívať, a budeme si ich ako rodinka užívať,tak dúfam že to tak bude.

Libka som zabudla teda malinkej všetko naj... k meninkám!!!

Ja som strašne zvedavá ako bude malinký reagovať na dnešný večer, sa celkom teším.
tak šťastné a veselé

libka1
24. dec 2008

Tak to by ma zaujímalo Ivulienka ktorá si 😀 Kankam si trochu pamätám... sedávala tak na kraji a tvrdlo jej bruško, aspoň si myslím že to je ona 😉 A teba netuším, ktorá si...
Toho hovoriaceho psíka ľudia veľmi chvália... aj som nad ním rozmýšľala ale potom som to nechala tak... uvidíme časom... a hlavne čo jej dá rodina, nerada by som niečo zanášala naspäť že z toho máme 2 kusy... naša ináč strašne piští keď vidí stromček.. to sa mi ráta asi najviac z celých vianoc 😀 spravili sme taký totál gýčový, mávali sme jednofarebný, ale tentokrát sme vyžobrali po rodine všelijaké staré gule čo už nepoužívajú, bielou počnúc tmavomodrou končiac a máme stromček ala cirkus - detský 😀
Takže mi originál k Vianociam kupované darčeky: len 1 pískacia knižka 😅 potom tu máme taký stan so 100 loptičkami, ale ten tu už čaká pol roka, a ťahaciu kačičku, a šliapací traktor 😅 😅

ivulienka22
24. dec 2008

No baby tu nikoho,všeky ešte vianocujete?? my sme už po.... Malinký hajká, návšteva vyprevadená. K jednej babke nemôžeme ísť bo má pásový opar a druhej ideme až zajtra. malý sa najviac tešil papieru a šuchotaniu z neho. Bol by ho pojedol.
Vidíš Libka ja si zase málokoho pamätám ale teba som si zapamätala. To som vôbec netušila že si taký člen našej krvnej skupiny.
Mia ja si teba akosi nemôžem vybaviť. Aj keď "kukám" foto nič.
Macka a ty si kde? V TT?
Prajem vám krásnu nocku, nech vás deťúrence zobudia až ráno. Sú vianoce - možno sa aj zázraky udejú!!
(Macka my sme dali ten Viburcol tak som zvedavá 😒 )

kankam
24. dec 2008

práve som sa naštvala - píšem tu asi 1/2 h (malá sa medzitým posrala, tak som išla prebaliť) a toto ma tu odhlásilo a všetko sa mi to zmazalo ... hrúza 😠
všetky vás zdravím a teší ma že to beriete s kľudom - výrazom libky šum a fuk 🙂 prípajam k ivulienke - tie kúpele sú super, mnohé rodiny poznám ktoré to riešia rodinnou dovolenkou a nie sú vôbec doma ani nepečú ani nič nerobia a majú spoločný darček - to sa mi ráta ...
Uvidím ako bude náš zub, dúfam, že nebudem bez bradavky 😉 a či budeme musieť kúpiť ten náhubok ale neviem si to predstaviť. Môj malý závislák je 4 x hore v noci po zaspaní o 23 h každé 2 h a to chce aj papať a keď nie tak plač. niekedy rozmýšlam čo budem s ňou robiť, som dosť teda nevyspatá ...

Mia dúfam, že ti je už lepšie, nech manžel varuje,u nás sa manžel tiež viac teraz zapája keď je doma a má aj patričnú odmenu malá stále vraví "tatata" a "Ma" len sem tam - no jestvuje spravodlivosť ???
🙂 🙂 🙂 , ale ja mu to prajem ...

Libka, ja si ťa pamätám tiež a ty si ma pamätáš správne, ivulienka sedávala pri mne 2 x bola taká čiernovlasá, moja kolegynka ...

Lúčim sa , idem uspáva malú, dúfam, že zázraky sa udejú - ivulienka a vyspíme sa a adriankovi to dúfam, zaberie ...

mia.k
24. dec 2008

Joj,ja som si vôbec neuvedomila,že dnes má Evka meniny.Tak jej ešte dodatočne prajem všetko naj naj naj.

Dnešný deň máme úspešne za sebou,pokladík už spí.Od ježiška dostal okrem iného aj papaciu stoličku a dnes v nej prvý krát sedel s nami pri večeri.Myslím,že sa mu v nej páčilo,celý čas bol dobručký.Po večeri sme ešte šli navštíviť dedka a zajtra ideme pozrieť dedka a babku do Piešťan.

libka vy ste boli dnes v panskej na prechádzke?No vy sa máte.Dúfam,že po sviatkoch už pôjdeme konečne spolu kočíkovať.Kto chce,nech sa pridá.

Tak vám želám ešte krásne sviatkovanie.

libka1
25. dec 2008

No my sme včera zaspali aj s mužom hneď po popoluške 😅 😅 uf, vianoce sú únavné 😀 😅
Mia aj naša čušala v stoličke ako voš až kým ju muž nepochválil a potom to začalo 😝 Tak sme dojedali za chodu 😝 Malý sa Ti už dáva na štyri? Ja som Vás tak dávno nevidela, že možno už aj chodiť začal 😅 Evka ide akurát na 4 a kymáca sa dopredu dozadu, neviem sa pohnúť z miesta, tak má z toho nervy a je s ňou horšie ako keď len ležala a prevracala sa... na jednej strane by som jej dopriala nech sa už plazí alebo štvornožkuje nech ju prejdú jedy, ale sebe by som dopriala ešte mesiac statického dieťaťa, už aj bez plazenia sa všelikam dostane, raz ju vyťahujem spod stola, raz spod sedačky 😅 My ideme dnes tiež k svokrovcom dnes, a zajtra na k našim, budeme tam až do nedele... kúpili malej sánky a včera vraj začalo snežiť, tak dúfam že to zotrvá a malá si ich užije 😵 Ešte som chcela napísať čosi, ale musím prckovi dať jesť, tak dopíšem potom, aby som nedopadla ako kankam... posielaaaaam........... 😉

libka1
25. dec 2008

Chcela som napísať že ku nám počas večere prišiel na návštevu kamarát... teda Evkin kamarát... kamarát Kakoš.. tak sme aj prebalovali a umývali medzi polievkou a rybou 😀 😝
Kankam to máš iné sado maso že každé 2 hodiny v noci... mňa by už asi odniesli na márach... cez deň vydržím hocičo, aj stáť na 1 nohe a na druhej malú hojdať... ale keď mi niekto siaha na spánok.... 😠 neviem to ovplyvniť, proste som totál spavá, chodím spávať o 9 a to už môže robiť hocikto hocičo, nezabráni mi v tom... zato skoro vstávam 😅 keď som mala ale 18 podarilo sa mi zaspať na diskotéke, a potom ma otravoval vyhadzovač, lebo si myslel že som opilá alebo sfetovaná 😅 a ja som bola unavená 😅 😝 bol to hlupák!
Ivulienka, Kankam vy ste kolegyne? Neviem kde robíte a koľko Vás tam je, ale nemuseli to tam zavrieť, keď ste odišli naraz na materskú? 😕 😀 To ste tam mali asi čosi vírusové čo sa šírilo vzduchom, no lepšie ako chrípka ... o dosť... 😀

ivulienka22
25. dec 2008

Bré ránko, no Libka ty si teda ranné vtáča 😀 Aj keby spím od deviatej tak by som tak skoro nevstala. No my s Mackou sme robili v CWS-ke a to ty tam fakt bola epidémia, ešte aj tá čo nastúpila namiesto Macky a ešte jedna nová obidve zostali hneď tehotné, aj kolegynka na pobočke 😀
Macka no Viburcol asi o ničom. Každé dve hodinky zo sna rev jak "hovado" ale on pri tom spal. Sem tam som mu pichla prsko do pusinky no akosi nič. Len pritúliť sa na rukách a počkať chvíločku a potom bolo dobre. Ja neviem čo to , či tie zubiská či čo??? CHúďa moje malinké.
Baby mne malý málinko na štyri. Keď sedí tak sa prichytí hocičoho a vstáva na nohy. Stále aby s ním človek behal za ruky. V bežke lieta ako blázon už čakám kedy mi prídu spodní susedia klopať že čo vyvádzame.
Ozaj som chcela ešte že čo dávate papkať?? Ja som teda straumatizovaná začala pred týždňom pučiť jedlo s lyžičkou, také že nemixované, už sa to naučil papkať-konečne. Aké veľké kúsky chlebíka dávate??My dr. kázal aj že s masielkom, a pritom som čítala že maslo až od 9 mes. Ale trošku som mu dala nech sa mu to šmýka lepšie dole krčkom.
Mia, aj ja by som sa rada pridala ku kočíkovaniu, len akosi sa ani s Mackou nemôžeme vystretať. Bývam až na Nitrianskej na samom konci, takže lež ja prídem do pánskej... hádam na jar či v lete to bude lepšie... Uvidíme.
Prajem pekný dníčok🙂))

libka1
25. dec 2008

Ja dávam len korku alebo rohlik do ruky na zuzlanie... medzi jedlami, pre pobavenie, inac jeme nasledovne:
06.00 - mlieko
09.00 - banán + jablko/hruska
12.00 - zelenina + maso/zltko + ryza/zemiak/cestovina
15.00 - mlieko
18.00 - mliecna kasa + jablko/banán
Tie casy sú samozrejme orientacné...ako sa mladej kedy zachce... a snazila som sa vtesnat aj 6 jedlo, ale nedarilo sa, tak som to vzdala 😝
Juj, moja dufam na nohy tak skoro nieeeeeeeeeeeee.... to by som nerada... 😝 ja lenivaaaaaaaaaa... 😅

ivulienka22
25. dec 2008

no Libka ti poviem, mrnčí pokiaĺ na svojich nestojí. No hruúza. Takýto prechod medzi gúľaním a chodením som nečakala. Keď bude behať sám to je o inom, ale takto, no moje kríže...
ešte som sa chcela spýtať koľko čajíku či iných tekutín vám vypijú detičky počas dňa. Ja stále kojím a myslím že aj s Mackou máme ten problém že oni okrem cicíku iné moc nechcú. Každý deň varím čaj a každý deň to vylievam 😖

libka1
25. dec 2008

Pokiaľ kojíte asi by som si z toho hlavu moc nerobila 😉 Moja tak 3 decká takeho jablckoveho vyvaru vycucká, ale hlavne doobeda, poobede nám uz moc neberie 😝

libka1
25. dec 2008

No neviem ako si vysoká, ja mam nieco pod 180 a predstava ze ju budem zohnutá vlácit za ruky je pre mna nocná mora... 🙄 no prezili mnohí, prezijem aj ja, hlavne nech to dlho netrvá 😉

ivulienka22
25. dec 2008

no ten jablčkový vývar som tiež skúšala, raz mi tak vypil skoro decko, a odvtedy nič opička malá.
No a pri tých tvojich výšinách ťa veru ľutujem popredu, to ti len prajem nech začne malá z ničoho nič rýchlo bežkať, aby sa tak nešmodrchala ako náš malý 😅

babatko88
25. dec 2008

ajoj babulky... tak aké boli vianoce? a ako to, že ja tu z vás nikoho nepoznám 🙄 fnuk

kankam
25. dec 2008

ahojte baby 🙂
píšem až teraz, lebo sme mali výlet-boli sme v Smoleniciach pod zámkom(s kočíkom v pohode)ale strašná kosa, tak sme zišli do dediny a tam sme sa povozili medzi domčekami-sú tam fakt pekné domy aj chaty-proste sme sa vyvenčili aj s Ninou a nakoniec sme zakotvili u švagra na čaj a niečo teplé ...
Libka, /sa mi to páčilo s tou diskotékou, ja som tiež strašne kreš v noci keď sa mi nedá spať), Nina ma teraz fakt ničí, ale možno sa mi torchu organizmus proispôsobil, lebo ona nespí od narodenia poriadne v noci a mala som dni, keď som bola tak unavená že mi bolo zle od žalúdka a všetko sa so mnou točilo, potom prišiel domov muž a ja som plakala od vysilenia(tak prevzal štafetu, ja som si 2 h pospala a svet bol hneď krajší 🙂 ) takže ticho závidím ženám ako ty ktorým deti normálne spia, aj keď skoro vstávaš. Ani by mi nevadilo byť hore o 06:00 ... Snáď sa niekedy zadarí a bude to lepšie a keď nie, neviem či bude nejaké druhé dieťa skôr nie ako áno, beriem to ako obetu vlastnému dietku z lásky 🙂 🙂 🙂

kankam
25. dec 2008

práve sa nám malá pogrcala, u švagrinej všeličo jej dali oblizovať a ja som jej dala jablčko ako obvykle, len to boli také dlhšie slíže, lebo nemala iný struhák, tak to vygrckala (potom mala ešte kašu a mlieko) tak neviem čo jej nesadlo, tak mám dilemu, ale aspoń jej je lepšie, len teraz aby nebola hladná ...
Tiež sa nám malá nadŕda na posteli - hore zadok a skúša hore dolu, a ked sa postaví niekomu na rukách na nožičky tak sa šponuje a robí to isté, ale je ako strunka. tak neviem kedy to nastane, dúfam, že tiež ako libka, že to bude čo najdlhšie, lebo konečne vďaka papacej stoličke (kúpili sme pred 3 týždnami CAM CAMPIONE je super nastavovacia aj ľah aj výška a má aj kôš na hračky) konečne môžem niečo robiť(musí byť so mnou v miestnosti) inak doteraz ako vie ivulienka a mia spíme 4 x po 20-30 min a to najlepšie mame na rukách ☹ 😠 to ako cez deň, takže úplná katastrofa. Nie že by som ju to učila, ale uspávame na rukách a keď idem položiť zdrapme ma za tričko a rozplače sa že "maminka prečo ma opúšťaš", takže ak chcem aby vôbec spala tak to takto praktizujem, vonku spí ale tiež len po 30-35 min, ostatné vykúka z kočíka ...

kankam
25. dec 2008

ivet mrzí ma ten viburcol, nám to prvý krát cez deň zabralo a potom na noc ho vyprdkala, odvtedy som ho nedala.A myslím, že s tou bežkou si mu to urýchlila, zistil, že môže aj niečo nové, tak skúša už aj mimo bežky a keďže si hovorila že u vás ste behali ako deti skoro, tak ťa to asi čaká 😒 . Ja dúfam, že to nine ešte chvílu vydrží nedvíhať sa 😉 . lebo toho chodenia zohnutá a malá sa učí chodiť sa tiež hrozím, viem že to treba prežiť ...
Inak s tou stravou som libka tak ako ty len asi o 1-1,5 neskôr, kojíme sa , ale mliečko ju už nezasyti, to už má len na pitie. Banán moc nechce, len trošku, hrušku tiež, najviac ide jablko ... večer dávam kašu od hami, rôzne, od 6 mes.a chutia jej, mám kúpenú aj sunarku, budeme testovať ...

želám vám peknú nocku, zázraky sa nediali, ivulienka tak ako u vás aj u nás prsko, popestovať a spať dalej-každé 2 h a s mamou na posteli vo svojej postielke ani za svet, dúfam, že sú to tie zuby, keď to je tak na rovnako ... 😒 😠

adapa
25. dec 2008

Ahojte.Aj ja som z HC.Mám 3 ročnú dcérku.Bývame na Podzámskej a tiež nemá,e s kým chodit' na vychádzky.Radi by sme sa zoznámili s niekym novým.
Kacarina -Chodíš sem ešte?

libka1
26. dec 2008

Ahoj Babatko88, Adapa, vitajte 😉
kankam, keby moja malicka bola taka mamozavislacka ako tvoja tiez by som rozmyslala ze jedno urcite staci 😅 No mozno budem mat druhe take... 😉 a to si uz nepomozem 😀 ale nerada by som ostala pri jednom, to by mi bolo luto... muz dlho vyrastal ako jedinacik, ziadne deti v jeho blizkosti ked bol drobec a dodnes hovori ze to bolo zle, ze mu chybali... on ma sestry o 10 a 12 rokov mladsie a sesternice, bratranca tiez minimalne o 10 rokov mladsich...
Naša zas nechce jabko bez banána 😝 asi sa jej zdá kyslé... a mlieko do nej dostavam len v ramci vojny kto z koho... vacsinou vyhra ona a nedopije ani tych 150 😝 kedysi pila 210 na jednu supu.. co uz... uz sa tesim na jogurty... uvidime ci jej tie viac pojdu...
To ste mali super tie Smolenice, my sme boli vcera u svokrovcov... boli tam svagrine tak super... nebyt svokry tak sa tam aj prijemne citim 😀 preco zrovna ja mam taku mrchu mrchavu... ona keby nasla metlu co unesie jej vahu tak k nam lieta na nej bosorka.... 😝 no co uz, nemoze sa mi vo vsetkom darit... 😉
Baby, tie co poctivo kojite, oznamujem Vam, že v knihe Naše dieťa od narodenia až do dospelosti piše pan Dr. Julien Cohen-Solal že dieťa treba začať odstavovať v priebehu tretieho mesiaca a na konci tretieho mesiaca už má byť odstavené 😲 A to že má prespať celú noc ani nehovorím... Nieže ma ukameňujete, ja s tým nesúhlasím, ale dostali sme tú knihu k vianociam od malej krstných rodičov.. tak študujem.. a informujem aj svoje okolie v ramci svojich moznosti 😀 😀 😀 kebyze sem mam napisat vsetko, hm, tak tam je zaujímavostí 😀 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre