Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

alionuska
28. apr 2009

Dobre rano maminky.
Kankam,jasne ze to nerobim zadarmo.. 😵 Normalne peciem aj na objednavky...teda zadarmo,z lasky peciem iba pre najblizsich.Tento tyzden idem robit toho papagaja...sa tesim.Malinka je chorucka,soplik,kasel a uska ju boleli...berie antibiotika a tiez ju maju teraz stepit.A ja viem,ze pre dieta je to velmi nebezpecne,ked je chore,aby ho stepili...Aj doktorka mi povedala,aby sme prisli az ked bude uplne o.k.! 😉

petusaaa
28. apr 2009

stanka ja byvam v trakoviciach

tes, no, ked sa to neupravi do roka, tak musime ist na operaciu 😔

zajtra ideme do rizikovej poradne a konecne nas odvazia. tak som zvedava, ze kolko vazi 😵 inak maly sa, ked je na brusku tak sa kyve. uz mu len kusocek chyba, aby sa prekoprcol. jaj a tiez sa uz snazi plazit z nozickami. taky je uzasny 😵 😵 😵

alionuska, ako ti tie tyzdne narastaju 😵 😵 😵 este asi nekopka,ze?

laluchova
28. apr 2009

pozerám, že dnes je to tu tiež akési utlmené ...asi beháte okolo detí, mne Tami spinká, hšadám na nete nejaké sandálky...v Hc som nič moc nenašla resp.ma nič neoslovilo...chcem také pekné k šatočkám...na von máme ...pozerala som www.bata.sk celkom pekné...uvidíme...

alionuska
28. apr 2009

Petuska,ale nie,kdeze...este nekopka..ale normalne sa cudujem,ked som to malinke babatko videla na tom ultrazvuku ako sa hybalo a stale natahovalo,ze to necitim...mame este cas..mozno aj 5 tyzdnov..ale ako sa ja na to tesim,ani si neviete predstavit.... 😀

mia.k
28. apr 2009

Ahojte.
No to je hrúza,chudiatka deťúrence zase je tolko chorých.Evke,Sonke,Alenke želám skoré uzdravenie.
Dnes je zase vetrisko a ja potrebujem ísť do mesta.Asi to risknem,dúfam,že aj Benjamín neochorie.
A Evičke blahoželám k chodeniu.Náš Benjamín už tiež spraví pár krôčikov sám,ale on je strašný strachoprdko a bojí sa púšťať sám chodiť.Musí mať manžel pred ním vystreté ruky,len tak sa odváži.
A s tým pitím ďakujem za rady,ale už sme aj tak všetko vyskúšali.Je to čím ďalej tým horšie.Už len keď zbadá neaký pohár,alebo flašu s vodou začne sa vykrúcať a metať,len aby som mu to nemohla dať do úst. 😝 No a najviac sa obávam toho,že teraz keď budeme musieť prejsť na trojku mlieko,prestane piť aj to.Lebo doteraz pil stále antirefluxné mlieko a trojka sa už antirefluxná nevyrába.Keďže má ešte stále reflux viem,že také obyč. mu nebude robiť dobre a on ho nebude chcieť piť.(Už som to raz skúsila a dopadlo to bohužial takto.) No tak som sa tu pekne vyžalovala,a už mi je lepšie. 😅 😉

mia.k
28. apr 2009

alionuska,verím ti že sa strašne tešíš,je to fantastický pocit. 🙂 🙂 🙂

janetina
28. apr 2009

mia.k ved mu davaj stale 2kove aj my mame nutrilon comfort 2 lebo 3 sa nevyraba..neboj to sa mu nic nestane ...ak ma stale reflux ani neskusaj ine...a s pitim ti teda veru neviem poradit asi mu davat vela ovocia tam je vela tekutin alebo sa tes na red meloniky v lete a aj zlte uz teraz dostat kupit...skus

tes...zahradka je ste stale ko 😝 , nakupila som si rozne odrody ihlicnanikov a popinave ruze ktore krasne vonaju ale v setko asi zasadim az o rok zatial kraslia terasu v kochlikoch....budeme robit zamkovu dlazbu...a to je tolko problemov okolo toho ...lebo este nemame oblozeny dom soklik a neviem co skor...a vnutri nas cakaju este schody a zapucovat hore na poschodi okna aby sa dalo na jesen vnutri pokracovat s omietkami..MM chodi domov kolkokrat aj o 19h a potom este maka po veceroch a furt vela pred nami...uz ho 3roky nevidime 😝 😝 😝

mia.k
28. apr 2009

janetina to naozaj mu môžem dávať naďalej dvojku mlieko?Si ma teraz potešila,lebo už som si kôli tomu zúfala. No to je super.Ja som si myslela,že to sa musí prejsť na to pokračovacie mlieko,kôli jeho zloženiu a kôli potrebám dieťaťa.

janetina
28. apr 2009

mia no my to tak mame lebo comfort neexistuje len HA 3 a ten nieje tak hydrolyzovany ako comfort...mame to potvrdene od alergologa tak aj ty asi mozes. A ma stale reflux??????? nepreslo mu to??? Akurat dnes som stretla mamicku s celiatikom v maji 3 rocky...ze nepapa vobec chieb a ze mu nechuti ani ten celiaticky...ale vyzeral ze prospieva nebol chuducky....zistli mu to biopsiou do zaludka,,,,v celkovej anesteze,,,, 😉

libka1
28. apr 2009

ockovat nas neockovali, mame brat spiropent, solmucol, fenistil... vesat jej nad postel mokru plachtu ... a vraj to suvisi so zubami.. no ja tomu nerozumiem, fakt mi to na zuby nesedi... 😒 no ale dobre, mame zase prist o tyzden... ked budeme takto pokracovat budu nas ockovat ako dvojrocnych...
Anka to ma mrzi s tym zapalom mocovych ciest, brrrrr, nech sa to rychlo da dokopy.
A Alenke nech prestanu boliet uska 😔
Co je to ta obstrukcia? nic mi to nehovori 😅

janetina
28. apr 2009

libka to je dlhodoby kasel...v podstate uz prejav astmy

janetina
28. apr 2009

a este nam zasa dr povedala na presne takyto prejav ze to zuby nie su a ze je to zmienena obstrukcia 😀 😀 😀 😀

stanka26
28. apr 2009

ahojte mamičky.až teraz som sa dostala k netu.Do obeda sme boli vonku a kedže som ešte u našich tak plná ulica bola detí od 6mes-3roky.takže detičky sa spolu hrali. 🙂 🙂

no a po obede sme boli zase v záhrade potom dovnútra napapať a teraz mi ich zobrala mama na chvíľu von. 🙂 Tak rýchlo upratala veci a hračky a pozreť na vás čo ste od rána popísali.

stanka26
28. apr 2009

alionuska tak tie torty sú fakt nádherné,veď to je aj škoda zjesť. No môj malý kedy vidí toho psa tak by sa asi zbláznil.on nič iné nemá len haf sem haf tam.
koľko za tú tortu účtuješ??

libka1
28. apr 2009

to mi ani nehovor s tou astmou janetina lebo zosaliem 😖 neplas ma prosim ☹

libka1
28. apr 2009

mne je to tiez divne ze kolkorazy sa nieco deje vzdy povie ze zuby 😝 jaj, a povedala muzovi aby sme nechodili do panskej... detaily nevie, posli niekde chlapa a prd sa dozvies, proste nemame chodit do panskej, dokedy, preco a tak, to ho nezaujimalo, ved naco... 😅

mia.k
28. apr 2009

libka,pravdepodobne preto nemáš chodiť do panskej,lebo je tam veľa tráv a pelov a teraz na jar všetky kvitnú a hlavne keď sa kosí to tam všetko poletuje a môže to dráždiť na kašel.Nám to tak isto nedoporučovala pred rokom,keď sa malý narodil,keďže muž je alergik.
janetina Benjamín má ešte stále reflux,dúfala som,že mu do roka prejde,ale nestalo sa,bohužiaľ.

stanka26
28. apr 2009

ahoj libka.ved aj mne bugárka povedala keď mal malý nádchu a kašel že to je zubou.a prečo nechodiť do panskej?asi z toho dôvodu že je tam veľa stromov a kvetov ...a myslí si že by mohli deti ostať alergické na niečo.j

a napr.alergická na repku olejku,teraz keď začína kvitnúť a pôjdem niekde okolo nej tak katastrofa.už aj mi slzia oči a kýcham. ☹ 😀

libka1
28. apr 2009

😝 ja stale verim ze nebude alergicka, ja nie som na nic,muz nie je (teda odhliadnuc od alergie na niektore lieky,ale to sa da prezit). Ale muzova sestra je velmi silna alergicka, v nasej rodine po alergii ani stopy... tak dufam ze to nevychyta od nich... asi ju prestahujem k nasim na dedinu 😅 nech tam pase ovce a dycha cerstvy vzduch
😅 to si fakt neviem predstavit kde budeme chodit ked nie do panskej... do mesta nacuchat sa vyfukovych plynov 😝

stanka26
28. apr 2009

no vidíš mne sa do panskej zase nechce chodiť preto aby tý moji drobci tam nenachytali nejakých tých kliešťov.

ja radšej idem do obeda na podzámsku na to ihrisko a po obede keď ja pekný čas tak za činžiak na pieskovisko,ale tam tiež nerada chodím lebo tam býva dosť psov.Ale minule sme boli na ihrisku pri Váhu dole na dilongovej a tam je tiež dobre,len žiadny chládok a to mi dosť vadí.

mia.k
28. apr 2009

libka panská je už pokosená,takže sa trávové pele zminimalizovali,tak si myslím,že by Evke pobyt v panskej nemal robiť problémy.Aj tak si nemyslím,že by tie jej problémy s tým súviseli. 😒
stanka netuším kde na podzámskej je ihrisko. 😖

petusaaa
28. apr 2009

tak ja si myslim, ze deti si musia budovat imunitu a vystavovat ich aj takymto vplyvom. ale asi som divna... 🙄

mia.k
28. apr 2009

petusa nie si divna,tiež si myslím,že to netreba zase s tou opatrnosťou preháňať.

stanka kolkého sa narodil Šimonko?

janetina
29. apr 2009

bre ranko
libka neboj nechcela som ta vystrasit....nam Timi tak hrmotal na hrudniku dost dlho ale kasel nemal len take iskanie pri dychani cca 2 mesiace...a vtedy to potvrdila aj alergicka ...ale ja si myslim svoje...ockovali ho ked mal trosku zubky chytene a to bol vysledok dlhy navrat do ok stavu. Ale nehovorim ze nie sme alergici...ale skor atopici.
Co sa tyka panskej 🙄 😨 no ja som tam bola s malym v nedelu....dosli sme dopichany od komarov ....este sa tam da chodit...ale cez leto su tam tie komare premnozene. Zbohom priroda...teda aspon pri takejto vode....
Mozno budes musiet chodit niekam inak do prirody 😉 na bike pojdete rychlo a vsetky pele budu fuc 😉 . No co ako si sa rozhodla? ja asi ok baby / 10+alebo sirius/ ale na sk vsak kdovie kolko stoji prevod tou kreditkou na nemecky ucet 🙄...

stanka zdravim ta...ihrisko si myslelal to pri potravinach jednota? tam je perfis...skoda ze sme sa odstahovali 🙄

mia.k.tak urcite ak ma stale reflux davaj toto mliecko ale spytaj sa aj gastro...alebo pocitaj nejake chaty mamiciek co maju deticky s refluxom ako sa stravuju s detickami po roku 😎

laluchova
29. apr 2009

ahojte, tak čítam čítam a v duchu si hovrím chvalabohu, že sme zdraví...tá dvojdnová hnačka to nebolo nič...len tie zúbky by už mohli byť von...spíme síce vynikjaúco, ale pssst aby sme to nezakríkli prespíme celú noc...len počas dňa je mrzutá a k tomu ešte aj toto počasie otrasné...ani von človek nemôže ísť na dlho, včera sme vybehli do NR malej kúpiť nejaké tie topánočky sandáločky...kamoška mi odporučila Schol obuv, ale včera mali inventúru, nabudúce tam radšej zavoláme tak sme behli do baťu a malej sme vybrali také topánočky k sukienke a šatočkám, sandálky máme , ale nehodia sa k šatočkám a kedže sa jej blíži oslava...leto ide...prekrásne ukážu na nohách...a ani cena nebola veľká 15 eur...kožené zvnútra z vonku látkové a hlavne špička je gumená mám aj v albume...
neviete kde majú pekné silonky per dievčatká???a cena tiež prijateľná s kvalitou???

kankam
29. apr 2009

ahojte

aj ja pozdravujem všetkých choručkých, ten zápal močových ciest nie je teda nič moc anka ako to zistili?

libka nechcem nahrávať že je to zo zubov, ale kamoškam a malú 1,5 ročnú a mala fakt hrozný kašel a nakoniec tiež zistili, že sa jej tvorilo nadmerné množstvo slín a to ju tak drhlo, keď som ju počula, myslela som si že min má zápal priedušiek ... Tak je možné že je to tak podobne aj u vás, okrem iného ...
Inak tá panská je hrozná s tými komármi, ja tam asi tiež nebudem na večer chodiť, lebo som odtiaľ taká doštípaná prišla, že hrôza ...

mia to s tým pitím fakt už neviem, čo na to doktorka? a mlieka ti kolko vypije denne? lebo mne začala nina strašne piť hami mlieko a automaticky sa jej znížila potreba pitia čaju na 1/2, tak keď to zrátaš možno mu to stačí + nejaká polievočka, alebo také dačo ... A tiež by som dala tú 2-ku mlieko, poznám mnohé baby, čo tiež dávajú 2-ku aj keď by mali už dať 3-ku, tak keď má na to ešte aj zdravotné dôvody, lepšie nejaké mlieko číslo 2 ako nijaké ...

kankam
29. apr 2009

alionuška, tiež nech malinká je rýchlo ok, a kopkanie ti budeme ticho závidieť 😉 🙂 😉 🙂 v dobrom ten úžasný pocit hlavne teraz na začiatku ked je to také jemnučké ...užii si to 😎 😉 🙂 😵 😵 😵 😵

myslím ako ti píše janetina libka, že tá obstrukcia plúc sa prejavuje viac tým pískaním, ako kašlom, kamoš má brnchitídu - až nábeh na astmu a má to tak tiež ...

my máme asi tiež zasa so zubami, ale tak čudne sa to prejavuje, je 3 x za noc hore s plačom, a ukludní ju len moje prso, nechce dudel a zatína pusu

janetina
29. apr 2009

kankam ano piskanie a take hrmotanie ako stary hrniec to je skor prejav astmy...ale zasa jej dala Spiropent ten sa dava na obstrukcie ale asi jej ho dala len akokeby z prevencie ked tam nie je rodinna anamneza...nechce riskovat preto ten zakaz do panskej
inak nam tiez idu tie zadne spodne stolicky....ma tam take riadne kratere 😒 a asi aj preto tak vzdoruje...furt len nie nie nie aj na to co je ano 😀 ...niekedy som uz na dne z toho. Ale nastastie v noci ako tak dobre spi..i ked zrana je na mne nalepeny mne az mo takto prijemne zobudza 😠 😀

laluchova
29. apr 2009

nech sa vám detičky z toho rýchlo dostanú... 😉

kankam
29. apr 2009

dopisujem, lebo som ju musela ísť uspať, že po takýchto nočných revoch poto už od 06 niekedy aj od 05 je hore zasa s plačom-vidím, že strašne chce spať a nadá sa jej, tak bud spí potom na mne a aj to vzdychá alebo plače v 1/2 h intervaloch takže ja len driemem ... a strašne ju nadúva už 4 dni a pritom som jej nič také nevarila, sračkuje 1-2 x denne ,a aj počas tej noci ked sa zobudí s plačom potom tlačí a poprdkáva a vzdychá pri tom . ráno sa budievala usmiata a teraz reve so zavretými očami (ako keby sme ju budili a ona nechce vstávať), až dokiaľ ju muž nevezme na ruky a nezačne jej rozprávať-pospevovať ... na mňa už ráno nezaberá po celej noci ... Tak sme zasa vyspatí-tak nás už bolí hlava čo máme takéto šokingy 3-4 x za noc a tiež si myslím, že sú to zuby, len jej nechcem dávať paralen, už som premýšlala nad espomisanom ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre