Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

laluchova
8. okt 2009

mrkla som tie tripolis , ale zimné tam nemajú..a superfitky poznám z mimibazaru...vyzerajú super....

mia.k
8. okt 2009

takže do Hlohovca chodí Timko? Na tú škôlku som počula len samé chvály. A to ti ho tam bez problémov vzaly,keď ešte nemá ani tri roky? Lebo tam asi majú dosť uchádzačov,či nie?
laluchova pekný kompletík si vybrala. A School je kvalitná ortopedická obuv,ale s detskými topánkami som sa nestretla.Ale určite budú dobré.

janetina
8. okt 2009

mia ANo? no ja som si davala prihlasku dost skoro a hned aj prvy den rychlo do poradovnika a oni otvarali triedu pre 2-3 rocnych...inde som nemalato stastie a v leopoldove by ho asi zobrali tiez len tam sme vtedy nerozmyslali...kvoli mojim rodicom aby boli pri nom 😉

mia.k
8. okt 2009

janetina vďaka za radu ohladne tých vitamínov,asi niečo vyskúšam.Len ja neviem že či to Benjamínove nejedenie súvisí s chuťou do jedla,alebo skôr s jeho povahou,lebo jeho nič nebaví dlho,všetko len pár sekúnd a tak to je aj s jedením. Dá si pár ždibiek a už nechce. Dúfam,že z toho raz vyrastie.A zároveň dúfam,že to bude čo najskôr. 🙂
Inak janetina len čo si sa tu zjavila to tu neak ožilo. 😉

janetina
8. okt 2009

😀 mia jasne zijeme nie? No ak sa Ti to nezda s Benom tak by som isla si dat vysetrit vsetko gastroenterologovi vsak asi poznas dr. Kabatovu v PN pocula som na nu len dobre..tak chod za nou.. 😉
no idem spratat Timko zaspal huraaaa / vcera nespal/ ale zasa zalomil o 19,30h 😀

mia.k
8. okt 2009

Choď teda pekne upratovať aj ja už musím a dúfam,že sa tentokrát ozveš skôr než po nejakých dvoch či troch mesiacoch. 😀 A Kabátovú poznám,už sme u nej boli raz na vyšetrenie. No veď uvidíme čo z toho vzíde.

laluchova
8. okt 2009

inak mia, kamoška mala malého tiež slabého jedáča a daa mu vyšetriť krv a zistili mu málo železa ako začal užívať železo tak sa pekne rozjedol...

mia.k
8. okt 2009

laluchova ja nad tým tiež už nejaký čas uvažujem,že mu dám spraviť testy na chudokrvnosť,len stále sa k tej doktorke neviem neako dokopať. Mám totižto strach,aby sa tam náhodou nenakazil od chorých.Ale asi už na budúci týždeň tam pôjdem. Inak dík za radu.

mutter
9. okt 2009

Čaute mamulky. Viem, dávno som sa neozvala. Len sme mali doma zhon, lebo sme sa balili a už sme 2 týždne v Leopoldove. Presťahovali sme sa do domu, kvôli deťom, aby mohli byť hocikedy vonku. Býva sa nám super. Len počasie sa akosi zhoršilo. Nevadí, musí aj pršať. Prajem vám pekný víkend.

libka1
9. okt 2009

iha mutter, tak super, to ste rychlo zrealizovali, este nedavno ste rozmyslali ci byt alebo dom 😉 tak nech domcek dobre sluzi 😉
cau janetina, ty zijes? 😀 tusim si tu bola naposledy predtym ako ste sli na dovolenku 😀
miriam poslala som ti mail

libka1
9. okt 2009

jo a este som zabudla, dufam ze to nezakriknem, ale sme bez soplov a kasla uz, klop klop 😀 🙂 😉 😵 😵 😵
baby zalozte niekto materske centrum lebo zosaliem cez zimu 😉 😅

mia.k
9. okt 2009

Áno založte!
mutter,teda aj ja zíram. A to ste si ten domček kúpili,či ste zatiaľ v podnájme? Tak,či tak,nech sa vám tam dobre býva a nech ste spokojní.

libka1
9. okt 2009

mia, a keby si ty zalozila? 😉

laluchova
9. okt 2009

no veru ako pozerám to MC chýba asi všetkým, bolo by to úplne super...je to na zaplakanie že nič v Hc takého nieje, nemáte známosti ???alebo pár euráčov nazvyš???hm..???bohužiaľ cez zimu budeme musieť trčať doma🙂)ale sa nám poriadne ochladilo...ja dávam Tami celý tento týžden spávať o 20 a funguje, spí lepšie ráno vstáva tak medzi 7:00-7:30 čo je super a poobede len 1,5hodinky ale stačí jej to...my už máme vonku 3 očné tak budeme čakať na posledný a potom tie 4stoličky posledné zuby konečmne, dve máme na 1/3 ceste....prajem pekný víkend my ideme zajtra na nákupy a v nedelu ku kamoške na celý den...

libka1
10. okt 2009

no, ono by sa nejak nahrabali tie veci co treba, ale priestory nie su lacny spas a hlavne problem aby boli vhodne... pamatam si ze na tomto strskotal frastacik... mesto ho vobec nepodporilo, no na zaplakanie 😔
my po dlhej dobe noc ze sa vobec nezobudila na jedlo ani dudel nepytala 😵

mutter
10. okt 2009

Dobré ránko. Dnes bude celý deň pršať. Rozhodli sme sa, že to vysúšame zatiaľ len do prenájmu, no vyzerá to tak, že tento dom bude na predaj a potom ho už naozaj odkúpime. To MC fakt chýba, bolo by super, keby bolo.

libka1
10. okt 2009

My sme stravili skor cele doobedie v Maxime... chytil nas v meste dazd, tak sme tam zaliezli... aspon sa vyhrala 😉 maju tam novu hojdaciu kravicku a aj viac hraciek, vacsina uz bola znicena co tam doteraz mali, teraz to bolo super celkom, aj sa pohrala s inymi detickami...
mame modrinu, vyziskala ju este rano, netusim ako, pribehla som len na plac a lice modre ☹ kedze nevie chodit, len behat, tak asi dostala smyk 😅

mia.k
10. okt 2009

Ja som už aj rozmýšľala,že si spravím doma také súkromné materské centrum 🙂 ,kludne môžte chodiť k nám s detičkami nech sa pohrajú spolu. 😉 A kludne môžte prísť aj dnes kto chcete,manžel nie je doma,budem len rada, keď budeme mať spoločnosť. 😉

libka1
10. okt 2009

😀 my tusim prideme, aspon uchranime nas byt pred skazou 😀

kankam
10. okt 2009

čaute baby hlásim, že založte to MC 😵 😵 😵 viem že to nie je reálne veď tá kočka čo s kolegyńou zariadili aj našu predpôrodnú prípravu (fraštáčik) sa fakt snažila a nedala sa len tak odbiť, čo už mesto Hlohovec je ústretové tak k mamičkám ako aj k imobilným ľuďom viď prístupy ako všetky úrady -daňový, mestský, pošta a pod, radšej nepokračujem ... 😠 😠 😠 asi deti nie sú budúcnosť ...

janetina vitaj už si nám tu chýbala 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 písala som ti IP, ak budeš mať chvíľku napíš mi pls

poslušne hlásim, že v piatok som podala kupovací výkon, kúpili sme aj čižmy aj snehule. čižmičky sante také neutrál pre chalana aj babu(má ich aj ivulienka) bežové s oranžovým, čižmy čo mi odložili sme nazapli, boli na super štíhle lýtko a to naša kukučka nemá, ledva som jej to tam narvala a keď sa postavila tak plač, ale cena rovnaká tak som rada, že máme a ona si v nich vykračovala po byte, tak sa jej páčili, neva že jej bolo horko 😀 😀 😀
no a zmákla som aj snehule v deichmane - inak 2-hý pôrod = mali tam hrozné horko, + moje dieťa čo nechcelo skúšať čižmy, ale rozhadzovať a behať pomedzi regále ...(mangel bol dlho v robote) tak ma tam skoro švihlo, ale máme také čierne, na sneh stačia, jedny mi tam strašne smrdeli ako od číňana, tak tie som nechcela...

kankam
10. okt 2009

viem že v maxime majú novú kravu 😵 😵 😵 už sme na to mrkali minule(super že majú aj nové hračky), ale využili sme pekne ešte vonku, myslím, že im to tam o chvíľu bude praskať vo švíkoch ... 😉 😉 😉

libka1
11. okt 2009

vcerajsia historia sa opakuje, zase prsi... 😔 to zas bude den... frastacik mal problem s priestormi, keby bolo pomohlo mesto len v tomto tak by asi boli fungovali,takto figa borova... nechapem 😝 ved pre mesto je to najmenej... to ostatne (malovanie, upratovanie, umytie okien...) si vo vacsine centier spravia rodicia svojpomocne a podovlakaju veci (hracky, koberce,...) z domu... a prispieva sa tam pri vstupe symbolickou ciastkou napr. 1 eur a z toho potom idu opravy a nevyhnutne nahlady...to som sa mala kde pristahovat, zrovna do mesta kde maju deti za nic... 😝

kde ste kupili tie sante? na poliklinike? my mame jesenne topanky sante take neutralne bezovo oranzove, tak tie cizmy budete mat asi cosi podobne... su pekne, az na to ze eva ich okopala ako prvotriedny futbalista 😝
aj my sme predvcerom boli v deichmane, len tak uz v podstate kuknut, nic sme nechceli kupovat, len sme sa motali dokola tak sme vosli a potom som stade evu nevedela dostat, sadla na tie sedacky vzadu a kukala rozpravku (hlavne ze doma kukne tak akurat dedka vecernicka a rozpravky odignoruje) 😝
cierne snehule mas lepsie ako tie nase bledulinke, uz vidim ako budu po chvilke vyzerat, ale ine nemali... no co uz, budeme pravidelne prat 😖

janetina
11. okt 2009

bre ranko
Libka alee zijem 😉 vsak len k pc sa nedostanem tak casto. A TY ako ? stale po starom praca z domu a starostlivost o Evku?

Mutter vitaj v Lepisi 😀 😀 😀 😀 😀 kde byvate??? napis do ip konecne niekto aj tu ku nam zavital

Kankam mas ip

Tak dievcata Vy problem s cizmami a my problem s papuckami 😝 ...nas Timi ma vyssi nartik teda to je hruuuza kupovat bez neho....nakoniec som kupila ze Spiderman take lepacky/ ble ale su spatne/ a jedny klasiky/ tie neobuje/

janetina
11. okt 2009

kankam deichman je zabava 😝 teplo ako v saune a ja nahanam Timka medzi regalmi...on si chce zobrat auticka z regalu domov ....vzdy tam idem s pevne navretymi zilami 😝 a povacsine nic nekupime na prvy raz 😝

janetina
11. okt 2009

kankam aka krava v maxime 😎 dobre chapem ci nie? 😀

libka1
11. okt 2009

zatial robim z domu, ale od decembra bude zmena asi...
ty ako? timi pohodka v skolke? tiez ma prekvapilo ze ti ho vzali do tej skolky tak skoro, kedy si ho tam vlastne prihlasila? ja musim od buduceho roka tiez cosi vymysliet, uvidime ako sa to vykrystalizuje, ale uz to nezvladam takto na 2 strany... tak neviem co dalej... chcela by som ju dat do skolky od septembra 2010, to bude mat 2 a pol roka, dovtedy to nejak utiahnem, ale uz teraz sa tesim keby to s tou skolkou vyslo 😉 sice sa zas napocuvam, lebo svokra ide v juny definitivne do dochodku a bude pindat ako chora vrana ze radsej skolka ako ona, ale nejak sa mi to zda lepsie... eva je spolocenska, vidim na nej ako sa tesi ked su okolo nej deticky, tak radsej nech je s detmi ako stale s dedkovcami... aj ked samozrejme sa o nu vzorne staraju 😵
nechorlavie ti maly odkedy chodi do skolky?

janetina
11. okt 2009

libka no my sme zacali zo skolkou pomaly a veru ostali sme chori ale obajaa tak neviem odkial vietor fukal.....a ze by bol maly???sa Ti len zda , ved za 2,5 mesiaca mame tri roky 😉 . Ale nie, su aj ostatne deti v jeho veku .su tam 2-3 rocne teda dovrsenie 3och po 9/2010. Ja na skolku nedopustim akurat sa bojim tych chorob..inak je to ovela prospesnejsie pre deti ako byt u starych rodicov stale cele dni....maju lepsiu socialnu adaptaciu do zivota. nechapem tich co na to nadavaju "ze v skolke chudatko 😝 "

libka1
11. okt 2009

to je pravda, on ma o chvilu 3 roky, hm... sa to cloveku ani nezda...
ja povazujem tiez skolku za dobru vec, predsa len tie ucitelky tam vedia aj ine veci ako ja, aj ked sa snazim ju zabavit, ale v skupine a s niekym kto sa vyzna to asi ide lahsie 😀 teda dufam ze nenatrafim na nejake trubky ucitelky, lebo to ma vystrie, minule som take videla so skupinou deti pri Vahu ako ich buzerovali tak neprijemne, takze tomu by som sa rada vyhla.. disciplinu sice musia udrzat, ale tieto 2 to robili velmi divnou formou 😝
co sa tyka tych chorob tym asi musia prejst tak ci tak, len mozno to neskor lepsie znasaju? 😅 neviem, ako kto, niekto neochorie vobec, niekto je chory stale 😅

laluchova
11. okt 2009

ahojte, my sme mali rozlietaný víkend, včera po nákupoch tiežo som pozerala snehule, noo daichmann nič moc jedny sa mi páčili aj cena prijatelná 14 eur...ale nemali naše číslo tak uvdidím či ešte dostanú a tie za 9 eur mi prišli také ako od čínanov...a nesabilné...ved ešte budeme pozerať...máme čižmičky od baťu tak rezerva keby sa ochladilo je...
a dnes sme boli u kamošky vo vrábloch na celý den od rána do večera mali tam hody tak bolo fajne a poobede akomalé vstali aj slniečko svietilo....kamoška tiež majú dcérku , ale len 4 mesačnú naša sa o nu len starala a starala...otestovala si aj spanie na posteli...a dobre sa jej spalo spala dlhšie ako obvyknle doma...a pked sa zobudila sama vstala aprišla za nami do obývačky, dvere mala len privreté...

laluchova
11. okt 2009

a preberali ste škôlku...aj ja idem od augusta teda konca augusta do práce 2010...školu so školkou máme pod nosom tak aspon výhoda...malú ,mi zoberú to som sa už pýtala kedže ma v škole potrebujú, len sa musí pýtať čo už praktizujeme a mala by sa sama obliecť , najesť a ako tak obslúžiť...aj Tami je rada ked vidí detičky na prechádzke neraz sa k nim aj pridala a išla aj učitelky sa smiali, ale keby mala ísť asi dlhšie ja by som tam nebola, ale bo muž tak neviem neviem....viem od kamošiekl čo mali spoločenské detičky a boli zvyknuté bez mamičiek že aj tak im deti plakali a oni plakal tiež...ale ja to pokladám za normu to sa časom spraví niekomu to trvá den iným aj mesiac...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre