Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

libka1
24. mar 2009

To je dobry nazor dadussa, s tym suhlasim 😉

kankam
24. mar 2009

ja ked ma pokusala som urobila "sssssssssssssss" neskríkla som nejako som sa ovládla,ale bol plač potom a raz ked sa mi rehotala, po pokúsaní asi že budem si robniť čo ja chcem som stiahla tričko a prísne som jej povedala že ked ona takto, tak jej nič nedám, na čo bol strašný plač a potom som jej za 5 min dala cucnúť a ona sa ukludnila a odvtedy nekúše. ked vidím, že má taký špekulantský-kúsavý výraz 😀 😝 tak ju na nu zdvihnem obočie a poviem - nesmieš a ona presne vie o čom hovorím ... 😀

aj nám v nemocke libka prikrmovali a aj ja som dala 2 dni, ale ten tretí, ked som cítila, že mi pristupuje mlieko, aj ked nie vela som celú noc nespala-ona vrieskala od hladu, tak sme sa len pestovali, ked zasspala, tak som odsávala a potom si ju prikladala a ešte jej dávala to odsaté a aj ked som mala pre istotu doma nutrilon, neprikrmovala som, až ked ma demer tak "podporil" medzi 5-6. mesiacom a aj to sme potom nerobili, lebo moje múdre dieťa chce len maminkine mliečko ...preto som zvedavá na to hami ...asi budem variť tony pudingu ... 😀 😀 😀

tesorino
24. mar 2009

dadus, super aspon budem aj ja vediet 😉

ddadusa
24. mar 2009

Viem libka, čítala som o tom že keď je kojacia mamička tehotná, mala by odstaviť až v 8 mesiaci aby sa ozaj nerozbehol pôrod. Vidíš všetko sa mení a treba sa asi riadiť sebou, pretože čo je dobré teraz aj tak nebude dobré o pár rokov. 😉

kankam
24. mar 2009

dadussa ty máš proste náskok pred nami 🙂 😉 🙂 tiež si tak nejako to myslím, že treba deti vychovávať ale nie drezúrovať ...a aj niekedy nepočúvať čo si niektorí "múdri" myslia, ale robiť tak ako to to dieťa potrebuje - poznať svoje dieťa a ako píšeš nechať ho rozvíjať a keď ide zle tak usmerniť ... 🙂 😉 🙂 dúfam, že sa mi to tak bude dariť ... 🙂

tesorino
24. mar 2009

kankam, tak toho sa bojim aj ja, ked malemu vyjdu zubky aby ma nekusal, lebo teraz ked ho mam stale na prse tak uz som taka ubolena a to este nema zuby ☹ vase deti sa na vam na prsku neukludnovali jak moj?? 😅

kankam
24. mar 2009

to je zaujímavé ddadusa ... 😲 😵 s tým kojením a tehotenstvom

tesorino zarábajú sa mliečne s vodou pre kojencov

kankam
24. mar 2009

tesorino, mne áno a mala som aj ragádu ja svet skoro som plakala pri kojení čo mi bradavku chytala ja na 5 x kým sa uchytila ☹ ☹ ☹ , a keďže málo dokázala spapať(teraz to už viem, vtedy som nechápala, prečo stále plače a plakala som s ňou) a niekedy sme driemali na gauči a ona ma 40 min dudlovala !!! pamätám jak teraz ... 🙂 🙂 🙂

ddadusa
24. mar 2009

Aj my sme si poplakali na začiatku. Domov som prišla z pôrodnice ubolená a lili papala aj krv s mojim mliekom čo som mala také bolavé. Vydržala som to nejako, aj keď vždy pri priložení som umierala. Ale on je môj zázrak, všetko robí tak dobre, len aby jej to vydržalo. My nemáme presný režim na nič, ako som to robila so staršími. Všetko robíme podľa jej potreby spať, papať, kakať. Aj na to kakanie som počula názor je vraj na to skoro, ale ona sa vykaká iba na tom záchode a jakú kopu. Vie tam sedieť tak čo. Do plienky to už neurobí. Nepýta sa, iba ju dám keď sa začne tváriť a prdí. A náramne sa z toho teší aj ona aj my. 😲 😖

ddadusa
24. mar 2009

Už je hore, tak končím, pa a zase keď bude spať. ☹ 😕 😵

tesorino
24. mar 2009

no na zaciatku som to mala tiez bolestie, pri kazdm prilozeni jak keby ma rezali ☹ tiez mi to krvacalo, ale vydrzala som ale teraz to nieje az take ako na zaciatku, ale je to bolave 😒 no budem musiet vydrzat, ved co nespravime pre tie nase pokladiky 🙂

dadka tak na to kakanie nie je skoro, aj moja segra daval amaleho na nocnicek tak skoro a tiez sa vycikal alebo vykakal a ked vydis ako to malu bavi a ze jej aj zatlieskate tak to je najlepsia motivacia ze sa na ten zachod bude tesit 🙂 🙂

tobias este spi teraz sa prebral a papal a znova zalomil 😀 😀

tesorino
24. mar 2009

kankam s tym plakanim to poznam, ja som si tak viac krat poplakala s malym ked bol malicky a mal tie koliky a spravila som vsetko aby ho to nebolelo( hadickovala, davala kvapky, masirovala, davala teple obklady, roznasala ho)a stale plackal co mal krce ☹ ☹ ☹ tak to poznam

kankam
24. mar 2009

vidím, že nám dietky chodia spať skoro na rovnako 😀 😀 😀 jak sme sa rozpísali a teraz je tu útlm ... 😀 🙂 😉 ja idem tiež pracovať, varím obed a idem upratať bordelík po ninke ... 😉 🙂

kankam
24. mar 2009

ja som tesorino našťastie kŕče zažila len pár krát - aj to som tiež plakala s ňou, ale niekedy sa nám to stane aj teraz napr. z nedele na pondelok som masírovala 2 h a ona síce neplakala, ale tak mrnčala a žalostne na mňa kukala, že mamina pomôž, uspávala som ju na 4 x a zakaždým to isté, ešte bolo treba poprdkať, nakoniec zabrala poloha na 4 na kolienkach a masírovanie chrbátika, poprdkala si 😀 😀 😀 a konečne zaspala - zlaté bolo, že keď sa tak viac krát snažila zaspať tak ma hladkala stále po tvári (tak som ani nebola na nervy, aj keď sa mi stráááášne chcelo spať, od 00-03 h rannej mám najhorší čas ...) tak ma aj odmenila 🙂 🙂 🙂

ivulienka22
24. mar 2009

ahoj baby,
sa hlásim po total otrasnej noci!! Takúto sme fakt ešte nikdy nemali. Krpec zaspal na cicíku ako vždy o pol ôsmej, o ôsmej sa zobudil lebo tato zašramotal a odvtedy sme ho uspávali, no neišlo to nijako, na rukách, na gauči sám, no nič nezaberalo, okolo desiatej zaspal, a o hodinu hore s revom až do tretej, reval na rukách, reval postojaky, posediačky, mliečko nechcel, inak to sa vždy na tom ukludní a je ok, no včera nič nezaberalo, len som mu zúbky natierala a nič...potom som mu natrela ďasienka dolu po oboch stranách ako sú stoličky, v tom momente sa ukľudnil a zaspinkal, síce vzlykal zo sna ale spal až do 09.00. ja som mu natierala zúbky hore, neviem načo keď tie sa mu už prerezali...to človek tak rozmýšĺa v noci jak naozaj 😒
tesorinko keď kojíš kúp si kašičky čo sa zarábajú s vodičkou, nemiešaj mu kašu s um, vraj to neni dobré pre organizmus keď má aj um aj mm v sebe, vraj je z toho zblbnutý.. to som čítala.my sme na kašičkách fungovali dobre asi pár týždňov potom sme museli prestať dávať, robili mu zle na bruško. Dávali sme Sunarku a Hami.
Libka ty čo chceš? 8 mes.kojenia je super, čo by druhé za to dali!! My teda ešte cicíkujeme a dúfam hlavne že nám to ešte v lete vydrží, je to pohodlnejšie aj od smädu - hlavne v noci.
kankam tí naší krpci sú na nejakej rovnakej vlne, musíme preladiť frekvencie 😉
ddaduska moja súhlasím s tebou, deti treba jasné že vychovávať, ale to nemá nič spoločné so zákazmi a samými príkazmi, ja keď vidím že Adrián chce chodiť a hrať sa tak s ním idem,a moja mama mi piští za ušami že nechaj ho sedieť chvíľku nech aj pritom reve,no a čo nech sa učí že treba poslúchať...ona ho drží na silu aby sedel, neviem načo lebo aj tak sa jej do 1 minútky vyšmykne len čo ho rozdráždi zbytočne!!!

meggie1984
24. mar 2009

ahojte, niekedy dávno pradávno som mala snahu to tu s vami rozbehnúť.. možno si ma niektorá pamätáte a ak nie, tak sa predstavím ešte raz. som z trhovišťa, prisťahovala som sa sem pred 1,5 rokom z pezinku a mám dvoch synov mateja a šimonka. no a mám 24 rokov...

tesorino
24. mar 2009

ivulienka, tak asi nas je viacej co sme mali zle noci 😠 tak sa tu stretavame ako nevyspane maminy 😀 😀 😀
Tak Adrianko ma take bolesti???chudiatko malinke, uz nech to ma zasebou a vsetky zubky vonku, cim mu natieras tie dasienka??
dnes sa chystam ze pojdem kupit nejake kasicky a vyskusame to, dufam ze to zaberie 🙂 a konecne si trocha pospim, keby miesam tie kasicky tak iba s mm ved ked ho este mam tak naco um...

meggie vitaj medzi nami 🙂 🙂 🙂

kankam
24. mar 2009

ivulienka prosím ťa prepni frekvenciu 😠 😖 🙂 😀 😝 fakt máme rovnakú vlnovú dĺžku, akurát nám sa prerezávajú tie vrchné - 1 je vidieť lepšie,2 horšie, a ešte sa len prerezávajú. Doobeda mi zaspala o 09 h a teraz s plačom sa ukludnila na prse a spí, som zvedavá dokedy ...

tesorino
24. mar 2009

jas som maleho prave ulozila do postielky ale moc sa mu tam nechce byt, uz sa ozyva, idem za nim kym sa rozbehe 😀 😀 , vcera poobede som ho uspavala na rukach, nemohol si najst miesto 😒

ozaj v sobotu sme sa boli fotit v senci a tobiasko bol ukazkovy model 😀 😀 😀 tak pozoval a usmieval sa, mal velky zazitok, ani papat tam nechcel co tam bolo tolko zaujimavych veci ze len vykrucal hlavicku 😀 😀 😀

ivulienka22
24. mar 2009

tesorinko kúp kašičku na dobrú nocku 😀 a nie že mu ju spapkáš 😀 😀 Adrián papká Calgel na zúbky vo veľkých dávkach-dúfam že to nie je návykové, žeby sme našli náhradu za kašičky 😀 😀
kankam- PREPINAM!!!!!!!!!!!! doteraz som ladila,tak dúfam že som pre nás chytila tie správne vlny.
baby ten náš Aďo je taký malý špekulant-postaví sa o nábytok a s úsmevom a vycerenými zubiskami sa vyberie chodiť!!! pre info on chodiť nevie!! to neviem čo za odvahu nabral, herec.Keď som pri ňom mi to nevadí lebo ho vždy chytím,ale stačí sekunda že som inde a on herec hádže sa zo strany na stranu si ide neviem kam. Mám fakt infarktové stavy pri ňom, teraz lež som pribehla už ho hodilo o nábytok. ☹ ma porazí z neho!! Mám pocit že raz sa mi tak obúcha že si to zapamätá do konca života.

kankam
24. mar 2009

dúfam, že si poriadne prepla a vlny sú eňo-nuno 😀 😀 😀
to čo to tvoje dieťa robí ? strach a hrôza, ešte že nina je taký sedko môj maličký ... 🙂 🙂 🙂 Spala poobede až 30 min, takže ledva som sa najedla a už bola hore ☹ ☹ ☹ Stavali sme maják -na takú tyčku navliekame koliečka farebné, a som v šoku, ona tie menšie už úplne zvládne sama !!! je fakt šikovná- hráme sa to tak 3 týždne ... 🙂

petusaaa
24. mar 2009

baby, co sa mi vcera stalo. my mame doma schod do obyvacky. a sla som a vytkla som si nohu. zostalo mi zle a odpadla som. zevraj som bola v krci a zapadol mi jazyk a ako mi ho chcel MM vybrat, tak som mu skoro odkusla prsty 😔 no ja si to nepamatam. tak som od vcera nejaka divna, je mi zle, boli ma hlava, chce sa mi vracat... dnes zostal preistotu MM doma, tak uvidim zajtra. aani do notebooku sa mi nechce pozerat. 😔

laluchova
24. mar 2009

téda Peti!!!keď ti bude zle tak behni k lekárovi nevieš čo sa mohlo stať...ty si šikovnica bud rada, že si nemala malého!!!ale ked má človek dieťa je akísi opatrnejši

libka1
24. mar 2009

ja si ta pamatam meggy velmi dobre, si tu zo zaciatku tak poctivo prispievala, minule som na teba myslela ci vam internet odpojili alebo co 😀
petusa uz si mala davno absolvovat lekara, zajtra startuj 😒 to netreba podcenit!

kankam
24. mar 2009

presne libka moje slová, petusaa to fakt neni sranda hlavne to že ti zostalo zle a bola si v kŕči,-makaj zajtra k doktorovi- to mala skoro ako epileptický záchvat-vtedy zvykne zapadnúť jazyk a ešte aj majú kŕč. Chudák tvoj muž, ten musel mať stres ... Chvalabohu že si nepadla aj s malým. Ja som raz v zime mala na rukách malú + nánožník a fusak a boli mokré schody, skro som sa rozčapila a padla by som na malú - asi všetci anjeli nado mnou lietali ... 😖 🙂 😉

petusaaa
24. mar 2009

baby, vy tu tiez stresujete 😀 ved mne nic nie je. odpadnut moze clovek aj zo soku. ja som si len vytkla nohu, potom som sa od bolesti posadila a zostalo mi zle. ale ja odpadavam bezne pri bolesti. a okrem toho uz som raz bola s odpadavanim na pohotovosti. prisla som tam o 20:00, a odisla o 4 rano. a nic mi nezistili. a na nete som nasla, ze clovek moze odpadnut aj so soku ci bolesti. ze sa mu znizi tlak. a zapadol mi jazyk preto, lebo som sa - krava- oprela dozadu... a v krci som vzdy, ked odpadnem...
jaj a ja som si vytkla tu nohu vtedy, ked som niesla MM kura do obyvacky. som mu robila to stavnate kura, co reklamuju a som sa ho chcela spytat, ci chce aj stavu. a hadajte, kde skoncilo kura?????? no jasne, ze som ho zachranila. tak si hovorim, ze ked som zachranila kura, tak by sa ani malemu nic nestalo 😉
raz som tak odpadla, ked si segra porezala prst a zacala s nim triast, tak narobila kooopec bordelu okolo. ako v masiarstve to vyzeralo, tak som jej dala prvu pomoc, zavolala mame a potom som odpadla 😀 ze aka som ja zodpovedna 😎

janetina
24. mar 2009

😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 petusaa nesranduj chod aj tak k lekarovi
akurat dnes som sa Ta chcela spytat komu pojdete na ten strabizmus do TT akej dr?

mia cervenka je nad Bugarkou

kankam
25. mar 2009

petusaaa trochu si nás s tým opisom ukludnila, ale aj tak by som sa dala vyšetriť, hlavne to mi nejde do hlavy, že dostaneš ten kŕč a zapadne ti jazyk. 😖 😲 to že môžeš odpadnúť zo šoku, alebo bolesti viem aj ja, mala som takú skúsenosť so sebou, aj keĎ vidím viac krvi ako by som mala 😀 ...nemyslím ísť na pohotovosť, ale obvodákovi a nejakému možno neurológovi, ench ťa vyšetria, či to nie je závažnejšie keď sa ti to stáva ... Na pohotovosti ťa vieš čo - okašlú 😠 😠 😠 😝 taká je naše zdravotníctvo a páni lekári, čo len peniaze potrebujú, ale pomôcť nemajú čas ... česť výnimkám(mám jednu takú v rodine 😉 😉 😉 )

ivulienka slabo si prepla 😀 😖 😉 , lepšie do toho kopni 😀 😝 😀 , nina bola 2 x hore s plačom, večer zaspala o 21 h , ael každú bol hodinu som ju bola mojkať čo bola hore a bezo mňa nechcela spať, až kým som nešla ja spať tak poriadne nespala ... 😖 a potom o 05 ráno strašný plač, až sme vyleteli z postele ☹ a potom som pestovala na rukách po sediačky až do 07, lebo furt plakala zo spánku ... ☹ Takže o ničom ... A teraz ráno herečky, kým som išla na wc-bola v stoličke blízko stola a jak ťahá obrus, tak ťahá, až zhodila tanier a rozbila ho ...Doletela som z wc, že čo je a tanier na zemi a ona reve ...

kankam
25. mar 2009

☹ 😉 🙂

janetina
25. mar 2009

bre ranko
kankam tak to mas unavne viem si to zivo predstavit take prebdene noci, ale my uz to mame ako tak za sebou....aj jej davas geliky? ja som mu vzdy dala a pomohlo a ked z bolo ako pises dala som u polovicnu davku nurofenu alebo panadolu do cajiku...a zabralo to...ale i tak verim ze je to tazke
Az mi zimomriavky chodia po tele....ako keby som to ja pisala par rocikov dozadu....

a petusaa no aj ja by som radsej sla na eeeg , ci CT MGR ci ako sa to vsetko vola nikdy nevies a stane sa Ti to niekde nie v domacom prostredi niekde na ulici co potom? nechcem Ta strasit ale naozaj chod neurologovi to nie je sranda....to moze byt vselico 😖 😖 😖

dnes sme sa teda zobudili do pekneho slnecneho dniky aj so sniezikom 😀 pekny den prajem 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre