Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

janus32
16. sep 2011

@libka1 inak fakt ti to straaasne rychlo ubehlo 🙂 za chvilu bude mimico na svete.Evka nieje sklamana,ze nebude sestra?Mena ste uz nejake vymyslali?

libka1
16. sep 2011

@janus32 evka sa uz zmierila, zo zaciatku spekulovala ale uz je to ok, tesi sa na neho a vola ho misko misiacik, takze meno mame jasne 😉 uz je nedockava kedy pride a tesi sa na to ze budeme 4, aj ja, lebo to zacina byt dost narocne, zacina ma dost pobolievat brucho v poslednej dobe a citim ze to nie je ono, pri evke to bolo podstatne lahsie 😅 ale vtedy som mohla vylihovat do vole, pokial teraz som stale v pozore kvoli nej 😀

janus32
16. sep 2011

@libka1 to som aj ja mavala pri Emke,take pobolievanie v bruchu,az take pichanie na spodu 😖 ale vydrzali sme do konca-chvalabohu 🙂 Inak aj ja nasej Emke hovorim casto Misko,tak ona stale hovori,ze chce brata Misa 🙂 no musi jej stacit zatial Damian 😵 teraz ked do skoly chodim,tak take veci odsuvam 🙂

libka1
16. sep 2011

@janus32 a dokedy to chces odsuvat? ved si uz zena vo veku ako ja 😀 ja uz by som to neodsuvala, na kolko rokov mas tu skolu?

janus32
16. sep 2011

@libka1 v juni koncim,to len rok je 🙂 no potom sa do toho pustim 😵

libka1
16. sep 2011

@janus32 tak to nic, to vytrimes 😀 😀 to aj keby ste teraz zacali skolu este zmaknes do porodu 😀

janus32
16. sep 2011

@libka1 😀

kankam
16. sep 2011

ahojte babenky, poslušne hlásim, že ninkina izba začína mať svoju podobu 🙂 , spáľňa ešte nie lebo majstrovi chýbal kúsok laminátky, skoro sme odpadli ☹ , ale bolo to aj jemu strašne ľúto, takže ešte musíme počkať do budúceho týždňa a už budeme spať aj my na posteli (momentálne na matracoch ...)
Inak nina je chorá už tiež, dnes do rána zle spala, cítila som, že asi má teplotu (lebo plakala, tak som ju dala k nám a ráno sa zobudila pri mojom odchode do práce s plačom, tak sme išli ťahať sopel, dali sme niečo von a potom začala vracať hlieny, chúďa to som ešte nevidela, čo tam mala zatečené od večera ... a hneď potom aj mužovi zaspala a spala 2 h ...-ulavilo sa jej, momenátne spí s čípkou, lebo mala 38,3, ale inak okrem kašlu a bolesti hlavy to nie je až také hrozné, ten sopel sme asi včas podchytili ... Dúfam, že do pondelka bude fit ..., lebo inak neviem ... Som strašne zvedavá, dúfam, že nebudeme stále chorí ... ☹

kankam
18. sep 2011

ninka celkom fit, zato ja v prd... ☹ do rána ma tak začalo bolieť hrdlo, že nevládzem rozprávať, jesť, pomaly ani piť a do toho mám nádchu, všetko ma bolí a horúčku 38 st.
A to som už v noci dala strepsils lebo som nemohla spať a od rána min 5 x kloktala so šalviou+ocot, vždy som si tým hrdlo poriešila a teraz ako keby som si ani nekloktala ... Takže zajtra idem k lekárke ... Drže sa, dúfam, že vás to nepoprepadáva takéto niečo ...hlavne tehuľky ... 😉

libka1
18. sep 2011

@kankam no pekne... u nas soplava cela trieda v skolke, pritom vonku teplo, ja tomu nerozumiem 😝 evka tiez sopli, ale tak v norme zatial, ziaden kasel ani nic podobne, len smrka sem tam... ja som zajtra posledny den v robote, takze uz konecne bude pohoda ju nechat doma 😵

pusinqa
19. sep 2011

@libka1 ja sa už ani nečudujem, dnes pozerám cez okno ako idú vonku, julka tepláčky a ráno jej mm dal bavlnou podšité teplejšie rifle, bez vesty, mikina rozopnutá si ju ešte nevie sama zapnúť a 17 stupňov, tipujem že do konca týždňa sme chorí, ideme hneď hodiť reč s učiteľkou 😠

libka1
19. sep 2011

@pusinqa no to bude asi podobne vo vsetkych skolkach, aj ked u nas mali dokonca na dverach napisane ze treba detom doniest teple svetriky 😅 len ci im ich oblecu to uz neviem 😅 budem dufat ze ano 😖

vmartinah
19. sep 2011

Ahojte som tu nová.Sťahujem sa do HC konkrétne do Petra a chcem sa opýtat či je tu niekto kto tu býva.Ja čakam babetko termín mám v Januári má niekto tiež taký termín?Rada by som aj niekoho tu v HC spoznala.Dakujem Martina 🙂

kankam
19. sep 2011

@libka1 ja som na pn do konca týždňa a mám také riadne atb je to silná laryngitída ... Potrebujem to vyležať, lebo dneska som sa len vliekla ...

@pusinqa asi to závisí od učiteliek, lebo kamoškin malý tak dostal tak v zime zápal plúc, navliekol si overal, akože to zvládol sám obliecť sa, len ho zabudli skontrolovať, či má sveter pod tým, samozrejme nemal a skončilo to tým zápalom pľuc ...

janus32
20. sep 2011

@vmartinah vitaj 🙂 ja uz sice nebyvam v Hc,ale stale sa poslusne hlasim k Hlohovcankam 🙂
@kankam to vracanie soplikov ja doverne poznam ☹ ale ked ich da von,uz je lepsie 🙂
@pusinqa u nas v skolke to zase funguje tak,ze co maju v skrinke,to im oblecu.takze ked rano donesies dieta v bundicke a otepli sa natolko,ze ju netreba,aj tak ju decku oblecu 😠 -takze sme na tom asi rovnako 🙄

stanka26
20. sep 2011

@vmartinah ahoj a vitaj medzi nami. Ja tiež nepochádzam z HC ale bývam tu už 6rokov.Zo začiatku to bolo pre mna ťažké lebo som nikoho nepoznala ale časom som si našla kamošky.

margareta76
20. sep 2011

@vmartinah: Aj ja ta vitam v HC 🙂
Dievcata viete mi prosim poradit nejaky dobry "sekáč" s oblecenim detskym ale aj dospelackym? Kludne aj mimo Hlohovca (Trnava, Nitra, Piestany...) Dakujem 🙂

libka1
20. sep 2011

@kankam aspon si oddychnes.. .ja si vychutnavam prvy den doma 😵 bude to teraz asi trosku tazsie s evkou, lebo zaregistrovala ze nejdem do prace tak cakam kedy zacne vymyslat ze chce ostat tiez doma 😅

libka1
20. sep 2011

@margareta76 ja viem o jednom dobrom v BA, v petrzalke, na sintavskej ulici (je to pri Velkom Drazdiaku) 😉
v sekacoch moc nekupujem, lebo nie som konfekcna 🙂 ale muz stade furt nieco pekne dovliekol, vela razy aj nove znackove veci s vysackou za uplne smiesne ceny, on ma taku postavu ze mu skoro vsetko sedi...

margareta76
20. sep 2011

Dakujem Libka. Teraz chodim kazde dva tyzdne do BA na poradnu tak ak nam vyjde cas, urcite sa pojdeme tam pozriet. Na internete som nasla v TT http://www.textilehouse.sk/predajne-trnava, vyzera celkom dobre.
Inak je super ze si uz doma, ja sa normalne tesim do porodnice 🙂 konecne nejaka zmena 🙂 A budes mat aj nejake priplatene sluzby pocas porodu? Otec pri porode, epiduralna analgezia... My sme zatial absolvovali sedenie - otec pri porode.
Dnes rozmyslame, ze by sme isli do Galandie. Maly ma meniny, tak mu chceme dat darcek vylet do nejakeho vodneho sveta. Vedeli by ste poradit este nejaky iny vodny svet vhodny pre deti (cca 1 hodinu cesty od HC)?

janus32
20. sep 2011
kankam
20. sep 2011

@vmartinah vitaj 😉 ja už mám 3 ročnú a 2-hé nechystám 😉 ale baby sú čakateľky mrkni do profilov
@libka1 veď hej ležím ja drevo, dneska som mala ešte teplotu, ale zdá sa že tie atb nejakáňé 24 h s postupným uvoľnovaním začínajú zaberať, už nemám aspoň žiletky v krku ...
s evičkou uvidíš, snáď nebude vymýšľať, veď kamošky tam nejaké má teraz po novom ? lebo ninka je v svojej starej triede, ale má strašne dobrú kamošku nelku, celé dni sa spolu hrajú a bláznia proste sú správna dvojka a to stihli do zač. septembra, lebo nelka predtým s nimi nechodila ... Ozik zajtra idú na výlet celá škôlka(okrem najmenších) na tradičné varenie slivkového lekváru 🙂 tak sa strašne vytešuje ...
ten sekáč dík za tip to si aj ja musím zapísať inak v Nitre je na pešej zone tiež sekáč smerom do starého tesca k divadlu hneď na začiatku po ľavej strane, kedysi tam bol nejaký textil, tiež som tam dačo poskúšala a pokúpila ...

kankam
20. sep 2011

@libka1 ozik babenky čo čakáte chlapčekov, ja chodievam do N centra oproti pošte na poschodie do takého obchodíku volá sa MD family a oni začínali na mimibazare aj to stále prevádzkujú, akurát si to môžete tam ísť osobne pozrieť a vybrať a jedna z majiteliek mala teraz malého chlapca a vypredáva po ňom málo nosené aj nenosené vecičky, tak že vám dám tip, možno dobre nakúpite ... Keď si dáte www.mimibazar.sk a potom vyhľadať inzerenta a číslo 3023 ... a majú tam aj iné ako detské a aj väčši čísla 🙂

pusinqa
20. sep 2011

@kankam ja som tam chodila vyzdvihnúť občas zas veci pre julku po dievčatku jednej z majiteliek cez MMB 😀
my sme dnes s vyplazeným jazykom absolvovali rodičko v škôlke všetky tri lebo deti som nemala kde nechať, do pol5-ej ráno som nemohla zaspať, s tým už netuším čo robiť lebo pri kojení asi žiadne lieky na spanie nemôžem a čaje na spanie nezaberajú, homeo sedafit pc tiež len nepatrne, no des

kankam
21. sep 2011

@pusinqa no tak to ťa ľutujem ☹ to si už asi taká unavená, že ani zaspať nemôžeš ... dúfam, že to bude lepšie časom ...
ja mám tiež kopec pekných vecí po Marianke aj väčšie som si pokúpila, veď to ninku počká 🙂
u nás lazaret, mne už atb celkom dobre zaberajú, konečne nemám teplotu, ale som slabá jak čaj 😒 a včera dostal 38,5 mm, tak máme doma vystaráno ... sa mi páči aspoň to, že nina to doniesla a obišla najlepšie asi vďaka probiotikám a ribomunylu (akurát vtedy užívala dávku)...
http://www.ctkmyjava.sk/buxus/generate_page.php... tuto išli z našej škôlky dnes ...

kankam
21. sep 2011

@pusinqa inak ja som tiež počas rodička nemala kam dať ninu, ale bolo nás tam takých viac asi 7 detí sedelo vonku na hojdačke a 1 pani učiteľka sa obetovala a bola s nimi vonku, tak sme boli radi ...

libka1
21. sep 2011

@margareta76 chcem tatka pri porode a nadstandardnu izbu ak bude volna, v GA je len jedna, tak uvidime, ak by bola volna to by bolo fajn, lebo tam moze so mnu byt manzel normalne ubytovany celu dobu, tak by som sa tomu tesila 😉 on aj tak v GA robi, tak by to mal aj prakticke, nemusi dochadzat 😀 aj ked vyspaty by asi moc nebol, no uvidime ci sa nam postasti 😅 epiduralku po predchadzajucej skusenosti uz nechcem 😝 v TT sa im tak zadarilo ze som najvacsi nepriatel epiduraliek v okrese HC 😅

@pusinqa my mame rodicovske dnes, tak som zvedava... planujes kojit aj po roku? ci nechas to na prirodu a na tinkine chutky? 😉 skus si vecer spravit nejake teple kakauko alebo bananovy koktail... to musi byt hruza 😝

@kankam tak uz lehnite doma dvaja a mala normalne skolkuje? ale vam dala 😀 to je zlate s tym varenim lekvaru 😵

ja ako som ostala doma tak normalna hroza, nie som schopna nic urobit, len lehnim a kukam telku alebo do pocitaca... fuj... sa musim spamatat... dost ma v poslednej dobe pobolieva brucho, staci ked idem do skolky pre evku a uz som KO, je zo mna lenivec ...

margareta76
21. sep 2011

@kankam: Dakujem aj za dobry tip - N centrum a prajem vam skore uzdravenie 😉

@libka1: A mozes sa spytat, ze preco si najvacsi nepriatel epiduraliek v okrese? 🙂

margareta76
21. sep 2011

@libka1: A mozem... 😅

kankam
21. sep 2011

@libka1 ja som taká bola s ninkou, ale ja som sa už v robote zle cítila ... ale keďže vieš už čo ťa čaká tak oddychuj koľko sa dá, veď veci základné asi máš a ostatné pokupuješ postupne, určite sa neprepínaj ... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre