Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

stanka26
19. máj 2010

ahojte babulky.
tak ešte raz májovčatkám všetko dobré,zdá sa že každý týždeň jhe jeden oslávenec.My sme mali oslavu teraz v sobotu a dopadlo to celkom fajn.Hodím nejaké tie fotečky.
Za dekoráciu na našej tortičke veľmi pekne ďakujem alionuske.Náš šimi je do týchto dvoch motákov ako mi ich voláme strašne zbláznený a veľmi sa im potešil.

libka1
19. máj 2010

neviem fattamorgana, ked som tam chodila tak to viselo na nastenke u mojho gynekologa (Belansky) a bolo to tam pod mostom kde je to psychologicke centrum alebo co... aj skolka tam je v tej budove, hore je takym zelenym napisane rempol velkoobchod indulony tusim... 😅
sorry alionuska, ja som tvoj prispevok prehliadla 😅 v poslednej dobe mam problemy s konom, nejdu mi ani IP pisat 😝 ale tesim sa ze sa ti dari 🙂 musis castejsie chodit 🙂
ivulienka torta vyzera perfektne, len adko bol asi nastvany ze si malu spravila 😀 nejak sa mu nechcelo fotit... nabuduce musis vacsiu spravit... inac sa urcite nemas za co hanbit 😉

libka1
19. máj 2010

no teda, ako to tu ozilo 😀 stanka po 100 rokoch sa zjavila, vidiet ze je zle pocasie 😀
vsetkym pribudnutym dvojrocakom vsetko najlepsie 😵 😵

stanka26
19. máj 2010

no to počasie by sa už mohlo umúdriť,lebo byť zavretý celé dni doma tý moji drodci prežívajú veľmi zle 😀

libka1
19. máj 2010

my sme nastastie v pondelok boli v nitre, vcera v trnave, dnes isla k starkej a zajtra uz padame k nasim a od nich smer BB ku krstnej mame... takze celkom dobre znasame ten psinec vonku, vnutri by som zosalela 😝 ale dnes je to uz podstatne lepsie nastastie 😉
sabinka na tych fotkach aka velka slecna uz, tesi sa do skolky?

stanka26
19. máj 2010

jasné nevie sa dočkať.Len neviem ako to bude zvládať Šimon ked ju nebude mať,je na ňu dosť naviazaný.Ale hádam časom si zvykne.

libka1
19. máj 2010

aj nasa sa tesi, tak som zvedava ako to dopadne... konecne sa prilezitostne pyta aj sama cikat, tak jej to uz hadam dochadza a nepojdeme do skolky s plienkou.. no uvidime, ale zo dna na den je to v tomto lepsie, sem tam sa sice pocika, ale robi pokroky 😉

simi bude mat aspon motivaciu ist do skolky 😉

stanka26
19. máj 2010

motiváciu môže mať,ale nechce sa vôbec pýtať. Dúfam že do zimy sa mu to nejak podarí.
konečne začína poriadne rozprávať už všetko pekne zopakuje dokonca aj ťažšie slová.

libka1
19. máj 2010

myslela som do tej skolky ze bude mat motivaciu, ked mu bude sabinka chybat tak sa za nou pohrnie 😀
no nasa mele o dusu, niekedy ma nastastie aj mlkve dni 😀 ale s tymi plienkami ma uz stvala, som si zobrala dovolenku tento tyzden a zvysila som drezuru, bo teraz je doma s tatkom a ten jej dovoli vsetko co jej na ociach vidi 🙄 uz tu normalne sefovala posledne dni 😝

stanka26
19. máj 2010

no ale u nás nepomôže ani drezúra.ked ho nechám bez plienky viac než 2hodiny tak to všetko drží a ked mu ju ňdám v tom sa pociká.tak neviem ako to budem riešiť.Mám s toho normálne dilemu.
Sabínka v dvoch rokoch bola úplne bez plienky.

A stým tatkom to funguje aj u nás ako u vás.Všetko im dovolí čo im na očiach vidí a hlavne teraz ked je doma na marodke,už aby išiel do roboty.

libka1
19. máj 2010

a podplacanie? napriklad ked sa vycika do serbla dostane lentilku? viem ze by sa to nemalo, ale sak naveky mu lentilky davat nebudes 😀
my tiez podplacame, teraz uz pekne cika do zachoda ci serbla a obcas si sama vypyta lentilku, obcas zabudne 😀
prvy den ked sme zaviedli lentilkovy rezim odmietala opustit nocnik, sem tam do neho cvrkla a chcela stale lentilky... sedela na nom strasne dlho a ked sme ju chceli dat dole hysacila 😀 uz pochopila ze to tak nefunguje ze tam sedi cely den a vkuse papa lentilky 😀

stanka26
19. máj 2010

u nás problém je ten že on ani na ten nočník ani veľký záchod nechce sadnúť.Tak neviem čo robiť.So Sabínkou taký problém nebol. 😝

libka1
19. máj 2010

no, mas to teraz tazke ked sabinke to islo tak rychlo... to ma simi silnu konkurenciu... asi mu treba dat cas 😅 ja by som skusila to podplacanie na neho... ked si sadne dostane nieco... alebo by ho sabinka mohla namotivovat mozno, ked mu je takym vzorom 😉

pusinqa
19. máj 2010

fattamorgana, iva keď som ja mala malú v HC nebolo, potom to asi odtiaľto baby chytili raz tu bola príprava, teraz myslím že nie je, my sme sa previezli pár krát do TT do mater. centra tam robila prípravu vrchná sestra Solíková bolo to do 10 stretnutí, už neviem presne, bolo to fajn, aj niečo porozprávala, aj o tom dýchaní, aj pár cvikov dala ale ozaj len pár, to tuším aj teraz tam beží a bola som tam 3x aj na prednášky o kojení

kankam jasné že sme sa stretli a bolo to ozaj fajn stretnutie, tak sa už možno potom občas stretneme aj tu na MK 😉 My sme potom ale na mesiac všetci ochoreli tak mi potom bolo aj ľúto že už na vás nenatrafíme a takto nie je problém keď bude čas a chuť môžeme sa tu dohodnúť, super teším sa 😀

fattamorgana
19. máj 2010

pusinqua - a kde je tam to materské centrum?

pusinqa
19. máj 2010

vieš čo blízko pri tescu takže po starej ceste to je vlastne od Hc na kraji TT, išlo sa tak ako tam je ten Jutex a dáky nábytok tam je taká cesta do sídliska a hneď na kraji vľavo tuším za takou kotolňou je myslím nejaká stará škôlka a v tej budove to je, pozri na stránke centra tam mávajú rozpísané všetko čo kedy a tak 😉

fattamorgana
19. máj 2010

ďakujem, ďakujem 🙂

kankam
19. máj 2010

pusinqa, aj ja som mala dobrý pocit z toho stretka, som rada keď stretnem nejakú fajn mamičku a dá sa pokecať, hlavne keď si človek môže vypočuť taký normálny názor na deti a veci okolo nich, tak ako aj baby tu čo si píšeme ... 😉 😉 😉 (a ty už máš staršiu, tak môžeš poradiť) Dúfam, že už ste všetci ok, určite sa dohodneme, budem rada 😉 😉 😉 a k tehotenstvu gratulujem, vieš že som mala vtedy takého tušáka?, keď som sa tak na teba zadívala, išiel z teba taký pokoj a tichá radosť (ako keď je žena šťastne-tehotná) 😵 😵 😵 😵 😵 😵 tak držím palce 😵 😵 😵
alionuška, prosím ťa kto by sa na teba hneval 😉 😵 😉 veď pri 2 deťoch a jednom takom krpčekovi (ale sa mi ani nechce veriť, že už má 7 mes.) máš určite čo robiť a na koníka nechodíš hlavne preto.Hlavne nech sa vám darí a ste zdraví ...
stanka, libka u nás tiež funguje nočníková oddysea, ja som to prozatím vzdala, už ma to nebavilo ju do niečoho tlačiť, keď som ju nechávala bez plienky a potom hladala kde sa vycikala v byte a 20 x denne prezliekala a hlavne nechcem ju vyľakať nech sa nezasekne. Nie je to také úplne že si to neuvedomuje, ale tiež si nechce sadať na nočník, akurát sem tam jej vadí plienka, tak keď jej začne hrozne vadiť, začnem na tom pracovať. Proste ešte nemá svoj čas v tomto a lezie mi na nervy ten nenápadný tlak (nemyslím tým vás a to že vám sa darí) okolia, že už má 2 roky tak by mala ... Nechám to na teplejšie počasie a potom ju to bude myslím aj viac baviť byť bez plienky ...

alionuska
20. máj 2010

Kankam,dakujem...ja sem sice chodim,ale vascinou do temy marcpianove torty len pridam fotky mojich najnovsic torticiek ...stale mam nejake objednavky...inak deticky posluchaju a su strasne dobrucke...len mala Saška -to je ine zive striebro...uz by najradsej behala.... 😀 😀

kankam
20. máj 2010

alionuška, teda som pozerala tvoj inzerát, lebo som čítala že ti zmazali foto 😒 , ale teda je to krásne a maxobdivujem tvoju fantáziu a nápady - úplne úžasné, vidieť, že je to tvoj koníček 😵 😵 😵 , aspoň viem na koho sa mám obrátiť, keď budem potrebovať niečo super extra krásne. Fakt každá jedna je absolútny unikát, mne sa teda pre malú páčili všelijaké, ale teraz hlavne fičí na krtkovi a dobe ľadovej, tak asi z toho niečo by bolo, a tá doba ľadová je super nápad 😉 😀 😉
Držte sa a nech sa saška ešte neponáhľa, ešte sa nachodí v živote dosť 😉 , nina začala chodiť ako 11 mes., ale potom za 2 mes. už chodila dobre a teraz lieta ako šarkan ... 😀 😀 😀 😝

mia.k
20. máj 2010

alionuska mrkla som na bazáry na tie tvoje torty a nemám slov! 😕 Uau,tie sú úžasné!Ty si sa s nimi teda riadne rozšupla! Nádhera! A kedy to stíhaš prosím ťa pekne pri dvoch deťoch,ved to je babračka?

petusaaa
21. máj 2010

ahojte 🙂 tak som sa zastavila, ze vas pozdravim 🙂

stanka, ja by som nepodplacala. ak uz pekne drzi, nech ho zoberie tatinko a nech ide aj tato "poliat" stromcek. mozno sa mu to zapaci 😉 u nas sa nocnika bal a az teraz, ked dlhsie sedi na wc, tak nieco spravi. najcastejsie sa nam dari odchytiti kaku.... ved kazde dieta ma svoj cas, kedy sa oduci 🙂 len treba spravne motivovat 😉

libka1
23. máj 2010

no u nas to podplacanie celkom zabralo, nie je to sice spravne, ale ked to funguje.... 😀 mne to poradili ine kocky a nie som proti tejto metode, kedze u nas zabrala 😀 ale mame aj spotrebu lentiliek znacne vysoku 😀 predtym sme to nejedli vobec a teraz aj 3 krabky za tyzden padnu... rano, vecer a v noci sa pyta sama, na lentilku ani nepomysli, cez den jej to treba pripominat a niekedy aj tu lentilku este ukazat aby sa jej chcelo, kedze casu je tak malo a ona musi vsetko postihat... chcela som ju motivovat peciatkami ako laluchova, ale to u nas nemalo uspech, lentilkova motivacia ano 😀 😀 😀 a kakanie vobec, toto vsetko sa tyka len cikania 😔 aj to je od dna na den ine, niekedy to ide super, niekedy nafigu 😝
kankam nase babky tiez tlacia na to ze uz je velka na cikanie do plienky, ale my sa neoducame kvoli tomu ze to chcu babky, ale kvoli tomu ze ked sa vieme 3x denne vypytat sami, tak sa musime vediet aj zvysnych 5x... tam to uz nie je o tom ze neviem kedy, ale nechce sa mi, a to sa mi nepaci 😉 je pohodlna 😝

kankam
23. máj 2010

libka veď aj ja mám pocit, že je tak trochu pohodlná a dokáže byť dlho bez plienky, keď jej ju dám kričí že má "kako" aj keď je len pocikaná, ale keď sa má vypýtať tak ani za svet, radšej sa vyciká hocikde a keď ju vidím a stopnem ju a chcem ju dať na nočník, tak začne revať a ani za svet sa tam nechce vycikať, tak to už nechápem a tak som zaviedla dočasne opak,. že som jej povedala, že keď sa vyciká na zem a nie do nočníka, dostane plienku a hotovo, aj keď sa jej to nepáči, lebo to po nej stále po byte hľadať nebudem (lebo periem a utieram zem-keby len zem- jak trafená a už mi to lezie na nervy).... tak už neviem čo mám spraviť, rozhodne ju nasilu držať na nočníku nemôžem a ani nechcem, dám tomu asi ešte čas a nechám to na ňu ... čo nám ide, to je cikanie do vane 😀 😀 😀 😀 , keĎ ju idem sprchovať, tak zahlási " ninka ciká " 😉 😀 😉
a mám aj dobrú správu, čo sme zasa mali nespavé obdobie, som zistila, že prečo - vyšiel jej posledný očák a a aj horné stoličky, tak už nám zostávajú len 2 dolné a už budú všetky huráááááááá 😉 😉 😉 😉

kankam
23. máj 2010

a to je jedno či lentilky, alebo čo (už som ju na to ukecávala aj ja (na kinderku 😀 ), ale nepomohlo, hlavne že to u vás zaberá ... 😉 😉 😉 😵 😵 😵

libka1
24. máj 2010

my sme tiez mali obdobie ked cikala kade chodila a stale revala ked bola na nocniku, tak sme tomu dali mesiac pokoj, aby zabudla...
teraz krasne sedi a tesi sa ked sa vycika, ale ujal sa zachod, nocnik ju nebavi 😉 tak hadam kusok po kusku do septembra zvladneme...
nasa je na lentilky pazrava, ja jej okrem toho moc sladkosti nedavam, chcem aby bola po lubosovi postavou, je to ta lepsia altenativa 😀 teda okrem lizatka ktore musi byt, 3x ho olizne a zahodi 😠

laluchova
25. máj 2010

ahojte babule,
som čítala čo ste si popísali, my sme boli od štvrtku u našich išla som s malou vlakom , tak sa vytešovala opäť...v nedeľu nás bral muž lebo išiel pre svokrove auto, bolo v lepšom stave ako to naše...takže verím že máme na nejaký ten čas pokoj...
a cikanie, myslím si že ste na dobrej ceste, kes si spomínam aj my sme to tak mali všelijako, najskor to bolo na mne sa pýtať a apýtať či sa jej chce...a potom aj sama to pomaličky pochopila...jasné že sa aj pocikala, potom to pokračovalo že si len cvrkla a hlásila mama cikať a potom už pekne...cez obed plienku úpsešne nemáme..ale v noci to ešte asi potrvá, sksusime cez teweplé letné noci...

kankam
25. máj 2010

čafte, dneska ráno mám strašne dobrú správu 😀 😀 😀 😵 😵 😵 malá hoci večer a v noci spolu vypila asi 450 ml mlieka ráno vstala so suchou ! plienkou, tak som ju ukecala, že keď chce pozerať rozprávku(dobu ľadovú) 😵 tak si sadneme na nočník a bude potom len v nohavičkách, tak si pekne sadla s úsmevom na nočník a asi po 5 min sedenia vycikala 1/3 nočníka, tak som ju stráááááááášne pochválila, vybozkávala a dala odmenu(gumenných medvedíkov) a sme strašne spokojné obe, ona je bez plienky a ja nestresujem 😵 , normálne mám lepšiu náladu hneď zrána .... 😉 😉 😉 😉
Takže by bolo super, keby sme sa naraz odučili aj od nočného cikania, podľa tohoto razu vidím, že by to mohla zvládnuť aj pri jej pití mlieka ... Takže na ňu vôbec nebudem tlačiť, po tomto vidím, že to pomaly pôjde .... 😵 😵 😵

laluchova
25. máj 2010

teda super, NInka gratulujem si šikuľka...
aj my mávame noci kedy je plienka suchá, a v noci ked spávala ešte snami aj hovorila že cikať..len som sa bála že sa mi preberie...ale ked sa oteplí sa odhodlám aj nato...plienky máva veľmi málo pocikané...a vydržíme cez den aj 4hod necikať a byť suché...niekedy chodí menej často ako ja 😉
na našu zaberá tá školka, na všetko...takže aj ked doma vymýšla s jedením rukami a babraním sa v jedle, alebo nechce to či ono, povieme jej len že detičky v školke sa takto nespávajú a nerobia to...a ona sa hned začne správať ako škôlkarka...a teraz by som povedala že máme najkrajšie a najzlatšie obdobie...recitujeme, spievame, vtipné hlášky...skrátka sa bavíme...je pri tom taká chutná!!!

mia.k
25. máj 2010

kankam,libka,gratulujem k úspešnému napredovaniu v odúčaní od plienok! 🙂 My zatiaľ v tomto smere nenapredujeme,ale veď čo už,aj nám sa raz zadarí...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre