Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

libka1
4. apr 2012

no to spravil ten vietor co fukal posledne dni... vela ludi je z toho chorych 😝 ale uz ide leeeeeeeeeeeeettttoooooooooooo 😵 😵

dulkagabulka
4. apr 2012

Otvoreny list Dr. Cupanikovi o bolestiach po nastrihu, prosim sirte dalej:

Vážený pán doktor,

v relácii Medicína, ktorá bola odvysielaná dňa 26.3.2012, ste ohľadom bolestí po nástrihu povedali: "...Tie bolesti v priebehu pár mesiacov ustúpia. A nepoznám žiadnu rodičku, alebo ženu, ktorá by si sťažovala, že pred piatimi rokmi bola šitá a v dôsledku toho má nejakú poruchu. Pokiaľ samozrejme... tam nebol iný dôvod...." Táto téma je pre nás veľmi intímna a nie je pre nás jednoduché o nej hovoriť a zdá sa, že je tomu tak pre väčšinu žien, keďže ani Vy ako gynekológ ste sa s takouto ženou nestretli. Preto sme sa rozhodli, ze je načase túto tému odtabuizovať a týmto listom sa Vám verejne zdôverujeme, že hoci od nástrihu ubehli roky a iný dôvod ako nástrih tam nebol, neustále nám jazva po nástrihu spôsobuje problémy (nielen) v intímnom živote.

Dovoľujeme si Vám taktiež zaslať knižku, ktorú vydala SKSAPA "Je rutinný, profylaktický nástrih hrádze opodstatnený?". Veľmi by nás zaujímal Váš názor na túto publikáciu.

S pozdravom,

Ing. Zuzana Krišková, PhD. (2009, Bratislava)
Mgr. Miroslava Kotríková Rašmanová (2009, ČR)
Ing. Ivana Antalová (2000, ČR Zlín)
.....
.....

Ak sa chcete aj Vy pod uvedené vyhlásenie podpísať, napíšte nám na zenskekruhy.oz@gmail.com, do predmetu uveďte prosím "Nastrih" a uveďte prosím, ako sa chcete podpísať. Napríklad len Zuzana z Bratislavy (ideálne však celým menom). A taktiež rok pôrodu a mesto, kedy a kde Vás nastrihli (prípadne ak ste boli nastrihnutá viackrát, tak aj tie ďalšie roky). List zašleme Dr. Cupaníkovi poštou spolu s publikáciou http://www.sksapa.sk/2009031159/Publikácie/nova.... List zverejníme na www.zenskekruhy.sk

mia.k
4. apr 2012

@margareta76 aký je krásny štuplík na tej fotke,konečne je ho poriadne vidieť. 🙂 😉
@moen a dávaš dcérke opäť ten nutrilon comfort? Lebo z confortu býva deťom zle,aj moj syn z neho gŕcal aj kamoškina malá. Neskúsila si dať obyč. nutrilon? Ten by mal byť v pohode.

moen
4. apr 2012

@mia.k ahoj, zacali sme davat obyc. Nutrilon a zda sa mi, ze zatial je to celkom dobre. Nam mala negrcka ale zase ju od malicka boli brusko ale uz sa to trosku upravilo a ten Nutrilon jej aj chuti len sa mi zda ze jej rychlo vytravi. Niekedy vydrzala cez noc aj 7 hodin ale teraz je to tak 5, ale to nejako zvladnem, hlavne ze je kludnejsia a zase pekne pribera 🙂. Budem mat doma maleho medvedika 🙂.

libka1
5. apr 2012

@moen tak ked mne vydrzi maly cez noc 5 hodin budem extra stastna 😀 my mame obdobie sialenstva momentalne, dnes od pol druhej vymyslal zhruba v polhodinovych intervaloch do pol stvrtej, potom som to vzdala a vstali sme 😝 o 6 znovu zaspal... som cerstva ako rybicka 😀 😀
ak ju bolieva brusko skus jej dat probiotika alebo espumisan, mozno pomozu 🙂

pusinqa
5. apr 2012

@libka1 to aj ja som mala podobných kojených spáčov, ja by som tiež za 5 h v noci bola prevďvačná 😀 nech sa malý polepší a nechá mamu trošku vyspať 😉

margareta76
5. apr 2012

Aj my mame niekedy take noci, ze sme snad kazdu pol hodinu hore 🙂 A potom mlady muz vyspava aj do 12:00, co je nevyspaty 😀 Este pol roka vydrzat a snad to potom uz bude lepsie 😉

dulkagabulka
5. apr 2012
moen
5. apr 2012

Moja mala sa vyspi v noci a zase cez den moc nepospi. Ked sme cez den doma tak spi okolo 30-40 min., doobeda aj poobede 2x ale vonku je to lepsie, tam aj 2 hodinky vie pospat.

mia.k
6. apr 2012

@moen no fajn,že vám tie bolebruchy prešli. Od toho confortu býva deťom zle,takže to bol ten problém. No a my sme mali tiež ten problém s nutrilonom,že bol Filipko po ňom už skoro hladný a začal sa budiť v noci skôr,tak som ho vymenila za Hami a teraz už spáva normálne celú noc.

mia.k
8. apr 2012

Ahojte. Dnes má náš Filipko presne rôčik. Neskutočne rýchlo ten rok ubehol. Ach, škoda, bolo to nádherné mať také malé bábo. Strašne som si to užila,len to strašne rýchlo ubehlo. 😢

kristina22
8. apr 2012

mia.k ahoj gratulujeme Filipkovi 😉 my budeme mat 6mesiačikov a stále sa mi zdá akoby to bolo včera čo som si ho priniesla z pôrodnice akurát je ovela väčší 😀

margareta76
8. apr 2012

@mia.k: GRATULUJEME a prajeme Filipkove len to najlepsie 🙂

mia.k
8. apr 2012
dulkagabulka
8. apr 2012

pozyvame tehulky z Trnavy a okolia

http://www.zenskekruhy.sk/akcie/pozyvame-vas/it...

pusinqa
8. apr 2012

@mia.k gratulky filipkovi, užite si oslavu, nech vám robí radosť stále drobec malý

všetkým pohodovú veľkú noc prajeme 🙂

mia.k
12. apr 2012

@pusinqa vďaka. 😉

libka1
23. apr 2012

ahojte, napadla ma taka otazka, je tu nejaka moznost sportovat pre dieta od 4 rokov, chcela by som malu dat od septembra na nejaky sport lebo ma energie na rozdavanie a ako hladam tak hladam nic tu nie je 😝 akurat brusne tance a mazoretky, ja som skor chcela nieco ako gymnastika, alebo take vseobecne nejake loptove hry a tak... asi by som vela chcela od hlohovca...
@mia.k ako dopadla oslava? hod foto torty 🙂

mia.k
23. apr 2012

@libka1 nájdu sa tu aj iné športové krúžky,len treba vyzistiť kde a aké. Napr. ciarkina Sabinka chodí myslím na karate.
Oslava dopadla super, fotky ešte nemám v pc,ale potom nahodím.

libka1
23. apr 2012

@mia.k sabinka na karate? to pocujem prvykrat 😅 este nas zbije 😀

mia.k
23. apr 2012

To je čo! Taký drobec a už sa to bije! 😀
Tu sú fotky mojich oslávencov.

libka1
23. apr 2012

mnaaaaaaaaaaaaaam, tak zajtra prideme 🙂
krasne su, si sa asi namakala...

mia.k
23. apr 2012

@libka1 ani nie,tento rok som to trocha odflákla,predsalen dve deti sú viac než jedno a času tak málo...

margareta76
23. apr 2012

@libka1: Deti svagrinej chodia do detskeho folklorneho suboru Inovček.
Ozaj a uz ste krstili?

margareta76
23. apr 2012

@mia.k: Chlapci su zlatucki 😵 velmi sa na seba podobaju.

libka1
23. apr 2012

@margareta76 teraz v nedelu krstime uz konecne 😀 a ten inovcek je od akeho veku?

libka1
23. apr 2012

@mia.k no nevyzeraju odflaknute 😅 uvidime tu moju co sa z nej vykluje...

pusinqa
23. apr 2012

@libka1 myslím že cca od 4 rokov ale asi záleží od dieťaťa 😉 a ešte ZUŠ mávali tanečnú že občas brali aj menšie deti

libka1
23. apr 2012

@pusinqa
@margareta76 nemate nejaky kontakt na ten inovcek?

pusinqa
23. apr 2012

neviem či bude platné mám v mobile číslo z plagátu v knižnici ale dávnejšie som uvažovala či by J. nechcela ale kdeže tá len na mažoretky sa chytila 😀 skús 0918805292

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre