Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

janetina
1. apr 2009

laluchova gratulujem neboj nerobi si prvy april 😉 ..sikovnica jedna,,,,tak budete zachvilu oslavovat rocik po svojich 😉 🙂
kankam dakujem idem kuknut kym spime 😨 😨 😨

laluchova
1. apr 2009

janetina díky moc, bežkáme dnes o dušu...tešíme sa...teraz som ju dala už ležkať...spinkať....

tesorino
1. apr 2009

ahojte mamulky 🙂 🙂

laluchova
1. apr 2009

malá už spinká...
Tobi spinká?

mia.k
1. apr 2009

Ahojte.laluchova super,gratulujem k Tamarkiným prvým krôčikom.Výborne si to Tamarka načasovala,teraz keď sa má otepliť,aby mohla povonku už sama behať.
kankam,dobrý recept,musím tiež niekedy vyskúšať.
janetina tak ma dnes napadlo,že či dávaš Timkovi maslo,alebo jogurty,keď je alergický na BKM.To môže?

tesorino
1. apr 2009

ahoj tobiasko sa mi tu hra, tak aj ja gratulujem k prvym krockom 🙂 🙂 ja cakam kedy mi zacne stvornozkovat, davam ho koli tomu casto na brusko 😀 zatial iba ritku zdviha a odrazi nozicky , tak troska cestuje po posteli 😀

baby musim sa vam vystazovat, maly mi tri dni mrncal a nevedela som preco a vcera poobede som objavila ze ma zapaleny prstek a okolo nehtu hnisave lôzko, az ma horuci pot oblial ked som si predstavila ako strasne ho to musi boliet, tak som navarila repikovy caj a macali sme a prepichla som mu to aby mu ten hnis vytiekol, a dnes sme boli u dokiho a povedal ze ked to do piatku neprejde tak mu musia strhnut nehtik ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹
dak nam framikoinovu mast a ze mu to mam prepichovat aby sa to uvolnovalo a cistilo, no a stale kupeme v repiku prstek 😒 😒 😒

budem sa modlitž aby to preslo, chudiatko moje

laluchova
1. apr 2009

vďaka, Tami nemala ni snahu, aby lozila, hneď nanohy...a to som aj dávala na bruško do 3 mesiaca pekne pásla ovečky aj sa tak hrala, ale neskor ked sa začala prevaľovať tak vždy skončila na chrbátiku...

kamoška tiež ma synčeka a j jemu zahnisal prtek na ručičke od záderu či ako mi to hovorila, a tiež jej dali fram,masť a máčať v repíku ale nepomohlo, nechtík aj tak išiel dole, ale už je v pohode...

verím, že Vy dopadnete len a len dobre...

mia.k
1. apr 2009

tes,chudátenko Tobiasko,to neni bohviečo.Dúfam,že sa mu to do toho piatku zahojí.Poriadne mu to teda čisti nech mu nemusia ten nechtík strhávať.A na ktorom prsteku to má?Na nohe,alebo na ruke?

tesorino
1. apr 2009

no ja stale dufam ze nam to prejde, az mi zle zostalo ked povedal ze strhnut nechtik....a takemu malemu babetku ☹ ☹ ☹ ale ze je hrdina, lebo ze ine deti pri takom zapale strasne placu ☹

tesorino
1. apr 2009

mia ma to na rucicke na prstenaciku., ved som mu to dnes uz 2x natrela framikoinom a stale mu rucicku macam v repiku, teraz tam hnis nema, rano som mu to prepichla, ale stale je taky nervozny co ho to boli, a to ho kazdy vecer kupen a ummyvam medzi prstekami zmolky a vobec som si to na tom malinkom prsteku nevsimla az vcera, tak to tam ma asi 4 dni ☹

ivulienka22
1. apr 2009

tesorinko ☹ pofúkaj malinkého za mňa ☹ ☹
laluchova mne tiež tak malý chodí,ale takých 10 krokov mi urobil len raz,len pri konci ho už musím chytiť lebo by padol, on to robí aj sám, vyberie sa herec len keby vedel aj padnúť sám alebo čo..lebo keď som pri ňom neni a on sa niekam vyberie ma oblieva pot že ako by skončil keby k nemu nepribehnem...on nepadá vždy na riťku 😒

ivulienka22
1. apr 2009

som nedopísala, malinká vždy padne na riťku?? alebo si vie potom sama čupnúť či hačkať??
náš krpec sa snaží už druhý deň vyliezť sám na postel a na gauč, je to smiešne ako sa tam škriabe..ešte smiešnejšie to bude keď tam vylezie a mám po chlebe 😖

tesorino
1. apr 2009

ivulienka, tak to zacina teraz nahananie maleho 😀

laluchova
1. apr 2009

no malá väčšinou na riťku to sa tak nejako sama učila ešte ked za rúčku vždy som jej povedaôa hopa a ona hopkala, ale jasné že aj ja pri nej stojím a dávam bacha, len aby sme nespadli......
a ivu zlepšuje sa tendencia chodenia väčšia vzdialenosť???výdrž???koľko tak beháte???

ivulienka22
1. apr 2009

no tendecia sa moc nezvyšuje, bo ja ho vždy pre istotu chmatnem za jednu ruku, ale včera som ho pustila nech dobehne k tatovi, on si išiel, v strede cesty zastal, počkal chvíľku a zase sa rozbehol, ale keď som s ním doma sama to nepraktikujem, on by bol rád, ale bojím bojím, on je taký oplašený on za jednu ruku sa ma držia uteká-nechodí, keď sme vonku a tak..

laluchova
1. apr 2009

aha..ja praktikujem ked som sama behanie ku krelsu k gauču, lebo to je akurát tak že príde a chytí, v dobrej výške a nábytok máme oblé rohy tak sa dá...

kankam
1. apr 2009

tes, malinký tobiasko ☹ , fakt je najlepší ten repík, aj ja som ti tak liečila ztrhnutý neht, dúfam, že k tomu nedôjde malinký také trápenie ... ☹

gratulujem aj ja k tomu chodeniu, mne nina zasa dneska poplakáva od rán, aj keď vyspatá bola krásne aj usmiata, ale tie zubiská ešte stále nie sú vonku a asi ju to raidne bolí, ale myslím, že do konca týždeňa to už bude ...Nič ju nebaví, a len sa rozčuluje je nervózna a plače, tak si to užívam ... A začína sa presúvať od stola 2 kroky ku gauču a tak, ale tiež striehnem nech nepadne ...

žemlovka bola super, tak ako je, len som nedala grahamový rožok, ale obyčajný, nemala som, tak chutilo ... 🙂

kankam
1. apr 2009

tes to ja najprv červené a až potom sa to zbiera a je biele, tak si si to ani nemala ako všimnúť, ja som malú Keď mala 1mes. cca zasa nevedela poriadne umyť pod krkom sa jej to tam zapalovalo, tiež som to nevšimla až neskôr a bola som v strese, že som zlá mama ... Tak to teda nejsme !!! 😉 😉 😉

laluchova
1. apr 2009

tak tú žemľovku ja vyskúšam zajtra...
Tamarka, bežká páči sa jej to ...skúša skúša...motivačne dávam hračky, ale najviac zaberá lopta tak som ju naučila behať aj za jednu rúčku...teraz sme prešli 4m...2x zastavila ale stála úplne sama, vyzerá to tak že sa chvascem, ale mňa to tak teší...viete si to predstaviť, však...ako každá mama, keď jej dieťa urobí niečo výnimočné...je to také krásne...

laluchova
1. apr 2009

kde ste všetky???dnes je tu nejaké ticho...

ciarka
1. apr 2009

ivulienka-aj ked davnejsie si sa pytala ci je Sabi zdrava,tak ano je.

janetina- ohladom tej kefky co som pisala co som chcela vediet o tom naprstku co si das na prst a masirujes a ty si hovorila ze pre Sabi by si mi doporucila curaprox, tak mi pouzivame kefku uz od 6 mesiacov, tu z DMka neviem ci vies aku myslim a tak som myslela ci nie je ten naprstok lepsi,ze ked sa jej tam dostanem.No a manzel kupil curaprox v lekarni ale zda si taka dlha rucka na nej.Ta od 6 mes.ma kratsiu rucku.A on zabudul dodat ze curaprox pro baby tak neviem ci maju pre taketo deti ine.

Laluchova-to vam gratulujeme ku krockom!!!!!a vobec sa nechvasces.Pre kazdu maminu su pokroky jej dietata vynimocne!!!!!

My sme vcera 1krat vonku chodili.Bola som aj s kocikom,ale Sabi si cupkala sama,a tiez spacky ju lakali, spinave handry a chytat chodnik.No a boli sme vonku 3 hodiny a z toho asi 2,5 hod.cupkala a vecer nerobila ani ovacie pri zaspavani a hned zaspala.

Tesorino- a drzime palceky aby sa nechtik do piatku zahojil!!!!Nie je to nic prijemne pre babo,chudatko malinke!!!!Nech sa vylieci.a daj vediet ako ste natom.

ciarka
1. apr 2009

Janetina-super ze sa uz uzdravujete, a ozaj zabudla som ohladom ATB,aj ja som citala aj doki hovorila ze ked sa uz zacnu brat ATB tak ich treba dobrat lebo potom je telo z toho zblbnute a nabuduce nemusia zabrat,telo si vytvori protilatky.Ale som zvedava co ti povie doki.Daj vediet.Mozno ked su silnejsie to tak neplati neviem.

A k tomu odsavaniu soplikov,si ma janetina povzbudila ze to raz pochopi ze jej to robi dobre.Lebo nasa Sabi ma rok a stale pritom reve ako o zivot a brani sa.

laluchova
1. apr 2009

super, dobre ste sa vybehali, aj mne Tami začala lepšie spinkávať keď začala ko tak behať síce s pomocou, ono sa pri tom vyčerpá..

ja som sa tiež pýtala po 1x na curaprox pro baby, ale povedali, mi že volali do tej firmy, oni vraj takú nevyrábajú ale infadenth tuším sa tak volala...to je jedno ako sa volá hlavne je že je na prst...myslím, si...

laluchova
1. apr 2009

značka kefky je farlin a mám ich aj v albume odfotené

janetina
1. apr 2009

ahojte tak nestiham odpovedat/ ciarka a e.c./ . a citat...zajtra akurat sme dosli a okupkali sa a ideme hajat...teda dufam
dnes sme zbrilali po Hc a som utahana ako kon 😉

petusaaa
1. apr 2009

laluchova, gratulujem ku krocikom 😵 😵 😵

tes, chudatko tobiasko. moc dufam, ze sa vam to upravi 😔 😔 😔

tak, dnes sme boli u ocnej, vyfasovali sme naplaste a mame prelepovat ocko. plus zhaname okuliarky. a ak sa to do roka nezlepsi, tak operacia 😢 😢 😢
ale ta dr ma teda pekne vystrasila ☹ povedala, ze maly moze oslepnut, keby sme to neprelepovali a necvicili 😔

laluchova
2. apr 2009

to čo je???to cú lekári...niekedy povedia aj to čo nie je pravda...

Dnes je krásny deň, ...hurá!!doobeda síce nestíhame ísť von, lebo okolo 10 ideme spať čo je najlepší čas, ale hned ako vstane vybehneme ...a potom ešte okolo 16:30 aj včera sme tak boli a bolo fajnovo

tesorino
2. apr 2009

dakujem baby za podporu, uz mu to nehnisa, ale zapalene to ma stale...nasi hovoria ze ked to uz nehnisa tak nehtik by strhavat nemali, tak v to straaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasne dufam, stale macame v repiku a natierame framikoinom 😒

tak vcera som bola s malym vonku a abolo naaaadherne, teraz spinka ale ako sa zobudi tak sa vychystame a pojdeme von 🙂 🙂 🙂 🙂

peti to mi je luto, no ale ti lekari vedia poriadne vystrasit ☹ budeme vam drzat palceky aby ste sa obysli aj bez operacie 😔

mia.k
2. apr 2009

petusa,ale ta vystrašili. 😠 Neboj neoslepne,veď vy mu to budete poctivo prelepovať,to som si istá.Tiež som mala v detstve jedného kamaráta,ktorému od mala utekalo očko,a nosil prelepené okuliarky a po čase sa mu to spravilo. Verím,že aj Riškovi sa to upraví. 😉

laluchova
2. apr 2009

peti, ja som nosila krytko od detstva, ja som a narodila predčasne v 7 mesiaci a musela som byť dlhšie v inkubátore a t v tedy ešte nebola taká technika a vraj mi to nejako poškodilo sietnicu...tak ale žijem...síce nosím okuliare...lebo ja som ďalekozraká ale mám ich stále lebo mám aj astigamtizmus zlé zaostrovanie šošovky, pamätám si ako som navliekala koráliky a mozaiku skladala a tak...síce oko tak neuteká ale okuliare nosím...ale teraz je iná doba mne to neodporúčali a ani neodporúčajú operovať...ale neboj Riško to zvládne...
Tami akurát ležká je tam ticho takže možno už a zaspala...vstávali sme o 7...behali sme o dušu už sa aj sama otočí ked je pri nábytku a na krátke vzdialenosti prejde sama, bez toho aby somo stála pre nou ale na dlhšie musím ju motivovať tak čupím pred nou a vtedy ide,,,

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre