Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

janus32
14. okt 2010

Bre rano dievcence,tak kto este stale kasle okrem nas? 😒
@pusinqa Este ste dve v jednom?Kedy mas presne termin?Ako ste Julke povedali o babätku?Lebo mi ked sa bavime na tuto temu s Emkou,tak ona vraj nechce surodenca,ona chce psa 😀

pusinqa
14. okt 2010

@janus32 ešte sa gúľame ale za posledné 2 dni sa mi už nálada láme začína byť maličká ozaj fest natlačená v tom bruchu a začína to byť nepríjemné, ešte dorábam voľačo do práce, to chcem dnes, zajtra dať dokopy, cez vikend doma pochystať a dúfam že budúci týždeň by sme mohli ísť, termín mám až 23 ale reálny podľa mojich poznatkov o splodení je pár dní pred, takže dúfam že do konca októbra sme aj s prípadným prenášaním vybavené 😉 No u nás Julka vybavovala bábätko, jej iniciatíva, ona chcela preveľmi tak nás ukecala, preto sme jej to aj dosť skoro potom povedali nech má radosť

janus32
14. okt 2010

@pusinqa jaj,tak to ona je taka sikulka 😀 Emka nechce ani pocut,ale pomaly ju na take nieco pripravujeme,aj ja sa pomaly na take nieco pripravujem 😀 Ale este sa musim s dokinom o takych veciach porozpravat,nech ma nainstaluje na iny program 😀

pusinqa
14. okt 2010

@janus32 😀 , ale teda obdivujem ťa že sa dáš aj na tretie

mia.k
14. okt 2010

Ja som tiež včera začala pomaly sondovať u Benjamína,že či by chcel bračeka,alebo sestričku a veru nechce. Nijako sa mi ho nepodarilo presvečiť,že by to bolo pre neho len dobré, nechce o tom ani počuť. Takže to s ním asi nebude také ľahké,keď sa malinké narodí. 😒

libka1
14. okt 2010

@mia.k zato evka vypytuje surodenca nonstop, najprv chcela sestricku, potom braceka a teraz usudila ze by sa zislo oboje 😅 😝 neviem kde na toto chodi 😅 v kazdom pripade sme jej slubili ze s tym skusime nieco spravit 😅 😉
to ze teraz nie je nadseny nic neznamena, uvidi sa az ked pride babo...

janus32
14. okt 2010

@libka1 😀 😀 😀 Vies,ze sluby sa musia plnit? 😀
@mia.k Ked ti zacne brusko rast,tak mu venuj dostatocne vela casu,vtedy deti najskor pochopia,ze maminka to miminko v brusku naozaj nosi a nemusi sa citit byt nijako ohrozeny 🙂

libka1
14. okt 2010

@janus32 jasne, zato som slubila lebo viem ze splnim, a s radostou 😉

janus32
14. okt 2010

@libka1 no supeeer,sa tesim s Evkou 🙂 Este kaslikujete?My sme zase na prirodnej medicine+stoptusin a uz je lepsie,uz vykasliavame sople,ble 😝

libka1
14. okt 2010

@janus32 stale kasle, zlepsuje sa to, ale velmi pomaly, tak neviem ci to je ok alebo mam s nou ist k lekarke radsej... ale sak tam chyti este vacsiu choleru chudera... ☹ ked si predstavim kolko tam bolo chrchlajucich ludi minule 😝 asi vyckam do pondelka a ked bude stale kaslat navstivime odbornika 😀

janus32
14. okt 2010

My tiez tak,pockame do pondelka a uvidim co dalej.Tiez sa pomaly z toho dostava,aj teraz ju pocujem ako kohrna ☹

libka1
14. okt 2010

@janus32 u nas to uz je tyzden co to trva a to sa mi predsa len vidi uz vela 😅 a to zlepsenie nie je az take vyrazne 😅

stanka26
15. okt 2010

ahojte.
ako vidím tak samá choroba. 😒 Aj my kašlíkujeme a soplíme,zatiaľ to bol len Šimon a do rána už kašlala aj Sabi.Ale tá to má určite so škôlky lebo je to tam fakt hrozné. 😠 Nepochopím tie mamičky ktoré dajú také deti do škôlky a stakým hrozným kašlom.

ešte k tým súrodencom,my sme teda nemali žiaden problém prijať súrodenca,už si ani nepamätám ako sme to vlastne Sabínke povedali ale priajala to super,dokonca potom už aj hladkala bruško a rozprávala šimimu. 🙂

mia.k
15. okt 2010

čaute. Tak aj my sa pridávame do klubu chorých. Muž bol už včera nejaký chorlavý a dnes už aj Benjamín má soplík a začína pokašliavať,takže už aj u nás začína lazaret. 😝
@libka1 len aby sme nedopadli ako jedna baba čo bola so mnou v pôrodnici. Tiež mala takého približne trojročného syna a zakaždým,keď prišiel za ňou do pôrodnice na návštevu vykrikoval: "strielaj bábo,strielaj!" Tiež nebol očividne nadšený zo súrodenca, a keď to tak sledujem,tak dievčatá to prímajú zrejme lepšie než chlapci.Hold sú to maminkiný maznáci,ktorý si nevpustia len tak ľahko nejakého votrelca do svojho rajónu. Chcú mať mamu len pre seba.-To sú skrátka chlapi!

Takže Evka je ešte chorá? A čo ten zvlhčovač vzduchu,pomohol trocha? Ja nad ním začínam uvažovať,lebo dnes v noci som prvý krát zakúrila v spálni a nemohla som dýchať,čo som mala zapchatý nos z toho suchého vzduchu. Takže začínam aj ja zvažovať jeho kúpu,tak daj libka vedieť,že či to stojí za niečo.

libka1
15. okt 2010

@stanka26 to je asi vo vsetkych skolkach rovnake, polovica deti co tam je tam nema co hladat 😝

@mia.k mame ho prilis kratko aby som vedela posudit, ale vzduch je urcite lepsi, pustame ho az poobede a nechavam ho ist celu noc, mne sa teda lahsie dycha tiez, ale ci to ma nejaky efekt a stoji to zato to zatial neviem povedat...
mame tento, lebo sme chceli aj cistic vzduchu, nie len zvlhcovac
http://ishop.nay.sk/sk/catalog/product-detail?p...
evka stale pokasliava, nie je to uz tak casto a nie je to ten skaredy kasel co mala na zaciatku, ale nato ze chlipe hedelix uz tyzden by to uz aj mohlo prejst hadam. v pondelok by som ju uz chcela dat do skolky, uvidime, na vikend ideme k nasim a tam je lepsi vzduch aj bez zvlhcovaca , tak jej to hadam prospeje😀 😉 evka ide vyliecit dedovi nohu (dnes rano za tymto ucelom dostala lekarnicku co bola povodne urcena na vianoce 😅 )a ako dnes rano skonstatovala zaroven ide dat baranovi do nosa bac bac lebo poklal vcera deda do nohy 😅 😀 😀

pusinqa
15. okt 2010

@mia.k my tiež máme zvlhčovač vždy na vykurovaciu sezónu a veru to je super vec, len ho teraz musí mm steperiť hore zo skrine vstavanej a uviesť do chodu, u nás zas škoda že mne v noci vadí aj ten zvuk vychádzajúcej pary, my na noc vypíname ale inak ide celý deň keď sme doma a sám si reguluje tú vlhkosť podľa toho na koľko ho nastavíme, my máme tiež značku boneco

janus32
15. okt 2010

@libka1 😀 😀 😀

janus32
15. okt 2010

Aj my este pokasliavame,ale je to uz lepsie.Uz nema taky ten hrncovy,ale taky vykasliavaci.Aj ja ju skusim dat v pondelok do skolky,uvidim kolko vydrzime 😔

janus32
15. okt 2010

@mia.k Inak Damian dobre prijal sestru,aj ked je pravda,ze mal uz 8rokov 😀 ,ale zase dlho bol sam,aj ako moje dieta aj ako vnuk-iste vyhody mu zostali zo strany mojej mamy 🙂

libka1
15. okt 2010

@janus32 ake vyhody? 😉

mia.k
15. okt 2010

vďaka za rady ohladne zvlhčovača...Vidím,že to pomáha,tak by som ho aj prijala,len muž mi ho asi neschváli-ten zas bude frflať,že čo vymýšlam,načo mi to bude,no ale skúsim ho prehovoriť.
@libka1 tak nech Evka toho barana poriadne vyobšíva-potvorníka jedného. 😀

janus32
15. okt 2010

@libka1 Babka na nom lipne,nehovorim,ze by robila medzi detmi rozdiely,ale babka mu potajomky kredit dobije a take drobnosti 🙂

mia.k
15. okt 2010

@janus32 no ale to už bol velký chlap,to je iné,on už nepotreboval okolo seba tolko starostlivosti.

janus32
15. okt 2010

@mia.k 😀 tak to by si sa cudovala kolko on starostlivosti a mojej trpezlivosti potrebuje 😎

mia.k
15. okt 2010

@janus32 no tak s tou trpezlivosťou to ti verím. Mne kypia nervy denno denne a s pribúdajúcim vekom sa to len zhoršuje! 😝

janus32
15. okt 2010

S vekom dietata,alebo tvojim? 😀 ano je to bohuzial tak.Take male deti sa daju este vselijako prekabatit no ale co uz s takym capom?A je mi trapne uz mu plesnut jednu 😖 Stale mu hovorim,ze chcem aby sme fungovali ako kamarati,ale s respektom.No niekedy to funguje-obcas 😖

libka1
15. okt 2010

@mia.k no, len aby ju nepoklal 😅 uz ju raz zbil kohut 😅 teraz vzdy ked ide medzi hydinu tak dopredu vresti na nich ze kazdy kto na nu zautoci pojde do polievky 😀 tak totiz skoncil ten kohut .... 😅
@janus32 no aj ja by som chcela kamaratsky vztah, ale neviem, bo nasa slecna bud sa kamarati ked nieco chce ona, alebo prestava byt kamaratka ked chceme nieco my 😀 to mi pride nerovnocenny vztah 😀

mia.k
15. okt 2010

@janus32 s tým pribúdajúcim vekom je to horšie bohužiaľ u obidvoch. 😀

mia.k
15. okt 2010

@libka1 ty si prípad a Evka tuším ešte väčší. 😀 😀 😀

libka1
15. okt 2010

@mia.k no jasne ze ona je vacsi pripad, lebo je po otcovi... ja som v pohode, ale tie jeho geny 😀 😅 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre