Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

libka1
23. jún 2011

@pusinqa vy ste si tento rok tiez vybrali svoj diel 😝 raz jeden raz druhy... hadam leto prinesie ulavu v tomto... ja sa aj bojim o chorobach pisat lebo sa hned nejaka nalepi 😖 neznasam ockovania ale priznam sa ze zacinam uvazovat ci nedat zaockovat evku proti chripke... seba urcite nedam, uz pri pomysleni na to ma striasa ☹

kankam
23. jún 2011

@libka1 ja tiež nad tým stále rozmýšľam, nám to alergo-imunologička vyslovene odporúča, máme ísť 12.09. na kontrolu a predtým nemá byť 2 týždne v kolektíve, aby ju mohla zaočkovať. Hovorila, že stým má dobré skúsenosti a že v tom blbom období na choroby čo príde od jesene jej to pomôže ... Seba by som sa tiež nedala a premýšľam že čo s ňou ...

@pusinqa držte sa nech ste rýchlo fit a
@janus32 tiež 😉 🙂
ja sa už teším na dovolenku, nejako na mňa prichádza taká strašná ustatosť a nepomáha na to ani víkend, ale čo sa čudujem od februára makám bez akejkoľvek dovolenky ...

libka1
23. jún 2011

@kankam no tu ustatost to poznam, ja to mam stale aj po dovolenke ☹ o 8 vecer som ako mrtvola a mala duracelka akurat chyta druhy dych... ale zas aspon ze spi v noci v kuse a uz nemame ziadne nocne avantury, nech sa aspon do porodu vyspim dufajuc ze aj po porode to nebude take zle ako prvykrat 😅
ja som s tym ockovanim velmi na vazkach, budem doma, takze ak bude chora nebude problem s varovanim, len sa bojim ze druhe babo bude kvoli skolkarskym chorobam v ohrozeni, to by som bola zase nerada... ale davat ju ockovat mi tiez velmi nevonia 😅

janus32
23. jún 2011

@libka1
@kankam no uz som sa aj rozpisala,ale kooon nechcel ist 😀 mne imunolog povedal,ze ockovanie neodporuca tym,ktory este nepresli chripkou a vraj niekto ani cely zivot chripku mat nemusi,tak je to taka zbytocnost.No ja neviem,tiez som chcela Emu dat,ale my mavame zapal priedusiek-zvycajne 😖

libka1
23. jún 2011

@janus32 no fasa, a vyber si 😀 co lekar/clovek to nazor 😝 aj nasa mava inac vacsinou zapal priedusiek ☹

pusinqa
23. jún 2011

ahojte,
@libka1 veru pospi kým sa dá, ja mám taký veľký sen že spať viac ako 3 h vkuse, to by bola aká paráda, ale nie dnes náhodou malá vstala o pol7-ej pokakošená, sme prebalili, napapali, sa hoďku po mne mákosila a zaspala a spali sme do pol10-ej čo je iná parááááda

a ja som Julku už 2x dala proti chrípke a to si veľmi pochvaľujem, nemala chrípku ani keď mala celá škôlka chrípkové a reakciu nikdy nemala žiadnu

libka1
23. jún 2011

no len sa tu spomenuli chorobu a my sme ju dostali ☹ volali mi zo skolky ze mala ma hnacku tak som po nu utekala a uz sme doma... akurat zaspava... dufam ze ju to prejde, naladu ma dobru, akurat ju uz 5x prehnalo ☹ a v skolke sa pokakala lebo to nestihla z dvora na zachod chuda... ak ju to dozajtra neprejde pojdeme k lekarovi 😖 aspon ze pustili teplu vodu, hned ako sme prisli si dala fajnovy kupel 😵

kankam
23. jún 2011

@libka1 😒 tak sa držte, a kolkoľkokrát ju prehnalo do večera ? lebo naša tiež mala také v Apríli a kakala asi 30-40 x do večera, potom začala vracať a ešte aj horúčky prišli, za dva dni bola v takom stave (a to som nemohla ísť s ňou ani na očr), že už som myslela na nemocnicu, potom nastal zlom, lebo napriek všetkým neodporúčaniam ju vytrhlo normálne kravské mlieko ... 2 dni bola na coca-cole, a rehydratačnom roztoku -...

@pusinqa tak to si ma potešila s tým očkovaním, a dávaš ju tak očkovať, že v napr. v septembri ?

pusinqa
23. jún 2011

@kankam áno tak asi väčšinou, ja si ho ozaj veľmi pochvaľujem, prvý krát mi lepilo či nebude reakcia,ale nič vôbec

libka1
23. jún 2011

@kankam zatial dokopy 8X, to nie je az take hrozne, aj naladu ma dobru, aj pojedla na veceru suchu ryzu a mrkvu, tak hadam jej to pomoze .... na zajtra som ju vybrala zo skolky tak uvidime, prave sa so mnou vadila ze chce ist do skolky 😅
neboli ste niekto v tom cirkuse co je v trnave? nejaky taliansky, maju aj slony, levy a tak, cize nie take tie malicke co chodia... muz by s nou chcel zajst, ak sa jej teda prilepsi, tak ci sa oplati ist 😉

stanka26
23. jún 2011

@libka1 ahoj.kamoška tam bola videla som fotky mala ich na facebooku a myslím si že sa oplatí.aj brácho sa chystá. vstupné je tam okolo 10eur a to je na lavičkách na samom, vrchu ale nie som si moc istá, tuším je to aj viac.

libka1
23. jún 2011

@stanka26 muz tusiim hovoril 15, ale ze sa to oplati, tak uvidime ci mala bude ok a ak ano, tak vybehne s nou, lebo tento co bol v HC to ani nebol cirkus 😝
a ze aj ty sem zabludis 😀 kasles na nas v poslednej dobe a flakas sa po vonku miesto vypisovania 😀

janus32
24. jún 2011

@libka1 aj u nas je nejaka kakackova viroza,svagrine maju male obe pokakane ☹ vysoke teplty a kakaju ☹

libka1
24. jún 2011

@janus32 nasa spi od vecera ako zabita, takze ci ma teplotu neviem, hadam nie 😅 uvidime ked sa zobudi, uz davno takto dlho nespala...

janus32
24. jún 2011

@libka1 no tak pokial nekakala ani v noci,tak to je super 🙂 aj nasa este spi,ale ona si rada takto dlho pospi 🙂

libka1
24. jún 2011

@janus32 nekakala, uz je hore, povadila sa so mnou ze nemoze ist do skolky a teraz trucuje 😅

mia.k
24. jún 2011

Ahojte. Aj my sme boli dnes u doktorky s Filipkom. Má už druhý krát škaredú reakciu na očkovanie proti TBC a dr. hovorila,že v poslednom čase mávajú deti veľmi zlé reakcie na toto očkovanie. Už aby ho zrušili,lebo plánujú ho zrušiť. Dúfam,že sa mu to už nastálo zahojí. A ked sme išli od doktorky,stretli sme ciarku so Sabinkou a tá tiež išla k dr.,tiež je Sabinka chorá. Takže všetci tu chorobujete,ako keby ani leto nebolo. 😅

libka1
24. jún 2011

@mia.k aj my sme tam dnes boli, asi sme sa obisli 😉
aku reakciu ma? to este z toho ockovania co dostal v nemocnici ci TBC dava uz pediater, ja si to uz nepamatam...

janus32
24. jún 2011

@libka1 😅 😀

libka1
26. jún 2011

tak nas nastastie ta choroba rychlo presla, uz vcera sme boli absolutne fit 😵 asi jej nieco nesadlo do bruska 😉

kankam
26. jún 2011

@libka1 tak super ešte že tak 🙂 a to tak rada chodí do škôlky, že sa na teba naštvala ?

@mia.k chudiatko to ozaj z nemocnice na to prvé očkovanie má takú reakciu, to ako sa mu to nehojí ? Inak sa nečudujte, že kopec detí je chorých veď takéto počasie v Júni a tie výkyvy to fakt nepamätám ... 😖 😲

kankam
26. jún 2011

my sa zatiaľ držíme, dúfam, že aj budeme, o 2 týždne ideme na dovču, tak dúfam, že aj počko sa umúdri ...

libka1
27. jún 2011

@kankam no v poslednej dobe ano, este 4 dni a 2 mesiace prazdnin, som zvedava ako to prekona... aby sme od septembra nezacinali zase z revom 😝
akurat som cez vikend volala som svagrinou a nase krsniatko ma tiez problemy s tym TBC ockovanim, uz jej to 2x cistili, vypustali stade hnis, len reve, ma z toho teploty, nechce jest... hruza... asi by to mali naozaj zrusit, popripade ockovat az neskor a nie hned po narodeni....

kankam
27. jún 2011

@libka1 to je sila, že to je takto s tým očkovaním 😕 to by som fakt nepovedala, čo je tá baktéria agresívnejšia ? alebo tie detičky majú horší imunitný systém ? Ale asi aj aj, ani sa človek nemôže čudovať ...
Vôbec nedáš evku do škôlky cez prázdniny ? Naša škôlka našťastie je v Auguste, takže júl nejako prežijeme (máme aj dovolenku aj po babkách) a v auguste bude chodiť ...

pusinqa
27. jún 2011

s tým očkovaním veru aj Julka má škaredú jazvu ale Tinke sa to tiež hrozne zle hojí, ešte stále to má hrozne škaredé, mali by to už zrušiť, u Tinky som bola rada že sa mi podarilo dať ju očkovať až 5-y deň po prepustení, že aspoň nemala úplne hneď šoky, ale aj tie ďalšie očkovania teraz dávajú naraz aj hexu aj prevenar, je toho ozaj dosť, mne aj po 2-ej dávke Tini ostala prvý krát na ATB čo jej to spustilo sopliská a teploty 😝

libka1
27. jún 2011

@kankam keby bola skolka v nasej (tam ale bola minule leto) tak by som ju dala, ale takto nechcem nech si zvyka na nove ucitelky, novy kolektiv.... to by bolo prilis narocne a na mesiac sa to neoplati 😝 takze nejak vykrijeme babkami, dovolenkami, uvidime ako sa to vyvinie....

@pusinqa si mi len potvrdila to co hovoria vsetci s tymi ockovaniami, ja mam chut to odmietnut, uvidim ci budem mat na to odvahu 😅

boli sme na 3D, momentalne sa snazime presvedcit evku ze chlapec sa nemoze volat Katka 😅 budeme mat parik 😉

pusinqa
27. jún 2011

@libka1 super blahoželáme, hlavne nech je všetko ok

libka1
28. jún 2011

@pusinqa dakujem, dufam ze bude, po predchadzajucich skusenostiach sa teda na porod moc netesim 😅

pusinqa
28. jún 2011

@libka1 neboj bude lepšie, tento krát to všetko bravúrne zvládneš a potom sa budeš sama sebe čudovať že aká si ty super 😉 , už fakt budeš viac vedieť čo a ako a aj my poradíme čo budeme vedieť 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre