Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

svetielkoand
20. jan 2012

@zuzuszka ja som rodila v Trnave dva krat a vzdy som bola maximalne spokojna - az na stravu 😀 Lekarov som nemala zazmluvnenych, ale ak chces zazmluvnovat, odporucam Mudr. Havlikovu 😉

kankam
20. jan 2012

@libka1 Miško je naďalej taký dobrý ?
@pusinqa ako je to s vašim spaním, už lepšie ?
@mia.k chalani poslúchajú ?
Kedy dáme to stretko ? zatiaľ sa držíme zdravotne, tak ak by sa vám chcelo potešíme sa .... 😉 🙂 😉

kankam
20. jan 2012

@svetielkoand Aj ja ju odporúčam, aj keď som nerodila u nej, ale vyšetrovala mi malú, keď mala gynekologický problém a bola naozaj milá a empatická. ešte odporúčam aj doktorku Štefánikovú, tiež ma nerodila, ale riešila mi jeden gynek.problém a fakt som si upravila názor na ženy gynekologičky, mnohokrát sa vraví, že nedokážu byť také citlivé, ale práve oni 2 teda určite sú ... a rodila som u doktora Dečkova a tiež som bola max spokojná. Možno keby som sa mala rozhodnúť 2-hý krát tak si vyberiem niektorú s tých žien, aj keň on sa o mňa tiež max postaral a to mala malá obtočenú aj pupočnú šnúru aj iné problémy po narodení ...

svetielkoand
20. jan 2012

@kankam ja som tiez maleho rodila pri Deckovovi - vdaka nemu je vsetko ok a malu pri Havlikovej a teda s tak super lekarkou som sa este nestretla, aj PA boli super - celkovo prvy porod bol stres z komplikacii ale druhy sme si aj s mm uzili aj vdaka personalu

mia.k
20. jan 2012

@kankam ahojky. Takže ste aspoň zdraví,keď už teda toho času nemáš nazvyš... Na stretko som už aj ja myslela,Benjamínovi by sa to už zišlo niekam do spoločnosti-trocha zmeny. Stále sme len doma,lebo som bola chorá,potom to aj Filipko dostal, ten ešte trocha soplí,ale dúfam,že mu to už o pár dní prejde. V stredu ideme s Filipkom na neurológiu do TT,lebo zaostáva v motorickom vývoji. Už sa desím toho,že budeme musieť cvičiť vojtovku. ☹

pusinqa
20. jan 2012

@kankam tak tá sestrička to je iná legenda, ja som ju pri Julke chytila len tak okrajovo hneď na začiatku a až celkom na konci, škoda, teraz pri Tinke raz pri konci, tá je úúúúžasná ženská
a noci no nič moc, zuby jej idú extrémne pomaly, tak sa potom budí a cucá, stále sme 4-6 x v noci hore, dosť som mátožná z toho ale neviem ako ju odučiť ona by plakala a to ja nezvládnem nechať ju plakať takže netuším čo s tým stále 😅
@mia.k tak filipka idete riešiť? držím palce nech to nič vážne nie je

ja mám doma obe, julka je po chorobe, je to dosť o držku, takže pravdupovediac nejako veľmi zatiaľ nestíham nejako sme v jednom kole, baby veru ešte ani sneh nevideli túto zimu, julka ani lyžovať, aspoň na korčulku sme boli, tinka ani na sánky, ale zas sa mi nechce niekde s nimi cestovať za snehom a aj peniažky to stojí a Tinka je teraz ako malé tornádo najlepšie doma tu mi všetko rozhádže poskladám a je, no dáka som bez energie už ani doobedia nestíhame vonku chodiť 😝 keď sa dáme už trošku dokopy tak stretko som celkom aj za, by sme sa asi pridali 😉

libka1
21. jan 2012

@zuzuszka inac co som pozerala aj porodnicu trnava temu tak to vyzera ze od 2008 ked som tam rodila pokrocili.. ja som tam nesla lebo z nich uz mam po tom prvom raze panicky strach, ale dost ludi ich uz chvali 😉 skus si mozno pozistovat ci tie negativne referencie nie su starsieho data 😉

libka1
21. jan 2012

stretka sa radi zucastnime, my zbehneme mozno aj v pondelok do materskeho centra ak by ste sa chceli niekto pridat, ked uz nie je sneho tak aspon takto: http://www.facebook.com/events/326709420693885/

margareta76
21. jan 2012

Nemocnice - porodnice, co sa tyka stravovania je to velmi podobne (nic-moc), poznam Kramare, nemocnicu v Topolcanoch... A co sa tyka porodnikov, ja som velmi prekvapena, ze vy poznate mena svojich porodnikov, ja nepoznam ani jedneho porodnika. Mne sa nikto nepredstavil a za celu dobu porodu ma lekar videl 2x. Pri prijme (cca 5min) a nakonci druhej doby porodnej (cca 15min). A na prepustacej sprave su uvedeni aspon 4-lekari, ale ktori z nich je porodnik ani netusim. Takze ja by som vobec nevedela nikomu poradit porodnika. Dokonca ani podla vizaze by som ich nespoznala, iba tolko viem, ze to boli zeny - mlade zeny 😀 Boli fajn aj ked si myslim, ze skutocna odbornost lekara by sa ukazala az vtedy keby nastanu nejake neocakavane udalosti. Chvala panu bohu vsetko prebiehalo tak ako malo, iba to trvalo dlhoooooo 🙂

pusinqa
21. jan 2012

@margareta76 no ja som sa nehorázne bála čo ak dáke komplikácie budú preto ja som mala lekárku oba razy zajednanú takú ktorej som dôverovala, pre mňa tento pocit bol nesmierne dôležitý, som si aj druhý krát psychicky normálne zastavila pôrod čo som sa nehorázne bála že porodím skôr ako príde, mi to potom musela dovyvolávať 😅 a prvý zas som vedela že je tam do rána, tak sa mi tak dáko spustil rýchlo že to nikto nečakal a do rána sa malá narodila ešte nás stihla ona odrodiť 😀

kankam
21. jan 2012

@pusinqa presne ako píšeš, mňa prijali o 05 ráno v stredu a keďže som mala Dečkova dohodnutého až na sobotu, prosila so mm aby mu volali hneď ako sa bude dať a keď mi o 07:15 h zavolal, že ide hneď ráno ku mne a bude ma riešiť, okamžite som sa prestala báť a verila som, že sa nám nič zlé nemôže stať...

@margareta76 ťa obdivujem za dôveru v slovenské zdravotníctvo a ochotných lekárov, ale už som počula o toľkých spackaných pôrodoch a postihnutých detičkách čo boli pôvodne v brušku zdravé a bez problémov, že som to odmietla riskovať a spätne som rada, že som tak učinila ...

kankam
21. jan 2012

@mia.k dúfam, že budete v poriadku, akurát sme boli pozrieť bábätko čo bolo veľké na mamičkine malé bruško a už tam bolo veľmi natlačené, takže dávalo na bok hlavičku a trápia sa už 4 mesiace, ale je to oveľa lepšie... Bugárová ťa posiela ? Budem vám držal palčeky ... 😉 😔 😉

kankam
21. jan 2012

@pusinqa sestrička je legenda 😉 🙂 😉 nikdy na ňu nezabudnem, tiež som ju chytila hneď po pôrode, so slovami " vy ste mali komplikovanejší pôrod, vezmem vám malú, nech sa trochu vyspíte, lebo o 05.00 vám ju prinesiem a už vám zostane na izbe" mi ju o 23:00 zobrala a ozaj ma zachránila, lebo ja som predtým 2 noci nespala a poto som zasa nespala až v sobotu, keď se išli domov ... A ešte v tú sobotu mi malú poobliekala poradila i s prsníkmi a kojením a odniesla tašky, lebo som bola na poslednej izbe, tak nech sa nenamáham ... proste úžasná ... 😵 😵 😵

kankam
21. jan 2012

@libka1 v tento pondelok ? možno sa nám to podarí ísť tam 🙂

libka1
22. jan 2012

@kankam ano, tento pondelok, ak stihneme zo skolky tak by sme tam sli nech si mala uzije trochu...

neviem ci hovorite o tej sestricke na ktoru ja myslim ale aj ja som jednu taku postarsiu prijemnu v trnave zazila... spolubyvajuca ju volala anjelik, ale mala len jednu sluzbu kym sme tam boli zial ☹

pusinqa
22. jan 2012

@libka1 to isto bude ona

my asi pondelok nie, Julka ešte doberá ATB, aj nejaká akcia tam je v pondelok? koncom týždňa by sme už aj my mohli 😉

mia.k
22. jan 2012

ahojte.
@libka1 možno by sme sa aj my zajtra pridali,len ešte uvidím,že ako bude Filipkovi,či ešte bude mať soplík,lebo mu myslím už prechádza. 🙂 A ty by si tam išla aj s Miškom?
@kankam áno,Bugárová nás posiela. No som zvedavá,ako dopadneme.

libka1
23. jan 2012

@kankam ano tento pondelok

@pusinqa mali by sa robit snehuliacikovia, aspon z papiera ked uz sneh nepada ☹

@mia.k no jasne, nemam ho kde dat takze pojde aj on 😉

zuzuszka
23. jan 2012

jaaaaaj baby, ste neskutocne zlate, dakujem vam vsetkym za vase dotazy a odporucania, posmelovania, fakt dik, dik, dik 🙂 🙂 🙂

kankam
23. jan 2012

@libka1 som sa na vás dneska tešila a o 15:00 mi zavolala segra, že čo robíme a tak sme mali program namiesto materského centra. Boli ste ? snáď do tretice sa nám to už podarí 🙂

pusinqa
23. jan 2012

@kankam som vás večer ale neskoro zahliadla pri kostole a som mala naperno svokor Julku strážil a ja som rýchlo s Tinkou obehávala čo treba

stanka26
23. jan 2012

čaute baby. ktorá z vás by ,mala záujem o avon??? sa mi ozvite 🙂

mia.k
24. jan 2012

@kankam áno boli sme. Velkáči sa vyjašili,lebo tam majú spravený bazén s loptičkami,no a to je presne niečo pre nášho Bena. Ten bol z toho celý šťastný. 🙂 Aj Filipkovi sa medzi gulinami páčilo, no a malý Miško od tolkého rozruchu a tolkých nových podnetov ani spať nechcel a všetko to tam pozoroval, jak taký velkáč sa tváril premúdrelo. 🙂 Myslím,že tam čoskoro zase pôjdeme,lebo Benjamínovi sa tam strašne páčilo a ten by tam teraz chodil aj každý deň,len kôli Filipkovi sa mi tam nedá moc často chodiť,lebo on má potom celý režim poprehadzovaný.

kankam
25. jan 2012

@mia.k super, to aj nina bude bez seba v guličkách 🙂, tak potom pisnite, aj Ivetka mi hovorila, nech jej potom poviem, tak už dúfam do tretice sa zadarí ... 😉 🙂 😉

kankam
25. jan 2012

@pusinqa jasne, ja viem, že pri jednom je život prený ale pri 2 deťoch ... máš čo robiť 😔 🙂

pusinqa
25. jan 2012

@kankam veru pri Julke som nevedela čo s ňou ešte robiť, kam ísť, čo vymyslieť a teraz neviem čo skôr robiť, už aj doobeda chodiť vonku som vzdala skrátka nestíham ani omylom 😅

libka1
25. jan 2012

tak dajme stretko na buduci tyzden, dajme tomu v stredu... co vy na to? okolo 4 poobede v MC...

pusinqa
25. jan 2012

my predbežne by sme boli za 😉

libka1
26. jan 2012

evka sa uz velmi tesi 😉

mia.k
26. jan 2012

my by sme sa tiež pridali,ak budeme zdraví, Benjamín sa každý deň pýta do MC. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre