Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

kankam
6. dec 2010

@pusinqa veď to sú také nákupy s deťmi 😖 😉 keby ste boli len s tinkou, to sa ešte dá, ale s oboma, my preto ninu plánujeme dať babke, aby sme si potom normálne nakúpili ...
a mikuláša by som sa aj ja bála, to také citlivejšie deti, moc nemajú radi, nina napr. miluje nema, ALE 1/2 ROZPRáVKY PRETáčAM, LEBO SA BOJí ...

pusinqa
6. dec 2010

@kankam nie že také nákupy s deťmi, ale také nákupy s mojim mm-om lebo on neznáša nakupovanie ale niekto nás odviezť musel a vetrovku som chcela trošku aj poradiť pri výbere 😀

kankam
6. dec 2010

@pusinqa 😀 😀 😉 😉 neboj, to nie si jediná ... aj mm neznáša nakupovanie, ale toto mi už prisľúbil, lebo ako som minule písala, jeho šatník trie biedu 😀 😀 😀 a u neho keď sa ešte pridá ninkine vymýšľanie a musíme ju naháňať po obchodoch, tak v tom momente končíme a tiež prášime domov, takže dúfam, že sa nám niečo podarí nakúpiť ...teraz to ešte tak strašne akútne nepotrebuje a potom veríme, že budú aj lepšie ceny ... 😉 😉 😉

janus32
6. dec 2010

@pusinqa no supeeer,to by mna nenapadlo,hadam sa lady pohnu 😵

janus32
6. dec 2010

@kankam no my sme Nema videli asi 100krat-uz som musela aj nove dvd dat napalit,bo sme ho zodrali 🙂 Inak decka pozeraju vsetko,napr.rano Ema pozerala Angeliku na Markize 😵 a teraz pozeraju tych potkanov co boli vcera vecer 😀 kamoska to mala doma,tak som im to zbehla pozicat,lebo to je strasne dlha rozpravka 😔 ale aspon daju trosku pokoj 😔 panboh ma trsce za nieco-mam ich este stale oboch doma a to je pohroma,katastrofa 😅

pusinqa
6. dec 2010

@janus32 ešte stále ich máš chorých?
@kankam tak potom dáš tipy na pánske oblečko 😀 mne toto tiež mm musel výbavu na kočíkovanie lebo mi topánky premokali a bundu som nemala tiež poriadnu, tak sa obetoval, v týždni mi doniesol hračkárske darčeky z BA, bol aj v Marks Spenceri ale že mal plné ruky sa mu nechcelo skúšať, dúfam že ho tam nejako ešte vystrnadím niekedy nech si kúpi oblečko pod stromček aspoň dáke najnutnejšie 😝

kankam
6. dec 2010

@janus32 veď angelika je neškodná, určite menšie zlo ako mnohé programy pre deti, to má človek pocit, že je tam samé násilie, alebo duchárčina ... 😖 😖 😖 my máme magio tak ninke nahrávam z tv, teraz som jej nahrala krásku a zviera kreslenú a aj takú rozprávku o zvieratkách (tiež kreslenú volá sa to bol raz 1 les) mám rada klasiku a chcem jej tie rozprávky vyberať, aby nepozerala hlúposti, nech tam je aj nejaké morálne poučenie a hodnoty ...
a už sa majú lepšie ?, ninke je celkom dobre, ráno mala zapchatý nos, tak už od 06 buntošila a nechcela spať, som ju 1 h ukecávala aby ešte ležala, ale potom si poobede so mnou ľahla a hodila 1,5 h, tak uvidíme čo bude večer, lebo už týždeň nespala cez deň, potom zalamuje o 20-20:15 ...

@pusinqa veď uvidíme čo tam bude či niečo schopné, dám potom info 😉 😉 😉

janus32
6. dec 2010

Ved praveze D.uz je v pohode,ale mila pani dr povedala,ze kedze nebyva chory,tak nech si trosku oddychne doma-no fakt super!A E.je stresne zla,taka mrcha,nechce teraz spavat poobede,lebo ved nema byt z coho unavena,ved len doma sa povalujeme.Som z nich fakt unavena 😢

janus32
6. dec 2010

Inak babenky,budem mat v bazariku pekne vecicky z angl.velkoskladu,sice sekacove,ale niektore este s cenovkami,velmi pekne-za rozumne ceny 😵 tak keby naaaahodou nieco sa vam pacilo,tak piste a ja donesiem,takze to mate bez postovneho 😵 od zajtra zacnem davat,nieco este mam aj z minuleho balika.....

kankam
6. dec 2010

@janus32 som za, máš aj také že 110 veľkosť, lebo moja už teraz nosí 104 síce vyhrnuté, ale nosí, tak už kupujem 104-110, kuknem 😉 😉 😉 a sekáč niet nad to dobré kvalita za rozumnú cenu, v HC bol super sekáč pri cintoríne, potom im zvýšili nájom, tak ho zrušili, ale také veci do 3 rokov som si tam kúpila že som nechápala (next a pod) 😎 😎 😎 , už mi zásoby dochádzajú 😉 😉 😉

kankam
6. dec 2010

inak ti verím, lebo naša herečka prestala cez obed spávať a to normálne tlačím hodiny, nech je večer ... 😖 😖 😖 hlavne keď je takéto počko ...

margareta76
6. dec 2010

V poslednych prispevkoch pisete o sekacoch, viete mi poradit nejaky sekac (pre deti aj dospelych). Pri cintorine si pamatam, ze bol a taktiez som par krat bola aj v sekaci pri stanici, ale ten je uz tiez zruseny 😒
Janus32: Mozes mi prosim nieco blizsie napisat o tom tvojom bazariku s detskym oblecenim? Mas nejaky internetovy obchod alebo kamennu predajnu?

pusinqa
7. dec 2010

@margareta76 jeden viem že je za poštou ako sa ide smerom k brešťanskému ale na pravej strane v takom dome pred bytovým hosp. ale ešte som tam nebola, v tých dvoch čo si spomínala som bola aj tu dole na čínskom bol kedysi dávno celkom dobrý

pusinqa
7. dec 2010

@janus32 tak nám písni keď nahádžeš 😉 , aj keď my máme skoro všetkého to potom človeka láka
@kankam vy už 110-kujete? lebo takú veľkosť máme aj my ja teda kupujem 110-116 lebo ja tiež radšej podhnem a máme na dlhšie 😀 ale juli je ozaj drobnejšia aj na svoj vek

kankam
7. dec 2010

@pusinqa my nosíme asi tak 1-1,5 cm vyhrnuté rifle 104 a teraz som si objednala 110-ky roll-upky, tie nám budú zrolované akurát , tiež chcem, aby to ponosila dlhšie

kankam
7. dec 2010

začala neskutočne rýchlo rásť, čo som mala kúpené len o 1 číslo, tak mi vtedy ponosila tie nohavice 3 mes. a boli jej malé ...

janus32
7. dec 2010

Ahojte babenky,som rada,ze vam nevadi,ze tu o tom pisem.Vecicky budu vo velkosti od miminka az po take 10rocne decka.Velmi pekne,dnes dam vecer zopar,co mam nachystane.
@margareta76 nemam obchodik svoj,len tu inzerujem,alebo na inom bazariku.Dohodnut na cene som ochotna vzdy a ako som pisala,aj do Hc,alebo po ceste od Nitry do Hc aj doveziem,mozte poskusat a bez postovneho samozrejme.

mia.k
7. dec 2010

Ahojte. Tak už som doma,ale ešte stále mám nález na plúcach a nie a nie sa toho zbaviť, budem maródovať a užívať ATB ešte do vianoc a potom zase na kontrolu. Dúfam,že mi to dovtedy prejde,lebo by som musela podstúpiť ďalšiu liečbu a to už by som asi psychicky nezvládla kôli bábätku,lebo beztak si toho užilo dosť- týždeň vysoké horúčky, potom rentgen a mesiac užívania antibiotík a infekcia,ktorá je ževraj pre bábo nebezpečnejšia než tie antibiotiká- no myslím si,že je to preneho viac než dosť. Ak sa narodí zdravé,tak budem najšťastnejšia na svete. Inak sme doma všetci chorí a momentálne je na tom najhoršie Benjamín,ten je chorý odvtedy čo ja a ešte sa mu pridružila pred pár dňami aj nejaká viróza, lebo mu nabehli teploty a nádcha no a má strašný chrchlácky kašel,ale ten má už dlho. Už bral aj ATB a teraz berie nejaký sirup na rozpúšťanie hlienov,ale bohužial sa mu to nelepší. Muž je tiež chorý,ale ten musí chodiť do práce,lebo bol minulý týždeň doma s Benjamínom,tak sa mu nakopila robota. Ja som nebola vonku už vyše tri týždne a benjamín tiež von ísť nemôže,takže si ani sniežik ešte neužil a asi tak skoro ani neužije. Už je to doma dosť na nervy, už neviem,ako ho zabaviť.
Inak čítam,že aj vy stále bojujete s chorobami, neviem čo je toto za rok,ale takéto choroby a tak dlho trvajúce som ešte nezažila. Pomaly všetci sú chorí, a všetci kašlú... No hrúza. 😝

mia.k
7. dec 2010

@janus32 a máš aj chlapčenské vecičky,alebo len dievčenské.?
Ja mám tolko dievčenských vecí poodkladaných po neteri a teraz ich idem rozdávať,keďže čakáme zase chlapca.

pusinqa
7. dec 2010

@mia.k keď sa to sype tak všetko naraz že? my sme mali jar takúto brutálnu ako vy teraz, človek to musí len dáko prežiť,nech ste čím skôr fit, sme radi že si zas tu

janus32
7. dec 2010

@mia.k No super,ze ste uz doma!Len pekne oddychuj a liec sa 😵 Mam aj chlapcenske aj dievcenske,tak pol na pol,asi 200kusov oblecenia.len skoda,ze ziadne gate.Vsetko mikinky,svetriky,vesty,bundy aj jarne,aj zimne..Nieco mam aj teraz v inzeratoch z minulajska,ale teraz mam dalsie,pomaly preberam a budem sem davat.vzdy si takto kupujem,je to pre mna vyhodne,potom mam vela veci pre Emku,aj svagrinam sa ujde a co to aj popredam 🙂

mia.k
7. dec 2010

@pusinqa vďaka. 😉

kankam
7. dec 2010

@mia.k vitaj späť 😉 😉 😉 som rada že si sa ozvala, a že už je to trochu lepšie, aj keď to čo si napísala - rôngen a tak dlho ATB, to teda nepoteší, ale ako píšeš, tá infekcia by ublížila tebe aj malinkému, myslím, že píšem za všetky baby čo sme tu, že ti želáme len to naj, čo najrýchlejšie uzdravenie a malinký aby bol ok 😵 😵 😵
ja som potom čo som sa dozvedela, že si v nemocke a aj čo čiarka písala, že tiež mala zasa bez teploty zápal plúc, tiež radšej obehala plúcne a bola na rongene, našťastie bez nálezu, aj keď kašel mi pretrváva ale pomaly ustupuje, to za to, že som mala tiež tú baktériu čo nina, ale ja som nemala atb, dokina mi povedala, že mne to organizmus zvládol sám, ale že sa treba doliečiť ...

@janus32 to je aký dobrý nápad, to si si objednala z internetu ?len asi ako píšeš nevieš presne čo kúpiš, hlavne že máš možnosť aj porozdelovať po rodine a nám sa tiež asi ujde 😉 😉 😉 ja by som brala nejakú 110 bundu jarnú, resp.nejakú oteplenú mikinu, pod vestu, tak dnes večer popozerám 😉 😉 😉

janus32
7. dec 2010

@kankam No dnes nestiham dat nove inzeraty,ale zajtra uz mam doma o jeden kus doma menej-D.ide do skoly,tak rano zasadnem a sup aspon kolko tolko.Bundy su tam krasne,aj zimne,aj jarne,aj svetriky,no kadeco...Ano z internetu som si to uz viackrat objednala a mam na dlho pokoj s vecami pre deti a hlavne viem,ze si s nikym nepomylime bundy,mikiny 😵

mia.k
8. dec 2010

@kankam vďaka za prianie... 😉 Aj ja želám všetkým chorým,nech čo najrýchlejšie vyzdravejú a nech už konečne skončí toto chorobové obdobie. Benjamín furt sníva o sniežiku o snehuliakovi a o sánkovačke, dúfam,že sa toho dočká ešte tejto zimy. Už sa mu cnie aj po detičkách,dnes spomínal aj na Sabinku aj na Evičku,že by sa s nimi rád stretol,ale musí vydržať kým nevyzdravie. Stále hovorí že zajtra to a to bude robiť,ale chudiatko ešte si počká nejaký ten čas,kým bude môcť chodiť von a do spoločnosti. Doma sa strašne nudí,ale ani sa mu nečudujem, už je tu zavretý poriadne dlho.
Inak musím pochváliť môjho manžela,že kým som ja bola v nemocnici a on sa staral o Benjamína,tak ho odnaučil od všetkých zlozvykov, aj pocikávať sa prestal, aj pri jedle ho ničím nemusí zabávať, naučil ho užívať dobrovolne lieky, aj spánkový režim mu upravil tak,že chodí večer skôr spať a to normálne zaspáva sám v posteli,čo teda do teraz nehrozilo. Ale največší úspech,ktorý dosiahol,čomu som ja nechcela ani veriť je to,že ho odnaučil od dudla,na ktorom bol totálne závislý a nedokázal bez neho spať a nijako sa mi nedarilo ho od toho odnaučiť,ani po dobrom ani po zlom, jednoducho rev neskutočný,ked som mu nechcela dať dudu, no a teraz pekne spí aj bez dudy. No proste niečo neskutočné a navyše zostal pri tom mojom mužovi taký dobrý,že ked som prišla domov,tak som ho nespoznávala. Strašne dobre si vychádzali,vôbec sa nejedoval,všetko poslúchal,no proste sto krát lepšie si vychádzali s mužom ako so mnou. Benjamín totižto ako som už spomínala muža rešpektuje a poslúcha, kdežto so mnou si robí čo chce a teraz,ako som ja s ním doma,tak zase začína so mnou mávať a vydierať ma neposlúchať. Ale čo narobím,ja to jednoducho nemám v sebe, také to rešpekt vzbudzujúce vyžarovanie a naučiť sa to bohužiaľ nedá,to musí mať ten človek jednoducho v sebe.

janus32
8. dec 2010

@mia.k tak to klobuk dole 😵 mas sikovneho manzela,vidis,takto uz budes vediet,ze ked si nebudes dat vediet rady,tak manzel ta zastupi 😔

janus32
8. dec 2010

Inak babenky nieco som uz dala,tak mozte kukuk,dnes väcsinou chlapcenske,zajtra dojdu na rad holky 😵

mia.k
8. dec 2010

@janus32 síce to ten muž s malým vie,len keby si na neho našiel viac času,lebo celý deň je v robote,príde večer ustatý a to mi už nič nepomôže. No a do nemocnice sa mi už moc veru nechce ísť,žeby ho zase trocha povaroval.To budem radšej s ním ja doma než ísť do nemocnice. Vecicčky som už popozerala,len momentálne z toho nič nepotrebujeme,nám by sa skôr zišli nejaké tepláčky na doma,lebo už začína z tých čo teraz nosí pomaly vyrastať.

pusinqa
8. dec 2010

@mia.k ejha parádne malého mužo zmákol, teda riadne ho dal do poriadku a hlavne odučiť od cumla závislácke deti a naučiť ich zaspávať samé fíha, klobúk dolu, tak kým budeš v pôrodke nemusíš sa strachovať čo sa doma deje 😉

mia.k
8. dec 2010

@pusinqa už sa nebojím nechať Benjamína samého s mužom doma.Myslela som si,že bude za mnou plakať,lebo on nedokázal byť bezomňa ani hodinu,to vždy reval,že nech nikam nejdem,ale teraz mu bolo s mužom tak dobre,že si na mňa pomaly ani nespomenul. A ja som v nemocke revala,čo mi bolo za ním tak smutno,lebo nemohol prísť za mnou do nemocnice na návštevu,mala som zákaz, až po týždni som si to vybavila,aby mohol za mnou prísť a bála som sa,že či sa nerozplače,ale on nič,ja som plakala čo mi tak strašne chýbal a on v pohode ani neprotestoval,keď išli s mužom domov,až mi to prišlo lúto,že som mu taká lahostajná.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre