Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

mia.k
20. jan 2011

@kankam teda,to ako sa mohol tej Ninke takto krk zaseknúť? To je sila! Hlavne že je už v poriadku. 🙂
@lumistri ja sa práve obávam toho ranného vodenia do škôlky,lebo muž chodí do práce na siedmu,tak to by musel chodiť Ben už o pol siedmej do škôlky, čo sa mi zdá dosť skoro,lebo on si lúbi ráno pospať,no a mne sa nechce ho tam vodiť ráno aj s bábätkom hlavne keď bude zima a ak bude ten malkáč chorý,tak to vôbec tam s ním ráno nebudem môcť chodiť.No a poobede by som musela chodiť určite ja pre neho,lebo muž býva dlho v robote. No neviem,pre mňa je tá škôlka skôr oštara ako pomoc,takže ja by som ho radšej mala doma,len on sa tu chudák nudí. 😒

kankam
20. jan 2011

@mia.k no to som ani ja nechápala, že ako sa to môže takto stať, ale vidíš, keby urobila nejaký kotrmelec alebo čo, alebo prudko mykla s hlavou tak to by som skôr chápala. povedal ortopéd, že to môže byť aj v noci, keĎ dieťa spí na 1 stranu a je nejako vykrútené, proste tomu sa nedá zabrániť, hlavne má mať krk teraz v teple(tak dávam roláky a vesty s rolákmi(ale dávala som aj doteraz, akurát, si ešte viac dávam záležať, ale máme to v rodine - tie stuhnuté krky, takže má asi aj predispozíciu, len ona je stále v pohybe, tak neviem z čoho jej to zatuhlo) 😔 😅 😔 má sa vyhýbať prievanu a klimatizácii ...som šťastná, že to má za sebou a keby sa to zopakovalo, tak limec máme a už viem čo s ňou 😅 😅 😅 😔 😔 😔 najhoršia je tá neistota a neschopnosť pomôcť vlastnému dieťaťu ☹ ☹ ☹
inak ako to opisuješ, že muž chodí ráno skoro a večer neskoro (môj aspoň môže ísť na 08 h, tak by ju mohol vodiť) , aspoň to ráno by ti pomohlo,tak tiež mám z toho pocit, že by ti to asi viac robilo problém ako pomoc, veď uvidíš, či to bude mať nejaký prínos pre teba, keď budeš mať už doma maličkého, otázka je fakt či nebude smutný, že iné deti chodia do škôlky, už ani toľko kamošov nebudete stretávať, keď budú v škôlke ... 😨 😨 😨

kankam
21. jan 2011

@libka1 kedy sa vraciaš domov ? aby som vedela kedy dobehnúť 😉 😉 😉 a vrátiť podlžnosti 😉 😉 😉 😵 😵 😵 šťastnú cestu ti želám

libka1
21. jan 2011

@kankam na dovolenke bolo uplne super, neviem si vynachvalit, 3 dni nam sice prsalo, ale aj tak to velmi dobre padlo 😵 uz som inac doma, vcera vecer som dosla, lebo mala ma dnes karneval, a toho sa chcem zucastnit s nou 😉 takze niekedy buduci tyzden alebo cez vikend 😉

kankam
21. jan 2011

@libka1 super že si už doma 😉 aj že vám dovolenka vyšla, karneval si užite a zajtra ti brnknem a dohodneme sa 😉

mia.k
21. jan 2011

@libka1 tak potom hoď foto z karnevalu. 🙂

janus32
21. jan 2011

@libka1 tak to som aj ja zvedava 😉

libka1
22. jan 2011

@mia.k @janus32 no moc foto nemam, sme skor kamerovali 😅 ale na stranke skolky urcite budu coskoro, lebo robili spolocne fotky tried aj fotili pocas celeho karnevalu 😉 tu je link: http://www.msfrastacka.sk/aktivity-ms.phtml?id3...
zistila som ze je ina doba, ze robene masky uz vobec neletia, len kupovane, bolo tam vela snehulienok a spidermanov 😀 evke sa velmi pacilo, takze ja som spokojna, na buduci rok zvazime ci tiez len nezajdeme do dracika a nekupime masku, zazelala si ze chce byt macicka, tak uvidime ci do buduceho roka nezabudne 😀

pusinqa
23. jan 2011

@libka1 kde ste dovolenkovali aj ste si užili more či len taký klimatický pobyt?

aj nám Juli dáko trošku soplí, a to sme sa mesiac dostávali z predvianočného sopla, týždeň v škôlke a sme pri ňom zas, výter mala našťastie ale čistý, necháme ju 2-3 dni radšej zo škôlky doma, aj keď si nie som istá, či to pomôže, Tinke sa to konečne pomaličky zlepšuje ale vždy je nadránom trochu zachrchlaná, spíme na vyvýšenom a dávame sinupret a fenistil 😒

libka1
23. jan 2011

@pusinqa v turecku, v mori sme si akurat tak nohy omocili, kupat sme sa kupali len v bazene... ale par odvazlivcov sa kupalo aj v mori 😅 islo nam hlavne o morsky vzduch
my zatial bez soplika, klop klop, uvidime co sa udeje od zajtra,... prave sme prisli z vonka, tak ale tam je ina kosa 😝 chceli sme ju poobede zobrat na klzisko, no mne sa teda vobec nechce, uvidime ci sa muz odhodla 😀 uz vcera sme chceli, ale prisla necakana navsteva, tak sme nemohli, ale vcera sa mi teda nezdalo ze by bola taka kosa az 😝 co sme za hodinu obisli pansku a nakrmili kacice pri vahu som si normalne necitila stehna ako mi omrzli 😅

mia.k
23. jan 2011

@pusinqa takže ešte stále soplíkujete... 😒 Tuším to nemá koncakraja,že?
@libka1 hovoríš,že je tam tak zima? Ja som veru nebola dva dni vonku,tak ani neviem ako tam je,ale poobede sa chystám s Benom trocha na prechádzku,tak uvidíme.

pusinqa
23. jan 2011

@libka1 tak ste aspoň trošku vypli, veru riadna kosa je, ja som mm prehovorila ku kostolu tak viezol Julku svokrovcom ale veru sme boli možno pod hoďku ani to nie a sme párali domov, zima hrozná a fučalo, oči mi slzili, nechcem riskovať dáky zápal spojiviek zbytočne
@mia.k no Tinka sa aspoň po trošičke lepší, aj sa budievala kvôli nosu že nemohla dýchať o 6-ej, teraz už 2 dni spala skoro do 8-ej, tak lepšie, ale v noci plytko spí, furt vstávam strkať jej cumeľ a hneď si ho rukami odfrndolí, tak takto dookola ale na našu posteľ ju zatiaľ moc učiť nechcem aj keď by to bolo pohodlnejšie len málo miesta, ale Julka zasa začala tak neviem 😒 Ty ako pokračuješ, v pohode? Ben sa drží zdravý?

mia.k
23. jan 2011

@pusinqa ále dá sa. Našťastie sme zdraví,len von moc nechodíme,ja som rada keď prejdem do obchodu a naspäť. Toto tehotenstvo je celkom iné ako pri Benjamínovi. Vtedy som zvládala až do pôrodu chodiť dlhé štreky a teraz ma furt čosi pobolieva a som viac unavená...Ale inak nesťažujem sa,pokial sme v poriadku,tak som spokojná.

margareta76
24. jan 2011

Ahojte. Mam na Vas prosbu. Chcela by som malemu (tomu mensiemu 🙂 kupit topanocky, nieco take to - http://www.obchodpredeti.sk/category.php?n=50&i... mate s nimi osobne skusenosti? Ako sa Vam pozdavaju?
Nieco som o nich citala - S odporúčaním pediatrov: Podľa oficiálneho stanoviska Asociácie amerických pediatrov (American Podiatric Medical Association): Kožené detské topánky s mäkkou podrážkou majú najbližšie k chodeniu na boso. V týchto topánkach sa dieťa naučí chodiť tak, že používa svoje prsty na nohe a svaly chodidla, čo v topánkach s pevnou podrážkou nedokáže. Toto veľmi prispieva k vývoji rovnováhy a koordinačných schopností a posilňuje kĺby, svaly a šlachy nohy. Takéto topánky nepostláčajú nohu, mäkká koža dovolí malej nožičke rásť a necháva jej dostatočný priestor, aby sa prirodzene vyvíjala.

moniqe
24. jan 2011

@margareta76 Ahoj Margareta, tie topanocky su chutnucke 🙂 Tuto stranku este nepoznam, ale ponuka je celkom slusna. Moja mala take topanocky nosi doma namiesto papuciek. Su lahucke, makke a presne, ako pises, tym, ze su makke, prospievaju zdravemu vyvinu chodidla. Teda aspon dufam 🙂 Tie detske vzory su mile, mala si ich sama pyta obut. Aj cena je zaujimava. Daj vediet, ak sa ich rozhodnes vyskusat.

margareta76
24. jan 2011

Dakujem za kladnu odpoved Moniqe, potesila si ma, lebo uz davno po nich "kukam" a nikto mi nevedel poradit. Jedna vec je, ze ti ich odborna verejnost odporuca, ale druha (pre mna zaujimavejsia, dolezitejsia) je osobna skusenost mamiciek, resp.ich deticiek 🙂 A co sa tyka stranky vyzera naozaj zaujimavo, mna hlavne oslovil osobny odber v Trnave. Ja cim castejsie nakupujem cez internet, tym skor uprednostnujem (samozrejme okrem inych veci) osobny odber tovaru priamo v mieste bydliska, pripadne v blizkom okoli.

moniqe
24. jan 2011

@margareta76 to urcite, aspon sa trosku usetri na postovnom 🙂 Tu sa mi navyse velmi paci aj cena, zvykla som ich inde kupovat drahsie, celkom si ma nalomila 🙂, pouvazujem aj ja o nich. Detom tak rychlo rastu nozicky, malej jedny topanocky nevydrzia dlhsie ako 6-8 tyzdnov a uz treba dalsie, tak na co ich zbytocne preplacat. A ze su kozene, je super, nozicka sa nepoti.

mia.k
25. jan 2011

@margareta76 my sme mali tiež ako prvé topánočky niečo podobné-s mäkkou ohybnou podrážkou a nosili sme ich namiesto papučiek na doma. Ale či to malo nejaký prínos,to netuším,to som nejak neriešila. Ale si myslím,že pokaziť tým určite nič nemôžeš.

kankam
25. jan 2011

babenky hovorila som s libkou, či niekedy nedáme maxim nejaké stretko, keď sa nedá byť vonku, tak ak by sa vám chcelo, navrhnite nejaký termín ... 😉 😉 😉

kankam
25. jan 2011

@libka1 ako dopadlo korčulovanie ? máte tie korčule bambino? baví ju to ?
som našla toto http://www.najlacnejsisport.sk/detske-korcule-b...

@pusinqa my sme dali neskoro ale predsa bok postielky dolu a mali sme aj dosť miesta a ja som potom nemusela k nej skákať, podala som a bolo, mala som väčšiu pohodu 😉 😉 😉
@mia.k možno aj to počasie ti nerobí moc dobre, to sa ani mne netehotnej nechce extrachodiť po vonku, keď je tak mrazivo, inak ja som bola taká pri nine, že som sa väšinou len tak "vliekla" a presúvala, ja som vtedy strašne málo vládala 😉 😉 😉 tak sa drž, hlavne nech už vás choroby obchádzajú 😉 😉 😉

xenia2734
25. jan 2011

preghgbtbtyhhjggvgbbg 🙂 ☹ ☹ ☹ 😉 😉 😉 hjhjnfgghgbvgvhybgu2704692

libka1
25. jan 2011

@kankam mame podobne,ale s kozenymi remienkami, tieto co si dala link mi pridu o cosi lepsie 😉
muz dosiel nastvany jak perun z klziska ze sa jej stale tie korcule vyzuvali, tak neviem... ona spokojna 😀 ze chce ist aj na buduce 😅 ale inac dopadlo to korculovanie dobre hlavne pre mna lebo som od nich mala hodinu pokoj 😀

kankam
25. jan 2011

@libka1 máš IP
@xenia2734 to má byť čo ?

xenia2734
26. jan 2011

@kankam Jeeeeeeeeej kocky prepacte. To bola asi dcerka, kym som odskocila od pocitaca. Ja chodim do inej temy, asi sa sem nejak zamotala. Este raz sa ospravedlnujem a prajem vsetkym vsetko dobre.

kankam
26. jan 2011

😀 😀 😀
@xenia2734 vieš že som si myslela? naša píše takéto srandičky na skype

pusinqa
26. jan 2011

@kankam naša cez icq našim a bráchovi, isto majú radosť 😀
my máme už 6920 g, som pozerala že Julka keď mala 1 rok mala 8,7 kg 😀 a márnosť detský má novú sestričku, dnes nám pichla do jednej nohy, do druhej a zjojkla že joj voľačo zle spravila, mne až srdco zamrelo že čo jej preboha zlého pichla, lebo keď sme Julke dávali rotavírusy sme boli asi prví a sestrička jej to išla pichnúť našťastie mm im povedal že to musí vypiť ešteže si pamätal že som mu to povedala 😲 , tak táto jej pichla ešte raz tú prázdnu a sa čudovala že jej nejde stisnúť, namiesto druhej plnej, no to ešte ten lepší prípad že len pichanec navyše chúďatko
@janus32 ty si sa nám kde stratila? na maškarnom v škôlke? kedy to majú?

no a máme potvrdené tie kramáre budúci týždeň, tak mám obe baby doma od pondelka nech Julka vydrží zdravá, tak na nás myslite, bude tam musieť ísť s ňou manžel od stredy do piatka, dúfam že to zvládnu a uvidíme ako to dopadne s výsledkom a potom v stredu majú maškarný, hádam za tie 2 dni v škôlke neochorie nech si ho užije

kankam
26. jan 2011

@pusinqa no toto ste fakt zažili u doktora ? asi by ma meglo o zem 🙄 🙄 🙄 ☹ ☹ ☹ to ako môžu takto zaobchádzať a ešte s malým deckom, veď keď nevie nech si radšej 2 x prečíta a potom niečo robí a teda dať do svalu niečo čo sa malo vypiť, to by bol inakší problém(nie o to že by to nezabralo) ale čo by tie výrusy porobili v tej malej nožičke 😠 😠 😠 mám dosť !!! a odkiaľ ste to vedeli že vypiť, to si si ty čítala, alebo ti povedali v lekárni ? Inak vraj matky malých detí (asi od strachu čo by sa mohlo stať) najviac študujú príbalové letáky liekov ... 😒 😒 😒
s tými kramárami vám to vôbec nezávidím 😒 😒 😒 🙄 🙄 🙄 ale budem strašne držať palce, aby ste to zvládli čo najbezbolestnejšie a hlavne s dobrým výsledkom 😉 😉 😉
inak super kristínka priberá a rastie, budeš mať čo nosiť kým začne chodiť 😲 😲 😲 😉 😉 😉 😝 😝 😝

pusinqa
26. jan 2011

@kankam vieš čo ja som to niekde počula že sa to pije a nepichá našťastie, potom sme dodatočne pozerali aj v letáku veľké varovanie že nepichať ale piť a veľké obrázky no neviem kam pozerala sestrička keď to išla dávať 😝
a nosí hlavne tatino u neho sa jej páči sa roznášať, ja by som sa zničila, tak využívam dečku, hojdačku, lehátko, nosič a snažím sa ju prebaviť, ale ona je celkom fajn, aj teraz je super keď je Julka pozerá po nej ako varí v kuchynke, ako sa hrá s bábikami, na doktora a je tichučko, takže fasa, keď som sama musím ju baviť ja, akurát večer bez šance zapať bez natriasania, tak kočík to istí ale aj v ňom ručí kým sa unavená uloží a to mi trhá uši, našťastie uspáva mm, ja som sa snažila v postieľke ale revala a ja nemám to srdce nechávať ju revať, skrátka nemám šťastie na bábo čo by samo zaspalo večer v postieľke, cez deň chodíme von tam zalomí alebo v kočíku po chvíľke, keď sa nepodarí, skúsim neskôr to sa dá, len večery nič moc, už som unavená, ešteže manžel pomáha večer

kankam
26. jan 2011

@pusinqa ja si myslím, že je málo takých detí čo sami zaspávajú v postieľke.

pusinqa
26. jan 2011

@kankam to mi aj manžel tvrdí že čo si robím problémy, a asi fakt môžem byť rada že táto keď nechce spať tak nezaspí ani za svet ale to je jasné po 5 min. revu brutálneho a keď je už ozaj unavená spí do 5-10 min. v kočíku, Julku sme museli aj hodinu, dve natriasať, tá nebola unavená nikdy 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre